واردات عطر از چین

واردات عطر از چین

واردات عطر از چین

واردات عطر از چین یکی از سود آورترین واردات از چین شناخته می شود. بازررگان زیادی به دلیل همین سودآوری بالا تمایل به انجام این واردات دارند. یکی از عواملی که می‌تواند سودآوری واردات عطر از چین را بیشتر کند پشت سر گذاشتن درست مراحل واردات است.  عملکرد بازرگانان در مراحل واردات تاثیر شایانی روی سود حاصل از واردات دارد. هر چقدر بازرگانان بتوانند هزینه های واردات را کاهش دهند به همان میزان سود حاصل از واردات افزایش می یابد.  البته  باید گفت که سرعت انجام واردات نیز در سود حاصل از آن تاثیر دارد. هرچه واردات با سرعت بیشتری انجام گیرد سود حاصل از واردات بیشتر است.

انجام درست مراحل واردات به بسیاری از عوامل از جمله آگاهی بازرگان از قوانین و مقررات گمرکی و بین المللی،  شناخت و ارزیابی درست بازار چین و بازار ایران، آگاهی از شرکت های چینی که می توانند در امر واردات کمک شایانی به واردکننده کنند و… بستگی دارد. بسیاری از بازرگانان تمامی شرایط  و ویژگی های مورد نیاز جهت انجام درست مراحل واردات را ندارند. از همین رو برای انجام واردات با شرکتهای بازرگانی معتبری نظیر شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB Trade) همکاری می کنند. همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر می تواند سود حاصل از واردات را برای بازرگانان تا حد چشمگیری افزایش دهد و تضمینی مطمئن برای سرمایه بازرگانان باشد. همچنین همکاری با شرکت های بازرگانی می تواند مسئولیت بازرگانان را بسیار کاهش داده و وارداتی آسوده و با خیال راحت برای آن ها  به ارمغان آورد.

ما در این مقاله قصد داریم تا شمارا بیشتر با واردات عطر و مراحل انجام آن آشنا کنیم در مورد مزایای آن برای شما بگوییم و در پایان بهترین روش انجام واردات را عنوان کنیم.

مزایای واردات شیشه عطر از چین

مراحل انجام واردات عطر از چین

چین کشوری است با جمعیت فراوان که در سال‌های اخیر توانسته است به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان جهانی خود را به مردم دنیا معرفی کند. اقتصاد این کشور در رقابتی تنگاتنگ با اقتصاد آمریکا در حال پیشرفت است. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث پیشرفت اقتصاد چین شده است تولیداتی عظیم با قیمتی ارزان و کیفیتی بالا است. قیمت ارزان و کیفیت بالای تولیدات چینی بسیاری از بازرگانان را برای خرید این محصولات از چین ترغیب می کند. بازرگانان ایرانی نیز تمایل زیادی به خرید کالای چینی از جمله عطر و واردات آن به کشور را دارند. از این رو بر آن شدیم تا مراحل واردات عطر را برایتان مرحله به مرحله عنوان کنیم.

 • یافتن تامین کننده معتبر چینی و واردات عطر از چین

اولین گام برای واردات از چین، یافتن یک تامین کننده معتبر چینی است. برای یافتن یک تامین کننده معتبر چینی می توان از روش های مختلفی استفاده کرد برخی از این روش ها عبارتند از:

 • استفاده از تجربه بازرگانانی که در این حوزه فعالیت می کنند
 • استفاده از سایت هایی نظیر سایت علی بابا که به همین منظور طراحی شده است.
 • کمک گرفتن از اتاق بازرگانی محل سکونت بازرگان و درخواست اطلاعات در مورد تامین کنندگان معتبر
 • استفاده از گوگل برای جستجوی تامین کنندگان چینی
 • شرکت در نمایشگاه های معتبر بین المللی و تجاری که در چینو سایر کشورها برگزار می شود.

انتخاب یک تولید کننده و یا تامین کننده معتبر چینی

 • مذاکره با تامین کننده چینی

پس از انتخاب تامین کننده چینی نوبت به مذاکره با آن می رسد. روش های زیادی برای مذاکره با تامین کننده ی چینی وجود دارد. استفاده از ایمیل و یا استفاده از نرم افزاری که انجام مذاکره را ممکن می کند مانند نرم افزار We Chat از روش های انجام مذاکره با تولید کننده چینی  است. افرادی که زبان تجارت چینی ها را می دانند و از شرایط معامله با آنها مطلع هستند می توانند در مذاکره با چینی ها بسیار موفق عمل کنند. معمولاً برای انجام واردات بازرگانان با چند تامین کننده مذاکره می کنند و از تمام آن ها لیست قیمت دریافت می کنند تا بتوانند با مقایسه قیمت ها و با توجه به ویژگی کالاها بهترین و ارزان ترین آن ها را انتخاب کنند.

 • کسب پروفرما از تامین کننده

پروفرما سندی است که از طرف شرکت تولید کننده چینی برای خریدار صادر می شود. در این سند موارد مهمی از قبیل نام و آدرس خریدار، نام و آدرس فروشنده، تمامی ویژگی‌های کالا از قبیل: تعداد،  مقدار،‌ وزن،‌ قیمت،و …،تمامی توافقات انجام شده مانند اینکوترمز انتخابی و … درج می شود. پس از انجام مذاکرات با تامین کننده چینی خریدار از تامین کننده درخواست پروفرما می کند.در صورتی که خریدار اقدام به تایید پروفرما کند یعنی تمامی موارد مندرج در پروفرما را قبول دارد؛ بنابراین بازرگانان باید قبل از تایید پروفرما به خوبی آن را مطالعه کنند؛ زیرا در صورتی که پس از تایید پروفرما متوجه مغایرات بین مذاکرات و موارد مندرج در پروفرما شوند حق هیچگونه اعتراضی را ندارند.

 • تنظیم قرارداد بین خریدار و تامین کننده چینی

پس از اینکه پروفرمای ارسالی از طرف تامین‌کننده چینی، توسط خریدار تایید شد نوبت به تنظیم قرارداد خرید می رسد. پس از اینکه قرارداد بین خریدار و تامین کننده چینی تنظیم شد دو طرف ملزم به انجام تعهدات خود هستند. معمولاً قرارداد بین تامین کننده چینی و خریدار از طریق ایمیل و همراه با امضای الکترونیکی ارسال می شود. پس از تنظیم قرارداد معمولا در صدی از مبلغ قرارداد برای تامین کننده چینی حواله می شود تا تامین کننده کالاهای درخواستی خریدار را تولید کند.

کیفیت بالای تولیدات چینی

 • بررسی عطرهای آماده شده چینی

پس از اینکه کالاهای چینی آماده شد فروشنده به خریدار اطلاع می دهد. در این مرحله خریدار و یا نماینده قانونی آن اقدام به بررسی کالا جهت اطمینان از انجام کامل تعهدات تولید کننده چینی می کند. بررسی کالاها تنها از لحاظ کمی نیست، بلکه از لحاظ کیفی نیز باید کالاها مورد بررسی قرار گیرند. کنترل کیفیت کالاها یک کار تخصصی است؛  بنابراین بیشتر بازرگانان برای کنترل کیفیت کالاهای تولید شده توسط تولید کننده چینی با شرکت های چینی که در این زمینه فعالیت می‌کنند همکاری می کنند.

 • حواله ارز برای تامین کننده چینی و تسویه نهایی

 در صورتی که کارشناسان کنترل کننده کالا های بررسی شده را تایید کنند، نوبت به ارسال حواله ارزی برای تامین کننده چینی می رسد. در این مرحله خریدار باید به صورت کامل با تامین کننده چینی تسویه حساب انجام دهد. ارسال حواله ارزی برای تولید کننده چینی از طریق صرافی ها در ایران امکان پذیر است. این پروسه معمولاً 48 ساعت به طول می انجامد. پس از تسویه حساب با تولید کننده چینی کالاها جهت انتقال به بندر و یا فرودگاه و یا حمل زمینی بارگیری می شود.

 • حمل و نقل عطر ها از چین به ایران

حمل و نقل کالا از چین به ایران از چندین طریق امکان پذیر است. استفاده از یکی از روش های حمل و نقل بستگی به نوع و حجم کالای وارداتی و همچنین هزینه استفاده از آن روش دارد. کالاهایی که باید سریع وارد بازار فروش شوند و به فروش برسند، مانند کالا هایی که تاریخ انقضا دارند و خوراکی ها از طریق روش حمل هوایی جابجا می شوند. از معایب این روش هزینه زیاد آن است.کالاهایی که حجم و وزن سنگینی دارند در بیشتر اوقات از روش دریایی برای جابجایی آن ها استفاده می شود. از معایب استفاده از روش دریایی مدت زمان طولانی است که کالا به ایران می رسد.

حمل کالا از چین

 • ترخیص عطر ها از گمرک

آخرین مرحله از واردات عطرها ترخیص آن ها از گمرک است.   برای ترخیص کالا از گمرک نیاز است که ترخیص کار آگاهی کاملی از قوانین و تغییرات آنها داشته باشد. کارترخیص کالا یک کار تخصصی است که می تواند تاثیر چشمگیری در هزینه واردات داشته باشد. به همین دلیل بیشتر بازرگانان جهت ترخیص کالای خود از گمرک با شرکتهای بازرگانی معتبری همکاری می‌کنند که ترخیص کاران ماهر و باتجربه دارند. همان طور که می‌دانید هزینه گمرک یک هزینه ثابت نیست کاهش و یا افزایش این هزینه به نحوه عملکرد ترخیص کار در مراحل گمرک بستگی دارد. ترخیص کاران ماهر و باتجربه به خوبی می دانند که در مراحل ترخیص کالا از گمرک چگونه باید عمل کنند تا کالا هر چه سریعتر و با هزینه کمتری از گمرک ترخیص شود. آن ها به خوبی از قوانین مطلع هستند و می دانند که چگونه باید عمل کنند تا کالاهایی که قصد ترخیص آن را دارند ‌مشمول تخفیف های مالیاتی و یا معافیت گمرکی شوند.

مراحل واردات پتو از چین

مزایای واردات عطر از چین

واردات عطر از چین مزایایی دارد که واردکنندگان را ترغیب به انجام آن می کند. ما اکنون تعدادی از این مزایا را برایتان بازگو می کنیم.

 • ارزان بودن عطر های چینی

یکی از مهم ترین دلایلی که بازرگانان را ترغیب به وارد شدن در حوزه واردات عطر می کند ارزان بودن عطر های چینی است که می تواند سود زیاد واردات را به دنبال داشته باشد. تولیدات چینی به دلیل عواملی چون وجود نیروی کار فراوان در چین با هزینه بسیار پایین تولید می شوند. همین هزینه پایین تولید دلیل عرضه  محصولات چینی باقیمت ارزان در بازار چین است. ازدیگر دلایل ارزان بودن کالای چینی می توان به وجود مواد اولیه فراوان در کشور چین اشاره کرد. این عامل نیز در کاهش هزینه های تولید بسیار موثر است.

 • تنوع بالای محصولات چینی و واردات عطر از چین

عطرهای تولید چین با تنوع بسیار بالایی تولید می شوند. این عطر ها  رایحه های گوناگون و متفاوتی از یکدیگر  دارند. وجود تنوع در عطرهای تولید چین باعث می‌شود که بازرگانان بتوانند تمامی سلیقه های خریداران ایرانی را پوشش دهند و این گونه بازرگانی خود را گسترش داده و سود بیشتری از واردات کسب کنند.

 • کیفیت بالای تولیدات چینی و واردات عطر از چین

ردپای عطر چینی در تمامی بازارهای دنیا قابل مشاهده است وجود تولیدات چینی در بازارهای معروف و مشهور دنیا نشانه ای از کیفیت بالای این تولیدات است. استفاده از تکنولوژی های جدید و دستگاه های به روز در امر تولید یکی از دلایلی است که باعث افزایش کیفیت تولیدات چینی شده است. افزایش کیفیت تولیدات چینی باعث شده که بازرگانان از جمله بازرگانان ایرانی تمایل بیشتری به خرید محصولات چینی داشته باشند. از این رو این تولیدات جای بیشتری در بازارهای جهانی به خود اختصاص داده است.

عدم توانایی در ارتباط‌گیری

 • روابط خوب تجاری میان دو کشور و واردات عطر از چین

یکی دیگر  از مزایای واردات عطر از چین روابط خوب و دوستانه ای است که بین کشور چین و ایران است. این روابط خوب واردات از کشور چین را  آسان تر از سایر کشورها می کند. زیرا این روابط دوستانه از قوانین سخت‌گیرانه تجارت بین دو کشور می کاهد. در حال حاضر ایران گرفتار تحریم‌های خصمانه ای است که روابط تجاری این کشور را با کشورهای دیگر دنیا بسیار محدود کرده است. خیلی از کشورها روابط تجاری خود را به دلیل ترس از مواجه شدن با عواقب پیروی نکردن از تحریم ها قطع کرده اند. در این میان کشور چین همچنان روابط دوستانه خود را با ایران حفظ کرده و از تحریم ها پیروی نمی کند. پیروی نکردن از تحریم ها توسط چین سبب شده که بازرگانان ایرانی بتوانند به راحتی به واردات از چین اقدام کنند.

بهترین روش واردات عطر از چین و واردات عطر از چین

برای واردات عطر ازچین بازرگانان می توانند به دو طریق اقدام کنند. روش اول اقدام به واردات  توسط بازرگان به تنهایی است. این روش به خاطر معایب فراوانی که دارد مدتها است که منسوخ شده و بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. روش دوم واردات عطر از چین همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر است. به دلیل ریسک کم این روش و همچنین سود تضمین شده و بالای این روش این روش واردات عطر از چین بهترین روش واردات است. در این روش واردات، مسئولیت بازرگانان به شدت کاهش می یابد همچنین به دلیل آشنایی این شرکت ها با قوانین تجاری و تجربه فراوان آنها در انجام واردات هزینه های واردات به شدت کاهش می یابد. کاهش هزینه ها در واردات به افزایش سود واردات می‌انجامد. البته باید گفت که درصورتی همکاری با شرکت بازرگانی می‌تواند برای بازرگانان مزایای زیادی به همراه داشته باشد که بازرگانان بهترین شرکت بازرگانی را جهت همکاری انتخاب کنند.

واردات پلاسکو از چین

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB T rade) بهترین شرکت بازرگانی جهت واردات و صادرات و واردات عطر از چین

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB T rade)  با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه کارکنان خود و همچنین آگاهی آنها از شرایط بازار در چین و ایران می تواند بهترین واردات و صادرات را برای بازرگانان عزیز به ارمغان آورد. این شرکت خدماتی نظیر خرید،‌ حمل و نقل، کارگو، ترخیص کالا و کلیه امور مرتبط با آن را به بازرگانان عزیز ارائه می دهد. رضایت بازرگانانی که تاکنون با شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB T rade) همکاری کرده اند و همچنین کارنامه درخشانی که این شرکت در حوزه واردات و صادرات از خود به نمایش گذاشته است به همگان ثابت می کند که این شرکت بهترین شرکت در حوزه واردات و صادرات است.

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *