واردات جزئی از چین وارداتی با سود فراوان

واردات جزئی از چین

وارداتی با سود فراوان

امروزه تجار زیادی به واردات جزئی از چین رو آورده ­اند. واردات جزئی از چین می­تواند اگر به طور صحیح انجام پذیرد بسیار پرسود باشد. همین موضوع باعث تمایل بازرگانان به انجام واردات جزئی از چین شده است. چین یک کشور با اقتصادی بسیار فعال و پویا است که در دهه­های اخیر به جنگ با اقتصاد شماره یک جهان یعنی آمریکا رفته است. اقتصاد چین و اقتصاد آمریکا در یک جدال نفس‌گیر به رقابت می­پردازند. البته باید بگوییم که اقتصاد چین تنها یک‌قدم از اقتصاد آمریکا عقب‌مانده و رتبه دوم برترین اقتصاد جهانی را نصیب خودکرده است.  افزایش تولیدات چینی­ها برگ برنده­ای برای رشد اقتصاد این کشور است. تولیدات چینی بسیار ارزان‌قیمت است. ازاین‌رو توانسته تجار زیادی را  به طمع کسب سود فراوان برای خرید این کالاها از چین ترغیب کند. اما واردات کالا از چین به ایران یک کار تخصصی است که نه‌تنها به دانش بلکه به تجربه نیز نیاز دارد؛ بنابراین توصیه مهم برایتان داریم. اگر شما  دانش و تجربه این کار را ندارید یا به سراغ این کار نروید و یا با یک شرکت بازرگانی مطمئن و معتبر همکاری کنید. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات سودمندی از واردات جزئی از چین به شما بدهیم.  در پایان این مقاله  بهترین شرکت بازرگانی واردات و صادرات کالا که می­توانید برای همکاری انتخاب کنید به شما معرفی می‌گردد.

مراحل واردات کالا از چین

مراحل واردات کالا از چین به ایران

برای اینکه بتوانید واردات خوب و پرسودی را تجربه کنید باید به­درستی تمام مراحل واردات را پشت سر بگذارید. نحوه انجام این مراحل بسیار مهم است و می­تواند تأثیرات چشمگیری در افزایش و یا کاهش سود حاصل از واردات شما داشته باشد. هر یک از این مراحل را به شما گفته و برایتان توضیح می­دهیم.

انتخاب کالا­ها برای واردات جزئی از چین

 1. انتخاب بهترین کالا­ها برای واردات جزئی از چین

همان‌طور که گفته شد واردات و صادرات کالا نیاز به دانش و آگاهی کامل دارد و کار هرکسی نیست. شما برای اینکه واردات موفقی داشته باشید باید نیاز بازار داخل را به­خوبی بدانید. شما باید بدانید که در بازار داخل کدام کالاها را می­توانید به­راحتی به فروش برسانید و کسب سود کنید. کالای انتخابی شما باید به‌گونه‌ای باشد که واردات آن  با قوانین و مقررات کشور که زمینه واردات و صادرات وضع شده است  تداخل نداشته باشد. برخی کالاها هستند که به دلیل حمایت از تولیدات داخلی واردات آنها غدغن است شما باید از لیست این کالاها مطلع باشید. برخی کالاهای دیگر نیز وجود دارند که واردات آنها ممنوع نیست؛ اما تعرفه گمرکی بسیار بالایی دارند.   تعرفه گمرکی بالای این کالاها حکایت از این دارد که تولیدات داخلی این نوع از کالاها زیر چتر حمایتی دولت قرار دارد. واردات این نوع کالاها سودی را نصیب واردکننده نخواهد کرد.  انتخاب کالای وارداتی که بتواند از هر نظر بهترین باشد کار راحتی نیست. ما در زیر لیستی از بهترین کالاهای وارداتی که برای واردات جزئی مناسب است قرار داده­ایم. شما می­توانید با کمک مشاورین متخصص شرکت­های بازرگانی یکی از این کالاها را برای  واردات انتخاب کنید. انتخاب درست شما می­تواند به کسب سود بیشتر شما بیانجامد.

واردات مواد و کالاهای مصرفی از چین

واردات قطعات تولید کارخانه از چین

واردات انواع پرینتر­های صنعتی از چین

واردات قطعات موبایل و کامپیوتر از چین

واردات لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر از چین

واردات قطعات یدکی خودرو از چین

واردات فلش مموری از چین و …

 1. انتخاب یک فروشنده و یا تأمین‌کننده مناسب و مطمئن

یکی از مراحل مهمی که در واردات جزئی از چین  باید انجام دهید انتخاب یک فروشنده مطمئن و خوب است. در چین افرادی که قصد کلاهبرداری دارند و یا جنس بی‌کیفیت را به‌جای جنس باکیفیت به شما می­فروشند کم نیستند؛ بنابراین شما باید در انتخاب یک فروشنده خوب بی­نهایت دقت کنید. زیرا اگر کالایی که خریداری می­کنید کیفیت و استانداردهای لازم برای ورود به کشور را نداشته باشد. در این صورت شما نه‌تنها از واردات خود سودی نصیبتان نمی­شود. بلکه کالای وارداتی شما از گمرک اجازه ترخیص نمی‌یابد و شما سرمایه خود را از دست می­دهید و ضرر می‌کنید. برای انتخاب یک فروشنده خوب راه­های زیادی وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • استفاده از سایت­های معتبر که برای همین منظور طراحی شده­اند. مانند سایت اینترنتی علی‌بابا و علی اکسپرس.
 • می­توانید از اتاق بازرگانی محل زندگی‌تان کمک بگیرید.
 • مشاوره با سایر واردکنندگان که تجربه خرید از چین را داشته­اند.
 • مشاوره و کمک‌گرفتن از شرکت­های بازرگانی که در این حوزه فعالیت می­کنند.
 • شرکت در نمایشگاه­های تجاری و ملاقات با تولیدکنندگان و بررسی اجناس تولیدی آنها
 1. مذاکره با فروشنده چینی

پس از آنکه فروشنده موردنظر خود را پیدا کردید. باید در مورد موضوعات مختلفی به توافق برسید. ابتدا قیمت و ارزش کالا را نهایی کنید. سعی کنید از فروشنده چینی تخفیف بگیرید. سپس در مورد موضوعات دیگر از قبیل اینکوترمز انتخابی برای معامله و شیوه ارسال کالا با فروشنده چینی توافق کنید.

 1. ارسال پیش‌فاکتور یا پروفرما

پروفرما سندی است که فروشنده برای خریدار ارسال می­کند. در این سند  کلیه اطلاعات و مشخصات کالای فروخته شده از قبیل نوع، تعداد، ‌ قیمت واحد کالا و … و همچنین موارد توافق شده توسط طرفین ذکر می­شود. پروفرما یکی از اسنادی است که برای تخصیص ارز به آن نیاز دارید.

ثبت در سامانه وزارت صمت

 1. ثبت سفارش در سامانه وزارت صمت

پس از اینکه پروفرما توسط خریدار دریافت شد. خریدار باید اقدام به ثبت کالای موردنظر در سامانه وزارت صمت نماید. خریدار باید نهایت دقت را در این مرحله از واردات جزئی از چین انجام دهد تا اطلاعات خواسته شده در سامانه در مورد کالا یا صاحب کالا به­درستی ثبت شود. زیرا هرگونه مغایرتی با واقعیت می­تواند در  ترخیص کالا مشکل ایجاد کند و ترخیص کالا را به تأخیر بیندازد. حتی ممکن است در مواردی این کار جرم حساب شود و پیگردهای قانونی به همراه داشته باشد. برای پیشگیری از هرگونه مغایرتی سامانه اقدام به نمایش دوباره اطلاعاتی که در سامانه درج کرده­اید می‌کند. این کار به این منظور است که شما کلیه اطلاعات را از اول چک کنید. درصورتی‌که اطلاعات کاملاً صحیح بود شما آن را تأیید می­کنید. پس از تأیید نهایی اطلاعات درخواست شما توسط کارشناسان وزارت صمت بررسی شده و در صورت تأیید شماره‌سریالی به کالای وارداتی شما تعلق می­گیرد.

ارز نیمایی

 1. تخصیص ارز نیمایی

یکی از مواردی که در سامانه ثبت کالا تعیین می­شود بانکی است که مسئول دریافت درخواست تخصیص ارز نیمایی است؛ بنابراین شما باید به همراه درخواست تخصیص ارز  به بانک موردنظر رفته و درخواست خود را ارائه دهید. چنانچه در خواست شما توسط بانک مرکزی مورد تأیید واقع شد. شما از طریق همان بانک تعیین شده ارز موردنظر را برای فروشنده کالا حواله می­کنید. توجه به یک نکته در این پروسه بسیار مهم است. بانک ۳۵ درصد وجه ارز تخصیص‌یافته را برای ضمانت انجام کار نزد خود نگه می­دارد؛ بنابراین شما نمی­توانید از کل پول برای حواله استفاده کنید.

 1. بازدید کالا پیش از بارگیری

بازرسی کالا پیش از آنکه کالا بارگیری شود و برای ارسال به ایران به بندر یا فرودگاه رود انجام می­شود. در این هنگام  کالا توسط صاحب کالا و یا نماینده او بازدید و بررسی می­شود. این موضوع به‌خاطر این است که خریدار  از انجام تعهدات فروشنده چینی از نظر کیفیت و کمیت اطمینان کامل حاصل کند. درصورتی‌که کالای موردنظر مورد تأیید خریدار قرار گیرد کالا بارگیری می­شود. در غیر این صورت کالا مرجوع شده و هزینه کالا توسط خریدار پس گرفته می­شود؛ بنابراین بهترین کار این است که تا پیش از بارگیری کالا تنها بخشی از پول کالا را حواله کنید و تسویه کامل را به پس از بارگیری کالا موکول کنید.

 1. حمل کالای خریداری­ شده و بیمه آن

قبلاً برایتان بازگو کردیم در پروفرما مواردی از قبیل اینکوترمز و تعهدات طرفین برای مکان تحویل کالا بیان می­شود. اینکوترمز انتخابی بر روی هزینه حمل کالا می­تواند بسیار مؤثر باشد. روشی هم که شما برای ارسال کالا از چین به ایران در نظر می­گیرید می­تواند عاملی  برای کاهش و یا افزایش هزینه واردات جزئی از چین باشد؛ بنابراین در انتخاب روش حمل کالا و اینکوترمز توافقی بسیار دقت کنید؛ زیرا این دو عاملی هستند که در سود شما تأثیر فراوانی دارند.

 1. دریافت ترخیصیه از شرکت حمل­ ونقل و ترخیص از گمرک

شرکت حمل­ونقل سندی به نام ترخیصیه با رعایت کلیه موازین و مقررات قانونی برای صاحب کالا تنظیم می­کند. این سند برای صاحب کالا است و به صاحب کالا امکان دریافت کالای خود از گمرک را می‌دهد. ترخیص کالا از گمرک یک کار تخصصی است. شما برای اینکه هنگام ترخیص کالا دچار مشکل نشوید باید در گام اول ثبت کالا در سامانه را به‌درستی انجام داده باشید. بعد از آن باید کلیه مجوز­های لازمی که برای ترخیص کالای شما نیاز است را دریافت کرده باشید. اداره گمرک کالای وارداتی شما را به‌وسیله کارشناسان در این حوزه بررسی می­کند و با اسنادی که شما به اداره گمرک تحویل داده­اید مطابقت می­دهد. درصورتی­که همه اطلاعاتی که شما به اداره گمرک تحویل داده­اید منطبق با واقعیت باشد کالای شما به‌راحتی ترخیص می­شود. در غیر این صورت چیزی جز هزینه­های انبار و نگهداری از کالای وارداتی نصیبتان نمی­شود. کالای شما در انبار­های گمرک اسیر شده و تمام عواقب این امر بر عهده شما است. گاهی ممکن است اشتباهاتی  به دلیل عدم آگاهی از قوانین در مورد ترخیص کالا از گمرک توسط صاحب کالا در امر واردات جزئی از چین  صورت پذیرد. این اشتباهات می­تواند جریمه­های سنگین و گاهی اوقات حکم زندان را برای صاحب کالا به دنبال داشته باشد؛ بنابراین به شما توصیه می­کنیم که درصورتی‌که به امر ترخیص کالا اشراف کامل ندارید حتماً در این زمینه با یک شرکت بازرگانی همکاری کنید. همکاری با یک شرکت بازرگانی می­تواند به ترخیص درست کالای شما کمک کند. همچنین در سرعت ترخیص کالای شما می­تواند بسیار مؤثر باشد و باعث پرسود شدن تجارت شما شود.

همکاری با شرکت­ های بازرگانی

چرا باید برای واردات جزئی از چین با شرکت­ های بازرگانی همکاری کنیم

در طول این مقاله بارها به شما توصیه کردیم که برای واردات  جزئی از چین بهتر است که با  یک شرکت بازرگانی همکاری کنید. اما دلیل این توصیه­ ها چیست؟

شما برای اینکه بتوانید از فروشنده چینی خرید خوبی داشته باشید باید بتوانید به­ درستی با یک چینی ارتباط بگیرید. ارتباط­ گیری با یک فرد برای تجارت تنها به دانستن زبان آن فرد محدود نمی­ شود. برای این موضوع شما باید از روال و روش چینی­ ها در معامله­ ها آگاه باشید. شرکت­های بازرگانی به دلیل تجربه بالایی که در این حوزه دارند کاملاً با روش معامله چینی ­ها آشنا هستند. این شرکت­ها به­ خوبی می­دانند که چگونه می­توانند از چینی­ها تخفیف­ های خوبی بگیرند و سود حاصل از واردات جزئی از چین را برای شما را افزایش دهند.

از دیگر دلایل همکاری با شرکت­های بازرگانی اشراف کامل آنها به قوانین است. شرکت­های بازرگانی اطلاعات دقیقی از قوانین و تغییرات آنها دارند. آنها به قوانین تجارت بین­ المللی و قوانین تجاری چین  مسلط هستند. این شرکت­ها قوانین گمرکی را به­ خوبی می­دانند بنابراین کاری برخلاف این قوانین انجام نمی­دهند که گرفتار عواقب آن شوند. به دلیل تسلط بالایی که این شرکت­ها به قوانین گمرکی دارند می­توانند به‌راحتی و با سرعت زیاد کالای وارداتی شما را از گمرک ترخیص کنند. ترخیص سریع کالا از گمرک هزینه­های واردات کالای شما را کاهش می­دهد و سود بیشتری از واردات جزئی از چین نصیب شما می­کند.

آشنایی کامل شرکت‌های بازرگانی به روش­های حمل­ونقل کالا از چین دلیل دیگری است که همکاری با این شرکت­ها را به شما توصیه می­کنیم. شرکت­های بازرگانی به دلیل تجربه بالایی که در این زمینه دارند از هزینه روش­های حمل­ ونقل به­ خوبی مطلع هستند. آنها معایب و مزایای این روش­ها را به­ درستی می­ دانند. به­ همین دلیل می­توانند روش حمل­ونقلی را برای کالای شما انتخاب کنند که از هر نظر مناسب و متناسب با کالای شما باشد و درعین‌حال از قیمت آن ارزان­تر باشد.

همکاری با شرکت­های بازرگانی این مزیت را برای شما دارد که از هزینه­های اضافی سفر به چین پیشگیری می­کند. اگر شما شخصاً به واردات جزئی از چین  اقدام کنید در صورت ایجاد مشکل در پروسه واردات گاهی مجبور به سفر به چین و پرداخت هزینه­های بالای رفت­وآمد، اقامت و حقوق مترجم می­شوید. اما همکاری با یک شرکت معتبر و مطمئن بازرگانی خیال شما را بابت این هزینه­ ها راحت می­کند. اما باید مراقب باشید که یک شرکت بازرگانی مطمئن و معتبر را برای همکاری برگزینید. اعتماد به هر شرکتی در این راه معقول و منطقی نیست.

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر(KMB Trade)  شرکتی معتبر و مطمئن

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر دقیقاً همان شرکت معتبر و مطمئنی است که می­توانید با خیال راحت به آن اعتماد کرده و کلیه کارهای واردات و صادرات خود را به آن بسپارید. این شرکت بهترین و متبحرترین افراد در زمینه واردات و صادرات را استخدام کرده و توانسته با تکیه به دانش و تجربه این افراد تا کنون بهترین خدمات را در عرصه واردات و صادرات به مشتریان خود عرضه کند. خرید، حمل، کارگو

و ترخیص کالای وارداتی از گمرک در حوزه فعالیت این شرکت است. مشاوره با افراد متخصص در امر واردات و صادرات و آشنا به بازارهای ایران و چین می­تواند یک واردات و یا صادرات سودمند برایتان به همراه آورد.

 

 

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”واردات جزئی از چین” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]

 

 

 

 

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *