واردات لپ تاپ از چین

واردات لپ تاپ از چین

واردات لپ تاپ از چین

واردات لپ تاپ از چین یکی از تجارت های پرسود برای کسانی که در حوزه واردات فعالیت می کنند به حساب می آید. از اینرو بسیاری از تجار و بازرگانان تمایل دارند که به جهت کسب سود به این حوزه وارد شوند. اما بازرگانانی که قصد دارند وارد حوزه تجارت خارجی شوند باید بدانند که ورود به این حوزه بدون تجربه و آگاهی می تواند زیان های مالی و غیر مالی سنگینی نصیب آنها کند.  چه بسیار بازرگانانی بوده اند که ندانسته یکی از قوانین تجارت خارجی را نقض کرده اند و گرفتار جریمه های سنگین و یا حتی در مواقع خاص گرفتار زندان شده اند. توصیه ما به بازرگانان عزیز این است که اگر سرمایه ای دارید و می خواهید از سرمایه خود در حوزه واردات و صادرات استفاده کرده و کسب سود کنید و ضمناً تجربه این کار را ندارید حتما با یک شرکت بازرگانی معتبر همکاری کنید. شرکت هایی نظیر شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade) می توانند از صفر تا صد در امر واردات و صادرات با شما همکاری کرده و بهترین خدمات و مشاوره ها را برای کسب سود بیشتر به شما ارائه دهند.  اما برای بسیاری این سوال پیش آمده که علت انتخاب چین به عنوان مبدا، جهت واردات لپ تاپ از چین چیست؟ ما در ادامه این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم.

واردات پوشاک زنانه از چین

چرا چین را به عنوان مبدا واردات انتخاب کنیم؟ (واردات لپ تاپ از چین )

چین کشوری  با  مساحت و جمعیت بسیار زیاد است که در دهه های گذشته توانسته در حوزه اقتصاد بسیار پیشرفت کند. اقتصاد این کشور توانسته جایگاه دوم در فهرست برترین اقتصاد های جهان را از آن خود کند. پیشرفت اقتصاد چین بیشتر مدیون تولیدات عظیم این کشور در حوزه های مختلف است که با صادرات آن به کشورهای مختلف می تواند ارزاوری خوبی برای چین به ارمغان آورد.  ورود ارز به کشور چین باعث رشد و پیشرفت این اقتصاد می شود. به دلیل ویژگی هایی که کالاهای چینی دارند به خوبی توانسته اند در تمامی بازار های مختلف جهان نفوذ کنند و جایگاه خوبی در این بازار ها برای خود مهیا کنند.

یکی از مهمترین ویژگی کالاهای چینی که بازرگانان سراسر دنیا را  ترغیب به خرید از این کالا ها می کند قیمت بسیار ارزان و مقرون به صرفه این کالا ها است.  دلیل ارزان بودن کالا در چین این است که هزینه تولید در این کشور بسیار پایین است. همانطور که می دانید یکی از مهمترین عوامل در افزایش و یا کاهش هزینه تولید هزینه دستمزد است. چین به دلیل جمعیت زیادی که دارد نیروی کار فراوانی نیز دارد . وجود تقاضای فراوان برای کار باعث کاهش هزینه دستمزد می شود که به دنبال آن هزینه تولید کاهش میابد. تولیداتی که با هزینه پایین تر نسبت به کشور های دیگر تولید شده باشند با بهای کمتری در بازار عرضه می شوند و می توانند در بازار رقابت با تولیدات سایر کشورها موفق تر عمل کنند.

تنوع بالا و نواوری در تولید محصولات منحصر به فرد از دلایلی است که باعث شده است قدرت فروش محصولات چینی در بازار های جهانی افزایش یابد و بازرگانان زیادی تمایل به خرید محصولات چینی داشته باشند. محصولات منحصر به فرد، پرکاربرد و ارزان که با تکیه بر خلاقیت و نواوری چینی ها تولید می شوند می توانند به بازرگانان نوید یک بازار داغ برای فروش در کشور خودشان  را بدهند.  محصول این بازار داغ فروش، سود های فراوانی است که نصیب بازرگانان می شود.

کیفیت خوب و بالای محصولات و تولیدات چینی که نتیجه استفاده از بروزترین تکنولوژی ها در صنعت تولید در این کشور است نیز از دیگر دلایلی است که بازرگانان، چین را برای واردات انتخاب می کنند. کیفیت بالای تولیدات چینی این امکان را به بازرگانان می دهد که بتوانند بازار خوبی برای فروش داشته باشند و همچنین بتوانند مجوز استاندارد برای اجناسی که می خواهند از گمرک ترخیص کنند کسب کنند.

 

یکی از دلایلی که بازرگانان ایرانی را به واردات از کشور چین سوق می دهد علاوه بر تمامی عوامل بالا وجود تحریم های خصمانه ای است که باعث محدودیت های شدید در روابط تجاری ایران با بسیاری از کشور های دنیا شده است. کشور های زیادی از ترس روبرو شدن با عواقب پیروی نکردن از تحریم ها با ایران قطع رابطه کرده اند. چین از جمله معدود کشورهایی است که همچنان روابط حسنه خود را با ایران حفظ کرده است و از تحریم ها پیروی نمی کند.

مزایای واردات لپ تاپ

مزایای واردات لپ تاپ از چین

واردات لپ تاپ از چین  برای بازرگانان ایرانی مزایایی دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 • سوداوری بالا

کالاهایی می توانند سود خوبی برای بازرگانان به ارمغان آورند که نیاز بازار باشند و تقاضا برای خرید داشته باشند. لپ تاپ جزو گروه کالاهایی است که در بازار همیشه تقاضا برای خرید آن وجود دارد. از اینرو یک خرید ارزان و مقرون به صرفه از چین می تواند نوید یک واردات پرسود را به بازرگانان ایرانی دهد.

 • تنوع بالا

تنوع بالا در تولیدات کشور چین باعث می شود که امکان واردات برای بازرگانان با میزان های مختلف سرمایه فراهم شود. همچنین تنوع بالای محصولات به بازرگانان این امکان را می دهد که بتوانند تجارت خود را گسترش داده و سلیقه های مختلف جهت خرید لپ تاپ را پوشش دهند.

 • کیفیت مناسب

تولیدات چینی در حوزه لپ تاپ از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. کیفیت خوب این تولیدات به بازرگانان این امکان را می دهد که بتوانند در بازار رقابت  با سایر تولیدات جهت فروش محصولات،  موفق عمل کنند.

قیمت کالا

 • قیمت ارزان

قیمت پایین تولیدات چینی به بازرگانان بیشتری این امکان را می دهد که بتوانند وارد حوزه واردات شوند و از این حوزه کسب سود کنند. همچنین قیمت پایین این محصولات سبب می شود که بازرگانان در امر فروش این محصولات یارای رقابت با سایر محصولات را داشته باشند و بتوانند موفق تر عمل کنند.

مراحل واردات لپ تاپ از چین

واردات لپ تاپ از چین مراحلی دارد که اگر به درستی بتوانید از این مراحل عبور کنید می توانید سود خوبی از واردات لپ تاپ به دست آورید. عبور از برخی از این مراحل  مانند ترخیص کالا از گمرک نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد. بهتر است اگر در این زمینه تخصص و تجربه ای ندارید با ترخیص کاران متبحر که در این زمینه فعالیت می کنند همکاری کنید. مراحل واردات لپ تاپ از چین از قرار زیر است.

 • شناسایی و انتخاب یک تولید کننده مطمئن

اولین گام برای واردات لپ تاپ از چین این است که بهترین تولیدکنندگان این حوزه را شناسایی کنید با آنها وارد مذاکره شوید و هر کدام از آن ها که بهترین قیمت را برای کالای باکیفیت خود پیشنهاد می دهند را انتخاب کنید. شناسایی بهترین تولید کنندگان در این حوزه از راههای گوناگونی انجام می شود. برخی از این راه ها عبارتند از:

استفاده از تجربه بازرگانانی : بازرگانان می توانند با استفاده از تجربه بازرگانانی که پیشتر در این حوزه فعالیت می کردند تولید کنندگان مطمئن چینی را شناسایی کنند. از معایب استفاده از این روش محدود بودن دامنه انتخاب بازرگان است.

همکاری با یک شرکت بازرگانی: استفاده از این روش بسیار مطمئن و پرسود است. بازرگانان با استفاده از این روش می توانند از مسئولیت های خود بکاهند و یک واردات پرسود و آسوده را تجربه کنند.

استفاده از سایت ها: برای شناسایی یک تولید کننده مطمئن می توانید از سایت هایی نظیر سایت علی بابا استفاده کنید. در این سایت شما با وارد کردن نام محصول مورد نظر جهت واردات می توانید کلیه تولید کنندگان در عرصه همان محصول را شناسایی کرده و راه های تماس با آنها را به دست آورید.

شرکت در نمایشگاه های تجاری: یکی دیگر از راه های شناسایی تولید کننده در عرصه لپ تاپ شرکت در نمایشگاه های تجاری و بین المللی است که در این زمینه در کشور های مختلف برپا می شود. در این نمایشگاه ها تولید کنندگان چینی بسیاری شرکت می کنند که شما می توانید با آن ها آشنا شده و در مورد  کالاهای تولیدی آن ها تحقیق کرده و بهترین تولید کننده را انتخاب کنید.

 • درخواست ارسال پروفرما یا پیش فاکتور و بستن قرارداد خرید

پس از اینکه تولید کننده مطمئن را برای واردات لپ تاپ از چین  شناسایی کردید باید با آن مذاکره کنید.  پس از توافق در مورد کلیه موارد معامله از تولید کننده باید تقاضای پروفرما کنید. پروفرما و یا پیش فاکتور سندی است که کلیه اطلاعات در مورد خریدار، ویژگی های محصول خریداری شده مانند قیمت، وزن، تعداد و …، کلیه اطلاعات در مورد فروشنده و همچنین کلیه مواردی که مورد توافق طرفین واقع شده است در آن درج می شود.

بررسی محصول توسط خریدار

 • بررسی محصول توسط خریدار و یا نماینده قانونی آن

پس از ارسال پروفرما کلیه موارد مندرج در آن  توسط خریدار بررسی می شود تا تمامی موارد به درستی درج شده باشد.  سپس قرارداد بین طرفین امضا می شود و تولید کننده کالا را برای خریدار آماده می کند. پس از آماده شدن کالا و پیش از بارگیری کالا جهت ارسال به ایران کالا باید توسط خریدار و یا نماینده قانونی خریدار بازرسی شود. در صورتی که مغایرتی بین کالا و تعهدات تولید کننده وجود نداشته باشد کالا بارگیری می شود و کلیه اسناد و مدارک از تولید کننده دریافت می شود.

 • ارسال حواله ارزی برای تولید کننده چینی

پس از اینکه کالا توسط خریدار تایید شد خریدار باید بهای کالا را برای تولید کننده چینی حواله کند. همانطور که می دانید بازرگانان ایرانی نمی توانند حواله ارزی را برای چینی ها به دلار ارسال کنند زیرا ثبت سفارش در سامانه وزارت صمت برای هر نوع وارداتی نظیر واردات لپ تاپ از چین به دلار امکان پذیر نیست. بازرگانان باید از طریق صرافی ها حواله ارزی را به یوان و یا یورو برای طرف چینی حواله کنند. این پروسه در حدود 48 ساعت طول می کشد.

حمل کالا از چین

 • حمل کالا از چین به ایران

حمل کالا از چین به ایران از تمامی روش هایی که برای حمل و نقل کالا وجود دارد امکان پذیر است. هر کدام از این روش ها معایب و مزایایی دارد.  دسترسی هر دو کشور به آب های آزاد باعث شده است که حمل دریایی نیز برای جابه جایی کالا بین دو کشور امکان پذیر باشد. بیشترین حجم حمل کالا بین دو کشور نیز از همین روش صورت می گیرد. از معایب این روش این است که  مدت زمان حمل کالا بین دو کشور بسیار طولانی است.  انتخاب بهترین روش برای حمل کالا از چین به ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد.  عواملی نظیر تعداد و حجم کالا، هزینه روش حمل و نقل و نوع کالا از جمله عوامل موثر در انتخاب شیوه حمل کالا هستند. مثلا اگر کالای وارداتی بازرگانان جزو گروه کالاهای خوراکی باشد که تاریخ انقضای طولانی ندارد باید هر چه سریعتر به ایران ارسال شود تا با عبور از گمرک پیش از فاسد شدن کالا برای مصرف وارد بازار فروش شود. در این صورت استفاده از روش دریایی نمی تواند برای این نوع از کالا ها سودمند باشد؛ زیرا در این روش  مدت طولانی طول می کشد تا کالا به ایران برسد.

 • دریافت مجوز های لازم جهت ترخیص کالا

ترخیص کالا از گمرک نیازمند کسب مجوز استاندارد برای تمامی کالا ها است. اما برخی کالا ها هستند که برای ورود به کشور نیازمند مجوزهای بیشتری هستند. داروها، مواد خوراکی و وسایل آرایشی و بهداشتی جزو همین گروه کالا ها هستند. به دلیل ارتباط مستقیم این نوع از کالا ها با سلامتی مردم حساسیت و توجه روی این کالا ها بسیار بیشتر است. از همین رو برای واردات این نوع از کالا ها باید مجوز های بیشتری از سازمان های مربوطه نظیر وزارت بهداشت و درمان کسب کرد.

ترخیص کالا

 • ترخیص کالا از گمرک

آخرین مرحله واردات،  ترخیص کالا از گمرک است. ترخیص کالا از گمرک باید هر چه سریعتر انجام شود؛ زیرا تاخیر در انجام این مرحله باعث می شود که هزینه انبار و نگهداری کالای وارداتی بازرگانان افزایش یابد. این افزایش هزینه به افزایش هزینه واردات و کاهش در سود حاصل از واردات می انجامد. عبور از این مرحله  واردات نیازمند تخصص و تجربه لازم است. بهترین روش برای بازرگانانی که در گذر از این مرحله آگاهی و تجربه لازم را ندارند، همکاری با یک شرکت بازرگانی مطمئن و معتبر است.

شرکت بازرگانی

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر (KMB Trade) شرکتی معتبر و مطمئن در واردات و صادرات ( واردات لپ تاپ از چین )

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر با بکارگیری افرادی متخصص و متبحر در امر واردات و صادرات کالا خدمات گسترده ای به بازرگانان عزیز در این حوزه ارائه می دهد. خدماتی از قبیل خرید، حمل و نقل، کارگو و کلیه خدمات ترخیص کالا از گمرک از جمله خدمات این شرکت بازرگانی موفق است. کارنامه درخشان این شرکت در حوزه واردات و صادرات اثبات کننده این مدعا است که این شرکت از بهترین شرکت های بازرگانی واردات و صادرات است. کارشناسان این شرکت آماده ارائه تخصصی ترین مشاوره ها در زمینه واردات و صادرات به بازرگانان عزیز هستند.

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *