واردات کالا از چین با کمترین هزینه (تحویل در ایران)

اگر سوالی در مورد واردات از چین دارید فرم زیر را پر کنید!

  نام

  ایمیل

  تلفن

  موضوع

  خدمات

  پیام شما

  فهرست مطالب

  چرا بازرگانی مهرآئین بکر؟

  کشور چین کشوری  است که از گذشته­های دور تا کنون روابط سیاسی و اقتصادی دوستانه و نزدیکی با ایران داشته است. کشور چین اقتصادی بسیار بزرگ و قوی پیدا کرده است به‌طوری‌که در حال رقابت با اقتصاد شماره یک جهان یعنی آمریکا است. واردات از چین غرب و شرق نمی­شناسد و همه کشورها تقریبا از چین کالا وارد می­کنند. تولید بالا و صادرات آن به سایر نقاط دنیا تأثیر زیادی در رشد اقتصادی چین داشته است. روابط تجاری با کشوری با چنین اقتصادی می­تواند برای ایران بسیار سودمند،  مهم و حایز اهمیت باشد.  زیرا واردات از چین منافع ملی ایران را تأمین می­کند و در شرایطی که بسیاری از کشورها با وجود تحریم­ها حاضر به روابط تجاری با ایران نیستند کشور چین که از این تحریم­ها پیروی نمی­کند می­تواند با تولیدات خود تأمین‌کننده نیاز مردم ما  برای گذران زندگی باشد. اما همان‌طور که شما می­دانید اولین هدف از تجارت برای هر تاجری  نه  کسب منافع ملی،  بلکه کسب سود و منفعت است. واردات از چین سود سرشاری نصیب تجار ایرانی می­کند. اما توجه به این نکته ضروری است که  در تجارت جهانی و واردات کالا هزینه حمل‌ونقل و گمرک از هزینه­هایی است که تأثیر چشمگیری روی تعیین قیمت نهایی کالا برای فروش دارد. هرچقدر که قیمت نهایی کالا کمتر باشد فروش کالا بیشتر است و در نتیجه سود واردات از چین برای بازرگان بیشتر می­شود. باتوجه‌به  مطالبی که گفته شد انتخاب یک شرکت کالا بر مطمئن و مجرب می­تواند برای بازرگانان و تجار حائز اهمیت باشد و از هزینه­های آنها بکاهد. شرکت کالا بر مهرآیین بکر(KMB Trade)  شرکتی است که کلیه امور حمل­ونقل و کارگو در چین را  در کمترین زمان ممکن انجام می­دهد و  شما را برای ترخیص کالا از کلیه گمرک­های کشور یاری می­کند و شما می­توانید با خیالی آسوده کلیه کارهای حمل‌ونقل از چین به ایران و امور گمرکی خود را به این شرکت بسپارید.  

  چرا واردات از چین

  قیمت مناسب و کیفیت بالای کالاهای چینی

  وجود تحریم ها

  نوآوری در تولید محصولات بی نظیر

  ثبات و عدم تغییر در قانون های تجاری چین

  تنوع بالای محصولات چینی

  تنوع در روش‌های حمل‌ونقل کالا برای ورود به ایران

  چرا واردات از چین

   

  • امروزه روابط تجاری چین با تمام کشور­های دنیا گسترش زیادی پیدا کرده است. برای مثال آمار و ارقام نشان می­دهد واردات از چین به افغانستان، واردات از چین به ترکیه و واردات عراق از چین  که کشورهایی در همسایگی ایران هستند افزایش چشمگیری داشته است.   آمار و ارقامی که توسط گمرک ایران منتشر شده است افزایش چچمگیر واردات چینی را نشان می­دهند. امروزه بازرگانان ایرانی که قصد تجارت جهانی دارند و می­خواهند  اقدام به واردات کالا کنند تمایل زیادی به واردات کالا از چین به ایران دارند. اما چرا واردات از چین؟
  • قیمت مناسب و کیفیت بالای کالاهای چینی

    از مهم‌ترین و عمده­ترین دلایل این موضوع می­توان به قیمت مناسب و کیفیت خوب کالاهای چینی اشاره کرد. به دلیل جمعیت فراوان چین که بالای یک میلیارد است نیروی کار بسیار بالایی دارد. هنگامی که  تعداد نیروی کار در یک کشور بالا باشد نرخ دستمزد در آن کشور پایین است؛ بنابراین هزینه تولید یک محصول کاهش میابد و به دنبال آن قیمت تمام شده یک محصول بسیار مناسب و ارزان است. کیفیت مناسب کالاهای چینی نشئت‌گرفته از به‌روزترین تکنولوژی دنیا در طی فرایند تولید است که هم کیفیت کالا را افزایش می­دهد و هم ضایعات کالا را کاهش داده و این‌گونه در قیمت تمام شده کالا نیز  مؤثر است و آن را کاهش می­دهد. همین قیمت مناسب کالاهای چینی است که واردات از چین با سرمایه کم را ممکن می­سازد

  • وجود تحریم ­ها

   از دیگر عوامل افزایش تجارت بین دو کشور می­توان به تحریم­های بی­سابقه­ای اشاره کرد که گریبان‌گیر تجارت جهانی ایران شده، ‌ آن را محدود می‌کند و تأثیر بسیار زیادی در تجارت جهانی ما می­گذارد. با این وضعیت چین کشوری است که روابط تجاری خود را با ایران قطع نکرده و تأمین‌کننده بسیاری از نیازهای داخل کشور است.

   

  تولید محصولات بی نظیر

   

  • نوآوری در تولید محصولات بی­نظیر

  چین کشوری است که شما می­توانید محصولاتی را در آن بیابید که نظیرش را در هیچ کجای دنیا پیدا نمی­کنید چینی­ها با نوآوری فراوانی که در تولید محصولات دارند می­توانند محصولات منحصربه‌فردی وارد بازار کنند و این‌گونه در ارتقای اقتصاد خود سهیم باشند

  • ثبات و عدم تغییر در قانون­های تجاری چین

  در سال 2001 که کشور چین به سازمان تجارت جهانی پیوست قانون­های تجاری چین به یک ثبات رسید که می­تواند برای تجاری که قصد تجارت با چین را دارند بسیار مهم و حایز اهمیت باشد. پیوستن چین به این سازمان باعث مطابقت قوانین تجاری چین با قوانین سازمان تجارت جهانی شد و مشکلات زیادی را که بازرگانان را برای واردات از چین با آن روبرو می­کرد را کاهش داد.

  • تنوع بالای محصولات چینی

  یکی از دلایل واردات از چین وجود تنوع بسیار زیاد در تولیدات چینی است که می­تواند قدرت انتخاب کالاهای چینی را برای بازرگانان ایرانی افزایش دهد. این ویژگی محصولات چینی می‌تواند باعث شود که اگر بازرگانان توان مالی بسیار بالایی هم نداشته باشند باز هم بتوانند اجناس موردنظر خود را وارد کنند.   همچنین تنوع بالا محصولات چینی کلیه سلیقه را پوشش می‌دهد و این‌گونه کسب‌وکار تجار ایرانی گسترش  می­یابد در نتیجه فروش آنها بالا رفته و سود بیشتری نصیب تجار  می‌شود.

   

  تنوع در روشهای حمل کالا از چین به ایران

   

  • تنوع در روش‌های حمل‌ونقل کالا برای ورود به ایران

  همان‌طور که گفته شد روابط بین دو کشور بسیار حسنه و دوستانه است این روابط صمیمانه باعث شده که پرواز­های مستقیمی از تهران به پکن و برعکس انجام شود. این پرواز­های مستقیم هزینه و مشکلات و ریسک کمتری نسبت به پرواز­های غیرمستقیم دارد و می­تواند حمل­ونقل هوایی را برای واردات محصولات چینی به ایران به یکی از بهترین راه­ها  تبدیل کند. اما باید توجه داشته باشید که  حمل محصولات باتری­خور با هواپیما غدغن است و برای حمل‌ونقل این محصولات باید از روش دیگری اقدام کنید.

   باتوجه‌به دسترسی ایران و چین  به آب­های آزاد که برای هر دو کشور یک مزیت بزرگی به‌حساب می­آید حمل‌ونقل دریایی نیز یکی از راه­های واردات محصولات چینی است.  در این روش می­توان حجم بالایی از محصول را جابه­جا کرد از همین رو هزینه آن نسبت به روش هوایی بسیار کمتر است هزینه پایین این روش باعث شده که بیشتر تجار مایل به استفاده از این روش باشند. مدت زیادی که طول می­کشد که کالا به دست خریدار برسد که معمولاً یک بازه 35 تا45  روزه است یکی از معایب این روش حمل­ونقل محسوب می­شود.

  حمل ­ونقل زمینی نیز از دیگر راه­های واردات کالا است که تجار می­توانند از آن برای واردات کالای خود به داخل کشور استفاده کنند. هزینه این روش از سایر روش­ها کمتر است؛ اما زمان طولانی که طول می­کشد تا از طریق این روش کالا به دست خریدار برسد از معایب این روش به­حساب می­آید.

  وضعیت واردات از چین

   مقایسه آمار و ارقامی که توسط اداره گمرک ایران هرساله منتشر می­شود نشان می­دهد که واردات از چین رفته­رفته افزایش داشته است. البته همه ما میدانیم که واردات ایران از چین بیشتر از صادرات به چین است. بیشترین صادرات ایران به چین در حوزه نفت انجام می­شود. البته واردات نفت چین از روسیه و واردات نفت چین از عربستان با حجم بیشتری انجام می­گیرد و به تازگی میزان واردات نفت چین از روسیه رشد زیادی داشته است. یکی از دلایل افزایش روند واردات ایران از چین به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی کشور است. به دلیل وجود تحریم­ها رابطه تجاری ایران  با بسیاری از کشورها قطع شده است و این دلیلی شده تا نیاز کشور بیشتر با واردات از چین تأمین شود. از  دلایل دیگر افزایش واردات از چین می­توان به کاهش تولیدات کشور اشاره کرد که به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی کشور رخ‌داده است.  تورم که افزایش قیمت تمام شده یک محصول برای تولید را به همراه داشته سبب شده که در رقابت کالای چینی و کالای ایرانی برنده، کالای چینی باکیفیت بیشتر و قیمت کمتر باشد. برد کالای چینی در رقابت با کالای ایرانی باعث شده که تقاضا برای کالای چینی بیشتر شود در نتیجه تولیدات کاهش میابد. این امر افزایش واردات از چین به ایران را به دنبال دارد. البته باید گفت که گاهی واردات از چین ضد ایران است؛ یعنی مصالح مملکتی را در خطر می‌اندازد در این مواقع سود مالی واردات از چین طلا هم که باشد نباید اقدام به واردات کرد ؛ اما هنگامی که واردات از چین ضروری است و همچنین واردات از چین فیلتر شده اتفاق می­افتد می­تواند به اقتصاد ایران کمک کند. اگرچه مسئولین ادعا دارند که واردات از چین فیلتر است؛ اما مشاهده این حجم عظیم کالاهای چینی در بازار این مدعا را رد می­کند.

  وضعیت واردات از چین
  خرید، حمل، ‌ ترخیص، کارگو

  خرید، حمل، ‌ ترخیص، کارگو و کلیه امور واردات کالا

  اگر به دنبال یک تجارت جهانی مطمئن می­گردید که در امر واردات از چین مطمئن عمل کند و همچنین تجربه واردات از چین را داشته باشد. شرکت بازرگانی کالا بر مهرآیین بکر بهترین انتخاب برای شماست. این شرکت خرید، ‌حمل، ‌ ترخیص، ‌ کارگو و کلیه امور واردات کالا را برای شما به عهده می­گیرد. همان‌طور که می­دانید انتخاب یک منبع مناسب برای خرید یکی از چالش­های بزرگ تجار برای تجارت به‌حساب می‌آید. توجه کنید که این  امر اولین گام برای یک تجارت محسوب می­شود که اگر به‌درستی انجام نپذیرد زیان­های جبران‌ناپذیری به دنبال دارد؛ ‌ بنابراین یکی از مهم‌ترین کارها انتخاب یک منبع مناسب برای خرید و انجام درست این کار است.

   

  اگر شما در انتخاب منبع مناسب اشتباه عمل کنید متحمل هزینه ­های اضافی خواهید شد که یا سود شما را کم می­کنند و یا باعث ضرر و زیان شما می­شوند. تولیدکنندگان و یا تأمین‌کنندگانی که کالاهای بی‌کیفیت برای فروش به تجار ایرانی ارائه می­دهند در چین کم نیستند؛ بنابراین باید آگاه باشید و برای انتخاب یک منبع خرید خوب به‌درستی جستجو کنید؛ زیرا درصورتی‌که کالای واردکننده شما از کیفیت پایینی برخوردار باشد در بازار رقابت با سایر کالاهای مشابه توان رقابت را ندارد و به فروش نمی­رسد. در این صورت شما به‌جای اینکه از تجارت خود سود کنید متحمل ضرر و زیان نیز می­شوید. داشتن تجربه کافی و اطلاعات درست در مورد بازار خرید از کشور مبدأ لازمه انجام درست این کار است. شرکت بازرگانی کالا بر مهرآیین بکر(KMB Trade)  با به‌کارگیری برترین کارشناسان و باتجربه‌ترین افراد در این امر شما را یاری می­کند تا بتوانید خریدی ایمن و مناسب داشته باشید. از دیگر چالش­هایی که بازرگانان با آن روبرو هستند حمل­ونقل و جابه­جایی محصول خریداری شده آنها است. حمل کالا و عبور از گمرک درصورتی‌که به‌درستی انجام نپذیرد می­تواند  خسارات اساسی به کالا بزند و یا هزینه­های سنگینی را برای صاحب کالا به دنبال داشته باشد. این هزینه­ های بالا در تعیین ارزش نهایی کالا تأثیر زیادی می­گذارد و باعث افزایش قیمت تمام شده کالا برای واردکننده می­شود. نتیجه این امر کاهش سود و یا حتی در مواردی زیان جبران‌ناپذیری را  برای صاحب کالا به دنبال دارد. توجه داشته باشید که حمل‌ونقل و ترخیص کالا کاری است که نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد. در انجام این کار زمان نیز عامل مهمی به‌حساب می­آید. بازرگانانی که بتوانند با حداکثر سرعت ممکن کالای خود را به ایران برسانند و وارد بازار کنند از هزینه ­های هنگفت نگهداری و انبارداری کالا جلوگیری کرده و سود بیشتری خواهند برد. به جز زمان انتخاب یک روش حمل‌ونقل کم‌هزینه که متناسب با محصول وارد شده باشد و همچنین حمل به‌گونه‌ای که کمترین خسارت و صدمه ­ای به کالا نرسد نیز بسیار مهم است. تمام  این کارها را شرکت بازرگانی مهرآیین بکر (KMB Trade)  با به‌کارگیری افراد متعهد و مجرب برای شما انجام می­دهد تا شما از یک تجارت آسان و سودمند بهره ببرید.

   

  مراحل واردات کالا از چین به زبان ساده

  1. دریافت کارت بازرگانی: برای اینک شما بتوانید اقدام به واردات و صادرات کالا کنید باید اجازه قانونی برای انجام این کار را داشته باشید. کسب اجازه قانونی این کار یعنی دریافت کارت بازرگانی توسط تاجری که می­خواهد اقدام به واردات و صادرات کالا کند. به این منظور تجار باید درخواست خود را به وزارت صنعت و معدن اعلام کنند و سپس از کارت خود را از شعبات اتاق بازرگانی دریافت نمایند. توجه کنید که از شروط دریافت کارت بازرگانی این است که صاحب کارت عضو اتاق بازرگانی باشد. این کارت به دو نوع حقیقی و حقوقی تقسیم می­شود که هر یک کارایی خاص خود را دارد.
  2. داشتن اطلاعات کامل و جامع از قوانین بروز تجاری ایران و چین: داشتن اطلاعات از قوانین دو کشور و شرایط واردات از چین باعث می­شود که شما با آگاهی هرچه بیشتر اقدام به واردات کنید. شما باید بدانید که در قوانین ایران چه کالاهایی برای ورود ممنوعیت قانونی دارد و یا چه کالاهایی تولیدشان در چتر حمایتی دولت قرار گرفته و هزینه گمرک واردات از چین برای آنها زیاد است. همچنین دانستن قوانین چین به شما کمک می­کند که کالایی که خرید کرده­اید با سرعت بیشتری از گمرک چین خارج کنید و کالای اشتباهی برای واردات از چین انتخاب نکنید.
  3. انتخاب کالای مناسب برای واردات: در انتخاب یک کالای مناسب برای واردات به­جز دانستن قوانین تجاری دو کشور داشتن اطلاعات کامل و جامع از بازار دو کشور جهت خرید و واردات از چین و سپس فروش آن در داخل کشور بسیار مهم و ارزشمند است. شما باید کالایی را برای واردات انتخاب کنید که تقاضا برای خرید آن در داخل ایران به‌اندازه‌ای باشد که بتوانید محصولات خریداری شده را به فروش برسانید. همچنین این کالا باید در چین از قیمت مناسبی برخوردار باشد که پس از پرداخت کلیه هزینه­های حمل­ونقل و گمرک و تعیین هزینه نهایی محصول باز هم قیمت کالا توانایی رقابت با محصولات تولیدی داخل کشور داشته باشد  تا بتوانید کالاهای وارداتی خود را به فروش برسانید.
  4. درخواست برای ارسال فاکتور یا پروفرما: پروفرما از اسناد مهمی است که تولیدکننده برای خریدار ارسال می­کند و در آن کلیه ویژگی­ها و مشخصات کامل کالا را درج می­کند. به‌علاوه کلیه تعهدات طرفین نیز در این سند مالی درج می­شود که بسیار مهم و حایز اهمیت است. کارایی دیگر این سند جهت ثبت سفارش است که مرحله­ای مهم در امر واردات به‌حساب می­آید.
  انتخاب کالای مناسب برای واردات
  مراحل واردات کالا از چین

  5. ثبت سفارش: این مرحله از واردات کالا یکی از مراحل مهم است. برای ثبت سفارش واردات از چین صاحب کالا باید وارد سامانه ثبت سفارش وزارت صمت شود و برای واردات محصول انتخابی خود درخواست خود را ارائه دهد. این درخواست باید از طرف وزارت صمت توسط کارشناسان و مسئولین ذی­ربط بررسی شود. سپس درصورتی‌که  ورود کالای موردنظر مغایرتی با قوانین کشور و مصالح ملی کشور نداشته باشد درخواست توسط وزارت صمت پذیرفته شده و یک شماره سریال به کالای موردنظر اختصاص پیدا می­کند. اطلاعات وارد شده در سامانه بسیار حایز اهمیت است.  باید دقت شود که این اطلاعات به‌درستی و صحیح در سامانه وارد شود. برای اینکه مغایرت یا اشتباهی پیش نیاید سامانه اطلاعات درج شده را برای شما دوباره به نمایش می­گذارد تا پس از بررسی مجدد تأیید نمایید. ثبت دقیق و جامع اطلاعات در سامانه ازآن‌جهت حائز اهمیت است. زیرا درصورتی‌که بازرسان گمرک کوچک‌ترین مغایرتی بین اطلاعات ثبت شده در سامانه و کالای بررسی شده مشاهده کنند.  اجازه ترخیص کالا از گمرک برای کالای شما صادر نخواهد شد.  بنابراین نه‌تنها شما نمی­توانید کالای خود را به فروش رسانده و سود ببرید؛ بلکه هزینه‌های سنگین انبارداری و نگهداری را نیز باید متحمل شوید.

  6. تخصیص ارز و پرداخت به تولیدکننده: یکی از مواردی که در اظهارنامه‌ای که در سامانه ثبت می­شود وجود دارد. تعیین یک بانک برای تحویل درخواست ارز نیمایی از بانک مرکزی است. صاحب کالا باید به بانکی که معرفی کرده است مراجعه نموده و درخواست تخصیص ارز برای واردات کالای موردنظر را به بانک تحویل دهد. درصورتی‌که بانک مرکزی درخواست تخصیص ارز را تأیید کند. صاحب کالا پس از مراجعه به بانک مشخص شده هزینه خرید کالا را برای تولیدکننده حواله می­کند. ارز تخصیص‌داده‌شده  توسط بانک مرکزی برای واردات با نرخ ارز نیمایی محاسبه می­شود. توجه داشته باشید که هر میزانی که تخصیص ارز برای واردات شما از طرف بانک مرکزی در نظر گرفته شده باشد. مقدار 35 درصد آن برای ضمانت انجام واردات در گرو بانک تعیین شده است.

  7. جابه­ جایی و بیمه کالای وارداتی: برای انجام این مرحله از واردات قوانین بین­المللی اینکوترمز وجود دارد. خریدار و فروشنده باید با توافق با یکدیگر با استفاده از این قوانین از بین روش­هایی که برای حمل­ونقل کالا به ایران وجود دارد یکی را انتخاب کرده و مبادرت به انجام آن نمایند.

   

  8. اخذ ترخیصیه و ترخیص کالا از گمرک: سندی که شرکت حمل­ونقل جهت ترخیص کالا از گمرک برای صاحب کالا با رعایت کلیه ضوابط و حقوق قانونی صادر می­کند تا صاحب کالا بتواند کالای خود را تحویل بگیرد را ترخیصیه گویند. ترخیص کالا از گمرک مراحلی دارد که اگر تمامی مراحل واردات کالا را به‌درستی گذرانده باشید. گذر از این مراحل کار سخت و دشوار و پیچیده‌ای نیست. فقط کافی است که کلیه مدارک و مجوزهای لازم را آماده کرده و برای ترخیص کالای خود به گمرک مراجعه کنید. اما اگر در هرکدام از مراحل واردات کالا ناشیانه عمل کرده باشید.  انبار­های اداره گمرک می­تواند باتلاقی برای محصول شما باشد و گذر از گمرک و ترخیص کالای شما غیرممکن شود.  پس برای واردات از چین چه باید کرد؟ توصیه ما به شما برای واردات از چین به ایران کمک‌گرفتن از شرکت­های بازرگانی واردات از چین است که  تجربه واردات از چین را دارند. تا با خیالی آسوده تجارت کنید و  درگیر مسیر­های سخت عبور کالا از گمرک نشوید.

  مشکلات واردات از چین

  همان‌طور که قبلاً ذکر شد به دلایل مختلفی از جمله شرایط اقتصادی و سیاسی که کشور ما دارد و ویژگی­های خاصی که تجارت با چین و کالاهای چینی دارد واردات از چین می­تواند برای تجار ایرانی بسیار سودمند باشد. اما باید توجه داشت که مشکلات زیادی بر سر راه تجار ایرانی جهت تجارت با چین وجود دارد. هر یک از این مشکلات  به‌تنهایی می­تواند مانعی برای دستیابی به یک تجارت پرسود و راحت باشد. اکنون چند مورد از این مشکلات را برایتان عنوان می­کنیم.

  • عدم درک روش تجارت با چینی­ ها

  تجار  تازه­کار از قاعده تجارت در چین آگاهی ندارند. این تجار نمی­توانند ارتباط درست و مؤثری با تولیدکننده‌های چینی برقرار کنند تا از یک خرید درست و مطمئن سود ببرند. همان‌طور که می­دانید چین یک کشور پر جمعیتی است که مردمی با آداب‌ورسوم مختلف دارد. زبان غالب در این کشور ماندارین است. اگرچه دانستن زبان چینی­ها به شما در تجارت با آنها کمک زیادی می‌کند؛ اما دانستن آن لازم و ضروری نیست. شما اگر دانش خوبی در زمینه زبان بین­المللی انگلیسی داشته باشید می­توانید به‌راحتی ارتباط بگیرید. موضوعی که دررابطه‌با ارتباط‌گیری با چینی‌ها  شما را دچار مشکل می­کند؛ فرهنگ آنها است که ممکن است جمله‌ای که از نظر شما مؤدبانه به‌حساب می­آید برای چینی­ها توهین به نظر برسد؛ بنابراین؛ عدم آگاهی از درک درست از روش تجارت و ارتباط­گیری با چینی­ها می­تواند از مشکلاتی باشد که تجار برای واردات از چین با آن مواجه ­اند.

  مشکلات واردات از چین
  • عدم رعایت مربوط به قوانین کیفیت کالا از طرف برخی تولیدکنندگان چینی

  تجار ایرانی برای واردات کالا از چین باید به‌خوبی به قوانین تجاری ایران و چین واقف باشند. دانستن این قوانین لازمه کار واردات و صادرات است. شما باید به‌خوبی از قوانینی که در مورد سطح کیفیت کالاها برای ورود به کشور محدودیت­هایی اعمال می­کند آگاه باشید. زیرا برخی تولیدکنندگان چینی سطح کیفیت کالای خود را به حدی پایین می­آورند که با قوانین بین­المللی کیفیت کالا و استاندارد­های لازم  کالا برای ورود به کشور  هم­خوانی ندارد و شما را برای ورود کالا به داخل کشور دچار مشکل می­کند. در این صورت کالای شما از گمرک ترخیص نمی­شود و شما ضرر می­کنید. با تصور اینکه حتی شما بتوانید کالای خود را از گمرک ترخیص کنید کیفیت پایین کالاها درصورتی‌که مشکلی برای مصرف‌کننده اعم از مالی و یا جانی ایجاد کند می­تواند شما را دچار مشکل کند. به‌عنوان یک واردکننده شما باید کیفیت کالای واردی خود را تضمین کنید و در صورت بروز هرگونه مشکلی شما مسئول خواهید بود و باید جبران خسارت کنید.

  • انتخاب نادرست اینکوترم

  به مجموعه روشن و واضحی از تعهدات طرفین که هم صادرکننده و هم واردکننده باید به آن پایبند بوده و عمل کنند اینکوترمز گفته می­شود. جلوگیری از سردرگمی و برداشت اشتباه از هزینه­ها و مدیریت و تعهدات طرفین از وظیفه اینکوترمز است. شما برای انجام معامله با طرف چینی باید از مجموعه اینکوترمز یک اینکوترم متناسب با معامله‌ای که می­خواهید انجام دهید با توافق طرفین انتخاب کنید. در صورت انتخاب اشتباه هزینه بیشتری متوجه شما می­شود که شما متعهد به پرداخت آن شده‌اید؛ بنابراین انتخاب یک اینکوترم اشتباه یکی از مشکلات تجارت با چین است.

  • اشتباه در انتخاب یک تأمین‌کننده مورد اطمینان

  برای اینکه یک تأمین‌کننده یا تولید­کننده قابل‌اطمینان پیدا کنیم باید به­خوبی جستجو کنیم این کار خیلی هم آسان و راحت نیست. درصورتی‌که تأمین‌کننده اشتباهی برای کالای خود انتخاب کنید کالاهای بی کیفیتی وارد خواهید کرد که حتی در صورت عبور از گمرک عوارض آن دامن شما را خواهد گرفت. همان‌طور که می­دانید واردکننده یک کالا مسئول جبران تمامی خسارات وارد شده به مصرف‌کننده  کالای موردنظر اعم از مالی و جانی است؛ بنابراین واردکننده تضمین‌کننده کیفیت کالایی است که وارد کشور می‌کند و در مقابل کیفیت کالا مسئول است. باتوجه‌به آنچه گفته شد اهمیت دقت در انتخاب تأمین‌کننده خوب و مطمئن بسیار زیاد است. انتخاب اشتباه این تأمین‌کننده‌ها می­تواند چالشی بر سر راه تجار ایرانی باشد.

  متوسط زمانی که کالا برای بازدید آماده

  هزینه­ های گزاف سفر به چین و دریافت ویزا 

   درصورتی‌که واردکننده بخواهد خود اقدام به معامله با چینی­ها بکند. برای بازدید از کالا و تأیید نهایی کالا از نظر کمی و کیفی باید حتماً خودش و یا  یک بازرسی به نمایندگی او به چین سفر کند.  این سفر به این دلیل است که خریدار و یا نماینده او  بتواند پیش از بارگیری کالا را بازدید کند و از انجام تعهدات طرف معامله مطمئن شود. هزینه ­های گزاف سفر به چین و همچنین مشکلات دریافت ویزا یکی از مشکلات بر سر راه این افراد است. افراد و شرکت­هایی هستند که برای جلوگیری از بروز این هزینه­ ها و یا مشکلات با شرکت­هایی که دراین‌رابطه به واردکنندگان یاری می‌رسانند همچون شرکت کالا بر مهرآیین بکر(KMB Trade)  همکاری می­کنند. این افراد با خیالی راحت و آسوده تجارت می­کنند و این‌گونه از بروز هزینه­های سنگین می­کاهند.

  متوسط زمانی که کالا برای بازدید آماده می­شود چقدر است؟

  این زمان بستگی به نوع کالایی دارد که برای واردات از چین در نظر گرفته شده است.  بسته به نوع محصولات این زمان کاهش و یا افزایش میابد. اما به طور متوسط پس از اینکه پیش­پرداخت به‌حساب تأمین‌کننده و یا تولیدکننده واریز شد. درصورتی‌که این کالا ماشین­آلات باشد 45 روز طول می­کشد که کالا آماده بازدید شود. قالب­ها پس از حدود 2  ماه آماده بازدید می­شوند. در مورد کالاهای دیگر این زمان حدود 25  روز است. پس از اینکه کالاها برای بازدید آماده شد یک بازرس و یا کارشناس که از طرف شرکت خریدار یا واردکننده تعیین شده است. کالا را از لحاظ کمی و کیفی مورد بررسی مجدد قرار می­دهد. درصورتی‌که بازرس شرکت کالا را از لحاظ کمی و کیفی تأیید کرد مابقی مبلغ قرارداد به‌حساب تولیدکننده و یا تأمین‌کننده واریز می­شود. سپس کالا مطابق با استاندارد­ها بارگیری شده و به ایران ارسال می­گردد.

  حجم واردات از چین توسط ایران چقدر است؟

   در سال‌های اخیر شاهد رشد بی­سابقه و کم‌نظیر میزان واردات از چین به ایران بوده‌ایم. با نگاهی به بازارهای مهم کشور و جستجو در میان کالاها در میابیم که کالاهای چینی گوی رقابت را از کالاهای ایرانی ربوده­اند. در بازار رقابت میان کالاهای ایرانی با چینی در بیشتر مواقع این کالای چینی بوده که برنده این مبارزه شده است. مهم­ترین عامل این امر قیمت پایین کالا­های چینی است که حجم گسترده‌ای از  میزان واردات کالا به ایران را شامل می­شود و تجار را ترغیب می‌کند  تا برای واردات کالا کشور چین را انتخاب ­کنند. طبق گزارش­های انجام شده به نقل از گمرک در سال 99 از چین 3.543.000  تن کالا که ارزشی معادل 9.761.000.000  دلار داشته است وارد کشور ما شده است.  از نظر حجم کالا این میزان 10 درصد واردات ایران و از جنبه ارزش کالا 25.3 درصد کل واردات ایران را به خود اختصاص داده است. باتوجه‌به این آمار و ارقام می­فهمیم که حجم واردات از چین حجم قابل‌ملاحظه‌ای است.

  حجم واردات از چین توسط ایران چقدر است

  خدمات کارگو واردات از چین

  آشنایی با منابع عمده خرید و همین­طور قیمت کالا­ها برای تجار و بازرگانان امری واجب و ضروری است. تمام این آگاهی­ها به این منظور موردنیاز است تا خریدار بتواند بهترین خرید را انجام دهد. اما گاهی به دلیل عدم آگاهی تاجران در مورد خرید در بازارهای چین و یا اطلاعات ناقصی که دارند تجار ایرانی دچار مشکلات و هزینه­های زیادی می­شوند. همچنین تضمین کیفیت کالا، دستیابی به خدمات پس از فروش که توسط تولیدکننده باید صورت گیرد، استفاده از انبار­های امن و مطمئن و … از دیگر چالش­هایی است که بر سر راه تجار ایرانی قرار دارد. اشتباه در انجام این کارها باعث بروز هزینه­های گزافی برای واردکننده می­شود. برای اینکه از بروز اتفاقات و وقایع ناگوار و پیش­بینی نشده جلوگیری به عمل آید و از هزینه ­های اضافی کاسته شود، تاجران ایرانی می­توانند تمامی مراحل واردات کالا از چین را به دست شرکت­های معتبر و متخصصی که در این زمینه فعالیت می­کنند بسپارند. سفارش درست و اصولی کالا، خرید خوب و مناسب،  تضمین کیفیت کالا و دستیابی به خدمات پس از فروش برای برخی کالاها یکی از خدمات کارگو محسوب می­شود که می­تواند راهگشای تجار ایرانی در امر واردات کالا از چین باشد. به‌طورکلی به‌تمامی خدمات اعم از سفارش خرید کالا، خرید کالا،  بارگیری، حمل­ونقل و ترخیص کالا از گمرک که در خصوص واردات کالا از چین صورت می­پذیرد، خدمات کارگو در کشور چین گفته می­شود. استفاده از خدمات کارگو باعث جلوگیری از هزینه­های پیش­بینی نشده‌ای می­شود که در مسیر واردات از چین سر راه تاجران ایرانی قرار دارد. همچنین خیال تاجران را بابت یک خرید درست، اصولی و مقرون­به­صرفه و همچنین حمل­ونقل مطمئن، ایمن و با هزینه مناسب راحت می­کند. ضمناً از بروز مشکلات گمرکی و صرف هزینه­های زیاد گمرکی جلوگیری می‌کند. درواقع استفاده از خدمات کارگو واردات چین تضمین‌کننده یک تجارت آسان و پرسود برای تجار ایرانی است که به آنها در راه واردات از چین یاری می­رساند.

   

  هزینه ­های کارگو واردات از چین                            

  خدمات کارگو یکی از خدماتی است که تجار ایرانی می­توانند برای واردات کالای خود از آن استفاده کنند و از بروز هزینه­ها و تعهدات سنگین و اضافی پیشگیری کنند. هزینه این خدمات به عوامل زیادی بستگی دارد که برایتان شرح می­ دهیم.

  وزن کالای وارداتی

  وزن کالایی که قصد دارید با هواپیما جابه­جا کنید مهم­ترین عامل در تعیین هزینه کرایه محسوب می­شود.  هرچه که وزن کالای وارداتی شما بالاتر و حجم­ آن بیشتر باشد هزینه بیشتری باید برای کارگو پرداخت شود. البته قوانین و مقرراتی که از طرف کشور­های ایران و چین در خصوص این موضوع وضع شده است نیز می­تواند بر کاهش و یا افزایش میزان هزینه کارگو مؤثر باشد.

   

  هزینه کارگو واردات از چین

  شرکت هواپیمایی

  یکی دیگر از عوامل مؤثر در محاسبه هزینه کارگو شرکت هواپیمایی است که برای حمل‌ونقل کالای خود در نظر گرفته‌اید. برای مثال دو شرکت هواپیمایی ماهان و قطر ایر ویز را در نظر بگیرید. ماهان یک شرکت هواپیمایی ایرانی است که بیشترین پرواز به چین را بین شرکت­های هواپیمایی ایرانی دارد. با مقایسه پرواز­های این دو شرکت هواپیمایی متوجه می‌شوید که ماهان تعداد پرواز کمتری نسبت به قطر ایر ویز دارد. به دلیل تعداد پروازهای بیشتر شرکت قطر ایر ویز نرخ کمتری برای حمل بار از طرف این شرکت هواپیمایی در نظر گرفته شده است. اگرچه دولت جمهوری اسلامی ایران برای افراد و شرکت­هایی که از شرکت هواپیمایی خارجی استفاده کنند جریمه در نظر گرفته است. اما بااین‌حال در بسیاری از موارد حتی با احتساب پرداخت هزینه جریمه حمل بار برای تجار از طریق این شرکت­ها مقرون­ بصرفه ­تر است.

  شهر مبدأ در چین

  یکی از عواملی که می­تواند در هزینه کارگو بسیار مؤثر باشد شهر و استانی است که در چین از آن خرید می­کنید. باتوجه‌به اینکه چین کشور پهناوری است و میزان واردات از هرکدام از استان­های چین متفاوت است. نرخ پرواز از استان­های مختلف چین به ایران نیز متفاوت است. برای مثال نرخ پرواز شهر پکن و شانگهای که  در موقعیت دیپلماتیک و تجاری قرار دارد نسبت به شهرهای تولیدکننده و صنعتی شن جن و گوان جو بسیار پایین­تر است. شاید میزان پایین بار ارسالی و یا رقابت با دیگر شهرها از عوامل این نرخ پایین باشد.

  اینکوترمز انتخابی

  اینکه کدام اینکوترمز  به‌صورت توافقی بین خریدار و فروشنده برای معامله در نظر گرفته شود می‌تواند تأثیر بسزایی در هزینه کارگو داشته باشد. هزینه حمل کالا از انبار فروشنده تا فرودگاه و کلیه هزینه­های تشریفات گمرکی کشور مبدأ از جمله هزینه­هایی است که در هر اینکوترمز متفاوت است و در هر اینکوترمز  بر عهده یکی از طرفین است.  برای مثال در اینکوترمز خرید EWX این هزینه‌ها کاملاً به عهده خریدار است؛ بنابراین افزایش هزینه­های حمل­ونقل که به دلیل تعهدات موجود در اینکوترمز انتخابی به وجود می‌آید. می­تواند هزینه‌های کارگو در چین را افزایش دهد.

  خدمات کارگو واردات از چین

  مدارک موردنیاز برای استفاده از خدمات کارگو واردات از چین

  بسیاری از تاجران ایرانی برای واردات کالای خود از چین از خدمات کارگو که توسط شرکت­های معتبر و مجرب ارائه می­شود استفاده می­کنند. این بازرگانان تمایل دارند که تجارتی بدون ریسک را تجربه کنند تا بتوانند به‌خوبی از سرمایه خود محافظت کنند. برای انجام خدمات کارگو شما نیاز به داشتن مدارکی دارید تا بتوانید به‌راحتی از خدمات کارگو از چین بهره ببرید. این مدارک عبارت‌اند از:

  • کارت بازرگانی
  • بارنامه
  • شناسه تجاری
  • قبوض انبار
  • گواهی مبدأ
  • لیست دسته‌بندی
  • ثبت سفارش بازرگانی
  • پیش‌فاکتور یا پروفرما

  هزینه واردات کالا از چین

  در محاسبه برای تعیین قیمت نهایی یک کالای وارداتی  هزینه حمل‌ونقل کالا از چین نقش مهم و اساسی ایفا می­کند.  هزینه واردات از چین برای هر کالایی متفاوت است. مثلاً اینکه ممکن است که یک کالا برای ورود به کشور جهت تأیید کیفیت نیاز به تست آزمایشگاهی داشته باشد. ممکن است یک کالا شرایط نگهداری و یا انبارداری خاصی نیاز داشته باشد که هزینه نگهداری آن را افزایش دهد.  البته هزینه واردات کالا به چگونگی انجام واردات کالا و کیفیت عملکرد افراد در این پروسه نیز بستگی دارد. عملکرد صحیح ورود کالا به کشور گاهی حتی می­تواند هزینه­های ترخیص کالا را شامل تخفیف کند و از هزینه واردات یک کالا بکاهد. استفاده کردن تجار  از خدمات و مشاوره­های صحیح و درست دررابطه‌با واردات و صادرات می­تواند این مهم را برای تجار به همراه داشته باشد. به­علاوه انتخاب­هایی که در این مسیر انجام می‌گیرد؛ مانند انتخاب شرکت حمل­ونقلی که برای جابه‌جایی کالا در نظر گرفته می­شود.  می­تواند باعث افزایش و یا کاهش هزینه­های واردات کالا از چین به ایران شود.  اما به‌طورکلی این هزینه‌ها شامل موارد زیر است.

  • هزینه کالای خریداری شده از مبدأ
  • هزینه جهت تأیید کالا و تحویل آن
  • هزینه­ های انجام امور گمرکی
  • هزینه­ های مربوط به ثبت سفارش و استفاده از تخصیص ارز
  • هزینه جابه ­جایی کالا و حمل­ونقل
  • هزینه ­های نگهداری و انبارداری
  • هزینه­ های مرتبط با ترخیص کالا و بیمه آن
  بهترین روش واردات از چین

  بهترین روش واردات از چین

   بهترین روش واردات از چین روشی است که هزینه و ریسک آن کمتر است و سود تجارت بازرگانان را تضمین می­کند. در این روش شما از  مشاوره‌های تخصصی  بهره می­گیرید مطمئن به­پیش می‌روید و از هزینه­ های اضافی و یا گزافی که به‌خاطر عدم آگاهی از برخی قوانین و مقررات به وجود می­آید جلوگیری می‌کنید. شرکت­های باتجربه و معتبری هستند که برای انجام این روش تجار ایرانی را همراهی می­کنند.  این شرکت­ها با به‌کارگیری افراد متخصص و خبره در انجام واردات و همچنین افرادی که به شرایط بازارهای بین­المللی و چین آگاهی کامل دارند گذر از مراحل واردات از چین را برای شما سهل و آسان می­کنند. این شرکت‌ها از گام نخست انتخاب یک منبع خوب تا گام پایانی یعنی تحویل کالا پس از عبور از گمرک در ایران شما را همراهی کرده و در حفظ سرمایه شما و کسب سود به شما یاری می­رسانند. یکی از این شرکت­ها که در این مسیر پر پیچ­وخم به شما کمک می­کند  تا بهترین و پرسودترین واردات را انجام دهید شرکت بازرگانی مهرآیین بکر(KMB Trade) است. این شرکت با بهره­گیری از متخصص­ترین افراد در امر واردات و صادرات شما را در تمام مراحل واردات و صادرات یاری می­کنند. این شرکت راهکارهایی برای واردات از چین بدون گمرک دارد که می­تواند در کاهش هزینه ­های واردات شما بسیار موثر باشد. 

  بهترین کالا برای واردات از چین چه کالایی است؟

  کالایی که پرمصرف باشد عجیب و منحصربه­فرد باشد؛ مانند واردات پنل خورشیدی از چین و یا کالایی که قیمت و بهای بسیار اندکی دارد بهترین کالا برای واردات از چین به­حساب می­آید. این کالاها سودهای کلانی برای واردکنندگان به همراه دارد. همان‌طور که می‌دانید کشور چین اقتصادی بسیار قوی دارد و در این حوزه رقیب سرسختی برای کشور آمریکا به‌حساب می­آ­ید. هرچند واردات چین از آمریکا در برخی حوزه­ها به‌خاطر کمبود منابع طبیعی کشور وجود دارد؛ اما  کالاهای چینی نیز در بازار­های آمریکا کم نیستند. چین کشوری است که از همه مدل کالاها تولید و با کیفیتی مرغوب صادر می­کند؛ بنابراین بازارهای چینی پر از کالاهایی است که شما می­توانید برای واردات آن را انتخاب کنید.

  انتخاب درست کالای وارداتی یکی از مهم­ترین انتخاب­ها در امر واردات کالا به‌حساب می­آید. شما در ابتدا باید برای واردات کالا و کسب سود به این فکر کنید که  برای واردات کالایی انتخاب کنید که بازار خوبی برای فروش در ایران داشته باشد. کالاهایی بازار خوبی برای فروش دارند که قیمت پایین و یا بی‌نظیر و منحصر­به­فرد بودنشان مصرف‌کننده را ترغیب به خرید کند. یا به دلیل پرمصرف بودن کالا خریدار مجبور به خرید کالا باشد. سپس یک خرید خوب و مقرون‌به‌صرفه انجام دهید. این مرحله از واردات نیز می­تواند بسیار مهم باشد.  اگر خریدی گران‌قیمت انجام دهید و یا اگر کالایی باکیفیت پایین بخرید که نتواند رضایت مصرف‌کننده را به همراه داشته باشد. شما بازار رقابتی فروش را از دست می­دهید و در نتیجه سودی نخواهید برد و فقط هزینه­های نگهداری کالا نصیبتان می­شود؛ بنابراین در خریدتان نهایت دقت را به خرج دهید.  کالای موردنظر را  به بهترین نحو و کمترین هزینه و بالاترین سرعت وارد ایران کنید و با فروش آن کسب سود کنید.

  بهترین کالاها برای واردات از چین چه کالاهایی است؟

  همان‌طور که اشاره کردیم چین تولیدکننده بسیار قوی است که در بازارهایش کالاها و اجناس رنگارنگ زیادی می­توانید بیابید؛ اما اینکه خرید چه کالایی از چین و فروش  آن در داخل کشور ایران برای یک تاجر ایرانی می­تواند سودمند باشد نکته دیگری است که باید به آن توجه ویژه شود. ما قصد داریم که شما را با برخی از  بهترین این کالاها آشنا کنیم.

   

  انتخاب کالا­ها برای واردات جزئی از چین
  واردات پوشاک از چین

   

   

  • واردات پوشاک از چین به ایران

  همان‌طور که قبلاً گفته شد کالایی برای واردات سودمند است که  از کالاهای پرمصرف محسوب شود. پوشاک از آن دسته از کالاهایی است که مصرف زیادی در داخل کشور  مخصوصاً برای بانوان دارد. اگر لباس­هایی که برای بانوان جهت واردات به کشور در نظر می­گیرید متناسب با مد روز هم باشد با واردات پوشاک زنانه از چین توانسته‌اید فروش خود را چندین برابر کنید. واردات چادر از چین، ‌ واردات جوراب از چین، واردات لباس کودک از چین، ‌  واردات روسری از چین و  واردات شال از چین به‌عنوان پوشاک  نیز می­تواند تجارتی پرسود به‌حساب بیاید.

   یکی از مزایایی که واردات لباس از چین دارد این است که احتیاج به شرایط نگهداری خاصی مثل دارو و کالاهای فاسدشدنی ندارد. حمل­ونقل آن نیز خاص و تخصصی نیست و تاریخ انقضا نیز ندارد که گذشت زمان از ارزش آن بکاهد. همه اینها از مزایایی است که واردات پوشاک  از چین برای واردکننده به همراه دارد.

  • واردات ماشین­آلات سبک‌وسنگین صنعتی از چین

  چین یکی از کشورهایی است که در تولید ماشین­آلات صنعتی  سبک‌وسنگین توانسته گوی سبقت را از بسیاری از کشورهایی که در این حوزه فعالیت می­کنند برباید. این تولیدات در چین به دلیل استفاده از تکنولوژی به­روز و پیشرفته­ای که چینی‌ها در حوزه تولید از آن استفاده می­کنند بسیار باکیفیت و پیشرفته است.  به جز واردات ماشین­آلات سبک‌وسنگین که بسیار سودمند است واردات دستگاه­های صنعتی از چین، واردات دستگاه ماینر از چین، ‌ واردات ادوات کشاورزی از چین، واردات دستگاه از چین، واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین،  واردات قطعات از چین، واردات قالب از چین و واردات خط تولید از چین می­تواند بسیار پرسود باشد. از جمله این ماشین­آلات  سبک‌وسنگین می­توان به ماشین­آلات مربوط به بسته­بندی کالاها اشاره کرد که لازمه هر شرکت تولیدی و کارخانه تولیدی در ایران است. قیمت پایین این محصولات در کشور چین و بازار فروش خوب  آن در داخل کشور یکی از دلایلی است که این کالا را به بهترین کالا برای واردات از چین تبدیل کرده است.

  • واردات موبایل و لپ‌تاپ از چین

  اینکه روابط سیاسی و تجاری ایران با بسیاری از کشورهایی که تولیدکننده بزرگ و قدرتمندی در صنعت موبایل، تلفن همراه و لپ­تاپ و هستند تیره‌وتار است و امکان واردات این نوع از محصولات از این کشورها وجود ندارد دلیل بزرگی  برای واردات موبایل از چین و  واردات لپ­تاپ از چین است. واردات مستقیم گوشی از چین و واردات تلفن همراه از چین به هر دلیلی که صورت گیرد سود خوبی برای واردکننده به همراه دارد. واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین و واردات لوازم جانبی موبایل از چین در کنار واردات گوشی از چین نیز  می­تواند بسیار پرسود باشد. البته باید گفت که نحوه واردات لوازم جانبی موبایل از چین برای اینکه این کار سودآور باشد بسیار مهم است. هنگامی که افراد از این کالاهای چینی می‌خرند درصورتی‌که مشکلی برای گوشی و یا لپ­تاپ آنها به وجود آید تمایل دارند که  از قطعات و لوازم شرکت اصلی برای تعمیر وسیله خود بهره ببرند. ازاین­رو واردات قطعات موبایل  از چین و واردات قطعات کامپیوتر از چین نیز می‌تواند یک واردات پرسود از چین باشد.

  • واردات پارچه از چین

  یکی از بهترین کالاهایی که تجار می­توانند همانند پوشاک وارد ایران کنند پارچه است. همان‌طور که می­دانید برای تولید پوشاک نیاز به پارچه است؛ بنابراین به دلیل اینکه که پوشاک جزو کالاهای پرمصرف حساب می‌شود به دنبال آن پارچه نیز جزو همین گروه از کالاها محسوب می­شود. یکی از مزیت­هایی که واردات پارچه از چین نسبت به پوشاک دارد این است که صنعت مد تأثیر چشمگیری روی فروش پارچه ندارد. از دیگر ویژگی­های واردات پارچه این است که مانند محصولات بهداشتی و غذایی و دارویی نیاز به مجوز­های زیاد و آزمایش‌های  هزینه بر ندارد و شرایط نگهداری خاصی نیز نیاز ندارد تا هزینه­های واردات آن افزایش یابد. ورود پارچه با قیمت ارزان و تزریق آن به صنعت تولید کشور باعث می­شود که هزینه تولید پوشاک کاهش بیابد در نتیجه قیمت پوشاک در بازار داخلی نیز کاهش‌یافته و قدرت خرید مردم برای خرید پوشاک افزایش میابد. واردات پارچه از چین به ایران از طرق مختلفی صورت می­گیرد انتخاب چگونگی واردات پارچه از چین به عهده صاحب کالا است. اما ما به شما توصیه می­کنیم که برای حمل­ونقل پارچه از طریق آب­های آزاد و به‌وسیله کشتی عمل کنید تا هزینه واردات شما کاهش یابد.

  • واردات گوشت از چین به ایران

  گوشت جزو کالاهای پرمصرف مردم ایران به‌حساب می­آید. باتوجه‌به اینکه قیمت این کالای پرمصرف روز­به­روز رو به افزایش است قدرت خرید مردم رفته­رفته کاهش میابد. با افزایش قیمت گوشت خرید گوشت کم­کم از سبد خرید خانواده­های کم­بضاعت و بی­بضاعت حذف می­شود. حذف این ماده غذایی مهم از سبد مصرفی خانواده­ها باعث سوءتغذیه و ضعف جسمانی افراد خانواده می­شود.  در نتیجه بیماری­های مختلف به دلیل این سوءتغذیه به سراغ افراد می­آید و جامعه را دچار بحران می­کند. برای  همین واردات گوشت از چین به ایران این مزیت را دارد که این کالای مصرفی با بهای کمتری به  دست مصرف‌کننده داخلی می­رسد؛ بنابراین خانواده­های کم‌بضاعت نیز می­توانند از گوشت استفاده کنند و از مشکلاتی که به دلیل عدم مصرف این کالای مهم در تغذیه افراد به وجود می­آید جلوگیری شود. همچنین واردات گوشت از چین به ایران می­تواند بهای گوشت در داخل کشور را تعدیل کند و از بالارفتن بیش از حد قیمت این محصول در داخل کشور  که به دلیل تقاضای بالا و عرضه کم گوشت به وجود آمده جلوگیری کند؛ بنابراین واردات گوشت تأثیر مثبتی می­تواند بر روی بازار گوشت داشته باشد. از طرفی دیگر پرمصرف بودن این کالای استراتژیک می‌تواند سود زیادی از واردات گوشت از چین به ایران نصیب واردکنندگان کند.

  پرسودترین کالاهای وارداتی از چین کدام‌اند؟

  اولین هدفی که هر تاجری از تجارت خود دارد کسب سود از این تجارت است؛ بنابراین واردکنندگان به دنبال واردکردن محصولاتی هستند که وارد کردنشان سود هنگفتی برای آنها داشته باشد. ما در نظر داریم که چند مورد از این محصولات را برایتان نام‌برده و در مورد آنها توضیحاتی به شما ارائه دهیم.

  • واردات خودرو از چین وارداتی با سود بالا

  واردات خودرو از چین می­تواند برای بازرگانان ایرانی بسیار پرسود باشد. قیمت خودرو در چین بسیار مناسب است.  دلیل این امر به جز دستمزد پایین کارگران وجود مواد اولیه در داخل کشور است که باعث می­شود قیمت مواد اولیه برای تولیدکنندگان ماشین­های چینی بسیار ارزان باشد. قیمت ماشین­های چینی به حدی ارزان است که حتی با وجود تعرفه­های سنگینی که دولت جمهوری اسلامی ایران برای واردات ماشین در نظر گرفته است باز هم واردکنندگان از  واردکردن ماشین­های چینی سود می­برند. اما  مشکل دیگری  که به جز مشکل تعرفه واردات از چین  بر سر راه این واردکنندگان وجود دارد سرمایه زیادی است که این کار نیاز دارد. اگر شما  سرمایه زیادی برای واردات کالا از چین ندارید توصیه ما به شما این است که اقدام به واردات شمع خودرو از چین،‌ واردات قطعات خودرو از چین، واردات قطعات یدکی خودرو از چین، واردات لوازم‌یدکی از چین، واردات یراق‌آلات از چین، واردات موتورسیکلت از چین و واردات دوچرخه از چین بکنید که قیمت آنها از ماشین کمتر است و نیاز به سرمایه خیلی زیادی ندارد؛ اما حاشیه سود خوبی دارد که باعث می­شود جزو واردات پرسود از چین باشد.

  • واردات لوازم‌خانگی از چین و کسب فرصت­ها

  کشور چین در تولید لوازم‌خانگی پیشرفت چشمگیری داشته است. استفاده از دستگاه­های تولیدی پیشرفته به همراه متخصصین متبحر و تکنولوژی بالایی که در امر تولید بکار گرفته می­شود از دلایل افزایش کیفیت لوازم‌خانگی چینی به­حساب می­آید. افزایش کیفیت لوازم‌خانگی چینی باعث شده که  این محصولات در صف رقبای جدی لوازم‌خانگی ژاپنی و آمریکایی که از بهترین­ها در این حوزه هستند  قرار گیرند. افزایش کیفیت لوازم‌خانگی چینی باعث شده که بسیاری از تجار ایرانی برای واردات این دسته از محصولات ترغیب شوند. به دلیل تحریم­های گسترده  علیه ایران کشورهای بزرگ تولیدکننده لوازم‌خانگی رابطه­ تجاری خود را با ایران قطع کرده‌اند. به همین خاطر بازار لوازم‌خانگی از لوازم‌خانگی با برندهای مشهور و باکیفیت لوازم‌خانگی خالی شده است. در این میان افرادی وجود دارند که به لوازم‌خانگی با برندهای داخلی اعتقاد و اطمینانی ندارند و ترجیح می­دهند که لوازم‌خانگی خارجی تهیه کنند. باتوجه‌به این شرایط  واردات لوازم‌خانگی چینی می­تواند  بازار فروش خوبی داشته باشد و بهترین فرصت را برای کسب سودهای کلان به شما بدهد. زیرا با بالا بودن تقاضا برای خرید قیمت کالا نیز افزایش میابد. شما می­توانید با واردکردن لوازم‌خانگی ارزان‌قیمت چینی که بتواند از لحاظ کیفیت نظر خریداران و مصرف­کنندگان را جلب کند و فروش آن به سود زیادی دست پیدا کنید.

  • واردات تجهیزات پزشکی از چین وارداتی واجب و ضروری

  باتوجه‌به وجود کرونا در سال­های اخیر بسیاری افراد تمایل دارند که تجهیزات و لوازم پزشکی که می‌تواند به آنها در تشخیص مشکلات و بیماری­هایشان کمک کند؛ مانند دستگاه تست قند خون در خانه داشته باشند. این تقاضا برای خرید توسط مردم عادی و همچنین نیاز مراکز درمانی به این تجهیزات بازار فروش خوبی برای این نوع از محصولات به وجود آورده است.  این امر سبب شده تا واردات تجهیزات پزشکی از چین بتواند برای واردکنندگان بسیار سودآور باشد.

  واردات کاغذ از چین، کسب سود
  • واردات کاغذ از چین، کسب سود و حفظ منابع ملی

  واردات کاغذ از چین مانند واردات چوب از چین می‌تواند علاوه بر سود بالایی که دارد باعث قطع بی­رویه درختان جنگلی جهت تولید کاغذ شود. چین منابع وسیعی از درختان سوزنی برگ دارد که بهترین انتخاب برای تولید کاغذی باکیفیت است. به دلیل اینکه مواد اولیه تولید کاغذ در کشور چین وجود دارد تولید کاغذ برای تولیدکنندگان چینی بسیار ارزان و به­صرفه است. ازاین‌رو خریداران نیز می­توانند کاغذهای تولیدی کشور چین را با قیمتی مناسب در اختیار داشته باشند. این امر حاشیه سود خوبی برای تجار ایرانی به همراه دارد.

  حداقل سرمایه برای واردات از چین چقدر است؟

  جواب این سؤال بسیار سخت و پیچیده است؛ چون محاسبه حداقل سرمایه برای واردات به عوامل مختلف و متفاوتی بستگی دارد که در هر واردات می­تواند تغییر کند. حتی عامل زمان و تغییر قوانین و نرخ­ها می­تواند برای تعیین حداقل سرمایه برای واردات از چین مؤثر باشد؛ بنابراین تنها هزینه محصول و عوارض واردات و هزینه­های حمل‌ونقل نمی­تواند حداقل سرمایه برای واردات را تعیین کند. شما برای تعیین حداقل سرمایه موردنیاز باید عوامل متعددی ازجمله میزان سفارش محصول، نوع کالا، روش انتخابی برای حمل‌ونقل و … را تعیین کنید و با مشاوره با افراد متخصص در این امر حداقل سرمایه برای واردات از چین را محاسبه کنید.

  واردات یراق آلات کابینت از چین

   واردات یراق آلات کابینت از چین یکی از پر سود ترین واردات از کشور چین به حساب می آید. انواع یراق آلات کابینت در داخل کشور  بسیار پر مصرف هستند و تقاضا برای خرید این محصولات زیاد است. یکی از مهمترین ویژگی های کالا های پرسود جهت واردات داشتن تقاضای زیاد جهت خرید در بازار داخل است؛ از این رو واردات یراق آلات کابینت از چین می‌تواند بسیار پرسود باشد. چین کشوری است که این یراق آلات را با کیفیتی مرغوب و قیمتی مناسب تولید و در بازار عرضه می کند؛ از این رو بسیاری از بازرگانان ایرانی چین را به عنوان مبدا واردات انتخاب می کنند.

  اگرچه همانطور که گفته شد واردات یراق آلات کابینت از چین بسیار پرسود است اما نحوه عملکرد بازرگانان در مسیر واردات بسیار در افزایش و یا کاهش سود حاصل از واردات موثر است. بازرگانان زمانی می توانند بهترین عملکرد را در مراحل واردات داشته باشند که با یک شرکت بازرگانی معتبر مانند شرکت کالا بر مهرآئین بکر همکاری داشته باشند. در این صورت واردات آنها بر پایه دانش، تخصص و تجربه بهترین کارشناسانی که در حوزه واردات و صادرات فعالیت می کنند انجام  می گیرد. میزان اشتباهات در مسیر واردات به طور چشمگیری کاهش میابد و سود حاصل از واردات افزایش میابد.

  ترین یراق آلات جهت واردات از چین

  پرسود ترین یراق آلات جهت واردات از چین

  چین انواع و اقسام یراق آلات کابینت را با کیفیت های متفاوت تولید و عرضه می‌کند. بازرگانان باید بدانند پرسودترین یراق آلات برای واردات به ایران کدام است تا بتوانند با بهترین انتخاب سود خوبی از واردات به دست آورند. ما در این مقاله پرسود ترین یراق آلات جهت واردات را به شما معرفی می کنیم.

  • دستگیره های کابینت

    یکی از پر کاربرد ترین یراق آلات کابینت دستگیره ها هستند. این یراق آلات کابینت هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کاربرد در صنعت کابینت سازی بسیار نقش مهمی دارند. دستگیره ها از یراق آلاتی هستد که هم در کابینت سازی کاربرد دارد و هم در کمد و کشو های ساختمان بسیار پرکاربرد است از اینرو تقاضا برای خرید آن بسیار بالا است

  • پیچ ها

  یکی دیگر از پرکاربردترین یراق آلات کابینت پیچ ها هستند  این  یراق آلات برای اتصالات استفاده می شود برای مثال اتصال دستگیره به کابینت؛ از اینرو بدون وجود این یراق آلات اصولا ساخت کابینت امکان پذیر نیست .  پیچ ها انواع  و اقسام مختلفی دارند. پیچ های فلزی،  پیچ های پلاستیکی  و پیچ های ساده  از مهم ترین نوع از آن ها هستند. کدام از این پیچ ها استفاده و مزایای خود را دارد.

  • لولا ها

  لوله ها لولا ها یراق آلات ای هستند که نقش اتصال در به بدنه اصلی کابینت را ایفا می کنند و باعث می شوند که در کابینت به راحتی بدون اینکه فرد مجبور تحمل وزنی شود باز و بسته شود.  لولای کابینت پروانه‌ای، فیس فریم، فلاش،  پوشش کامل یا Full Ovrerlay ، اینست، نامرئی، محوری و … از انواع مختلف لولاهای کابینت هستند که مصرف زیادی در صنعت کابینت سازی دارند.

  • جک ها

   جک ها از یراق آلاتی هستند که جهت ثبات، درب کابینت استفاده می شوند. جک ها انواع و اقسام مختلفی دارند مانند جک گازی و یا جک پمپی که هر یک مزایای متفاوت و کارایی متفاوتی دارد. 

  واردات کفش ازکشور چین

  امروزه واردات کفش از کشور چین به ایران  بسیار گسترش پیدا کرده است. از دلایل مهم این گسترش  می توان به سود بالای واردات کیف و کفش و تقاضای زیاد مردم برای خرید این محصولات اشاره کرد. اگر چه در حوزه کیف و کفش تولیدات داخلی کشور نیز بسیار گسترش یافته است اما واقعیت امر این است که این تولیدات نتوانسته جوابگوی نیازها و خواسته مردم باشد. بسیاری از تولیدکنندگان داخل همچنان از طرح ها و ایده های قدیمی برای تولیدات خود استفاده می کنند. تو لیدکنندگان ایرانی تلاشی برای رقابت با سایر تولیدکنندگان نکردند و نتوانستند سلیقه جدید مردم را پوشش دهند. این موضوع باعث کاهش تقاضا برای خرید کیف و کفش داخلی می شود. وجود نیروی کار فراوان در کشور چین باعث شده است تا هزینه دستمزد در این کشور بسیار پایین باشد از این رو بسیاری از تولید کنندگان مارک های معتبر جهانی  حجم قابل توجهی از تولیدات خود را در کشور چین  تولید می کنند. بازرگانان ایرانی می توانند با خرید کفش های مارک و باکیفیت و واردات آن به کشور سود خوبی از واردات کسب کنند. البته باید توجه داشت که تنها خرید کفش خوب تضمین کننده واردات پرسود نیست ،بلکه نحوه عبور از مراحل دیگر واردات و میزان هزینه برای عبور از مراحل مهم واردات مانند عبور از گمرک می تواند نقش تعیین کننده ای  در سوداوری یک واردات داشته باشد. از اینرو به تمام بازرگانان  توصیه می شود که برای انجام یک واردات پرسود، با یک شرکت بازرگانی معتبر مانند شرکت کالا بر مهر آئین بکر که در حوزه واردات و صادرات فعالیت می کند همکاری داشته باشند تا بتوانند واردات پرسودی را تجربه کنند.

  واردات کفش از چین

  واردات کدام برند های کفش بسیار پرسود است؟

  همانطور که گفتیم بسیاری از برندهای معروف جهانی حجم قابل توجهی از تولیدات خود را در چین تولید می کنند. مارک نایکی یکی از همین برند ها است  که واردات آن می تواند سود خوبی نصیب بازرگانان کند. البته خود چین نیز در حوزه کفش تولیدات وسیعی دارد و مارک های خوبی نظیر کاتر پیلار توانسته اند به جایگاه خوبی در بازار کفش جهانی برسند. این برند کفش های بسیار جذاب و با کیفیتی تولید می کند که می تواند نظر بسیاری از متقاضیان خرید کفش خود را به خود جلب کند.برند های معروف دیگری در کشور چین وجود دارند که  که نسبت به قیمت کفشی که عرضه می کنند کیفیت خوبی دارند برندهایی مانند کلارک، لار رینگر و اکو از آن دسته اند.  اگرچه کشور چین همه مدل کفشی تولید می کند اما میزان تنوع در تولیدات کفش های پاشنه بلند زنانه و تولیدات کفش های ورزشی مردانه بسیار بیشتر از مدل های دیگر است.

  مزایای واردات کفش از چین

  از مهمترین مزایای واردات کفش از کشور چین قیمت ارزان و کیفیت  بسیارخوب این محصولات است. تنوع بالا و زیبایی در طراحی کفش های چینی یکی دیگر از  مزایای واردات کفش از کشور چین است که می تواند سلیقه تقاضا کنندگان را پوشش دهد و فروش کفش های چینی را افزایش دهد.  تولید کنندگان کفش های چینی متناسب با مد روز طرح کفش های خود را تغییر داده تا بتوانند بازار فروش را به دست آورند.  اما تولیدکنندگان داخلی  همچنان از طرح های قدیمی به خصوص در حوزه چرم برای تولید کفش های خود استفاده میکنند؛ از این رو تقاضا برای خرید کفش چینی بسیار بیشتر از کفش تولید داخل است.

  واردات گلس موبایل از چین

  واردات گلس موبایل از چین یکی از پر سود ترین وارداتی که در حوزه لوازم جانبی موبایل انجام می شود به حساب می آید. گلس  موبایل، از لوازم جانبی ضروری به حساب می آید که جهت حفاظت از صفحه نمایش گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.  اولین کشوری که  اقدام به تولید گلس گوشی هوشمند کرد چین بود.

   اکنون کشور چین با دارا بودن  چندین کارخانه های کوچک و بزرگ اقدام به تولید گلس موبایل می کند. گلس های تولیدی چین هم قیمت ارزان و مقرون به صرفه ای دارند و هم کیفیت خوب و مورد قبولی دارند.  از این‌ رو بازرگانان ایرانی چین را به عنوان مبدا واردات گلس گوشی انتخاب می کنند. لازم به ذکر است اگرچه واردات گلس موبایل  یک  واردات پر سود به حساب می آید اما باید توجه داشت که نحوه انجام واردات و چگونگی سپری کردن  مراحل آن  می تواند در میزان سوددهی این تجارت بسیار موثر باشد.  از این رو به بازرگانانی که قصد دارند تجارتی پرسود را تجربه کنند و سرمایه و سود آن ها تضمین  شود، توصیه می‌کنیم که جهت انجام واردات با شرکت های بازرگانی معتبری مانند شرکت کالابر مهر آئین بکر همکاری کنند تا بتوانند از وارداتی پرسود و آسان لذت ببرند.

  واردات گلس موبایل از چین

  مزایای واردات گلس موبایل

  واردات گلس  موبایل از چین مزایای زیادی دارد. از این رو  بسیاری از بازرگانان  تمایل دارند که وارد حوزه واردات گلس موبایل از چین شوند. ما در این مقاله به تعدادی از مزایای واردات گلس موبایل از چین اشاره خواهیم کرد.

  • تقاضای زیاد جهت خرید

  همانطور که می دانید اولین و مهمترین هدف بازرگانان کسب سود از یک تجارت است. واردات کالایی می تواند  برای بازرگان بسیار پرسود باشد که تقاضا برای خرید آن کالا در بازار زیاد باشد.  امروزه با توجه به افزایش مصرف موبایل و لوازم جانبی موبایل  تقاضا برای خرید گلس موبایل نیز در بازار بسیار زیاد است. از اینرو واردات گلس موبایل بسیار پر سود است.

  • ارزان بودن گلس موبایل

  از دیگر مزایای واردات گلس موبایل از چین می توان به ارزان بودن گلس موبایل اشاره کرد. واردکنندگانی که سرمایه زیادی در اختیار ندارند می توانند به جای واردات گوشی موبایل اقدام به واردات گلس گوشی نمایند. 

  چین کشوری است که گلس موبایل را با قیمتی بسیار ارزان عرضه می کند. دلیل ارزان بودن گلس های چینی هزینه پایین دستمزد در این کشور است.

  • هزینه حمل و نقل پایین

   حجم و وزن بسیار کم  گلس موبایل یکی دیگر از مزایایی است که واردات گلس موبایل از چین دارد.این ویژگی گلس موبایل  باعث می شود که هزینه حمل و نقل آن بسیار کاهش یابد زیرا هزینه حمل و نقل ارتباط مستقیم با وزن و حجم کالا دارد.

  • کیفیت خوب گلس های تولید چین

  گلس های تولیدی چین به علت استفاده این کشور از به روزترین تکنولوژی و بهترین ماشین آلات تولیدی  در امر تولید بسیار با کیفیت هستند. همچنین به جز برند های چینی که از کیفیت خوبی برخوردارند، برند های معتبر با کیفیت تری وجود دارند که به دلیل هزینه دستمزد پایینی که در چین وجود دارد اقدام به تاسیس کارخانه های خود در چین کرده اند. تجاری که قصد واردات گلس موبایل از چین را دارند می توانند از برند های معروف تری که در چین تولید می شوند نیز خرید کنند.

  واردات یراق آلات از چین

  واردات یراق آلات از چین به دلیل پرمصرف بودن این کالاها بسیار پرسود است. همانطور که می دانید یراق آلات قطعات و وسایلی هستند که در جهت ساخت بسیاری از وسایل و یا تکمیل آن ها کاربرد دارند. یراق آلات نخستین بار زمانی که ذوب فلزات به دست انسان شروع شد پا به عرصه تولید گذاشت. امروزه در صنایع مختلفی از یراق آلات استفاده می شود. اهمیت وجود یراق آلات در صنایعی مانند کابینت سازی به گونه ای است که بدون حضور یراق آلات ساخت و تولید امکان پذیر نیست. حال که اهمیت وجود یراق آلات و کاربرد آن ها بر شما روشن شد متوجه می شوید که تقاضا برای خرید یراق آلات همیشه زیاد است و محدود به فصل و یا زمان خاصی نیست. اما توجه داشته باشید که در صورتی واردات یراق آلات می تواند پرسود باشد که هزینه های واردات شما معقول و به حد متعارف باشد. در صورتی که بازرگانان در عبور از مراحل واردات به درستی عمل نکنند و با انتخاب های اشتباه در مسیر واردات باعث افزایش هزینه واردات شوند. این واردات نه تنها دیگر پرسود نیست، بلکه ممکن است به زیان ختم شود. برای پیشگیری از زیان در واردات بهترین کار همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر نظیر شرکت کالابر مهر آئین بکر است.

  دلایل انتخاب چین جهت واردات یراق آلات چیست؟

  چین موفق شده که تولیدات خود را در حوزه های مختلف گسترش داده و با صادرات آن ها به رشد اقتصادی خود کمک کند. در حوزه یراق آلات نیز چین، تولیدات انبوهی دارد که ویژگی های خاص و فراوانی دارد. از مهمترین ویژگی های یراق آلات چینی قیمت ارزان، کیفیت بالا و تنوع بسیار زیاد آن است. به دلیل همین ویژگی ها و همچنین روابط سیاسی و دوستانه چین با ایران و وجود راه های متنوع حمل و نقل بین دو کشور بازرگانان زیادی تمایل دارند که چین را به عنوان مبدا واردات جهت انجام واردات یراق آلات انتخاب کنند.

  واردات یراق آلات از چین

  انواع یراق آلات جهت واردات از چین

  همانطور که گفته شد یراق آلات کاربرد و کارایی گسترده ای دارند از اینرو تنوع در یراق آلات بسیار زیاد و فراوان است. یراق آلات در ساختمان سازی، کابینت سازی ، ساخت وسایل چوبی و … کاربرد دارد. مهم ترین و پرکاربرد ترین یراق آلات  که بازرگانان می توانند اقدام به واردات آن ها کنند عبارتند از:

  • دستگیره ها

  یکی از مهم ترین و کاربردی­ترین یراق آلات دستگیره ها هستند. دستگیره ها انواع مختلفی دارند و در وسایل مختلفی استفاده می شوند. با نگاهی به اطراف خود به خوبی متوجه کاربرد وسیع دستگیره ها خواهید شد.

  • پیچ

  پیچ ها از یراق آلاتی هستند که جهت اتصال به کار می روند از اینرو بسیار پرکاربرد هستند. پیچ ها به انواع ساده، فلزی، پلاستیکی و … تقسیم می شوند. هر کدام از انواع پیچ ها کاربرد متنوعی دارد.

  • ریل

  ریل ها یراق آلاتی هستند که بیشتر در صنایع وسایل چوبی کاربرد دارند و جهت تسهیل در باز و بسته شدن کشو ها و درب کمدهای ریلی استفاده می شوند.

  • جک

  جک ها یراق آلاتی هستند که جهت ثبات درب هنگام باز و بسته کردن آن ها کاربرد دارند. از جک ها بیشتر در صنعت کابینت سازی و ساختمان سازی استفاده می شود.

  • لولا

  یراق آلاتی هستند که  باعث تسهیل در بازو بسته شدن درب ها استفاده می شود. لولا ها از یراق آلاتی هستند که به درب ها متصل می شوند و به افراد این امکان را می دهند که بدون تحمل وزن درب ها آن ها را باز و بسته کنند.

  واردات از چین با سرمایه کم

   اگرچه بسیاری از افراد تصور می­کنند که با سرمایه‌ای که در اختیار دارند نمی­توانند به واردات و صادرات کالا اقدام کنند. اما ذکر این نکته بسیار ضروری است که برای واردات از چین شما به یک سرمایه نجومی نیاز ندارید  و واردات از چین با سرمایه کم نیز امکان‌پذیر است. اما نکته مهم این است که نحوه واردات از چین را به­درستی انجام دهید تا بتوانید با همین سرمایه کم به سود خوبی دست پیدا کنید. برای اینکه به بهترین نحو واردات از چین را انجام دهید می­توانید با شرکت­هایی همکاری کنید که با مشاوره­های تخصصی که به شما می­دهند می­توانید  آموزش واردات از چین را فرا­گیرید. این شرکت­ها می­توانند که از صفر تا صد واردات از کشور چین را برایتان به عهده بگیرند و به شما کمک کنند که با سرمایه کم و واردات کالاهای جزئی از چین به سود خوبی دست پیدا کنید.

  واردات جزئی از چین شامل چه مواردی است؟

   برخی افراد قصد دارند که اقدام به واردات کالا کنند؛ اما برای این کار سرمایه چندانی ندارند. این افراد می­توانند اقدام به واردات جزئی از چین کنند که سرمایه بسیار زیادی نیاز ندارد. باید اشاره کنیم که برخی از کالاهای جزئی هستند که واردات آنها سود سرشاری را نصیب واردکنندگان می­کند. واردات جزئی از چین  دامنه بسیار وسیعی دارد ما در اینجا لیستی از تعدادی از این کالاها در اختیار شما قرار می‌دهیم.

  • واردات شال و روسری از چین
  • واردات بادام‌زمینی از چین
  • واردات پتو از چین
  • واردات پلاسکو از چین
  • واردات پیچ‌ومهره از چین
  • واردات تخمه آفتاب‌گردان از چین
  • واردات ته لنجی از چین
  • واردات جعبه از چین
  • واردات چای از چین
  • واردات چرم از چین
  • واردات چسب از چین
  • واردات چوب‌بستتی از چین
  • واردات خرده بار از چین
  • واردات دسته بیل از چین
  • واردات ذرت از چین
  • واردات رنگ از چین
  • واردات زغال از چین
  • واردات زغال­چینی از چین
  • واردات زیورآلات از چین
  • واردات ژیلت از چین
  • واردات ساعت از چین
  • واردات شیشه عطر از چین
  • واردات ظروف یکبار مصرف از چین
  • واردات عسل از چین
  • واردات عطر از چین
  • واردات فلش مموری از چین
  • واردات قاب گوشی از چین
  • واردات قهوه از چین
  • واردات کاغذ دیواری از چین
  • واردات کفش از چین
  • واردات کله‌پاچه از چین
  • واردات کیف و کفش از چین
  • واردات گل‌سر از چین
  • واردات لوازم آرایشی از چین
  • واردات لوازم جانبی از چین
  • واردات لوازم‌التحریر از چین
  • واردات مواد شیمیایی از چین
  • واردات مهر و تسبیح
  • واردات یراق‌آلات کابینت
  • واردات یونجه از چین

  واردات از علی‌بابا به چه صورت است؟

  برای برخی واردکنندگان دستیابی به تولیدکنندگان چینی یک چالش و مشکل بسیار بزرگ است. برای حل این مشکل شما می­توانید به سایت علی‌بابا رفته و به‌صورت آنلاین با تولیدکنندگان چینی که محصول موردنظر شما را تولید می­کنند  آشنا شوید. این سایت در واقع لیستی از کارخانه­های تولیدی و شرکت­های بازرگانی فعال در چین است که محصولات خود را با قیمت عمده ارائه می­دهند. این سایت همچنین اطلاعاتی از آنها در اختیار شما قرار می­دهد که بتوانید با آنها ارتباط بگیرید؛ بنابراین برای واردات از چین علی­بابا یک فرصت محصوب می­شود که با بهره­گیری از آن سود خود را افزایش دهند. در این سایت شما با تأمین‌کنندگان مختلف و اجناس با درجه کیفیت متفاوت روبرو هستید. بیشتر تأمین‌کنندگان علی‌بابا امکان قراردادن برند خودتان روی محصولی که می­خرید را به شما می­دهند. حداقل میزان سفارشی که توسط تأمین‌کنندگان در سایت علی‌بابا تعیین می­گردد متفاوت است؛ اما بیشتر آنها حداقل میزان سفارش(MOQ)  را 500 دلار تعیین می­کنند. اگر شما امکان پرداخت این پول را ندارید می­توانید از سایت علی اکسپرس استفاده کنید که از وب‌سایت‌های خرده­فروشی است و حداقل میزان سفارش کمتری برای خرید نیاز دارید.

  کالاهای چینی از کدام گمرکات ترخیص می­شوند؟

  کالاهای وارداتی به کشور باید از گمرک ایران عبور کنند تا یک کالای قانونی به‌حساب بیایند و صاحب کالا اجازه فروش آن را در داخل کشور از طرف دولت کسب کند. در غیر این صورت کالا قاچاق محسوب می‌شود. گمرک­های زیادی در ایران وجود دارد. اینکه کالای وارداتی از یک کشور از کدام گمرک عبور کند به روش حمل‌ونقلی بستگی دارد که صاحب کالا برای انتقال کالا به کشور انتخاب می­کند. بیشتر واردکنندگان کالاهای چینی خود را با کشتی وارد کشور می‌کنند؛ زیرا هزینه حمل کمتری نسبت به انتقال هوایی دارد؛ بنابراین این کالاهای چینی بیشتر از گمرک­های بندری ترخیص می­شوند. گمرک بندرعباس و گمرک بندر شهید رجایی از گمرک­هایی هستند که حجم عظیمی از کالاهای چینی از آنها ترخیص می­شود. این گمرک­ها از مهم‌ترین و پرترافیک­ترین گمرک­ها برای ترخیص کالای چینی به‌حساب می­آیند.

  واردات فلش مموری از چین

  واردات فلش مموری از چین

  واردات فلش مموری از چین یکی از پر سود ترین واردات است . فلش مموری از سخت افزار هایی است که کاربرد فراوانی دارد و براساس میزان ظرفیت ذخیره سازی که دارد می تواند انواع اطلاعات را در خود ذخیره کند؛ از این رو میزان تقاضا برای خرید این سخت افزار فراوان است؛ بنابراین واردات فلش مموری می تواند سود خوبی را نصیب بازرگانان کند. از سوی دیگر شرکت تولید کننده فلش مموری در ایران وجود ندارد؛ از این رو فلش مموری های وارداتی در میدان فروش یکه تاز هستند و چالش های رقابت با تولیدات داخل را ندارند. اگرچه واردات فلش مموری بسیار پرسود است اما باید به نحوه انجام واردات و عملکرد بازرگانان در این پروسه بسیار توجه شود. زیرا در صورت بروز خطا در پروسه واردات، این واردات می تواند به زیان بازرگانان تمام شود. از این رو همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر  مانند شرکت کالابر مهر آئین بکر  بهترین روش برای واردات  فلش مموری از چین است تا بازرگانان، وارداتی آسان و پرسود را تجربه کنند. 

  انواع فلش مموری برای واردات از چین

  فلش مموری ها انواع مختلفی دارند. کیفیت حافظه، ظرفیت حافظه و رابط اتصال از موارد بسیار مهم  تفاوت  فلش مموری ها به حساب می آید. اگرچه فلش مموری ها از نظر ظاهری نیز با یکدیگر متفاوت هستند. برای مثال در برخی فلش مموری ها از مکانیزم کشویی استفاده شده و در برخی دیگر از درپوش استفاده شده .       در صورتی که بیشتر افراد تصور می کنند ظرفیت حافظه فلش مموری مهمترین ویژگی فلش مموری است اما باید گفت که کیفیت حافظه فلش مموری از همه چیز مهم­تر است. البته کیفیت فلش مموری جزو ویژگی هایی نیست که بتوان در هنگام خرید از روی اطلاعات درج شده بر روی فلش مموری به آن پی برد.  کیفیت حافظه ی فلش مموری بستگی به شرکتی دارد که آن را تولید کرده است. بنابراین بهترین راهکار برای اطمینان از کیفیت حافظه فلش مموری توجه به شرکت تولید کننده آن است.

   چه شرکت هایی فلش مموری با کیفیت حافظه بالا تولید می کنند؟

   همانطور که گفته شد کیفیت حافظه فلش مموری یکی از ویژگی های مهم فلش مموری به حساب می آید که هنگام خرید باید به آن توجه شود. شرکت هایی که فلش مموری های تولیدی آن ها از کیفیت حافظه خوبی برخوردار است از قرار زیر هستند. واردات کنندگان فلش مموری از چین می توانند تمام این برند ها را از چین وارد کنند.

  • شرکت ای دیتا (A Data)
  • شرکت کینگ استون (King Ston)
  • شرکت سامسونگ (Samsung)
  • شرکت اپ ایسر( Apacer)
  • شرکت اچ پی(HP)
  • شرکت توشیبا (Toshiba)
  • شرکت سیلکون پاور(Silcon Power)

  مزایای واردات فلش مموری از چین

  از مزایای واردات  فلش مموری از چین می توان به سودآوری  بالای این واردات اشاره کرد. خرید فلش مموری های ارزان چینی و فروش آسان و راحت این محصولات در داخل کشور به دلیل تقاضای بالای خرید از دلایل پرسود بودن این واردات است.  از دیگر مزایای واردات فلش مموری می توان به حمل و نقل آسان و مقرون به صرفه این محصولات اشاره کرد. فلش مموری ها محصولاتی هستند که نیاز به حمل و نقل تخصصی ندارند و  حجم و وزن پایینی دارند.همانطور که میدانید هزینه حمل و نقل بستگی به حجم و وزن کالا دارد از این رو هزینه حمل و نقل فلش مموری ها بسیار پایین تر از محصولات دیگر است و این یکی دیگر از مزایای واردات این محصولات به حساب می آید. تنوع بالای فلش مموری ها نیز از دیگر مزایای واردات آنها است.

  لوازم آرایشی از چین

  واردات لوازم آرایشی از چین

  واردات لوازم آرایشی از چین؛ یکی از پرسودترین واردات به حساب می آید. تولید کم این لوازم در داخل کشور  و مصرف زیاد و به دنبال آن تقاضای بالا برای خرید این لوازم از دلایل پر سود بودن این واردات است. هنگام واردات لوازم آرایشی باید به این نکته توجه کنید که از تامین کنندگان معتبر خرید کنید که محصولاتی بسیار معتبر و با کیفیت دارند. واردات محصولاتی که از کیفیت پایینی برخوردار باشد  نمی تواند برای بازرگانان سود آور باشد. برای اینکه بازرگانان در  واردات لوازم آرایشی به بیشترین سود دست پیدا کنند باید واردات لوازم آرایشی را به بهترین شیوه انجام دهند. بهترین شیوه واردات لوازم آرایشی همکاری با شرکت های بازرگانی معتبری، مانند شرکت کالابر مهر آئین بکر است. این شرکت ها  تجربه و تخصص لازم را در امر واردات دارند و می‌توانند واردات را با کمترین هزینه انجام دهند. یکی دیگر از مزایای مهم همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر، راحتی و کاهش مسئولیت بازرگانان است.

  نکات مهم جهت واردات لوازم آرایشی

   برای واردات لوازم آرایشی باید به برخی نکات توجه بیشتری شود.  بی توجهی به این نکات باعث افزایش هزینه واردات و کاهش سود حاصل از آن می شود این نکات عبارتند از:

  • مطالعه قوانین در حوزه واردات لوازم آرایشی

  با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران واردات برخی برندها و برخی محصولات به کشور ممنوع می باشد؛ بنابراین بازرگانانی که قصد واردات لوازم آرایشی به کشور را دارند باید پیش از اقدام به واردات قوانین مربوط به این حوزه را به خوبی مطالعه کرده و از این برندها و محصولات به خوبی مطلع شوند.  در صورتی که بازرگانی به دلیل عدم آگاهی اقدام به واردات محصولات ممنوعه نماید باید متحمل جریمه های سنگین شود. ضمن اینکه اجازه ترخیص کالاهایش نیز صادر نمی گردد.

  • شناسایی میزان تقاضا در بازارهای داخلی

  برای اینکه بازرگانان بتوانند واردات پرسودی را تجربه کنند، باید ابتدا نیاز های بازار داخلی را سنجیده و با توجه به میزان تقاضا برای هر نوع از وسایل آرایش اقدام به واردات لوازم آرایش کنند. ارزیابی بازار داخل  باعث می شود که بازرگانان آگاهانه اقدام به واردات لوازم آرایشی کنند و درست ترین نوع از لوازم آرایشی را برای واردات انتخاب کنند.  انتخاب درست بازرگانان باعث می شود که  بتوانند به راحتی لوازم آرایشی وارداتی را در داخل کشور به فروش رسانند و سود خوبی کسب کنند.

  • شناسایی برندهای شناخته شده و پرتقاضا

   بازرگانانی که قصد واردات لوازم آرایشی را دارند باید برند های نام آشنا  و پرطرفدار در کشور را به خوبی شناسایی کنند تا بتوانند فروش خوبی را داشته باشد. یکی از دلایل پرسود بودن واردات فروش خوب کالاها در داخل کشور است؛ از اینرو شناسایی برندهای پر مصرف می تواند در سودآوری یک واردات بسیار موثر باشد.

  • خرید اجناس با کیفیت

  بازرگان باید در هنگام واردات لوازم آرایشی به کیفیت لوازم آرایشی که قصد واردات آن را دارند بسیار توجه کنند؛ زیرا تمامی عواقب استفاده از لوازم آرایش بی کیفیت متوجه وارد کننده است و در صورت بروز مشکل برای مصرف کننده، وارد کننده باید تمامی خسارات وارد شده به مصرف کننده را جبران کند.

  مزایای واردات لوازم آرایشی

  یکی از مهمترین مزایای واردات لوازم آرایشی از چین  قیمت ارزان این محصولات در چین و تقاضای بالای آن در داخل کشور است که جهت سودآوری یک واردات بسیار مهم است. از دیگر مزایای واردات لوازم آرایشی می توان به تنوع بالای این محصولات و حمل و نقل ساده آن ها به دلیل حجم کم اشاره کرد.

  واردات کتونی از چین

  واردات کتونی از چین

  واردات کتونی از چین از جمله وارداتی است که بسیار پرسود است. یکی از عوامل اصلی پرسود بودن این واردات نیاز همیشگی افراد به کفش وکتونی است. کتونی تنها کفش مخصوص ورزش نیست. شما برای خرید و پیاده روی طولانی، برای تفریح و خیلی جاهای دیگر می توانید از کتونی استفاده کنید؛ از اینرو تقاضا برای خرید کتونی همیشه وجود دارد. چین کشوری است که امروزه به یکی از تولیدکنندگان بزرگ دنیا تبدیل شده و کالاهای زیادی تولید می کند. رشد اقتصادی که چین به آن دست یافته است نیز، مدیون همین تولیدات عظیم است که ارزآوری زیادی برای چین به همراه داشته است. کالاهای چینی بسیار ارزان و باکیفیت هستند. همین ویژگی های کالاهای چینی است که باعث شده بازرگانان زیادی از سرتاسر دنیا تمایل به  خرید از چین و واردات کالاهای چینی به کشورشان داشته باشند. کتونی نیز یکی از کالاهایی است که در چین باکیفیت بالا و قیمت ارزان تولید می شود. قیمت ارزان کالاهای چینی به دلیل آن است که هزینه تولید در این کشور بسیار پایین است. وجود نیروی کار فراوان باعث شده که هزینه دستمزد که یکی از اصلی­ترین هزینه های تولید است بسیار پایین باشد. این امر باعث کاهش هزینه تولید در چین نسبت به هزینه تولید در کشورهای دیگر است. کاهش هزینه تولید در چین سبب شده که بسیاری از برند های معروف مانند نایکی اقدام به تاسیس کارخانه در چین کنند تا بتوانند قیمت محصولات تولیدی خود را کاهش دهند و در بازار رقابت با رقبای خود در زمینه تولید کتونی موفق­تر باشند. بازرگانانی که اقدام به واردات کتونی از چین می کنند می توانند به جز برند های باکیفیت چینی از برند های معروف دنیا در حوزه کتونی نیز خرید کنند.

  بهترین روش حمل و نقل برای واردات کتونی از چین

  به دلیل فضای زیادی که بسته بندی کفش های وارداتی اشغال می کند. حمل هوایی نمی تواند مقرون به صرفه باشد. زیرا یکی از معیارهای مهم در تعیین هزینه بارهای هوایی حجم کالا است. از اینرو بیشتر وارد کنندگان کتونی روش حمل دریایی را برای واردات کتونی از چین انتخاب می کنند. باید به این نکته توجه کنید که در صورتی که حجم کتونی های وارداتی به اندازه یک کانتینر کامل باشد هزینه حمل آن به صرفه تر است.

  بهترین روش واردات کتونی از چین

  بهترین روش واردات کتونی همکاری با شرکت های معتبر بازرگانی مانند شرکت کالابر مهر آئین بکر است.  همه به خوبی آگاه هستند که اصلی­ترین هدف هر بازرگان جهت انجام واردات کسب سود است. هنگامی که شما برای واردات خود با یک شرکت بازرگانی معتبر همکاری می کنید درواقع واردات خود را برپایه تخصص، تجربه و دانش این شرکت ها انجام خواهید داد.  تجربه و دانشی که این شرکت ها در زمینه واردات دارند باعث می شود که هزینه واردات به شدت کاهش یابد. کاهش هزینه واردات نتیجه ای جز افزایش سود حاصل از واردات به دنبال ندارد. با توجه به آنچه گفته شد همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر می تواند اصلی­ترین هدف بازرگانان را که کسب سود بالا است محقق کند.

  مزایای واردات کتونی از چین

  یکی از مهمترین مزایای واردات کتونی از چین ارزان بودن و باکیفیت بودن کتونی های چینی است. از دیگر مزایای واردات کتونی از چین می توان به تنوع بالا در کتونی های چینی و تقاضای بالا برای خرید این کتونی ها در بازار داخل نیز اشاره کرد.

  مشاوره واردات از چین

  یکی از عاقلانه ­ترین کارها قبل از انجام هر کاری مشورت با کسانی است که در آن حوزه تجربه کافی را داشته باشند. بسیاری از امامان و بزرگان ما نیز توصیه­ های زیادی در این راستا به ما کرده­اند. اگر کاری که قصد انجام آن را دارید با مال و جان شما در ارتباط باشد اهمیت این موضوع چندین برابر می­شود. توصیه ما به شما این است که پیش از انجام واردات کالا که یک کار اقتصادی مهم به شمار می­آید حتماً با مشاوره­های تخصصی امنیت سرمایه خود را تضمین کنید. شرکت بازرگانی مهرآیین بکر (KMB Trade) با به‌کارگیری باتجربه­ترین افراد در عرصه واردات و صادرات کالا آماده مشاوره به عزیزانی است که قصد واردات و یا صادرات کالای خود را دارند. شما با مشاوره­ های تخصصی شرکت بازرگانی مهرآیین بکر(KMB Trade)  می­توانید هزینه ­های واردات خود را به حداقل رسانید و واردات خود را پرسودتر کنید این شرکت از صفر تا صد واردات کالا را برایتان به عهده می­گیرد به شما در واردات بدون گمرکی از چین کمک می­کند و در تمامی مراحل واردات همراه و همگام شماست.