واردات پارچه از چین در سال 2022

واردات پارچه از چین

واردات پارچه از چین

واردات پارچه از چین یکی از بهترین راه ها برای جبران کمبود تولیدات  پارچه در داخل کشور است. همانطور که می دانید صنعت پوشاک صنعت بسیار گسترده و پررونقی است. پارچه از مواد اولیه اصلی برای تولید پوشاک به حساب می آید. به دلیل پویایی و رونق در صنعت پوشاک نیاز به پارچه برای تولید پوشاک داخل بسیار زیاد است. تولیدات پارچه در داخل کشور برای این حجم گسترده از تولیدات پوشاک کافی نیست؛ بنابراین برای جبران این کمبود باید به سمت واردات پارچه برویم. تولید پوشاک با کیفیت سبب رشد و ترقی این صنعت می شود و به رشد اقتصاد کشور نیز کمک می کند. .از شروط لازم برای تولید پوشاک باکیفیت در وهله ی اول استفاده از پارچه های با کیفیت در تولید این پوشاک است. اگر پارچه ای که در تولید پوشاک استفاده می شود کیفیت لازم را نداشته باشد،  پوشاک تولیدی در صورت داشتن بهترین مدل و بهترین دوخت باز هم نمی تواند جایگاه فروش خوبی داشته باشد.  تولید کنندگان در عرصه پوشاک بیشتر به دنبال پارچه با کیفیت برای تولیدات خود هستند تا بتوانند محصولات با کیفیتی تولید کنند و در رقابت با سایر تولیدکنندگان موفق باشند. از اینرو وارد کنندگان پارچه باید نهایت دقت را در انتخاب پارچه ای که قصد واردات آن را دارند داشته باشند. واردات پارچه با کیفیت باعث می شود که هم  با مشکلات ترخیص از گمرک مواجه نشوند و هم بتوانند بازار خوبی برای فروش کسب کنند.

چرا واردات پارچه از چین؟

چرا واردات پارچه  از چین ؟

از مهمترین دلایل واردات پارچه از چین می توان به قیمت ارزان، مقرون به صرفه و با کیفیت محصولات چینی اشاره کرد. رشد اقتصادی کشور چین در دهه های گذشته بی سابقه و غیرقابل پیش‌بینی بوده است.  این کشور توانسته در رقابتی تنگاتنگ با اقتصاد آمریکا در رده دوم از لیست بهترین اقتصادهای جهان جای گیرد. یکی از دلایل موفقیت اقتصاد چین تولیدات عظیم و حجیم کشور چین است. این تولیدات عظیم به صادرات این کشور کمک بزرگی کرده و صنعت صادرات آن را بسیار گسترش داده است.

یکی از مهمترین عواملی که باعث رشد و پیشرفت صادرات در این کشور شده است محصولات و کالاهای با کیفیت اما ارزان قیمت این کشور است که توانسته تجار و بازرگانان را برای کسب سود بیشتر به سمت خرید از بازارهای چین سوق دهد. از مهمترین دلایل برای ارزان بودن کالا می توان به فراوانی نیروی کار اشاره کرد. وجود نیروی کار فراوان سبب شده که دستمزدها در کشور چین بسیار پایین باشد.بهای پایین دستمزد سبب می‌شود که قیمت تمام شده یک محصول در کشور چین نسبت به قیمت تمام شده آن در کشورهای دیگر کاهش یابد. زمانی که هزینه تولید یک کالا پایین باشد کالا با بهای کمتری در بازار عرضه می شود و می تواند  نظر مشتریان بیشتری را برای خرید جلب کند.

یکی از ویژگی های پارچه چینی با کیفیت بودن آن است. از دلایل با کیفیت بودن پارچه های چینی این است که چین برای تولیدات خود از بهترین تکنولوژی ها و بروزترین دانش تولید استفاده می کند. این امر سبب تولید پارچه های باکیفیتی می شود که توانسته جای پای  پارچه چینی را در بسیاری از بازارهای پارچه دنیا محکم کند. بسیاری از تولیدکنندگان در صنعت پوشاک تمایل دارند که هزینه تولید خود را کاهش دهند تا در رقابت با سایرین موفق باشند. آنها برای کاهش هزینه های تولید نیاز به تهیه پارچه با کیفیت اما ارزان دارند. از این رو اقدام به واردات پارچه از چین می کنند.

از دیگر دلایل مهم برای انتخاب چین برای واردات پارچه وجود تحریم‌های خصمانه علیه کشور ایران است.این تحریم ها باعث شده است که روابط تجاری ایران با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی قطع شود. بنابراین امکان واردات از آن کشورها برای ایران وجود ندارد. چین از قدیمی ترین شرکای تجاری ایران به حساب می‌آید. این کشور از تحریم هایی که بر علیه ایران وضع شده است پیروی نکرد و همچنان روابط تجاری حسنه خود را با ایران ادامه داد.

 

شرایط واردات پارچه از چین چیست؟

 

شرایط واردات پارچه از چین چیست؟

هر بازرگانی برای انجام واردات پارچه از چین نیاز دارد که شرایط لازم برای واردات را دارا باشد. در صورتی که بازرگانی قصد انجام واردات و یا صادرات کالا را دارد و از شرایط لازم برای واردات و یا صادرات تنها سرمایه آن را در اختیار دارد بهتر است که برای انجام واردات و صادرات شخصا اقدام نکند. زیرا که در این شرایط زیان های مالی شدید تنها عایدی آن از واردات و صادرات است. در این شرایط بهترین کار کمک گرفتن از شرکت های بازرگانی فعال در حوزه واردات و صادرات است. شرایط لازم برای انجام واردات و صادرات از قرار زیر است.

 • داشتن حداقل سرمایه برای واردات کالای انتخابی

 • تسلط نسبی به زبان چینی

 • داشتن کارت بازرگانی

 • اطلاع کامل داشتن از قوانین تجاری هر دو کشور و قوانین تجارت بین المللی

 • اطلاع داشتن از تقاضا در بازار ایران و نیازهای این بازار

 • اطلاع داشتن از شرایط معامله با چینی ها

 • اطلاع داشتن از شرایط بازار در چین و شناخت کامل محصول انتخابی

 • اطلاع داشتن ازمراحل واردات کالا

هزینه واردات پارچه از چین

هزینه واردات پارچه از چین چقدر است؟

برای واردات هر کالایی به داخل کشور وارد واردکننده باید هزینه هایی را بپردازد. محاسبه این هزینه ها به عوامل گوناگونی  مانند حجم واردات، روش حمل و نقل، تعرفه گمرکی کالاو … بستگی دارد. برخی هزینه های واردات نیز هستند که متغیر هستند و بسته به قانونی که در زمان واردات اجرا می شود کم و یا زیاد می شوند.

به طور کلی هزینه واردات کالا شامل هزینه قیمت خریداری شده کالا در کشور مبدا، هزینه بازرسی و بررسی کالا، هزینه گمرکی،هزینه حمل و نقل،  هزینه ثبت سفارش و تخصیص ارز، هزینه های انبارداری و هزینه های ترخیص کالا و بیمه است. البته لازم به ذکر است که در صورتی که افراد از قوانین به طور کامل آگاه باشند و در امر ترخیص کالا تبحر داشته باشند می توانند با استفاده از تخفیف ها و معافیت ها برخی از این هزینه ها را کاهش دهند. از اینرو ما به شما توصیه می کنیم که بهتر است برای کاهش هزینه های واردات با شرکت های بازرگانی معتبری همکاری کنید که افراد متبحر و متخصصی در امر واردات و صادرات بکار گرفته اند.

واردات و صادرات

مزایای همکاری باشرکت های بازرگانی در حوزه واردات و صادرات

همکاری با شرکت های بازرگانی در امر واردات و صادرات برای بازرگانان و تجار به خصوص بازرگانان تازه کار که قصد واردات و صادرات را دارند مزایایی به دنبال دارد. اما باید توجه داشته باشید که نباید به هر شرکت بازرگانی اعتماد کنید. توصیه ما به شما این است که تنها به شرکت های بازرگانی معتبر و مطمئنی اعتماد کنید که کارنامه درخشانی در این حوزه داشته باشند. همکاری با شرکت های نوپا و بی تجربه که تاکنون در این عرصه موفقیتی نداشته باشند مزیتی ندارد.  در این مقاله سعی داریم تا مزایای همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر و مطمئن مانند شرکت بازرگانی مهرآیین بکر (KMB Trade) را برایتان بازگو کنیم.

 • استفاده از معافیت ها و تخفیفات مالیاتی ( واردات پارچه از چین )

شرکت های بازرگانی که در این حوزه فعالیت می کنند از قوانین گمرکی و تجاری به طور کامل آگاهی دارند. افراد متخصص و متبحری که در این شرکت ها فعالیت می کنند به خوبی می دانند که چگونه می توانند روند و پروسه واردات را پیش ببرند که واردات شما شامل تخفیف های مالیاتی و یا معافیت های گمرکی شود. آشنایی این شرکت ها با شرکت های حمل و نقل و آگاهی از کیفیت و هزینه خدمات این شرکت ها باعث می شود که آنها بهترین شرکت های حمل و نقل را برای جابه جایی کالا انتخاب کنند و اینگونه هزینه واردات کالا را کاهش دهند. کاهش هزینه های واردات سود بیشتری برای شما به دنبال خواهد داشت.

 • کاهش ریسک و خطر تجارت ( واردات پارچه از چین )

همه ما می دانیم که هیچ تجارتی بدون ریسک و خطر نیست. در تجارت خارجی به دلیل وجود چالش های بیشتر ریسک و خطر بیشتری وجود دارد. همه بازرگانان به جهت کسب سود کلان حاضر به انجام تجارت خارجی می شوند. اما اگر آگاهی درستی از قوانین و از چگونگی انجام واردات نداشته باشند نه تنها  سود نمی کنند بلکه زیان هم می بینند. بنابراین اقدام به تجارت خارجی بدون آگاهی کاری اشتباه و نادرست است.  استفاده از خدمات شرکت های بازرگانی باعث می شود که با آگاهی بیشتری اقدام به واردات بکنید. همچنین مسئولیت های شما را در واردات محدود کرده و شما با مسئولیت کمتر واردات راحتتری را تجربه خواهید کرد.

 • پشتیبانی از بازرگانان از گام نخست ( واردات پارچه از چین )

اولین گام برای داشتن یک تجارت خوب  انتخاب یک کالای پرسود برای واردات است. کارشناسان شرکت های بازرگانی بهترین و تخصصی ترین مشاوره ها را در خصوص واردات یک کالای پرسود متناسب با شرایط شما به شما ارائه می دهند. این مشاوران با توجه به سرمایه شما و حوزه فعالیت شما و تجربه ای که در حوزه فروش این کالاها دارید پرسودترین کالا را برای شما انتخاب می کنند.

 • انتخاب بهترین فروشنده ( واردات پارچه از چین )

یکی از چالش هایی که واردکنندگان با آن روبرو هستند انتخاب بهترین فروشنده چینی است. آنها باید فروشنده مطمئنی را انتخاب کنند که کالای آن باکیفیت و ارزان قیمت باشد. شرکت های بازرگانی با آگاهی کامل در مورد تولیدکنندگان و تامین کنندگان  کالا در چین میتوانند بهترین خرید را برای بازرگانان رقم بزنند. خرید خوب و مقرون به صرفه در حوزه واردات یکی از عوامل کسب سود به شمار می آید.

 • کاهش هزینه های حمل و نقل ( واردات پارچه از چین )

یکی دیگر از مزایایی که همکاری با شرکت های بازرگانی برای بازرگانان دارد این است که این شرکت ها با تکیه بر تجربه خود می توانند بهترین روش حمل و نقل کالا که هزینه کمتری داشته باشد را انتخاب کنند. این شرکت ها با شرکت های حمل و نقل چینی نیز آشنایی دارند. آنها می دانند که چگونه می توان بهترین خدمات با توجه به نوع کالای وارداتی شما را با کمترین هزینه بدست آورد. همچنین این شرکت ها به خوبی می دانند که کدام شرکت های هواپیمایی را برای حمل و نقل کالا برگزینند که هزینه آن کمتر باشد. بدین سان همکاری با شرکت های بازرگانی می تواند هزینه حملو نقل مربوط به واردات شما را کاهش دهد.

 • جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه در امر ترخیص کالا ( واردات پارچه از چین )

ترخیص سریع کالا از گمرک باعث می شود که بازرگانان بتوانند کالاهای خود را سریع تر به بازار عرضه کنند و با فروش کالاها کسب سود کنند. ضمنا هرچه زودتر کالا از گمرک ترخیص شود هزینه انبار و نگهداری کالا که بر دوش واردکنندگان است کمتر می شود؛بنابراین هزینه واردات کاهش یافته و سود حاصل از آن افزایش می یابد.شرکت های بازرگانی کارشناسان و ترخیص کارانی در اختیار دارند که می توانند در کمترین زمان ممکن و با پرداخت کمترین هزینه در خصوص  عوارض گمرک کالای شما را از گمرک ترخیص کنند. این ترخیص کاران از جدیدترین قوانین گمرکی ایران آگاهی دارند. آنها با تکیه بر دانش و تجربه خود بهترین خدمات را در حوزه ترخیص کالا به شما ارائه می دهند.

 • پیشگیری از هزینه های احتمالی و اضافی سفر به چین ( واردات پارچه از چین )

گاهی ممکن است که در امر واردات مشکلاتی به وجود آید که اگر بازرگانان شخصا اقدام به واردات کالا کرده باشند مجبور به سفر به چین و حل مشکل مربوطه هستند. هزینه های سفر به چین شامل هزینه بلیط رفت و برگشت و هزینه اسکان در چین و همچنین در صورت نا آگاهی به زبان چینی هزینه مترجم است. این هزینه ها هزینه های گزافی هستند که می توانند هزینه واردات را به حدی افزایش دهند که واردات برای بازرگان چیزی جز ضرر به دنبال نداشته باشد. همکاری با یک شرکت بازرگانی می تواند این مزایا را در پی داشته باشد که اینگونه هزینه های اضافی و گزاف را از دوش بازرگانان بردارد.

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر ( KMB Trade ) بهترین شرکت بازرگانی واردات و صادرات

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر یکی از باتجربه ترین شرکت ها در حوزه واردات و صادرات است. این شرکت در امر خرید، حمل و نقل، کارگو و کلیه خدمات ترخیص کالا از گمرک بازرگانان عزیز ایرانی را همراهی می کند. این شرکت کارنامه درخشانی در حوزه واردات و صادرات کالا دارد. این شرکت با بکارگیری افراد متعهد و متخصص در امر واردات و صادرات می تواند بهترین خدمات را در این عرصه به بازرگانان ارائه دهند. اگر خواهان یک واردات و یا صادرات مطمئن و پرسود هستید همکاری با شرکت مهر آیین بکر می تواند این مهم را برایتان به ارمغان آورد.

 

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]
مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *