خدمات تحویل door to door

خدمات تحویل door to door

 خدمات تحویل door to door چیست؟

یکی از اصطلاحات مهمی که در صنعت حمل و نقل از آن استفاده می شود و برای بازرگانانی که در حوزه واردات و صادرات کالا فعالیت می کنند بسیار کاربرد دارد،  خدمات تحویل  door to door است. مفهوم  این خدمات یعنی ارائه دهنده خدمات،  که معمولا یک شرکت بازرگانی است، کالا را از انبار فروشنده و یا درب کارخانه آن  تحویل گرفته و پس از انجام کلیه مراحل گمرکی آن را از یکی از روش های حمل زمینی، دریایی و یا هوایی به کشور مقصد رسانده و سپس بعد از عبور کالا از گمرک کشور مقصد آن را در مکان مورد نظر مشتری که معمولا انبار آن است تحویل می دهد.

 به دلیل مزایای فراوانی که خدمات  doorto door  برای بازرگانان دارد بسیاری از بازرگانان ترجیح می‌دهندکه به جای همکاری با آژانس های مختلف و از خدماتdoor to door  که توسط شرکت های بازرگانی معتبری مانند شرکت بازرگانی کالابر مهر آئین بکر (KMB Trade)ارائه می شود استفاده کنند. ما در این مقاله به تعدادی از مزایای استفاده از خدمات door to door اشاره خواهیم کرد.

مزایای استفاده از خدمات تحویل door to door

به دلیل مزایای فراوان و تاثیر گزاری که استفاده از خدمات door to door  دارد می تواند سود حاصل از واردات را به شدت افزایش دهد. از این رو ما در این مقاله قصد داریم تا بازرگانان را بیشتر با این مزایا آشنا کنیم تا آن ها اگاهانه تر در حوزه واردات و صادرات کالا فعالیت کنند. برخی از مزایای استفاده از این خدمات عبارتند از:

  • کاهش هزینه ها

هنگامی که یک بازرگان  از خدمات door to door جهت انجام واردات و صادرات خود استفاده می‌کند در واقع از وقوع بسیاری از هزینه های  اضافی که ممکن است به دلیل ناآگاهی و یا بی تجربگی بازرگان رخ دهد جلوگیری می کند. استفاده از خدمات  door to door باعث می شود که تمامی پروسه ‌هایی که کالا باید در طول این مسیر طی کند تا به مقصد نهایی برسد بر پایه دانش و تجربه افراد متخصص و متبحری که در شرکت های بازرگانی معتبر فعالیت می کنند انجام گیرد. از اینرو انجام پروسه های حمل و نقل و عبور کالا از گمرک با کمترین هزینه انجام می گیرد.

  • تجارتی آسان و بدون چالش

یکی از مهم ترین مزایای که استفاده از خدمات  door to door دارد این است که بازرگانان می توانند واردات و یا صادرات آسوده و راحتی را تجربه کنند. استفاده از این خدمات مسئولیت بازرگانان را به شدت کاهش می دهد. همچنین هنگام استفاده از این خدمات از  چالش هایی که ممکن است که برای بازرگانان در طول رسیدن کالا تا مقصد نهایی پیش آید خبری نیست. بازرگانان با استفاده از این خدمات کاملا مطمئن هستند که انتقال کالا از ابتدا تا انتها به بهترین نحو صورت می پذیرد.

  • صرفه جویی در زمان

یکی دیگر از مزایایی که استفاده از خدمات   door to door دارد این است که در زمان انتقال کالا از مبدا به مقصد صرفه جویی می شود .شرکت های بازرگانی معتبری که  این خدمات را ارائه می دهند به خوبی می دانند که در طی پروسه انتقال کالا از مبدا تا مقصد باید چگونه عمل کنند تا بتوانند با  بیشترین سرعت کالا را انتقال دهند . زیرا این شرکت ها به خوبی می دانند در برخی از مراحل انتقال کالا از مبدا تا مقصد، مانند عبور کالا از گمرک به علت اتلاف وقت ممکن است هزینه ها افزایش پیدا کند. از اینرو تمام تجربه و دانش خود را بکار می گیرند تا کالا با سرعت هر چه تمام تر به مقصد برسد.

  • مدیریتی بسیار آسان

 هنگامی بازرگانان از خدمات door to door  برای انجام واردات و یا صادرات خود بهره می برند نیاز به هماهنگی با ارگان ها و افراد مختلف ندارند و تنها با یک نفر جهت هماهنگی ها و آگاهی از وضعیت کالا طرف هستند.