واردات تجهیزات پزشکی از چین

واردات تجهیزات پزشکی از چین

واردات تجهیزات پزشکی از چین

نوسازی و گسترش تجهیزات پزشکی جهت  افزایش کیفیت زندگی افراد جامعه بسیار مهم است. واردات تجهیزات پزشکی از چین یکی از راهکارهای جدی و مهم در جهت نوسازی و گسترش تجهیزات پزشکی محسوب می شود. بنابراین واردات تجهیزات پزشکی از چین نه تنها  از جنبه سوداوری برای بازرگانان اهمیت دارد بلکه از جنبه افزایش کیفیت زندگی و سلامت افراد نیز بسیار مهم است. از طریق تجهیزات پزشکی بروز و جدید، تشخیص و درمان بیماری ها بسیار راحت تر صورت می گیرد.  از این رو ادارات و مسئولین در حوزه  واردات نگاه ویژه و خاصی به واردات تجهیزات پزشکی از چین می کنند. گاهی دولت ها برای ترغیب کردن بازرگانان به واردات تجهیزات پزشکی از چین واردکنندگان را از پرداخت عوارض ورود و گمرک معاف می کنند. البته باید گفته شود که چون واردات تجهیزات پزشکی رابطه مستقیمی با سلامت مردم جامعه دارد؛ بنابراین نظارت بر کیفیت تجهیزات پزشکی بسیار دقیق و موشکافانه توسط کارشناسان انجام می گیرد. از این رو برای واردات تجهیزات پزشکی شما به اخذ مجوزهای بیشتری نسبت به کالاهای دیگر از سازمان های مربوطه نظیر وزارت بهداشت و درمان نیاز دارید.  یکی از مهم ترین کشورهایی که برای واردات تجهیزات پزشکی توسط بازرگانان انتخاب می شود چین است. اما چرا چین؟

وضعیت واردات از چین

چرا واردان تجهیزات پزشکی از چین؟

سلامتی در هر کشوری چه پیشرفته باشد و چه در حال توسعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از عواملی که می تواند باعث تضمین سلامتی افراد جامعه و یا درمان آنها شود وجود تجهیزات پزشکی باکیفیت و بروز است.  همانطور که می دانید مشکلات سلامتی افراد می تواند بار مالی زیادی برای دولت داشته باشد.  از این رو دولت ها برای افزایش سلامتی افراد جامعه بسیار ارزش قائل هستند و برای بهبود وضع جسمانی افراد بسیار تلاش می کنند. آنها تلاش می کنند که تجهیزات پزشکی باکیفیتی در اختیار پزشکان و مردم عادی قرار گیرد تا  سلامت افراد جامعه افزایش یابد.

تجهیزات پزشکی تولید شده در چین بسیار باکیفیت است. کیفیت بالای این تجهیزات به دلیل بکارگیری جدیدترین تکنولوژی در امر تولید این تجهیزات است.  کیفیت بالای تجهیزات پزشکی چینی باعث می شود که  کارشناسان گمرک اجازه ورود این تجهیزات به کشور را صادر کنند.

دومین دلیل واردات تجهیزات پزشکی از چین وجود تحریم ها است.  به دلیل تحریم های خصمانه ای که بر علیه کشور وجود دارد، روابط تجاری ایران با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی که از بهترین تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی هستند قطع شده است. اما کشور چین که از سال های دور روابط تجاری خوب و دوستانه ای با ایران داشته است از معدود کشورهایی به شمار می آید که به تحریم ها پشت کرده است.  این کشور همچنان رابطه خود را با ایران حفظ کرده  و ایرانیان می توانند با بازرگانان چینی معامله کنند.

دلیل سوم واردات تجهیزات پزشکی از چین قیمت فوق العاده ارزان محصولات چینی نسبت به تولیدات سایر کشورها است. ارزان بودن تجهیزات پزشکی تولیدی توسط چین به دلیل این است که هزینه های تولید در چین بسیار پایین است. همانطور که می دانید بخش عمده ای از هزینه های تولید محصول به هزینه دستمزد مربوط می شود. به دلیل وجود نیروی کار فراوان در چین هزینه دستمزد تا حد قابل توجهی کاهش یافته است. از اینرو هزینه تولید محصولات چینی نیز کاهش میابد که به کاهش بهای فروش محصولات می انجامد.

یکی دیگر از دلایل واردات تجهیزات پزشکی از چین وجود تعداد بالای تامین کنندگان چینی در این عرصه است. حجم بالای تولیدات چینی باعث شده که تعداد تامین کنندگان افزایش یابد و خرید این تجهیزات برای ایرانیان ساده تر شود.

حمل‌ و نقل کالا از چین به ایران

مزیت های دسترسی به تجهیزات پزشکی خوب و مناسب

همانطور که گفته شد وارد کردن تجهیزات پزشکی برای بازرگانان بسیار سود آور است. تقاضای بالا برای خرید این محصولات از دلایل پرسود بودن این کالا است. بسیاری از افراد تمایل دارند برای کنترل سلامتی خود این تجهیزات را در خانه داشته باشند و همین امر باعث افزایش تقاضا برای خرید این نوع از محصولات به شمار می آید. اما به جز سوداور بودن واردات تجهیزات پزشکی از چین مزیت های دیگری نیز به دنبال دارد که برایتان شرح می دهیم.

  • نیاز به اقدامات پزشکی پرهزینه را کاهش می دهد

برخی از بیماران هستند مانند افراد مبتلا به دیابت که لازم است به طور مرتب شرایط جسمانی خود را کنترل کنند. در صورتی که تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای این افراد در خانه وجود نداشته باشد. این افراد مجبورند برای دریافت خدمات  به طور مرتب به بیمارستان و یا درمانگاه مراجعه کنند و هزینه انجام این خدمات را بپردازند.  از جهتی دیگر +مراجعه دائمی به بیمارستان برای برخی افراد مشکل است از اینرو بیماری خود را کنترل نمی کنند.  عدم کنترل بیماری در این افراد گاهی منجر به حاد شدن بیماری این افراد می شود. هنگامی که شرایط بیمار وخیم می شود بیمار مجبور به پرداخت هزینه های بسیار بیشتری برای بهبود می شود. از اینرو وجود تجهیزات پزشکی مرتبط با کنترل بیماری ها مانند دستگاه تست قند خون و … از پرداخت هزینه های گزاف درمان توسط بیمار جلوگیری می کند.

اقدامات پزشکی پرهزینه

  • تشویق بیشتر بیماران به سبک زندگی سالم تر

استفاده طولانی مدت از تجهیزات پزشکی باعث می شود که بیماران به طور دائم از شرایط جسمانی خود آگاه باشند. در صورتی که بیماری این افراد پیشرفت کرده و  بیشتر شود آمارها و داده های این تجحیزات پزشکی در حکم هشدار برای بیماران عمل می کنند. بیماران با مشاهده پیشرفت بیماری خود سبک زندگی خود را تغییر داده و به یک سبک زندگی سالم نزدیک تر می شوند.

  • سرعت بخشیدن به مراقبت های پزشکی

در صورتی که شرایط یک بیمار بحرانی شود وجود تجهیزات پزشکی برای درمان او می تواند سرعت مراقبت های پزشکی برای بیمار را افزایش دهد. وجود تجهیزات پزشکی در شرایط حاد بیمار بسیار حیاتی است و می تواند در  بهبود سریع بیمار بسیار موثر باشد.

  • وجود تجهیزات پزشکی اطمینان خاطری برای بیماران

گاهی پس از مرخص شدن بیمار از بیمارستان لازم است که شرایط بیمار ساعت به ساعت چک شود. چک شدن وضعیت بیمار با استفاده از این تجهیزات پزشکی برای بیمار مهم و حیاتی است. کنترل بیماران این اطمینان خاطر را به بیماران و اطرافیان بیمار می دهد که در صورت بروز مشکل سریعا متوجه شده و پیش از وقوع یک فاجعه می توانند  برای درمان به بیمارستان مراجعه کنند. از این رو وجود تجهیزات پزشکی در خانه سبب آرامش بیمار و اطرافیان می شود.

سبک زندگی سالم تر

  • صرفه جویی درهزینه درمان و زمان بیماران

وجود تجهیزات پزشکی در خانه افراد، بیماران را از مراجعه مرتب به بیمارستان ها و درمانگاه ها برای کنترل بیماری بی نیاز می کند. با وجود این دستگاه ها بدون صرف وقت برای رفت و برگشت از بیمارستان بیماران به راحتی بیماری خود را کنترل می کنند و از اتلاف وقت خود جلوگیری می کنند.

صرفه جویی درهزینه درمان

نکاتی که برای واردات تجهیزات پزشکی از چین باید در نظر بگیرید

برخی نکات در مورد واردات تجهیزات پزشکی از چین وجود دارد که واردکنندگان تجهیزات پزشکی جهت کسب سود باید بیشتر از سایر بازرگانان به آنها توجه داشته باشند. ما در این مقاله این نکات را برای شما بازگو می کنیم.

  1. توجه بسیار زیاد به کیفیت تجهیزات پزشکی

برای واردات تجهیزات پزشکی از چین باید به کیفیت این محصولات توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا در صورتی که کالای وارداتی شما از یک کیفیت استاندارد برخوردار نباشد اجازه ترخیص کالای شما از گمرک صادر نخواهد شد. شما در ابتدا باید در انتخاب یک تامین کننده خوب دقت کنید. مرحله بعدی این است که از او بخواهید یک نمونه از تجهیزات پزشکی مورد نظر را جهت کنترل کیفیت برای شما ارسال کند. توصیه ما به شما این است که هرگز بدون کنترل کیفیت محصولات اقدام به خرید آنها نکنید. اگر شما در کنترل کیفیت تجهیزات پزشکی هیچ تجربه و دانشی ندارید بهترین کار این است که واردات تجهیزات پزشکی از چین خود را به شرکت های بازرگانی معتبر بسپارید تا مسئولیت خرید تجهیزات پزشکی با کیفیت از دوش شما برداشته شود. با تجربه و دانشی که این شرکت ها در امر خرید از کشور هایی نظیر چین دارند می توانند خریدی باکیفیت را برای شما رقم بزنند.

کیفیت تجهیزات پزشکی

  1. توجه به کارایی تجهیزاتی که می خواهید خریداری کنید

هنگام واردات تجهیزات پزشکی از چین باید به کارایی دستگاه و وسیله ای که قصد وارد کردن آن را دارید بسیار توجه کنید. شما باید به میزان اثربخشی تجهیزات و تغییراتی که در خدمات پزشکی ایجاد می کند توجه کنید. هر کدام از تجهیزات پزشکی کارایی خاصی دارند و میزان نیاز افراد به این تجهیزات متفاوت است. باید سعی کنید که تجهیزاتی را برای واردات به کشور انتخاب کنید که بتواند تاثیر بسزایی را در کنترل و درمان بیماری ها داشته باشد. توجه شما به این امر باعث می شود که تجهیزاتی را وارد کشور کنید که تقاضای بالایی برای خرید دارند. در این صورت شما می توانید از سود خوبی که حاصل از فروش بالای تجهیزات پزشکی است بهره ببرید.

  1. توجه به نیاز افراد بیمار جامعه

واردکنندگان تجهیزات پزشکی باید به نیاز افراد بیمار توجه کنند. شما باید تجهیزاتی را وارد کشور کنید که نیاز بیشتری به وجود آن باشد. در این صورت تقاضا برای خرید تجهیزاتی که وارد کرده اید بیشتر است و شما در امر فروش دچار مشکل نخواهید شد.

کارایی تجهیزاتی

روش های واردات تجهیزات پزشکی از چین

برای واردات تجهیزات پزشکی از چین به صورت کلی دو روش وجود دارد. هر کدام از این دو روش مزیت ها و معایبی دارد که ما سعی می کنیم که برایتان شرح دهیم.

  • بازرگان به تنهایی اقدام به واردات کند

یکی از روش های واردات تجهیزات پزشکی از چین این است که بازرگان شخصا اقدام به واردات می کند. این روش در مورد واردات تجهیزات پزشکی از چین به ندرت انجام می گیرد. زیرا در این روش کلیه مسئولیت های واردات بر عهده  بازرگان می باشد.  در این روش در صورتی که بازرگان از تجربه کافی برای واردات برخوردار نباشد و یا از قوانین تجاری دو کشور و تغییرات آن مطلع نباشد حتما ضرر خواهد کرد. در این روش اگر به دلیل ناآگاهی، بازرگان خطایی در انجام مراحل واردات انجام دهد و ناخواسته قانونی را نقض کند حتی ممکن است گرفتار مجازاتی نظیر حبس و جریمه های سنگین نیز شود. درست است که تمامی سود حاصل از واردات تجهیزات پزشکی از چین در این روش نصیب خود بازرگان می شود اما به دلیل ریسک و خطر بالای این روش کمتر کسی از آن استفاده می کند.

• بازرگان به تنهایی اقدام به واردات کند

  • همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر

روش دیگری که در واردات تجهیزات پزشکی از چین وجود دارد این است که بازرگانان برای واردات با یک شرکت بازرگانی همکاری کنند. در این روش بازرگانان از گام نخست واردات یعنی انتخاب نوع مناسبی از تجهیزات پزشکی می توانند از شرکت های بازرگانی کمک بگیرند. افراد متخصص و متبحری در این شرکت ها وجود دارند که با مشاوره های تخصصی خود می توانند بازرگانان را به گونه ای هدایت و راهنمایی کنند که از واردات تجهیزات پزشکی از چین خود سود خوبی کسب کنند.

در این روش شما می توانید در خرید، حمل و نقل، کارگو و ترخیص کالا از گمرک از شرکت های بازرگانی کمک بگیرید. به دلیل تجربه بالایی که شرکت های بازرگانی در واردات و صادرات کالا دارند می توانند سود و سرمایه شما را تضمین کنند. در این روش از مسئولیت های بازرگان به طور چشمگیری کاسته شده و بازرگانان می توانند با خیال آسوده اقدام به واردات کنند.

همکاری با شرکت های بازرگانی این مزیت را برای بازرگانان دارد که بتوانند با کمترین هزینه و بیشترین سرعت کالای خود را از گمرک ترخیص کنند. ترخیص کاران باتجربه و متخصصی در شرکت های بازرگانی بکار گرفته شده اند که اطلاع کاملی از قوانین گمرکی دارند. این ترخیص کاران با تکیه بر دانش و تجربه خود می توانند معافیت های گمرکی و  تخفیف های مالیاتی برای کالای وارداتی شما کسب کنند. نکته بسیار مهمی که در استفاده از این روش باید مورد توجه قرار دهید این است که در انتخاب شرکت بازرگانی که قصد همکاری با آن را دارید بسیار دقت کنید. شما باید شرکت های معتبر و موفقی را برای همکاری انتخاب کنید.

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade) یک شرکت معتبر و موفق

اگر برای کار بازرگانی خود در جستجوی یک شرکت معتبر و موفق در این زمینه می گردید شرکت مهر آیین بکر بهترین انتخاب برای شما است. این شرکت با بکارگیری افراد متخصص و باتجربه در این حوزه توانسته کارنامه موفقی در امر واردات و صادرات از خود به نمایش گذارد. خرید، حمل و نقل، کارگو و ترخیص کالا از گمرک از جمله خدماتی است که این شرکت به بازرگانان محترم ارائه می دهد.

 

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]
مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *