واردات لوازم التحریر از چین

واردات لوازم التحریر از چین

واردات لوازم التحریر از چین

واردات لوازم التحریر از چین برای بازرگانانی که در حوزه واردات فعالیت می کنند بسیار سود آور است. یکی از علل سودآوری این واردات قیمت بسیار ارزان لوازم التحریر چینی است. قیمت لوازم التحریر چینی به حدی ارزان است که پس از  ورود به ایران و افزایش قیمت آن به دلیل هزینه های واردات، باز هم ارزان تر از لوازم التحریر تولید شده در داخل است. قیمت ارزان این محصولات سبب می‌شود تا به راحتی و خیلی سریع به فروش برسد. همانطور که می دانید یکی از عوامل سودآوری  واردات یک کالا، میزان بالای تقاضا برای خرید آن در بازار داخلی کشور است. هر چه که تقاضا برای خرید یک محصول بیشتر باشد میزان سودآوری آن محصول بیشتر است. میزان تقاضا برای خرید لوازم التحریر چینی بسیار بالاست. میزان بالای تقاضا  برای خرید  لوازم التحریر چینی نه تنها به خاطر قیمت ارزان آن است،  بلکه تنوع و جذابیت لوازم التحریر چینی نیز دلیل دیگری برای تقاضای بالای خرید این محصولات است.

البته ذکر این نکته الزامی است که  میزان سودآوری واردات  یک کالا هم به تقاضای آن کالا در بازار داخل بستگی دارد و هم به نحوه انجام واردات آن بستگی دارد. در صورتی که واردات به نحوی انجام شود که هزینه های آن بسیار بالا باشد میزان سودآوری آن  به شدت کاهش می یابد. با توجه به آنچه گفته شد در صورتی که مراحل واردات با کمترین هزینه انجام شود  سود حاصل از آن واردات افزایش می یابد. از این رو همکاری با شرکت های بازرگانی معتبری نظیر شرکت بازرگانی مهرآیین بکر(KMB Trade) که باعث کاهش هزینه های واردات یک کالا می شود می تواند تاثیر چشمگیری در افزایش سود آوری یک واردات داشته باشد.

چه زمانی اقدام به واردات لوازم التحریر کنیم

چه زمانی اقدام به واردات لوازم التحریر کنیم؟

بهترین زمان برای انجام واردات یک کالا زمانی است که، میزان تقاضا برای خرید آن کالا حداکثر باشد. با توجه به اینکه  ماه مهر آغاز سال تحصیلی جدید است و تمامی دانش آموزان برای آغاز سال تحصیلی شروع به خرید لوازم التحریر می کنند؛ بنابراین شهریور که آخرین ماه تابستان است بهترین زمان برای واردات لوازم التحریر به ایران است.  البته انجام واردات لوازم التحریر در تمامی فصول و ماه های سال امکان پذیر است.  اما انجام این واردات در ماه شهریور به دلیل افزایش تقاضا برای خرید این محصولات می تواند سود حاصل از واردات لوازم التحریر را به طور چشمگیری افزایش دهد.

هزینه واردات لوازم التحریر از چین چقدر است

هزینه واردات لوازم التحریر از چین چقدر است؟

هزینه واردات یک کالا مانند لوازم التحریر به عوامل مختلف و متعددی بستگی دارد که می‌تواند در افزایش و یا کاهش سود حاصل از واردات بسیار تاثیر گذار باشد. این عوامل در واردات مختلف متغیر هستند. این عوامل  مانند تعداد و یا وزن کالاهای وارداتی، روشی که جهت حمل و نقل کالا در نظر گرفته می شود، تعرفه هایی که برای واردات یک کالا  توسط دولت در نظر گرفته می شود و… می توانند در ارزیابی هزینه واردات بسیار مهم باشند؛  بنابراین با توجه به آنچه گفته شد هزینه واردات لوازم التحریر از چین یک هزینه ثابت نیست اما به طور کلی هزینه واردات لوازم التحریر شامل هزینه خرید لوازم التحریر از چین، هزینه بازدید  و بررسی این کالا پس از تولید، هزینه حمل و نقل کالا، هزینه گمرک کالا، هزینه انبارداری، هزینه ثبت سفارش و تخصیص ارز،‌ هزینه بیمه و ترخیص کالا است.

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در هزینه های واردات یک کالا مانند لوازم التحریر تاثیر گذار باشد قوانین جدید است. همانطور که می دانید قوانین گمرکی براساس شرایط اقتصادی و سیاسی  ممکن است تغییر کند . آگاهی از این تغییر قوانین می تواند تاثیر زیادی در کاهش هزینه های واردات داشته باشد.آگاهی از قوانین جدید می تواند باعث شود تا افراد به گونه ای در انجام واردات عمل کنند تا تخفیف های مالیاتی و معافیت های گمرکی شامل حالشان شود.

چرا چین را به عنوان مبدا واردات لوازم التحریر انتخاب کنیم

چرا چین را به عنوان مبدا واردات لوازم التحریر انتخاب کنیم؟

به دلایل برخی ویژگی های لوازم التحریر چینی و همچنین به دلیل برخی ملاحظات سیاسی، واردات از کشور چین برای بازرگانان ایرانی بسیار سودآور است. ما در این مقاله به برخی از این دلایل اشاره می کنیم.

  • بهای بسیار پایین لوازم التحریر چینی

یکی از مهمترین عاملی که باعث می‌شود بازرگانان چین را به عنوان مبدا واردات لوازم التحریر انتخاب کنند قیمت بسیار پایین لوازم التحریر در چین است. هزینه پایین تولید لوازم التحریر در چین که به دلیل پایین بودن نرخ دستمزد در این کشور و همچنین وجود مواد اولیه ارزان در این کشور است از دلایل بهای پایین لوازم التحریر در بازارهای چین است.

  • تنوع بسیار بالا و طرح های فانتزی

یکی از دلایل انجام واردات از چین که به فروش بالا و به دنبال آن سودآوری بالای این واردات می‌انجامد وجود تنوع فراوان و طرح های فانتزی این لوازم التحریر است. تنوع بسیار زیاد در لوازم التحریر چینی می تواند تمامی سلیقه های متقاضیان لوازم التحریر را پوشش داده و کسب و کار بازرگان را رونق ببخشد.

  • وجود تحریم ها و ادامه روابط دوستانه بین ایران و چین

از دلایل سیاسی که باعث می شود بازرگانان ایرانی چین را به عنوان مبدا واردات انتخاب کنند روابط دوستانه بین دو کشور چین و ایران است. این روابط دوستانه باعث می شود که واردات از کشور چین بسیار راحت تر از کشور های دیگر باشد. در سالهای اخیر به دلیل وجود تحریم‌های خصمانه علیه ایران روابط بین ایران و بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی قطع شده است.  برای بازرگانان ایرانی واردات از این کشور ها امکان پذیر نیست. باتوجه به این که چین از این تحریم ها پیروی نمی‌کند واردات از چین برای بازرگانان ایرانی هنوز امکان پذیر است. به همین دلیل بسیاری از بازرگانان ایرانی چین را برای مبدا واردات انتخاب می کنند.

چالش های واردات لوازم التحریر از چین  

واردات لوازم التحریر از چین  مانند تمامی واردات ها با چالش هایی همراه است. عبور از این چالش ها در صورتی که با کمترین هزینه ها انجام گیرد می تواند باعث شود که بازرگانان واردات پر سودی را تجربه کنند. ما در این مقاله به تعدادی از این چالش‌ها و راه‌حل‌های عبور از  این چالش ها با هزینه کم اشاره می کنیم.

انتخاب مدل هایی از لوازم التحریر جهت انجام واردات

  • انتخاب مدل هایی از لوازم التحریر جهت انجام واردات

همانطور که می دانید لوازم التحریر طیف گسترده‌ای است. انتخاب یک یا چند نوع از این لوازم جهت واردات یکی از چالش هایی است که بازرگانان با آن مواجه هستند. انتخاب نوعی از لوازم التحریر جهت واردات، نیاز به دانش و آگاهی درباره میزان تقاضای انواع مختلف لوازم التحریر در بازار دارد.

راه حل عبور از این چالش همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر و کمک گرفتن از مشاورین ماهر، آگاه و باتجربه این شرکت ها است. این مشاورین از میزان تقاضای مدل های مختلف لوازم التحریر در بازار آگاه هستند و اینگونه  می‌توانند به بازرگانان در انتخاب بهترین مدل های لوازم التحریر جهت انجام واردات کمک شایانی کنند .

  • انتخاب بهترین تامین کننده جهت انجام معامله

یکی دیگر از چالش هایی که وارد کنندگان لوازم التحریر با آن روبرو هستند انتخاب بهترین تامین کننده جهت انجام معامله است. روش های گوناگونی برای جستجوی تامین کنندگان در حوزه لوازم التحریر وجود دارد. بازرگانان هنگام استفاده از این روش ها با تعداد بی شماری از تولیدکنندگان لوازم التحریر در چین روبرو می شوند که انتخاب بهترین آنها را برای بازرگانان بسیار سخت و مشکل می کند. با توجه به اینکه انتخاب یک تولید کننده مطمئن که اجناس خود را با کیفیت مطلوب و قیمت ارزان و مقرون به صرفه عرضه کند می تواند در میزان سودآوری واردات لوازم التحریر موثر باشد این انتخاب برای بازرگان بسیار مهم است.

راه حل عبور از این چالش نیز همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر است. شرکت های بازرگانی معتبر می توانند خریدی ارزان و مطمئن و با کیفیت برای بازرگانان انجام دهند.  این شرکت ها به دلیل تجربه فراوانی که در عرصه واردات کالا از چین دارند آشنایی کاملی با بهترین تولیدکنندگان در هر حوزه دارند؛ بنابراین همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر می‌تواند بهترین خرید در واردات لوازم التحریر و به دنبال آن وارداتی پرسود را برای بازرگانان ایرانی به ارمغان آورد.

انتخاب بهترین روش حمل و نقل کالا از چین

  • انتخاب بهترین روش حمل و نقل کالا از چین

یکی دیگر از چالش‌هایی که بازرگانانی که واردات کالا از جمله لوازم التحریر انجام می دهند با آن روبرو هستند انتخاب بهترین روش حمل و نقل کالا از چین است.  همچنین انتخاب شرکتی که جهت حمل و نقل  در داخل چین باید کالا ها را جابه جا کند از دیگر چالش ها است. همان طور که می دانید کالاها پس از تسویه نهایی خریدار با تولید کننده در صورتی که روش حمل، هوایی و یا دریایی باشد باید توسط یک شرکت حمل و نقل چینی جهت انتقال به بندر و یا فرودگاه بارگیری شود. بسیاری از بازرگانان برای انتخاب این شرکت ها مردد هستند زیرا انتخاب بهترین شرکت که بتواند خدماتی متناسب با خواسته بازرگان ارائه دهد و قیمت آن ارزان باشد نیاز به آشنایی با شرکت های چینی دارد. بسیاری از بازرگانان به خصوص تازه وارد ها با این شرکت ها آشنایی ندارند و این امر چالش بزرگی برای آن ها است. همچنین در صورتی که بازرگانان قصد داشته باشند از کارگو استفاده کنند چالش دیگر آن ها انتخاب یک شرکت هواپیمایی است که مقرون به صرفه باشد.

راه حل تمام این چالش ها همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر است. همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر این مزیت را برای بازرگانان دارد که کلیه حمل و نقل واردات چه داخل چین باشد و چه از چین به ایران باشد را برعهده گرفته و با کمترین هزینه  خدمات حمل و نقل  را به بازرگانان ارائه می دهند.

ترخیص کالا

  • ترخیص کالا از گمرک چین و ایران

ترخیص کالا از گمرک چین و گمرک ایران یکی دیگر از چالش‌های بزرگ بازرگانان در واردات به حساب می آید. بازرگانان جهت ترخیص کالا از گمرک چه در چین و چه در ایران باید قوانین گمرکی را به خوبی بدانند. البته برخی قوانین در گمرک وجود دارد که در صورتی که خرید کالا از چین به  درستی انجام نشده باشد اجازه خروج کالا از چین یا ایران برای شما صادر نخواهد شد. برای مثال قانونی وجود دارد که اگر تولیدکنندگان لوازم التحریر از تصاویر مربوط به کارتون های انیمیشنی استفاده کنند حتماً باید از سازنده آن اجازه دریافت کنند. در صورتی که شما اقدام به واردات لوازم التحریر هایی کنید که تولید کننده اجازه سازنده انیمیشن را کسب نکرده باشد گمرک چین اجازه خروج این کالا ها را صادر نخواهد کرد.  و یا در صورتی که خرید با کیفیتی از چین انجام نداده باشید و کالاهای وارداتی نتوانند مجوزهای لازم را جهت ترخیص کالا از ارگانهای مربوطه کسب کنند امکان ترخیص کالای شما از گمرک نخواهد بود؛بنابراین با توجه به آنچه گفته شد تنها نحوه عملکرد ترخیص کار در گمرک جهت ترخیص کالا موثر نیست بلکه انجام خرید درست از کشور چین نیز در ترخیص کالا از گمرک های دو کشور بسیار موثر است.

راه حل تمامی این چالش ها همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر است. همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر هم می‌تواند خرید درست و مقرون به صرفه ای از چین برای بازرگانان به ارمغان آورد  و هم می تواند  باعث شود ترخیص کالای بازرگانان به راحتی انجام شود. بازرگانان با بهره گیری از ترخیص کاران متخصص و با تجربه ای که در این شرکت ها فعالیت می کنند می توانند با کمترین هزینه و با بیشترین سرعت لوازم التحریر خود را از گمرک ترخیص کنند.

بررسی پنل های خورشیدی

بهترین روش واردات لوازم التحریر از چین

با توجه به آنچه در مورد راه حل های چالش های موجود در واردات  گفته شد متوجه می‌شویم که بهترین روش جهت انجام واردات از جمله واردات لوازم التحریر از چین همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر است. همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر مزایایی دارد که حتی بازرگانان باتجربه نیز ترجیح می دهند که برای انجام واردات با شرکت های بازرگانی معتبر همکاری کنند. از مهمترین مزایای همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر می توان به کاهش ریسک و خطر واردات اشاره کرد. همکاری با این شرکت ها می تواند تضمین خوبی برای سرمایه و سودآوری حاصل از واردات برای بازرگانان باشد. همکاری با این شرکت ها می تواند مسئولیت های بازرگانان را به حد چشمگیری کاهش دهد و باعث شود که بازرگانان وارداتی راحت و آسوده را تجربه کنند. به دلیل تجربه و تخصص افراد به کار گرفته شده در این شرکت ها وارداتی که حاصل همکاری با این شرکت ها است با کمترین هزینه و بیشترین سود انجام می گیرد.

البته بازرگانان باید توجه داشته باشند تمامی مزایای که برای همکاری با شرکت های بازرگانی بیان شد تنها در صورتی  نصیب بازرگانان می شود که بهترین و معتبرترین شرکت بازرگانی را برای همکاری انتخاب کنند. همکاری با شرکت های ناموفق و کوچک نمی تواند مزایایی برای بازرگانان داشته باشد.

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade) بهترین شرکت بازرگانی جهت واردات و صادرات

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB Trade) خدماتی نظیر خرید،  حمل و نقل،  کارگو،  ترخیص کالا و کلیه امور مرتبط با آن را به بازرگانان عزیز ارائه می دهد. این شرکت در واردات و صادرات از چین و سایر کشورهای دنیا می ‌تواند بازرگانان را یاری کند و خدمات خود را به آنها ارائه دهد. مشاورین این شرکت  با ارائه بهترین و پرسودترین  مشاوره ها می توانند به بازرگانان عزیز در دستیابی به وارداتی پرسود کمک کنند.

 

 

 

 

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *