واردات پنل خورشیدی از چین

واردات پنل خورشیدی از چین

واردات پنل خورشیدی از چین

واردات پنل خورشیدی از چین چندین مزیت دارد. این واردات هم به ثبات بیشتر قیمت پنل های خورشیدی داخل کشور کمک می کند و هم باعث تولید پاکیزه برق برای مصارف خانگی و صنعتی می شود.  همانطور که می دانید تحریم ها عاملی است که در تولیدات کشور بسیار موثر بوده است و تولیدات داخلی را با مشکلات بزرگی مواجه کرده است. نبود مواد اولیه برای تولید، یکی از مشکلات این عرصه است که باعث شده تولیدات داخلی کشور به میزان قابل توجهی کاهش یابد. تولیدات پنل خورشیدی نیز تحت تاثیر تحریم ها کاهش قابل ملاحظه ای یافته است. در این میان واردات پنل خورشیدی می تواند راه گشای کمبود این محصول در ایران باشد و این محصول را در دسترس ایرانی ها قرار دهد.

چین یکی از کشورهایی است که به صورت گسترده اقدام به تولید پنل خورشیدی می کند. پنل های  خورشیدی تولید شده در چین از کیفیت خوبی نیز برخوردار هستند؛  بنابراین بازرگانان با واردات پنل های خورشیدی هم می ‌توانند به رفع نیاز در داخل کشور کمک کنند و هم سود خوبی از این تجارت به دست آورند.  انجام صحصح واردات پنل خورشیدی نیز  مانند هر واردات دیگری  نیاز به تجربه و آگاهی دارد.

اگرچه واردات پنل خورشیدی می تواند بسیار پرسود باشد اما باید بدانید که در صورتی که در مرحله ای از واردات اشتباهی صورت گیرد و بازرگانان نتوانند به درستی از یک مرحله عبور کنند،  هزینه های واردات افزایش می یابد در این صورت زیان های مالی تنها نتیجه واردات می شود.  گاهی نیز یک بازرگان  به خاطر ناآگاهی در مورد قوانین تجارت و یا قوانین گمرکی قوانین را نقض می کند، این موضوع به جز زیان های مالی ممکن است جریمه های نقدی و غیر نقدی که از طرف دولت مشخص شده را به همراه داشته باشد؛ بنابراین برای جلوگیری از این امر بهترین کار این است که بازرگانان با شرکت بازرگانی معتبری مانند شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade) که تجربه بالایی در واردات کالا دارند همکاری کنند.

هزینه های مربوط به واردات چوب به ایران

مزایای واردات پنل خورشیدی از چین

واردات پنل خورشیدی می تواند مزایای بسیاری هم برای افراد و هم برای کشورمان داشته باشد. ما در این مقاله به تعدادی از مزایای واردات پنل خورشیدی اشاره خواهیم کرد.

 • رونق یافتن مزرعه های تولید برق

یکی از مزایایی که واردات پنل خورشیدی برای کشور ما دارد این است که می توانیم به وسیله ی پنل های وارداتی مزرعه های تولید برق را به شدت رونق دهیم. تولید این انرژی با ارزش به صورتی که به دور از هر گونه آلودگی باشد می تواند در حفظ و پاکیزگی محیط زیست کشور بسیار موثر باشد. همچنین واردات پنل خورشیدی باعث می شود که بار مصرفی برق که بر دوش نیروگاه ها است کاهش یابد  این امر از قطعی برق در تابستان که اوج مصرف برق در کشور ما است جلوگیری می کند.

سودآوری بالا واردات پنل خورشیدی از چین

 • سودآوری بالا

از مزایای دیگری که واردات پنل خورشیدی دارد سودآوری بالای آن برای تجار و بازرگانان ایرانی است. پنل خورشیدی یک صنعت نوپا و جدید است اما مزایای بسیار زیاد آن باعث شده است که افراد زیادی تمایل به خرید آن داشته باشند.دلیل این تقاضای بالا برای داشتن پنل های خورشیدی این است که فقط  با یکبار هزینه و تهیه پنل های خورشیدی می توانند تا چندین سال از برق تولیدی رایگان استفاده کنند.  مشکلی هم از بابت آفتاب وجود ندارد زیرا همانطور که میدانید کشور ما  کشوری است که در بسیاری از روزهای سال آفتاب دارد؛ بنابراین در بسیاری از روزهای سال می توان از این پنل های خورشیدی استفاده کرد و بهره برد. تقاضای بالا، برای خرید این پنل های خورشیدی و همچنین قیمت بسیار ارزان و مقرون به صرفه این تولیدات در کشور چین باعث شده که واردات پنل های خورشیدی برای بازرگانان بسیار سودآور باشد.

 • کاهش هزینه های دولت

از دیگر مزایای واردات پنل خورشیدی می توان به کاهش هزینه های دولت اشاره کرد. دولت جهت برق رسانی به واحدهای صنعتی و یا خانه ها باید هزینه هایی مانند تیر کوبی، تهیه سیم، هزینه های سیم کشی  و … را انجام دهد. با استفاده واحد های صنعتی و خانه ها از پنل‌های خورشیدی این هزینه‌ها کاهش یافته و به دولت کمک مالی شده است.

 • کاهش آلودگی محیط زیست

همانطور که می‌دانید بسیاری از نیروگاه های داخل کشور برای تولید برق مصرفی خانه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی سوخت های فسیلی را می سوزانند. سوزاندن سوخت های فسیلی باعث ایجاد آلودگی های زیادی برای محیط زیست کشور می شود که زندگی انسان ها، گیاهان و جانوران را تهدید می کند.  واردات پنل های خورشیدی می تواند باعث شود که تولیدات برق نیروگاه ها کاهش یابد و به دنبال آن سوخت های فسیلی کمتری سوزانده شود این امر به کاهش آلودگی های محیط زیست کشور کمک شایانی می کند.

مراحل واردات پنل خورشیدی از چین

بازرگانان برای واردات پنل خورشیدی نیز مانند واردات دیگر باید مراحلی را پشت سر گذارند.  نحوه انجام این مراحل می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش و یا افزایش هزینه های واردات داشته باشد. بنابراین بازرگانان برای اینکه سود خوبی از واردات خود  به دست آورند باید مراحل واردات را به درستی و با کمترین هزینه پشت سر

گذارند.

واردات پنل خورشیدی از چین

 • شناسایی یک تولید کننده و یا تامین کننده مطمئن

پس از اینکه که بازرگانان تصمیم گرفتند که اقدام به واردات پنل خورشیدی کنند مرحله بعدی شناسایی یک تولید کننده و یا تامین کننده مطمئن است. تولید کنندگان و تامین کنندگان بسیاری در این حوزه در چین فعالیت می کنند. اما همانطور که می دانید همه جا تولیدکنندگان کلاهبرداری وجود دارند که بازرگانان باید مواظب باشند که در دام این کلاهبرداران نیافتند. برای شناسایی یک تولید کننده مطمئن راه های بسیار زیادی وجود دارد که در این مقاله به  تعدادی از  آن ها اشاره می کنیم.

 • کمک گرفتن از اتاق بازرگانی موجود در هر استان کشور

 • استفاده از سایت هایی نظیر علی بابا که تمامی تولید کنندگان در یک حوزه را برای شما نمایش می دهد و راه های ارتباطی آنها را به شما می گوید

 • همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر

 • شرکت در نمایشگاه های تجاری و بین المللی جهت شناسایی تولید کنندگان برتر در چین و مذاکره با آنها

 • استفاده کردن از تجربه بازرگانانی که قبلاً در این حوزه فعالیت کرده‌اند

 • کمک گرفتن از گوگل

 • ارسال پیش فاکتور بررسی آن و بستن قرار داد

پس از اینکه در مورد شناسایی یک تولید کننده خوب به درستی جستجو کردید و آن را پیدا کردید نوبت به آن رسیده که با تولید کننده مذاکره کنید. برای مذاکره با تولیدکننده چینی باید از شرایط معامله با آنها و زبان تجارت آن ها به خوبی مطلع باشید. پس از انجام کلیه توافقات نوبت به درخواست ارسال پیش فاکتور یا پروفرما است. به سندی که خریدار از فروشنده تقاضا می کند و در آن کلیه اطلاعات شخصی و آدرس فروشنده، کلیه اطلاعات شخصی و آدرس خریدار، کلیه موارد توافق شده بین طرفین و ویژگی های کالا مانند وزن، تعداد، قیمت و … قرار دارد پروفرما می گویند.در صورتی که پروفرما  توسط خریدار تایید شود و خریدار بعدا متوجه شود که موارد درج  شده در پروفرما مخالف با توافقات انجام شده است خریدار حق هیچگونه اعتراضی ندارد؛  بنابراین برای تایید پروفرما بی نهایت دقت کنید. موارد مندرج را به خوبی مطالعه کنید و اگر مواردی وجود داشت که مطابق با توافقات شما نبود پیش از تایید از تولید کننده درخواست کنید که آن را تغییر دهد.

بررسی پنل های خورشیدی

 • بررسیواردات پنل خورشیدی از چین پیش از بارگیری

یکی از مراحل واردات بررسی محصول آماده شده از طرف تولید کننده توسط خریدار است. در در این مرحله خریدار و یا نماینده قانونی او باید محصولات را به خوبی بررسی کنند.  در صورتی که محصول آماده شده مغایرتی با تعهدات تولید کننده چینی نداشته باشد محصولات بارگیری می شود. در غیر این صورت تولید کننده موظف به رفع مغایرت ها است. بررسی محصولاتی مانند پنل خورشیدی نیاز به دانش و تخصص خاص خود را دارد؛ بنابراین خریداران برای بررسی محصولات با  شرکت های چینی که در این زمینه فعالیت می کنند همکاری می کنند.

 • ارسال حواله برای تولید کننده و تسویه کامل با آن

پس از اینکه کالاها و محصولات از طرف بازرس کالا ها تایید شد پیش از بارگیری باید با تولید کننده چینی تسویه حساب انجام گیرد.  مبلغ نهایی قرارداد باید به صورت یوان و یا یورو برای تولید کننده چینی حواله شود. به دلیل اینکه در سامانه وزارت صمت ثبت مبلغ قرارداد به صورت دلار امکان پذیر نیست. مبلغی که برای تولیدکننده حواله می‌شود نیز باید به صورت یورو و یا یوان باشد. انجام این پروسه توسط صرافی ها حدودا 48 ساعت طول می کشد.

 • حمل و نقل کالا از چین به ایران

پس از حواله کردن مبلغ قرارداد برای تولید کننده کالا،پنل های خورشیدی باید بارگیری شود. انتقال محصولات چینی به ایران از طریق تمامی روش های حمل و نقل امکان پذیر است. دسترسی هر دو کشور به آب های آزاد باعث شده که امکان استفاده از روش حمل دریایی نیزبرای جابجایی محصولات امکان پذیر باشد. بازرگانان با توجه به نوع کالای خود و هزینه کاربرد هر روش می‌توانند یک روش را برای خود انتخاب کنند. بهترین و پرکاربردترین روش برای حمل و نقل محصولات بین دوکشور روش حمل دریایی است. اگرچه در این روش مدت انتقال بسیار طولانی است اما هزینه کم  این روش نسبت به روش های دیگر باعث شده که پر کاربرد ترین روش برای انتقال بین دو کشور به حساب بیاید. روش حمل و نقل هوایی بیشتربرای حمل کالاهایی کاربرد دارد که باید هرچه سریع تر به ایران  ارسال شود مانند کالاهای خوراکی و یا دارویی که تاریخ انقضا دارند.

 • اخذ مجوز ها

اخذ مجوز های لازم برای ترخیص کالای وارداتی یکی از مراحل واجبی است که باید انجام شود. کالاهای وارداتی بازرگانان بدون داشتن مجوز های لازم اجازه ترخیص از گمرک جمهوری اسلامی ایران را پیدا نمی کنند. یکی از مجوزهای لازم برای ترخیص کالا مجوز استاندارد است.  هیچ کالایی بدون داشتن مجوز استاندارد نمی تواند از  گمرک خارج شود. برخی کالاها مانند مواد خوراکی، آرایشی بهداشتی و دارو ها برای ترخیص نیاز به مجوز های بیشتری از سازمان های مربوطه دارند.

 • ترخیص کالا

آخرین مرحله از واردات کالا ترخیص کالا از گمرک است. ترخیص کالا  از گمرک کار آسانی نیست. این کار نیازمند داشتن تجربه و دانش در این حوزه است.  کسانی که در امر ترخیص کالا فعالیت می کنند باید کاملاً با قوانین مالیاتی ، تجاری و گمرکی کشور آشنایی داشته باشند. در صورتی که در ترخیص کالا مشکلی پیش بیاید ممکن است که کالای بازرگانان زمان طولانی در انبارهای گمرک بماند. برای این که از مشکلات مربوط به ترخیص کالا پیشگیری شود و ترخیص کالا با سرعت و هزینه کم صورت پذیرد، باید بازرگانان ترخیص کالای خود را به ترخیص کاران متبحر و باتجربه ای که در این حوزه فعالیت می کنند بسپارند. ترخیص کاران به خوبی می‌دانند چگونه در پروسه ترخیص کالا باید عمل کنند تا کالای مورد نظر با کمترین هزینه و بیشترین سرعت ترخیص شود.

واردات پنل خورشیدی از چین

بهترین روش انجام واردات پنل خورشیدی از چین

همانگونه که قبلا در همین مقاله نیز به آن اشاره کردیم،  واردات پنل خورشیدی در صورتی که به بهترین نحو انجام شود می‌تواند بسیار پرسود باشد. اما سوال اصلی این است که چگونه می توان به بهترین نحو اقدام به واردات پنل خورشیدی از چین کرد؟ باید گفت داشتن سرمایه تنها شرط لازم برای انجام واردات پرسود نیست. بلکه تجربه و تخصص در حوزه واردات نیز برای انجام وارداتی سودمند مورد نیاز است. بازرگانانی که می خواهند به بهترین نحو واردات خود را انجام دهند و از یک واردات مطمئن و پرسود لذت ببرند باید از مزیت های همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر بهره ببرند. به دلیل تجربه زیاد این شرکت ها در امر واردات و صادرات و همچنین تخصص و دانش افرادی که در این شرکت ها  به کار گرفته شده اند همکاری با این شرکت ها می تواند باعث شود که بازرگانان واردات بی نقصی داشته باشند. نتیجه یک واردات بی نقص سود سرشاری است که نصیب بازرگانان می شود. البته بازرگانان باید در انتخاب یک شرکت بازرگانی جهت همکاری به خوبی دقت کنند. شرکت های بازرگانی کوچک و ناموفقی که در این زمینه فعالیت می کنند نمی توانند در سوداوری یک واردات برای بازرگانان موثر عمل کنند. بازرگانان باید در جستجوی بهترین و معتبرترین شرکت بازرگانی برای همکاری باشند.

یش فاکتور بررسی آن و بستن قرار داد

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade) بهترین شرکت بازرگانی

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر یکی از بهترین شرکت های بازرگانی در حوزه واردات و صادرات کالا است. این شرکت می تواند در حوزه خرید، حمل و نقل، کارگو ، ترخیص کالا و کلیه امور مرتبط با آن  خدمانت خود را به بازرگانان عزیز  ارائه دهد. این شرکت با بکارگیری افرادی متبحر، باتجربه و متخصص در این حوزه توانسته واردات و صادرات موفقی را به انجام برساند.  کارنامه درخشان این شرکت در حوزه واردات و صادرات و همچنین رضایت بالای بازرگانانی که در این حوزه با این شرکت همکاری کرده اند، نشاندهنده ی موفقیت بالای این شرکت در امر واردات و صادرات است. بازرگانانی که قصد واردات از چین و سایر کشور ها را دارند می توانند با همکاری با این شرکت با خیال راحت اقدام به واردات کنند.

 

 

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]
مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *