حداقل سرمایه برای واردات از چین

حداقل سرمایه برای واردات چین

حداقل سرمایه برای واردات از چین

چین یک کشور پهناور با جمعیت بسیار زیاد است که توانسته  با یک برنامه­ ریزی درست و دقیق و باتکیه‌بر نیروی انسانی بالای خود و استفاده از منابع طبیعی که دارد تولیدات کشور خود را افزایش داده و از طریق فروش این تولیدات به خارج از کشور و صادرات آنها ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد  و این‌گونه به پیشرفت اقتصاد خود کمک کند. به دلیل نیروی کار فراوانی که در چین وجود دارد دستمزدها در این کشور بسیار پایین است این امر سبب می‌شود که هزینه‌های تولید کالا کاهش پیدا کند و در نتیجه کالاها با قیمت  مناسب‌تری به بازار عرضه شود. وجود کالاهای تولید شده با قیمت پایین باعث شده است که  بسیاری از بازرگانان و تجار در سرتاسر دنیا را ترغیب به خرید این محصولات کند تا با واردات این کالاها به کشورهای مختلف و فروش آنها در   بتوانند به سود خوبی دست پیدا کنند. تجار و بازرگانان ایرانی نیز از این قاعده مستثنا نیستند و تمایل بسیاری به واردات از چین دارند. ضمناً وجود تحریم­ها عامل دیگری شده است که بازرگانان ایرانی به فکر واردات کالا از چین بیفتند. همان‌طور که می‌دانید تحریم‌هایی که بر علیه کشور ما وجود دارد روابط تجاری ایران را بسیار محدود کرده است دراین‌بین کشور چین از کشورهایی بود که از تحریم‌ها پیروی نکرده است. چین روابط تجاری دیرینه خود را با ایران حفظ کرده است؛ بنابراین شکی نیست که برای تجار ایرانی چین بهترین گزینه برای واردات کالا به‌حساب می‌آید.  در راه واردات کالا از چین به ایران اولین سؤالی که ذهن هر بازرگان را به خود مشغول می­کند این  است که حداقل سرمایه  موردنیاز برای واردات از چین چقدر است؟ پاسخ به این سؤال بسیار سخت و پیچیده است و به عوامل متعدد و متنوع بستگی دارد؛ بنابراین ما تصمیم گرفتیم که کلیه هزینه­هایی که برای واردات کالا باید انجام گیرد بیان کنیم و برای به حداقل رسیدن این هزینه‌ها راهکارهای عملی مناسبی برایتان عنوان کنیم.

هزینه سفر به چین و اقامت

هزینه سفر به چین اقامت در آنجا و مترجم

شما برای اینکه بتوانید کالایی را از چین به ایران وارد کنید نیاز به پیداکردن یک تأمین‌کننده و یا تولیدکننده مطمئن و خوب دارید.  برای این امر  شما باید به یکی از شهرهای صنعتی و تولیدی  چین سفر کنید پس باید هزینه رفت‌وآمد به چین را بپردازید.  سپس در آنجا هزینه اقامت در یک هتل را بپردازید و  به‌احتمال زیاد شما چینی هم بلد نیستید صحبت کنید؛ بنابراین باید یک مترجم در اختیار بگیرید و هزینه آن را نیز بپردازید. همه این هزینه­ها بسیار سنگین و گران است. اما راهکار چیست؟  استفاده از سایت‌هایی که به همین منظور طراحی و پیش‌بینی شده است  بهترین راهکار  برای کاهش هزینه­ها است.  استفاده از این سایت­ها هزینه­ های  مربوط به سفر و اقامت و مترجم را حذف کرده و شما بدون پرداخت هزینه می‌توانید تأمین‌کننده و یا تولیدکننده موردنظر خود را پیدا کنید و برای خرید کالای خود با او مذاکره کنید. استفاده از گوگل ترنسلیت نیزهنگام ارتباط آنلاین با تولیدکنندگان چینی  می­تواند باعث شود دیگر نیازی به مترجم نباشد.  سایت علی‌بابا یکی از این سایت‌هاست که شما می‌توانید برای یافتن یک تأمین‌کننده و یا تولیدکننده خوب به آن مراجعه کنید. این سایت  لیست عظیمی از تمامی تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان چینی است. شما از طریق این سایت می‌توانید تأمین‌کننده و یا تولیدکننده مورد نظرتان را بیابید و با آن به‌صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید. برای این منظور شما کالای وارداتی مورد نظرتان را با هر کیفیتی انتخاب کرده، ‌سپس سایت علی­بابا تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان آن محصول را به شما معرفی می‌کند.

هزینه مربوط به حمل‌ونقل و بسته‌بندی بار

هزینه­ های مربوط به حمل‌ونقل و بسته‌بندی بار

شما برای اینکه کالای خریداری شده خود را بسته‌بندی کرده و به ایران ارسال کنید. می‌توانید از روش‌های گوناگونی  از قبیل راه دریایی، راه هوایی و راه زمینی استفاده کنید. استفاده کردن از هرکدام از این روش­ها هزینه مشخص و متفاوت خود را دارد که می­تواند در هزینه واردات کالا از چین بسیار مؤثر باشد. برای محاسبه  میزان حداقل سرمایه  موردنیاز برای واردات از چین باید ارزانترین روش حمل­ونقل کالا را برای کالای وارداتی خود در نظر بگیرید. روش حمل‌ونقل دریایی در میان این روش‌ها ارزان‌قیمت‌ترین روش به‌حساب می‌آید.  البته باید گفت اگرچه استفاده از این روش نسبت به روش­های دیگر ارزان­تر است؛ اما به دلیل مسافت طولانی بین کشور چین وایران مدت‌زمان حمل­ونقل در این روش طولانی می­شود و کالا دریرتر از روش حمل­ونقل هوایی به دستتان میرسد. یکی از نکته­های دیگری که باید به آن  در جهت کاهش هزینه واردات توجه کنید دقت در وزن و حجم محصولات انتخابی برای واردات است. برای اینکه هزینه ارسال بار برای شما بسیار مناسب قیمت و مقرون‌به‌صرفه باشد بهتر است که کالاهایی را انتخاب کنید که حجم و وزن بسیار بالایی نداشته باشد. زیرا هزینه حمل­ونقل کالا ارتباط مستقیمی با وزن و حجم کالای خریداری شده دارد. هرچه وزن کالای شما بیشتر باشد هزینه حمل آن نیز افزایش میابد.  باید بدانید که برای ارسال بار و یا  کالای خود از طریق دریایی  نیاز به اجاره یک کانتینر دارید که بار خود را درون آن بگذارید و سپس به کشتی منتقل کنید. اگر از کانتینرهای مشترک با سایر بازرگانان و یا تجار استفاده کنید هزینه حمل کالا برایتان بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود. اما ذکر این نکته ضروری است که اگر محموله و یا بار بازرگانی که با آن شراکت کرده‌اید توقیف شود بار شما نیز توقیف شده و زیان می­کنید؛ ‌ بنابراین استفاده از کانتینر شریکی اگرچه هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل کالا را کاهش می‌دهد؛ اما ریسک بزرگی است که می‌تواند ضرر و زیان‌های سنگینی به دنبال داشته باشد.

هزینه مربوط به گمرک و ترخیص بار

هزینه ­های مربوط به گمرک و ترخیص بار

برای محاسبه حداقل سرمایه موردنیاز برای واردات از چین بهتر است که با مطالعه قوانین مالیاتی و گمرکی ایران کالاهایی را برای واردات انتخاب کنید که هزینه گمرکی و تعرفه مالیاتی بالایی نداشته باشند. برخی از کالا­ها وجود دارد که از لحاظ قانونی شما مجاز به واردکردن آنها نیستید و یا برخی از کالاها هستند که به دلیل حمایت دولت از تولیدات داخلی آنها، هزینه تعرفه و گمرکی بسیار بالایی دارند واردکردن این محصولات اصلاً سود مالی ندارد. توجه داشته باشید که برخی کالاها برای ورود به کشور نیاز به مجوزهای جداگانه‌ای دارند گرفتن این مجوز­ها زمان زیادی می­برد و برایتان هزینه به دنبال دارد. همچنین برخی از کالاها برای این که تأییدیه ورود به کشور را کسب کنند نیاز است که آزمایش‌هایی جهت تأیید کیفیت آنها انجام شود. هزینه این آزمایش‌های توسط اداره گمرک از شما دریافت می­شود و باعث می­شود که هزینه ترخیص این نوع محصولات از محصولات عادی بسیار بیشتر باشد.  بنابراین سعی کنید که این محصولات را برای واردات به ایران انتخاب نکنید شما برای این که تخمین درست‌تری از حداقل سرمایه موردنیاز برای واردات کالا از چین داشته باشید بهتر است که هزینه‌های ترخیص بار، هزینه‌های کارگر جهت تخلیه بار  و انبارداری را نیز محاسبه کنید. برای کاهش هزینه‌های گمرکی به شما توصیه می‌کنیم که برای ترخیص کالای خود از گمرک عجله کنید؛ زیرا درصورتی‌که کالای شما مدت‌زمان  بیشتری در انبارهای گمرک  بماند هزینه نگهداری  که گمرک از شما دریافت می‌کند  نیز افزایش پیدا میابد. بهتر است که کالایی که تاریخ انقضا دارد را برای واردات انتخاب نکنید؛ زیرا درصورتی‌که پروسه ترخیص کالای شما به هر دلیلی دچار مشکل شود و بار شما از گمرک ترخیص نشود باگذشت تاریخ انقضای محصول وارداتی کلیه سرمایه شما نابود می­شود.

هزینه­ پیش­بینی نشده

هزینه­ های پیش­بینی نشده و حداقل سرمایه برای واردات از چین

برخی هزینه­ها هستند که در امر واردات پیش­بینی نمی‌شود؛ مثلاً ممکن است به دلیل تغییر در یک قانون کشور چین و یا ایران هزینه تعرفه یک محصول خاص افزایش یابد و شما از آن مطلع نبوده‌اید. این امر باعث می­شود که هزینه واردات شما افزایش یابد و سود شما از واردات کم شود برای به حداقل رسیدن این هزینه­ها می­توانید  از خدمات شرکت­های بازرگانی که در امر واردات و صادرات تبحر دارند و لحظه‌به‌لحظه در مورد تغییر قوانین می­دانند استفاده کنید.

آیا با سرمایه کم نیز می‌توان به واردات از چین اقدام کرد؟

پاسخ به این سؤال به این بستگی دارد که شما چگونه می‌خواهید واردات از چین را انجام دهید. نحوه واردات از چین می‌تواند روی هزینه‌هایی که شما برای واردات انجام می­دهید به‌صورت مستقیم مؤثر باشد و آن را افزایش و یا کاهش دهد. نحوه درست واردات کالا یعنی شما تمام مراحل واردات کالا را به‌درستی و با کمترین هزینه انجام دهید. در ابتدا باید  شما بتوانید یک تأمین‌کننده  و یا تولیدکننده خوب انتخاب کنید که بتوانید کالای موردنظر خود را با ارزان­ترین قیمت  ممکن خریداری کنید و همچنین اجناس و کالاهایی را برای واردات انتخاب کنید که مشکل مربوط به ترخیص بار از گمرک را نداشته باشند و برای ترخیص بار از گمرک مجبور به پرداخت هزینه­های گزاف نباشید و یا از شرکت­هایی برای انتقال کالای خود به ایران کمک بگیرید که قیمت مناسب­تری برای این کار به شما پیشنهاد می­دهند تا بتوانید هزینه­های مربوط به حمل­ونقل کالا را کاهش دهید. در این صورت می‌توان گفت که  شما با هزینه کم نیز می‌توانید اقدام به واردات از چین کنید.

ارزیابی کالای کابوتاژ و حداقل سرمایه برای واردات از چین

چگونه به بهترین نحو می­توان واردات از چین را انجام داد؟

برای اینکه شما بتوانید به بهترین نحو واردات از چین را انجام دهید شما باید اطلاعات دقیقی از این کار داشته باشید. واردات کالا یک کار تخصصی و حرفه‌ای است که نیاز به تجربه نیز دارد. شما برای انجام این کار نیاز دارید که اطلاعات دقیق و جامعی  از قوانین  تجاری هر دو کشور داشته باشید تا برای خروج کالا از چین و ورود کالا به ایران دچار مشکل نشوید تا با گیرکردن کالا پشت درهای گمرک سرمایه خود را از دست بدهید. همچنین شما باید  از شرایط بازار در  هر دو کشور مطلع باشید. شما باید بدانید که  چه کالاهایی را می‌توانید از تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان چینی با قیمت ارزان خریداری کنید و آیا این کالاها در بازارهای داخلی کشور به‌راحتی به فروش می‌رسد و یا خیر. همچنین شما باید اطلاعات خوبی در مورد شرکت­های حمل‌ونقل چینی که می­خواهید کالای شما را تا فرودگاه و یا بندر جابه­جا کنند داشته باشید تا بتوانید بهترین خدمات را با ارزان­ترین قیمت به­کار گیرید؛ بنابراین اکنون متوجه شدید که واردات کالا کار بسیار تخصصی است و فقط شرط انجام آن  داشتن سرمایه لازم برای این کار نیست. توصیه ما به شما این است که اگر قصد دارید که از سود واردات کالا بهره بگیرید و آگاهی، ‌تخصص و تجربه این کار را ندارید بهترین کار کمک‌گرفتن از افراد متخصص و باتجربه‌ای است که در شرکت­های بازرگانی مربوط به واردات کالا فعالیت می­کنند. این افراد متخصص می­توانند در امر واردات کالا بهترین مشاوره­ها را به شما دهندتا با بهره­گیری از این مشاوره­ها به سود خوبی دست پیدا کنید. همچنین شما می­توانید از خدماتی که این شرکت­ها در این عرصه به واردکنندگان عرضه می‌کنند استفاده کنید. یکی از بهترین شرکت­های بازرگانی که در این عرصه فعالیت می­کند و می­تواند بهترین خدمات در این زمینه را به شما ارائه دهد شرکت بازرگانی مهرآیین بکر   (KMB Trade)است.

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر (KMB Trade) و حداقل سرمایه برای واردات از چین

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر شرکتی است که با به‌کارگیری افراد متخصص و باتجربه در زمینه واردات و صادرات کالا در بسیاری از کشورهای جهان کلیه پروسه واردات و صادرات کالای شما را به عهده می­گیرد. این شرکت می‌تواند شما را از ابتدا تا انتهای پروسه واردات یاری کند. خرید کالا از چین حمل­ونقل آن به ایران و عبور کالا از گمرک­های ایران با حداکثر سرعت از فعالیت­های این شرکت به‌حساب می­آید. هدف این شرکت تسهیل پروسه واردات و صادرات با به‌کارگیری افراد  متخصص، با تجربه و  با دانش است. اگر شما قصد انجام واردات از چین را دارید؛ اما  تازه‌کار هستید و یا حوصله دردسر­های موجود در این راه را ندارید و یا نیاز دارید که به‌گونه‌ای بقای سرمایه خود را تضمین کنید و یا به دنبال یک واردات به سود مطمئن می­گردید،‌ استفاده از خدمات این شرکت بهترین راهکار برای شماست. این شرکت با دانشی که در زمینه واردات و صادرات دارد می­تواند با مشاوره­های تخصصی در زمینه انتخاب یک کالای خوب جهت واردات به شما کمک کند تا  با انتخاب درست یک کالا که قیمت خوبی در چین دارد و بازار فروش خوبی در داخل کشور دارد در امر فروش نیز موفق عمل کنید. همچنین این شرکت با به‌کارگیری بهترین روش حمل­ونقل متناسب با کالای شما  هزینه­های واردات  کالا را برای شما کاهش داده و واردات شما را بسیار آسان و پرسود و منفعت می­سازد.

 

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”حداقل سرمایه برای واردات از چین” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]
مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *