واردات پلاسکو از چین

واردات پلاسکو از چین

واردات پلاسکو از چین

واردات پلاسکو از چین یکی از بهترین راهکار ها برای جبران کمبود این محصولات در بازار داخل کشور است. محصولات پلاسکو  از کالاهای پرمصرف در خانه  ایرانی ها به حساب می آیند. تولیدات داخلی کشور جوابگوی این حجم از مصرف در داخل کشور نیست؛ از اینرو بازرگانان بسیاری جهت جبران کمبود بازار و سوداوری تجارت خارجی به واردات این محصولات از چین روی می آورند. اما باید توجه داشت که تجارت در هر زمینه ای چالش ها و ریسک هایی دارد.  اگر بازرگانان با  چالش های تجارت آشنا نباشند و نتوانند  به درستی در انجام یک تجارت عمل کنند دچار مشکلات و زیان های فراوانی می شوند. در مورد تجارت خارجی چالش ها و مشکلات به مراتب بیشتر است چون بر سر راه این تجارت فیلتر بزرگی به نام گمرک وجود دارد که گذر از آن نیاز به تجربه  و دانش فراوانی دارد. از اینرو به بازرگانان توصیه می شود که اگر در حوزه واردات تجربه ندارید و می خواهید وارد این حوزه شوید حتما با شرکت های بازرگانی معتبر و مطمئن مانند شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB Trade)  همکاری کنید. در غیر این صورت زیان های بزرگ و غیر قابل جبرانی را تجربه خواهید کرد.  چین کشوری است که تولیدات عظیمی در حوزه  محصولات پلاسکو  انجام می دهد. اما چرا بازرگانان چین را برای واردات انتخاب می کنند؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا جواب این سوال را به روشنی دریابید.

واردات پلاسکو از چین

 

چرا بازرگانان برای واردات پلاسکو از چین اقدام می کنند؟

چین کشور بسیار پهناوری است که توانسته در سال های اخیر با تکیه بر نیروی کار فراوان خود و همچنین برنامه ریزی های درست در حوزه اقتصاد به پیشرفت های قابل توجه ای دست پیدا کند. این کشور در لیست بهترین اقتصادهای دنیا در رتبه دوم بعد از آمریکا قرار دارد. از دلایل موفقیت اقتصاد چین می توان به حجم عظیم تولیدات این کشور و صادرات آن به کشورهای دیگر اشاره کرد. تولیدات چینی بسیار ارزان قیمت و با کیفیت است. داشتن  همین دو ویژگی برای محصولات چینی کافی است که بازرگانان زیادی را برای خرید واردات پلاسکو از چین به جهت کسب سود بالا ترغیب کند. در تمام بازارهای مطرح دنیا شما ردپای کالاهای چینی را مشاهده می کنید. نوآوری و ابتکار در تولید محصولات پرکاربرد و جدید یکی دیگر از ویژگی محصولات چینی است که می تواند محصولات چینی را متمایز از محصولات سایر کشورها کند. در مورد کشور ما دلیل دیگری که باعث می شود که بازرگانان ایرانی به واردات از چین روی آورند وجود تحریم هایی برعلیه ایران است. این تحریم ها باعث شده که رابطه تجاری ایران با بسیاری از کشورهای دیگر دنیا قطع شود. چین کشوری است که رابطه دوستانه خود را همچون گذشته ها با ایران حفظ کرده و به تحریم ها پشت کرده است. از اینرو واردات از چین بهترین انتخاب برای بازرگانان ایرانی جهت یک تجارت پرسود و جبران کمبودهای بازار داخل کشور است.

 

مزایای واردات پلاسکو از چین برای بازرگانان

واردات پلاسکو از چین یکی از بهترین انتخاب ها برای بازرگانانی است که قصد انجام تجارت خارجی را دارند. اما مزایای واردات پلاسکو از چین برای بازرگانان چیست؟

سودآوری بالا

 • سودآوری بالا

محصولاتی که سودآوری بالایی برای واردات دارند باید چند ویژگی داشته باشند. اولین و مهمترین آن این است که قیمت کالا در کشور مبداء بسیار ارزان باشد. ویژگی بعدی این محصولات این است که نیاز بازار داخل باشند یعنی تقاضا برای خرید این کالاها در بازار داخل کشور زیاد باشد. محصولات پلاسکو هر دو این ویژگی ها را دارد. قیمت این محصولات در کشور چین بسیار پایین است و نیاز داخل کشور تنها با تولیدات داخلی رفع نمی شود. از اینرو واردات پلاسکو از چین برای بازرگانان بسیار سودآور است.

حمل و نقل آسان و ارزان از چین

 • حمل و نقل آسان و ارزان

محصولات پلاسکو  سبک است همچنین به دلیل نشکن بودن نیاز به حمل و نقل تخصصی و گران قیمت ندارد. تمام این ویژگی ها باعث می شود که هزینه حمل این محصولات کاهش یابد و در مجموع هزینه واردات آن کمتر از سایر کالاها باشد.  همچنین این ویژگی ها سبب می شود که ضایعات ناشی از حمل و نقل این محصولات نسبت به محصولات دیگر کاهش داشته باشد که این امر سودآوری آن را افزایش می دهد.

 • نداشتن تاریخ انقضا

خیلی از کالاها همچون لوازم آرایشی و بهداشتی، خوراکی ها و داروها هستند که تاریخ انقضا دارند. اگر شما نتوانید زودتر از اتمام تاریخ انقضا این کالاها آنها را در بازار داخل به فروش رسانید این کالاها دیگر قابل استفاده نیستند. در این صورت نه تنها سود نخواهید کرد بلکه سرمایه شما نابود می شود. اما در مورد محصولات پلاسکو این چالش وجود ندارد و شما همیشه زمان برای فروش این کالاها دارید.

وجود تعداد بالای تولیدکننده

 • وجود تعداد بالای تولیدکننده در چین

تولیدکنندگان ظروف پلاسکو در چین بسیار پرتعداد هستند.  این امر باعث می شود که  رقابت در این بازار بسیار زیاد باشد و قدرت انتخاب شما برای انتخاب بهترین تولیدکننده بیشتر شود. وجود تعداد بالای تولید کننده همچنین باعث می شود که حجم تولیدات در این حوزه بسیار بالا باشد. حجم زیاد تولیدات باعث بوجود آمده بازار رقابتی در این حوزه می شود که  دلیلی برای ارزان قیمت بودن این نوع از کالاها است.

مراحل واردات پلاسکو از چین

برای انجام واردات پلاسکو از چین باید مراحل واردات را به درستی پشت سر گذاشت. نحوه درست انجام این مراحل باعث افزایش و کاهش هزینه های واردات و به دنبال آن افزایش و یا کاهش سود حاصل از واردات می شود. ما قصد داریم در این مقاله شما را تا حدی با مراحل واردات پلاسکو از چین آشنا کنیم. این مراحل از قرار زیر است.

انتخاب یک تامین کننده

 • انتخاب یک تامین کننده و یا تولید کننده مناسب و مطمئن

انتخاب یک فروشنده مناسب و مطمئن چالش بزرگی است که بر سر راه واردات پلاسکو از چین قرار دارد.  اشتباه در انتخاب یک فروشنده مناسب می تواند برای شما زیان آور باشد.  اگر فروشنده ای که انتخاب می کنید نتواند تعهدات خود را به درستی انجام دهد و کالایی بی کیفیت به شما دهد سرمایه شما در باتلاق گمرک گیر می کند.  همچنین اگر قیمتی که به شما پیشنهاد می دهد  بالاتر از حد متعارف باشد سودی از واردات نصیبتان نمی شود. از اینرو در انتخاب یک تولیدکننده مناسب بسیار باید دقت کرد.  برای انتخاب یک فروشنده مناسب راهکارهایی وجود دارد. تعدادی از این راهکارها عبارتند از:

 • کمک گرفتن از اتاق بازرگانی محل سکونت بازرگان

 • همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر

 • استفاده از تجربه سایر بازرگانان که در این حوزه فعالیت کرده اند.

 • استفاده از سایت هایی که به همین منظور طراحی و ایجاد شده است نظیر سایت علی بابا

 • شرکت در نمایشگاه های تجاری که در این حوزه در کشورهای مختلف برگزار می شود

 • در خواست نمونه کالای تولیدی

پس از انتخاب یک تولیدکننده باید از آن بخواهید که یک نمونه از کالای خود را برای شما ارسال  کند. این کار برای این است که شما بتوانید با دقت کیفیت کالایی که قصد خرید آن را دارید  بررسی کنید. در صورتی که کیفیت محصول مورد نظر تایید شد شما اقدام به سفارش کالا می کنید. از مزایای دیگر این کار این است که اگر کالاهای تولید شده کیفیتی شبیه به نمونه مورد نظر نداشت شما می توانید کالا را بارگیری نکنید و حواله خود را پس بگیرید.

ارسال پیش فاکتور

دریافت پروفرما و یا پیش فاکتور و بستن قرارداد برای واردات پلاسکو از چین

پس از تایید نمونه کالا ، بازرگان باید جهت بستن قرارداد از تولیدکننده  تقاضای پروفرما و یا پیش فاکتور کند. پروفرما سندی است که اطلاعاتی درباره فرد و یا شرکت خریدار، فرد و یا شرکت فروشنده، تمامی ویژگی های کالا نظیر تعداد، وزن، حجم، قیمت، کیفیت و … و همچنین موارد مورد توافق طرفین در آن درج شده است.

 • ثبت در سامانه وزارت صمت(EPL) برای واردات پلاسکو از چین

بازرگانانی که قصد انجام واردات را دارند باید پس از دریافت پروفرما به سامانه EPL مراجعه کرده و تمامی اطلاعات فردی و شخصی صاحب کالا و همچنین تمامی اطلاعات مربوط به کالا را در سامانه ثبت کنند. هنگام ثبت اطلاعات در سامانه دوباراطلاعات نمایش داده میشود و از شما تایید گرفته می شود. اینکار برای این است که خطایی در وارد کردن اطلاعات رخ نداده باشد؛ بنابراین در ثبت اطلاعات بی نهایت دقت کنید. زیرا در صورت مشاهده هرگونه مغایرتی بین اطلاعات ثبت شده و کالای وارداتی توسط کارشناسان گمرک کالای شما اجازه ترخیص نخواهد یافت.

بازرسی و بررسی کالا

 • بازرسی و بررسی کالا پیش از بارگیری

پیش از اینکه کالای خریداری شده بازرگانان جهت ارسال به بندر و یا فرودگاه بارگیری شود.  کالا باید جهت اطمینان از عمل کردن تمامی تعهدات از سوی تولیدکننده توسط خریدار و یا نماینده قانونی آن  بررسی شود. در صورتی که تولیدکننده به تعهدات خود عمل کرده باشد اجازه بارگیری کالا توسط خریدار و یا نماینده قانونی آن صادر می شود.

 • ارسال حواله ارزی

تنها بخش کوچکی از بهای کالا پیش از تایید خریدار برای تولید کننده حواله می شود. تسویه نهایی با تولیدکننده چینی پس از تایید بازرس کالا انجام می گیرد. پس از تایید بازرس کالا باقی مبلغ قرارداد توسط خریدار به یوان و یا دلار برای طرف چینی حواله خواهد شد.

 • حمل و نقل کالا از چین به ایران

برای انتقال کالاهای وارداتی از چین استفاده از تمامی روش های حمل امکان پذیر است. اما بیشترین حمل و نقل کالاهای وارداتی از چین توسط کشتی و از طریق آب های آزاد انجام می شود. هزینه کمتر این روش نسبت به حمل هوایی وهمچنین نبود محدودیت در حجم و تعداد کالاها جهت ارسال در روش دریایی دلیل استفاده بیشتر از این روش است. از معایب این روش نیز این است که مدت زمانی که طول می کشد که کالای وارداتی از چین توسط کشتی به ایران برسد طولانی است.

 • دریافت مجوزهای مورد نیاز

برای ترخیص کالای وارداتی باید مجوزهای لازم را دریافت کنید.  تمامی کالاهایی که از گمرک خارج می شوند باید مجوز استاندارد را داشته باشند.  اما برخی کالاها هستند که نیاز به مجوزهای دیگری نیز دارند. کالاهای خوراکی و دارویی از آن دسته هستند. این کالاها به مجوزهای وزارت بهداشت نیز برای ترخیص نیاز دارند.

 • ترخیص کالا از گمرک

پس از اینکه کالا از هر طریقی به گمرک ایران رسید باید بازرگان جهت ترخیص کالا از گمرک اقدام کند. ترخیص کالا از گمرک نیاز به تجربه و دانش کافی دارد. کسانی که در این امر متبحر هستند می توانند کالای وارداتی را با  حداقل هزینه های گمرکی ترخیص کنند. بنابراین ترخیص کالا در کاهش و یا افزایش هزینه واردات بسیار موثر است. در صورتی که به بهترین نحو ترخیص کالای وارداتی صورت پذیرد سود حاصل از واردات افزایش میابد.

مراحل واردات پتو از چین

روشهای انجام واردات پلاسکو از چین

بازرگانان می توانند به دو روش اقدام به انجام واردات کنند.

 1. اقدام به واردات به تنهایی: این روش از انجام واردات در شرایط کنونی خیلی مرسوم و معمول نیست. در این روش تمامی مسئولیت ها بر دوش خود بازرگان است که انجام واردات را برای بازرگان بسیار سخت و پرریسک می کند. تغییرات مداوم قوانین گمرکی نیز از دیگر دلایل است که باعث می شود استفاده از این روش برای بازرگان سخت شود؛ بنابراین این روش به شدت منسوخ شده است.
 2. همکاری با شرکت های بازرگانی: این روش یک روش معقول در انجام واردات است. در این روش شما با تکیه بر تجربیات و دانش افراد متخصص اقدام به انجام واردات میکنید. در این روش دیگر کلیه مسئولیت ها بر عهده بازرگان نیست و بازرگان با چالش های کمتری برای انجام واردات روبرو است. در این روش شرکت های بازرگانی از گام نخست واردات تا به انتها بازرگانان را یاری می کنند. تجربه و دانش افراد بکار گرفته شده در این شرکت ها تضمینی برای حفظ سرمایه و کسب سود بازرگانان است. از مزایای این روش می توان به انجام مراحل واردات با کمترین هزینه ها و با بیشترین سرعت ممکن اشاره کرد.  البته باید در این روش دقت کنید که بهترین شرکت بازرگانی را جهت همکاری انتخاب کنید. اشتباه در انتخاب شرکت بازرگانی، جهت همکاری می تواند بازرگانان را از مزایای همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر بی نصیب کند. از اینرو بازرگانان باید در انتخاب یک شرکت بازرگانی معتبر بی نهایت دقت کنند.

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB Trade)  بهترین شرکت در واردات و صادرات برای واردات پلاسکو از چین

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر با بکارگیری افراد متبحر و متخصص در حوزه واردات و صادرات کالا کلیه خدمات این حوزه را به بازرگانان عزیز ارائه می دهد. این شرکت  با ارائه تخصصی ترین مشاوره های تجاری در امر واردات و صادرات می تواند بازرگانان را جهت داشتن تجارتی سودمند یاری کند. این شرکت خرید، حمل و نقل، کارگو و کلیه امور ترخیص کالا از گمرک را برای بازرگانان عزیز انجام می دهد.

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]
مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *