صادرات کالا های پر سود

صادرات کالاهای پر سود با شرکت بازرگانی مهرآیین بکر

صادرات کالا چیست؟

صادرات کالا های پر سود شامل تولید کالا یا خدمات در یک کشور و فروش آن ها به خریداران در کشور دیگر است. همراه با واردات، صادرات جزء اساسی تجارت بین المللی را تشکیل می دهد. کشورها به جای محدود کردن خود به بازارهای داخلی، فعالانه به دنبال فرصت ‌های تجارت خارجی در سراسر جهان هستند و هدفشان افزایش درآمد و گسترش چشم ‌انداز تجاری است.

صادرات کالا به دو روش اصلی صادرات مستقیم و صادرات غیرمستقیم امکان پذیر است. صادرات مستقیم مستلزم ایجاد همکاری مستقیم با واردکننده است که شرکت صادر کننده کلیه ارتباطات مشتری را مدیریت می کند. این رویکرد به صادرکننده اجازه می دهد تا هزینه های واسطه را دور بزند. با این حال، صادرات مستقیم ممکن است به دانش و منابع تخصصی نیاز داشته باشد و بسیاری از شرکت ها را به سمت صادرات غیرمستقیم که توسط طرف های واسطه تسهیل می شود، سوق دهد.

فرآیند صادرات چیست؟

‏به عنوان یک فرد تجاری که با هدف کسب درآمد بالا از طریق صادرات، به دنبال محصولات مقرون به صرفه و سودآور هستید، قطعا قصد دارید فعالیت های صادراتی را با حداقل سرمایه آغاز کنید. برای شناسایی سود آورترین کالاهای صادراتی و آسان نمودن مبادلات موفق، درک نیازهای بازار و آگاهی کافی در منابع عرضه محصول شما ضروری است.

در حالی که محصولات اولیه صادراتی ایران به طور مستقیم و غیرمستقیم مرتبط با نفت هستند، شناخت تقاضا برای کالاهای غیرنفتی در سایر کشورها هم ضروری است. با شناسایی و استفاده از این فرصت ها می توانید یک تجارت صادراتی سودآور ایجاد کنید.

صادرات کالا های پر سود
صادرات کالا های پر سود

‏ایران روابط تجاری قابل توجهی با کشورهای مختلف برقرار کرده است که فراتر از کشورهای همسایه است. در سال های اخیر چین، امارات، عراق، ترکیه، افغانستان، هند، پاکستان، عمان، تایلند، سنگاپور، موزامبیک، اندونزی، نیجریه، آذربایجان، روسیه، ترکمنستان، رومانی، ازبکستان، ایتالیا، اردن، آفریقای جنوبی، غنا، سودان ، کنیا و تانزانیا مقاصد صادراتی برجسته برای ایران بوده اند. این کشورها عمدتاً محصولات نفتی و غیرنفتی ایران را خریداری کرده اند.

‏سودآورترین کالاهای صادراتی ایران شامل زعفران، فرش و محصولات مرتبط با نفت و گاز است. در حالی که صادرات محصولات پتروشیمی با چالش هایی مواجه است، این کالاها بخش قابل توجهی از درآمد ارزی و صادرات ایران را تشکیل می دهند.

بهترین کالا برای صادرات به اروپا

صادرات نفت

نفت خام به ویژه به عنوان یک کالای صادراتی در کنار مشتقات نفتی و محصولات پتروشیمی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. با این حال، تحریم های جهانی و تنش های ژئوپلیتیکی به طور قابل توجهی بر صادرات نفت ایران تأثیر گذاشته و منجر به نوسانات در حجم صادرات شده است.

صادرات زعفران
صادرات زعفران

صادرات کالا های پر سود  کدامند؟

صادرات زعفران

زعفران یکی از کمیاب ترین و با ارزش ترین کالاهای صادراتی ایران است که هم بازارهای داخلی و هم بازارهای جهانی را به خود جلب می کند. اغلب مناطق تولید زعفران در ایران در استان های خراسان واقع شده است. علاوه بر این، سایر کشورها از جمله چین و افغانستان تولید زعفران را آغاز کرده اند.

با این وجود، زعفران ایران جایگاه منحصر به فردی را در بازار جهانی حفظ کرده و فرصتی را برای ایران فراهم می کند تا با برنامه ریزی استراتژیک، نفوذ خود را در تجارت جهانی زعفران تقویت کند. ایران به 25 کشور زعفران صادر می کند که سود قابل توجهی به همراه دارد و تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد کشور دارد.

صادرات پسته
صادرات پسته

صادرات پسته

‏صنعت پسته ایران به عنوان بخش مهمی از صادرات کشور است که عمدتاً در مناطق کویری و شرقی از جمله استان های خراسان، کرمان، سمنان و فارس متمرکز شده است. در این میان، استان کرمان به عنوان منبع اولیه بزرگترین و مرغوب ترین پسته در بازار جهانی شناخته می شود.

ایران انواع پسته از جمله کله قوچی، فندگی، احمد آقایی، اکبری و بادامی را در کنار مغز پسته عرضه می کند و شایان ذکر است، ویتنام بزرگترین واردکننده پسته ایران در سطح جهان است، در حالی که آلمان بزرگترین خریدار پسته ایران در اروپا است.

صادرات فرش
صادرات فرش

صادرات فرش دستباف ایرانی

‏فرش دستباف ایران سنگ بنای صنعت صادرات کشور است و به عنوان یکی از قدیمی ترین و نفیس ترین صنایع دستی در سطح جهان به شمار می رود. این هنر، غرق در تاریخ هزاران ساله، به عنوان نمادی از افتخار و تمایز فرهنگی برای ایران ماندگار است.

پازیریک، قدیمی ترین فرش دستباف جهان، که در موزه ارمیتاژ مسکو به نمایش گذاشته شده است، به عنوان شاهدی بر میراث ماندگار و ارزش بی‌اندازه این صنعت است. صادرات فرش دستباف ایران از زمان قاجاریه تحسین اروپا و آمریکا را برانگیخته است و بازارهای جهانی آن را به عنوان مرغوب ترین و با ارزش ترین فرش در سراسر جهان می شناسند.

صادرات کالا در ایران

صادرات چرم

‏صنایع چرم ایران، سهم قابل توجهی در تجارت صادراتی کشور دارد. با تولید حدود 26 میلیون محصول چرم طبیعی سالانه، بیش از 80 درصد از این کالاها به مقاصد مختلف در سراسر جهان صادر می شود که مشتریان اصلی آن شامل جمهوری آذربایجان، افغانستان، عراق، ارمنستان و ترکمنستان می باشد. با این حال، ایران با رقابت شدیدی در این بخش به ویژه از سوی ترکیه مواجه است. با وجود کاهش تولید، چرم طبیعی همچنان به عنوان یک محصول صادراتی لوکس جذاب و ارزشمند باقی مانده و جذابیت خود را در بین علاقه مندان حفظ کرده است.

صادرات کشمش

از سوی دیگر، ایران جایگاه سومین تولیدکننده و صادرکننده کشمش جهان را در اختیار دارد. شهر تاکستان با تولید سالانه 60 تا 70 هزار تن کشمش به عنوان مرکز اصلی تولید کشمش ایران مطرح می شود. علاوه بر این، مناطقی مانند استان های خراسان، اصفهان و آذربایجان نیز به طور فعال در تولید کشمش نقش دارند. شایان ذکر است که کشمش ایرانی تقریباً در 54 کشور از جمله اسپانیا، هلند، عراق، کانادا، آلمان، استرالیا، برزیل، اسلواکی، اتریش، امارات متحده عربی و ایالات متحده مورد توجه است.

صادرات خاویار
صادرات خاویار

انتخاب کالا برای صادرات

صادرات خاویار

‏ایران به دلیل صادرات خاویار معروف است، محصولی بسیار ارزشمند و گران قیمت که حداقل مصرف داخلی را تجربه می کند، اما از تقاضای زیادی در بازار جهانی برخوردار است. خاویار که از تخم ماهیان خاویاری تولید می‌شود، جزو گران‌ترین غذاها در سراسر جهان است. بخش اعظم خاویار جهان از نواحی نزدیک دریای خزر به ویژه استان گیلان تامین می شود و ایران را به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان این خوراکی معرفی کرده است. شایان ذکر است که بیش از 90 درصد خاویار جهان از این منطقه تامین می شود.

صادرات خرما

‏علاوه بر این، ایران به‌عنوان پیشرو در تولید و صادرکننده خرما در جهان است و استان‌های فارس و بوشهر نقش‌های محوری در این صنعت دارند. ایران 12 نوع خرما را به بازارهای جهانی عرضه می کند که خرمای مضافتی و پیارم به دلیل کیفیت برتر شناخته شده است. تولید سالانه خرمای کشور حدود 950000 تن است که بخشی از آن در داخل مصرف می شود و مابقی به خارج از کشور صادر می شود.

صادرات کالاهای پر سود با شرکت بازرگانی مهرآیین بکر

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر متخصص در زمینه بازرگانی، دانش و تجربه لازم برای ارزیابی صادرات کالاهای پر سود را داراست. شما می توانید راهنمایی های ارزشمندی برای درک مقررات و الزامات تعیین شده توسط مقامات گمرکی، اطمینان از انطباق و اجتناب از هرگونه اشتباه پرهزینه را دریافت کنید. جهت کسب مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.

مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *