واردات پتو از چین سال 2022

واردات پتو از چین

 واردات پتو از چین 

اگر شما از بازرگانانی هستید که قصد واردات از چین را دارید. واردات پتو از چین می‌تواند برای شما بسیار سودآور باشد.  کشور چین در سالهای اخیر به دلیل  افزایش در تولیدات خود توانسته به رشد اقتصادی بالایی دست پیدا کند. غنی بودن چین ازلحاظ منابع طبیعی باعث شد که مواد اولیه این تولیدات با قیمت ارزان به دست تولید کنندگان برسد. همچنین وجود نیروی کار فراوان باعث شد تا هزینه‌های دستمزد در چین کاهش پیدا کند. هر دو عامل سبب شدند تا هزینه های تولید در کشور چین به شدت کاهش  پیدا کند. کاهش هزینه های تولید باعث شد تا بهای کالاهای تولیدی بسیار ارزان و مقرون به صرفه باشد.

از این رو تمامی تجار و بازرگانان در سراسر دنیا به جهت کسب سود  زیاد تمایل شدیدی به واردات اجناس چینی  از جمله واردات پتو از چین دارند. چین در سال های گذشته به دلیل همین تولیدات بالا به فروشگاه بسیار بزرگی برای خرید تمامی کشورهای دنیا تبدیل شده است و اجناس چینی در بازار تمامی کشورها دیده می شود.  چینی ها از گذشته های دور رابطه صمیمانه و دوستانه ای در تجارت و سیاست با ایرانیان داشتند. پس از اینکه ایران دچار تحریم‌های خصمانه‌ شد.  روابط تجاری ایران با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی محدود شد. چین از معدود کشورهایی بود که در این شرایط  از قبول تحریم ها خودداری کرد و همچنان رابطه تجاری خود را با ایران حفظ کرد.  کالاهای ارزان قیمت چینی و روابط دوستانه این کشور با ایران سبب شد که تجار برای واردات، کشور چین را انتخاب کنند.  واردات پتو از چین نیز مانند واردات بسیاری از کالاهای دیگر چینی می تواند سودآور باشد.

 

واردات چه کالاهایی به چین پرسود است؟

 

واردات چه کالاهایی از چین پرسود است؟

گام نخست در واردات کالا انتخاب یک کالای مناسب برای واردات است که بتواند سود خوبی عاید بازرگانان کند. سوال اصلی خیلی از بازرگانان این است که واردات چه کالاهایی بسیار پرسود است؟  جواب این سوال بسیار ساده است کالاهایی سود بیشتری برای واردات دارند که دو ویژگی مهم را داشته باشند. اول اینکه شما بتوانید آنها را به راحتی به فروش برسانید در واقع کالاهایی که تقاضای خرید آن در بازار ایران بسیار زیاد است برای واردات سودآورتر است زیرا حاشیه سود بیشتری دارد.  ویژگی دوم کالاهای پرسود برای واردات از چین  این است که بهای این کالاها در بازار چین بسیار ارزان و مقرون به صرفه باشد. این ارزان بودن کالا باید به حدی باشد که پس از پرداخت کلیه هزینه های واردات و افزایش بهای کالا، همچنان قیمت کالا قابلیت رقابت با تولیدات داخلی را داشته باشد. یکی از کالاهایی که این دو ویژگی را دارد پتو است . واردات پتو از چین به دلیل پرمصرف بودن این کالا در ایران و قیمت ارزان آن در چین بسیار سود آور است.

شرایط واردات پتو از چین

برای واردات کالا از چین باید بازرگانان شرایطی را دارا باشند. تنها داشتن یک سرمایه زیاد شرط لازم برای واردات از جمله واردات پتو  نیست. افرادی که بدون داشتن شرایط لازم اقدام به واردات کالا می کنند حتما دچار ضرر و زیان های مالی زیادی می شوند.  در برخی مواقع ممکن است به دلیل نا آگاهی در مورد برخی قوانین تجاری به جز زیان مالی در چنگال قانون نیز اسیر شوند و همچنین مجبور به تحمل زندان شوند. بنابراین اولین گام برای شروع واردات داشتن شرایط لازم برای واردات است. شرایط لازم برای واردات از چین به قرار زیر است.

 • داشتن حداقل سرمایه مورد نیاز

 • تسلط نسبی به زبان چینی

 • اطلاع کامل از قوانین تجارت بین المللی و قوانین تجاری دو کشور

 • اطلاع از شرایط بازار در چین و دانستن شرایط معامله با چینی ها

 • اطلاع از نیازهای وارداتی کشور ایران

 • اطلاع از مراحل وارداتی

 

قیمت فوق¬العاده مناسب گوشی چینی

 

حداقل سرمایه مورد نیازبرای واردات پتو از چین چقدر است؟

همانطور که گفتیم یکی از شرط های لازم  برای  واردات از چین داشتن حداقل سرمایه مورد نیاز است. محاسبه حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات از چین کار ساده ای نیست. زیرا  این محاسبه به عوامل گوناگونی بستگی دارد که هر کدام می توانند باعث کاهش و یا افزایش چشمگیری در محاسبه حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات از چین شوند. بازرگانانی که قصد واردات از چین را دارند باید در محاسبه حداقل سرمایه به شدت دقت کنند تا بتوانند به درستی آن را محاسبه کنند. زیرا  محاسبه اشتباه حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات از چین می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی برای وارد کننده بشود. به دلیل اینکه در صورتی که وارد کننده سرمایه ای کمتر از سرمایه مورد نیاز برای واردات را در اختیار داشته باشد نمی تواند هزینه های مربوط به گمرک که  مرحله آخر واردات است را بپردازد؛ بنابراین وارد کننده توانایی ترخیص کالا از گمرک را ندارد و کالا در انبارهای گمرک می ماند. اینگونه تنها یک هزینه نگهداری از کالا بر دوش واردکننده باقی می ماند.  فروش کالاهای وارداتی برای واردکننده ممکن نیست و  ممکن است با گذشت زمان به خصوص در مورد کالاهایی که تاریخ مصرف دارند کالاها از بین بروند. اگر شما قصد محاسبه حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات از چین را دارید بهترین کار این است که با یک شرکت بازرگانی مطمئن و معتبر مانند شرکت بازرگانی مهرآیین بکر همکاری کنید. همکاری با این شرکت های بازرگانی  این مزیت را برای شما دارد که در مورد محاسبه حداقل سرمایه مورد نیاز شما می توانید از مشاوره های تخصصی بهره ببرید. این امر سبب می شود که  بتوانید به درستی حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات از چین را محاسبه کنید و وارداتی پرسود را تجربه کنید.

 

قوانینی در حوزه واردات از چین

 

قوانینی در حوزه واردات پتو از چین که بهتر است بدانید

کشور چین یک کشور قانونمند است.  این کشور برای خروج کالا از گمرک های خود قوانینی را وضع کرده است. همچنین گمرک ایران نیز برای این که اجازه ورود یک کالا به صورت قانونی به کشور را صادر کند قوانینی دارد. آشنایی با این قوانین برای واردکنندگانی که قصد واردات کالا از چین را دارند بسیار مهم  است و می تواند به انجام سریعتر روند واردات آنها کمک کند.  اکنون چند نمونه از مهمترین قوانین جهت ترخیص کالا از گمرک چین و ایران را برای شما بازگو می کنیم.

 • قانون کپی رایت از قوانینی است که در چین به صورت جدی اجرا می شود کالاهایی که کپی برندهای شناخته شده چینی باشند اجازه خروج از گمرک چین را ندارند. پس به شما توصیه می‌کنیم که در نوع جنسی که از تامین کنندگان چینی می خرید کاملا دقت کنید تا دچار مشکلات ناشی از  ترخیص کالا از گمرک چین نشوید.
 • تنها کالاهایی اجازه خروج از گمرک چین را دارند که اصل باشند و از نمایندگی های معتبر تهیه شده باشند. در غیر این صورت کالای خریداری شده اجازه خروج از چین را نمی یابد.  همچنین داشتن بیجک، اظهارنامه و تاییدیه کمپانی جهت خروج کالای خریداری شده از گمرک چین لازم و واجب است.
 • در صورتی که بین اطلاعاتی که در اظهارنامه و پکینگ لیستی که به گمرک چین ارائه می دهید با کالاهای خریداری شده از چین مغایرتی وجود داشته باشد اجازه خروج کالا از گمرک چین صادر نخواهد شد. بنابراین در ارائه پکینگ لیست و اظهار نامه به گمرک چین بی نهایت دقت کنید. مطمئن شوید هیچ گونه مغایرتی با کالا نداشته باشد تا برای خروج کالا از گمرک دچار مشکل نشوید
 • توجه داشته باشید که استفاده از گمرک هوایی درباره کالاهایی که دارای باتری هستند مجاز نیست. بهتر است بدانید که تمام کالاهایی که دارای باتری هستند تنها می توانند از طریق گمرک دریایی از کشور چین خارج شوند.
 • برای ورود کالا به ایران وارد کننده باید برخی مجوزها را از سازمان های مربوطه دریافت کند تا اجازه ترخیص کالا از گمرک را دریافت کند. تعداد این مجوز ها در مورد کالاهای خوراکی و همچنین دارویی که در ارتباط با سلامتی مردم است بیشتر است.
 • یکی از کارهایی که وارد کننده باید انجام دهد این است که اطلاعات کالا و همچنین صاحب کالا باید در سامانه وزارت صمت ثبت شود. در ثبت اطلاعات بی نهایت دقت کنید زیرا در صورت مشاهده کوچکترین مغایرتی بین کالا و اطلاعات وارد شده در سامانه توسط کارشناسان اداره گمرک کالای وارداتی اجازه ترخیص از گمرک را نخواهد داشت.

 

مراحل واردات پتو از چین

 

مراحل واردات پتو از چین به ایران

برای واردات پتو از چین واردکنندگان باید مراحل مختلفی را پشت سر گذارند. ما در این مقاله هر یک از این مراحل را برای شما توضیح می دهیم.

 • شناسایی فروشندگان و تولیدکنندگان پتو در چین

برای واردات پتو از چین شما  باید یک تولید کننده و یا تامین کننده چینی معتبر و مطمئن پیدا کنید. برای این کار شما می توانید از چند روش استفاده کنید. شما می توانید در نمایشگاه های بین المللی که در سرتاسر دنیا  برگزار می‌شود شرکت کنید و با تولیدکنندگان چینی در مورد ویژگی کالاهای تولیدی آنها صحبت و گفتگو کنید.

روش بعدی برای پیدا کردن یک تامین کننده و یا تولید کننده مطمئن برای واردات پتو این است که از اتاق بازرگانی محل سکونت خود کمک بگیرید تا در این مورد به شما کمک کنند.

روش دیگری که برای پیدا کردن یک تولید کننده مطمئن جهت واردات پتو از چین می توانید از آن بهره بگیرید استفاده از سایت هایی است که برای همین منظور طراحی شده اند. سایت هایی نظیر علی بابا هستند که شما می توانید یافتن یک تامین­کننده و تولید کننده خوب از آنها استفاده کنید. در این سایت ها شما کالایی را که قصد واردات آن را دارید وارد می کنید و کلیه تولید کنندگان و تامین کنندگانی که در این حوزه فعالیت می کنند به شما معرفی می شوند و راه های ارتباطی با آنها به شما نشان داده می شود.

 

ارسال پیش فاکتور

 

 • ارسال پیش ­فاکتور و پروفرما

پس از اینکه با طرف چینی به توافق رسیدید باید تقاضای پیش­فاکتور کنید. پس از دریافت پیش­فاکتور شما مقداری از وجه قرارداد را برای طرف چینی جهت آماده کردن کالا حواله می کنید. در پروفرما تمامی ویژگی های کالا و همچنین تمام توافقات بین طرفین درج می شود.

 • بررسی پتو ها پیش از بارگیری

برای کسب اطمینان از انجام شدن تعهدات طرف چینی پیش از بارگیری پتوها خریدار و یا نماینده قانونی آن باید محصولات را بررسی کند. پس از بارگیری کالا باید کلیه مدارک از تولیدکننده دریافت شود تا جهت ترخیص از گمرک مشکلی پیش نیاید.

 • ارسال حواله برای فروشنده

پس تایید کالا توسط خریدار باید باقی پول را به صورت یورو و یا یوان برای فروشنده حواله کنید. چون سفارشی که از طرف وزارت بازرگانی انجام می گیرد با دلار نیست امکان حواله دلار برای طرف چینی وجود ندارد.

 

حمل کالا از چین

 

 • حمل کالا از چین به ایران

پس از بارگیری، کالا برای ارسال به ایران به بندر و یا فرودگاه فرستاده می شود. هزینه و مسئولیت حمل تا ایران طبق توافقات طرفین برعهده خریدار و یا فروشنده قرار دارد.

 • کسب مجوزهای لازم

مجوز استاندارد یکی از مجوزهای لازم و ضروری برای واردات کالا است و واردات پتو نیز از این امر مستثنی نیست. اما در مورد کالاهای آرایشی و بهداشتی، غذایی و دارویی کسب مجوزهای دیگر از سازمان های مربوطه نیز لازم است.

 • ترخیص کالا از گمرک

برای ترخیص کالا از گمرک باید کالای وارداتی در سامانه وزارت صمت ثبت شود. پس از ثبت کالا در سامانه و دریافت مجوزهای لازم برای ترخیص کالا باید هزینه گمرکی را پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه ها و عوارض گمرکی کالا از گمرک ترخیص و به انبار صاحب کالا منتقل می شود.

 

مراحل واردات چوب

 

روش های واردات پتو از چین به ایران

برای واردات کالا از چین به ایران دو روش وجود دارد.

 1. شخصا وارد عمل شوید و تمام مراحل واردات را خودتان برعهده بگیرید
 2. برای انجام واردات با یک شرکت بازرگانی مطمئن و معتبر همکاری کنید. همکاری بایک شرکت بازرگانی معتبر باعث می شود که ریسک تجارت خود را کاهش دهید. همچنین شرکت های معتبر بازرگانی سرمایه و سود حاصل از واردات را برای شما تضمین می کنند. اگر به دنبال بهترین شرکت بازرگانی جهت واردات و صادرات می گردید ما شرکت بازرگانی مهرآیین بکر (KMB Trade)  را به شما معرفی می کنیم.

 

واردات و صادرات چین

 

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر (KMB Trade)  بهترین شرکت  واردات و صادرات

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر شما را در خرید،‌ حمل و نقل، کارگو و ترخیص کالا از گمرک همراهی می کند. این شرکت با بکارگیری افراد متبحر و کارشناس در حوزه واردات و صادرات می تواند به شما کمک کند تا سودآورترین تجارت را تجربه کنید. ترخیص کاران باتجربه این شرکت با اشراف به جدیدترین قوانین گمرک می توانند اجناس شما را با بیشترین سرعت و با پرداخت کمترین هزینه ممکن از گمرک ترخیص کنند.

 

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”واردات پتو از چین” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *