واردات چوب از چین به ایران

واردات چوب از چین

واردات چوب از چین به ایران ( واردات چوب الوار )

واردات چوب از چین در سال‌های اخیر رشد بیشتری داشته است. همان‌طور که می‌دانید چوب یکی از منابع طبیعی بسیار ارزشمند برای هر کشوری است. چوب ماده اولیه ­ای است که در ساخت بسیاری از محصولات و وسایل کاربرد دارد و کاغذ یکی از مهم‌ترین آنها است؛ بنابراین نیاز به چوب در کشور بسیار بالا است. در ساله‌ای اخیر به دلیل  قطع بی‌رویه درختان، جنگل­ های کشور رو به افول و نابودی است. نابودی این جنگل­ ها می­ تواند تأثیرات منفی زیادی روی آب­ و هوای کشور و همچنین صنعت توریست در کشور داشته باشد. حفظ این جنگل‌ها و درختان از بسیاری  از جنبه ­ها برای کشور مهم و ضروری است.

به همین منظور واردات چوب ار چین یکی از کارهایی است که ما برای حفظ جنگل‌های کشور می‌توانیم انجام دهیم. چین از کشورهایی است که منابع عظیمی از درختان جنگلی دارد و به صادرات چوب آنها می­ پردازد.  صنعت واردات چوب از چین برای کسانی که در این حوزه از دانش و تجربه کافی برخوردارند می­تواند بسیار سودمند باشد. اما کسانی که اصطلاحاً راه و چاه کار را نمی­دانند نباید اقدام به واردات کالا از چین کنند. این افراد حتماً باید با شرکت­ های بازرگانی که در زمینه واردات و صادرات فعالیت­ دارند همکاری کنند تا بتوانند از واردات خود کسب سود کنند. اگر شما هم قصد دارید که اقدام به واردات چوب کنید بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات بهتر و بیشتری در این حوزه کسب کنید.

واردات چوب از چین

چرا واردات چوب از چین و برای واردات چوب چه باید کرد؟

به دلیل قطع بی­رویه درختان بسیاری از جنگل­ های کشور از بین رفت و نابود شد. دولت به‌خاطر جلوگیری از نابودی بیشتر جنگل­ ها اقداماتی انجام داد و بخش‌نامه‌هایی صادر کرد که به حفظ جنگل­ ها کمک کرد. ازاین‌رو استفاده از درختان جنگلی داخل کشور بسیار محدود شد و  کشور برای رفع نیاز از این ماده باارزش مجبور به واردات از کشورهای دیگر شد. چین یکی از این کشور­ها بود که اقدام به صادرات چوب می‌کرد و به دلیل نوع و کیفیت چوب آن گزینه مناسبی برای ایرانیان بود که خرید چوب از چین را برگزینند. چینی‌ها بدون برنامه ­ریزی وارد این حوزه نشدند. آنها با کاشت نهال­ های جدید به‌جای درختان قدیمی و مرده توانستند هم محیط‌زیست و جنگل‌های خود را حفظ کنند و هم با صادرات چوب از نظر اقتصادی به کشور خدمت کنند. یکی از موارد مصرف چوب در تولید کاغذ است. بهترین چوب برای تولید کاغذ چوب درختان سوزنی برگ است. چین یکی از کشور­هایی است که بزرگ‌ترین منابع از جنگل­ های درختان سوزنی برگ را در اختیار دارد. این منبع بزرگ از درختان سوزنی برگ یکی از عواملی است که باعث انتخاب چین برای واردات چوب توسط  واردکنندگانی است  که به‌منظور تولید کاغذ اقدام به واردات چوب  می­کنند. از دلایل دیگر انتخاب چین برای واردات چوب قیمت چوب آنها است. همان‌طور که گفتیم چین جنگل­ های عظیمی دارد. وجود این جنگل­ های عظیم باعث شده که قیمت چوب در این کشور بسیار مناسب و مقرون­ به­ صرفه باشد.

هزینه های مربوط به واردات چوب به ایران

هزینه­ های مربوط به واردات چوب از چین و هزینه های لازم جهت ترخیص چوب شامل چه هزینه هایی می شوند؟ 

شما برای واردات چوب از چین باید هزینه ­هایی را بپردازید. کاهش و یا افزایش این هزینه­ ها می­تواند روی سودی که از واردات کسب می­کنید بسیار مؤثر باشد. هزینه واردات چوب از چین شامل موارد زیر است.

 • هزینه ­های ثبت سفارش و تخصیص ارز

 • هزینه­ های مربوط به انبارداری کالا

 • هزینه­ هایی که مربوط به بازرسی کالا

 • هزینه­ های مربوط به حمل ­ونقل

 • هزینه­ های مربوط به بیمه بار

 • هزینه­ های مربوط به گمرک

 • هزینه­ های مربوط به ترخیص کالا

بسیاری از این هزینه­ ها هستند که کاهش و یا افزایش آنها به نحوه واردات شما بستگی دارد. خیلی اوقات تخفیف­ ها و یا معافیت­ هایی به ­خصوص در حوزه هزینه ­های مربوط به گمرک و ترخیص کالا  وجود دارد که شما درصورتی‌که به‌درستی به واردات کالا اقدام کنید شامل حالتان می­شود. شما در صورتی که بتوانید هزینه­ های مربوط به واردات را تا حد زیادی کاهش دهید می­توانید از واردات خود نهایت سود و منفعت را ببرید؛ بنابراین منطقی­ ترین کار برای کسب سود بیشتر از واردات این است که برای کاهش هزینه­ ها با شرکت­هایی همکاری کنید که می­دانند چگونه می­توان از این تخفیف ­ها و معافیت­ ها بهره برد. این شرکت­ها همچنین به دلیل دانش و تجربه­ ای که دارند بهترین روش را با کمترین هزینه برای واردات شما بکار می­برند تا سود شما تا جای ممکن از واردات افزایش یابد.

مراحل واردات چوب

مراحل واردات چوب از چین

برای انجام واردات کالا از چین باید مراحلی را پشت سر بگذارید ما در این مقاله این مراحل را برای شما بازگو کرده و هر یک را توضیح می­دهیم.

 1. برآورد میزان سرمایه موردنیاز برای انجام واردات چوب از چین

اولین کاری که برای انجام واردات چوب از چین باید انجام دهید این است که بررسی کنید که برای واردات کالایی که در نظر دارید از چین وارد کنید چه میزان سرمایه لازم دارید. این برآورد به شما کمک می­کند تا شما بررسی کنید که آیا شما واجد شرایط برای انجام واردات و ورود به این حوزه هستید یا خیر. سرمایه ­ای که شما در این کار نیاز دارید باید کلیه هزینه­های این حوزه را پوشش دهد. برآورد هزینه اگر به‌درستی انجام نشود و شما بدون در اختیار داشتن سرمایه لازم وارد این کار شوید زیان­ های مالی شدیدی در انتظار شماست. زیرا اگر نتوانید واردات را به طور کامل انجام دهید کالای شما در انبارهای گمرک می­ماند. در این صورت نه‌تنها سود نمی‌برید؛ بلکه روزبه‌روز به هزینه­ های نگهداری و انبارداری شما افزوده می­شود و ممکن است حتی سرمایه شما نابود شود؛ بنابراین برآورد میزان سرمایه موردنیاز گام اول و مهمی در انجام واردات از چین است.  برای انجام برآورد سرمایه موردنیاز باید میزان و حجم واردات در نظر گرفته شود تا با توجه کامل به آن بتوان بهترین برآورد را انجام داد و سود حاصل از واردات را پیش­بینی کرد. برآورد سرمایه موردنیاز برای واردات به عوامل زیادی بستگی دارد که می­تواند سرمایه موردنیاز را افزایش یا کاهش دهد. برآورد سرمایه موردنیاز یک کار تخصصی است؛ بنابراین به شما توصیه می­کنیم که برای برآورد میزان سرمایه موردنیاز برای واردات از چین حتماً با افراد خبره و متخصصی که در این حوزه فعالیت می­کنند مشورت کنید.

بازار برای خرید چوب

 1. بررسی تقاضای بازار برای خرید چوب

پیش از انجام واردات باید تقاضای بازارهای مختلف را برای خرید چوب بررسی کنید. بهترین کار این است که در بازارهایی که تقاضای زیادی برای خرید وجود دارد با مشتری­ ها صحبت کنید و برای کالای وارداتی خود بازاریابی کنید. این کار باعث می­شود که پس از اینکه کالای خود را از گمرک ترخیص کردید بتوانید به‌سرعت آن را به فروش رسانید. زیرا چوب از کالاهای حجیم و سنگین است و نگهداری آن هزینه‌بردار است. همچنین چوب از کالاهایی است که چون قابلیت اشتعال زیادی دارد، ریسک نگهداری بالایی نیز دارد؛ بنابراین بهتر است  که هرچه زودتر آن را به فروش رسانید تا به چرخه تولید اضافه شود. همچنین باتوجه‌به تورم بسیار بالای موجود در کشور شما هرچه زودتر بتوانید اقدام به فروش آن کنید سود شما از واردات بیشتر می­شود.

 1. انتخاب یک فروشنده مناسب

شما برای خرید چوب از چین نیاز دارید که با یک فروشنده مطمئن معامله کنید. انتخاب یک فروشنده خوب و مطمئن کار راحتی نیست. برای این کار راه‌های زیادی وجود دارد. یکی از راه‌های انتخاب یک فروشنده مطمئن کمک­ گرفتن از گوگل است. یکی دیگر از این راه­ها استفاده از سایت­ هایی است؛ مانند علی‌بابا که به همین منظور طراحی شده است. شما حتی برای انتخاب یک فروشنده خوب می­توانید از اتاق بازرگانی محل سکونت خود نیز کمک بگیرید.  شرکت در نمایشگاه­های بین­ المللی و یا رفتن به  بازار­های عمده‌فروشی یکی دیگر از راه‌های پیدا کرده فروشنده مناسب است. البته برای استفاده از این روش شما باید هزینه­های سفر به چین را برعهده بگیرید که می­تواند از سود واردات شما بکاهد. شرکت­ های بازرگانی نیز در امر خرید و انتخاب یک فروشنده مطمئن که باقیمت مناسب بتوانید از آن خرید کنید می­توانند کمک شایانی به شما کنند. توجه داشته باشید که پس از انجام توافقات با فروشنده از او بخواهید که یک نمونه محصول برای شما ارسال کند تا شما بتوانید کیفیت محصول را بررسی کنید. این کار برای این است در صورت مغایرت محصول با استاندارد­های موجود و مجاز برای واردات از خرید محصول اجتناب کنید.

 1. دریافت پروفرما و یا پیش ­فاکتور و ارسال حواله برای فروشنده

پس از انجام توافقات و بررسی نمونه محصول ارسالی از طرف فروشنده چینی شما درخواست پیش ­فاکتور می­کنید. پیش­ فاکتور سندی است که در آن تمامی اطلاعات و ویژگی­های محصول موردنظر درج می­شود این اطلاعات از قبیل وزن، قیمت، تعداد و … است. همچنین در این سند کلیه موارد توافقی نیز درج می­شود. پس از اینکه پیش­ فاکتور توسط خریدار دریافت شد خریدار اقدام به ثبت کالای وارداتی خود در سامانه وزارت صمت می­کند.  سپس  از طریق بانکی که در سامانه مشخص کرده است درخواست تخصیص ارز خود را به بانک مرکزی می­دهد. پس از تخصیص ارز خریدار ارز تخصیص‌داده‌شده را برای فروشنده حواله می­کند. البته توجه کنید که تمام پول را برای فروشنده حواله نکنید. تسویه کامل را بگذارید برای هنگام بارگیری کالا تا اگر محصول موردنظر مشکلی داشت و فروشنده تعهدات خود را کامل انجام نداد شما بتوانید حداقل از قیمت محصول بکاهید.

حمل‌ و نقل کالا از چین به ایران

 1. حمل‌ونقل کالا به ایران

پس از اینکه کالا آماده بارگیری شد و شما پس از بررسی آن کالا را بارگیری کردید. باید یکی از روش ­های حمل را برای ارسال از چین به ایران انتخاب کنید. برای ارسال کالا از چین به ایران چندین روش وجود دارد. اما برای ارسال چوب از چین به ایران بیشتر از طریق کشتی عمل می­کنند. زیرا این روش هم متداول­ تر است و هم باتوجه‌به وزن و حجم چوب بسیار ارزان‌قیمت‌تر است.

 1. گذر از گمرک و ترخیص کالا

پس از اینکه محصول به گمرک ایران رسید شما باید مجوز­های لازم را برای ترخیص محصول از گمرک مهیا کنید. ترخیص محصول از گمرک بسیار کار تخصصی است در صورتی این کار به‌راحتی انجام می­شود که مراحل قبلی واردات درست انجام شده باشد. بازرسان و کارشناسان اداره گمرک کالای شما را به‌دقت بررسی و بازرسی می­کنند. درصورتی‌که کالای موردنظر هرگونه مغایرتی با مدارک تحویل داده شده به گمرک و یا اطلاعات درج شده در سامانه وزارت صمت داشته باشد کالای موردنظر اجازه ترخیص پیدا نمی‌کند. در این صورت واردکننده باید هزینه ­های سنگین نگهداری در انبارهای گمرک را تا زمانی که مشکل این مغایرت­ها برطرف شود بپردازد. بهترین کار برای جلوگیری از مشکلات گمرک این است که کسانی که قصد واردات کالا را دارند با یک ترخیص­کار متبحر همکاری کنند. شرکت­های بازرگانی معتبر که در این حوزه فعالیت می­کنند می­توانند ترخیص­کاران متبحری به شما معرفی کنند. همان‌طور که می­دانید قوانین مربوط به گمرک هر روز در حال تغییر است. به دلیل آشنایی کامل ترخیص­کاران  با این قوانین این افراد می­توانند محصول موردنظر شما را با بیشترین سرعت از گمرک ترخیص کنند. همین آشنایی ترخیص ­کاران با قوانین باعث می­شود که  آنها بتوانند طوری عمل کنند که محصول شما شامل برخی تخفیف‌ها و معافیت­ های گمرکی نیز شود. با کاهش هزینه­ های گمرکی سود حاصل از واردات شما نیز افزایش میابد. اما باید بدانید که برای ترخیص کالای خود باید با بهترین شرکت بازرگانی همکاری کنید. اعتماد به شرکت­های کوچک که کارنامه و سابقه خوبی در امر واردات و صادرات ندارند نمی­تواند کار عاقلانه­ ای باشد.

واردات و صادرات چین

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر(KMB Trade) بهترین شرکت بازرگانی جهت  واردات و صادرات 

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر شرکتی است که می­تواند تمام کارهای واردات و صادرات را برای شما به عهده بگیرد تا شما بدون مشکل و با خیال راحت اقدام به واردات و صادرات کالا کنید.  این شرکت با کارنامه درخشانی که در این حوزه دارد توانسته توانایی­های خود را در این حوزه به اثبات رساند. این شرکت یک شرکت در حوزه واردات و صادرات از چین و سایر کشورها است که می­تواند خرید، حمل­ ونقل، کارگو و کلیه خدمات گمرکی شما را برعهده بگیرد و با بیشترین سرعت ممکن کالای شما را از گمرک ترخیص کند. اگر شما به دنبال شرکتی می­گردید که در تمام مراحل واردات و صادرات همراه شما باشد و شما را تنها نگذارد انتخاب شرکت بازرگانی مهرآیین بکر بهترین انتخاب برای شما است. این شرکت با به‌کارگیری متبحرترین و باتجربه‌ترین افراد در حوزه واردات و صادرات و ترخیص کالا مشاوره­ های تخصصی به شما ارائه می­دهد که می­تواند سود شما از انجام واردات و صادرات  را افزایش دهد. انتخاب شرکت بازرگانی مهرآیین بکر برای همکاری در امر واردات و صادرات ریسک حاصل از این کار را برای شما کاهش داده و سود حاصل از واردات و صادرات شما را تضمین می­کند؛ بنابراین اگر به دنبال یک واردات و صادرات بدون دردسر و پرسود هستید بهترین کار همکاری با این شرکت است.

 

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”واردات چوب از چین” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]

 

 

 

 

 

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *