واردات کاغذ دیواری از چین به ایران 

واردات کاغذ دیواری از چین

واردات کاغذ دیواری از چین به ایران 

واردات کاغذ دیواری از چین به ایران یکی از راه هایی است که می توان به وسیله آن کمبود بازار داخل کشور را جبران کرد.  همانطور که می دانید کاغذ دیواری یکی از مصالح ساختمانی است که برای  زیباسازی فضای داخلی خانه از آن استفاده می شود. ارزان بودن کاغذ دیواری نسبت به مصالح دیگری که برای پوشش دیوار به کار می رود یکی  از مزایای استفاده از کاغذ دیواری است.  مزیت دیگر استفاده از کاغذ دیواری این است که کاغذ دیواری غبار کمتری نسبت  به  دیگر پوشش ها به خود جذب می کند. این امر باعث  حفظ پاکیزگی محیط خانه می شود.

با توجه به آنچه گفته شد تقاضا برای خرید کاغذ دیواری در داخل کشور بالا است. از این رو واردات این محصول از چین می تواند برای واردکنندگان و  بازرگانان بسیار پر سود باشد.  چین کشوری است که کاغذ دیواری را در حجم بسیار بالا و با طرح های متنوعی تولید می کند.  استفاده از بهترین تکنولوژی و دستگاه های به روز در چرخه ی تولید این محصول  باعث شده که کاغذ دیواری های تولید این کشور بسیار مرغوب و با کیفیت باشند.  از سوی دیگر وجود مواد اولیه جهت تولید کاغذ دیواری در کشور چین  و همچنین وجود نیروی کار فراوان در این کشور باعث تولید کاغذ دیواری هایی با قیمت ارزان و مقرون به صرفه شده  است. این ویژگی های کاغذ دیواری های چینی باعث شده که تجار فراوانی تمایل به واردات کاغذ دیواری از چین و کسب سود  داشته باشند.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با واردات کاغذ دیواری از چین آشنا کنیم تا اگر شما قصد انجام واردات را دارید با آگاهی بیشتری به این کار بپردازید.

مراحل واردات کاغذ دیواری از چین

مراحل واردات کاغذ دیواری از چین 

جهت واردات کاغذ دیواری  از چین بازرگانان باید مراحلی را پشت سر بگذارند. نحوه عملکرد بازرگانان در این مراحل و میزان هزینه آن ها برای عبور از مراحل واردات می تواند در میزان سودآوری  واردات بسیار موثر باشد. مراحل واردات از قرار زیر است.

 • شناسایی بهترین تامین کننده و یا تولید کننده چینی

پس از این که بازرگانان کاغذ دیواری را جهت واردات انتخاب کردند باید در جستجوی بهترین تامین کننده و یا تولید کننده چینی جهت خرید کاغذ دیواری باشند. بازرگانان می توانند  از چندین روش به  جستجوی تولیدکنندگان چینی جهت واردات کاغذ دیواری از چین  بپردازند.  این روش ها  از قرار زیر هستند.

 • شرکت در نمایشگاه های تجاری و بین المللی
 • استفاده از سایت هایی نظیر سایت علی بابا
 • کمک گرفتن از اتاق بازرگانی محل سکونت بازرگان
 • همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر
 • استفاده از تجربه بازرگانان پیشین که در این عرصه فعالیت می کردند.
 • مذاکره با تولید کننده منتخب

پس از اینکه بازرگان بهترین تولید کننده در عرصه  تولید کاغذ دیواری را  شناسایی کرد.  باید با تولید کننده منتخب وارد مذاکره شود.  در این مذاکره باید تمامی تعهدات خریدار و فروشنده به روشنی و واضح بیان شود.  هنگام مذاکره با تولید کننده چینی قیمت نهایی محصول باید کاملا مشخص شود. مذاکره با تولید کننده چینی ساعت ها طول می کشد دانستن زبان تجارت چینی ها می تواند راهگشای این مذاکرات باشد.

کنترل کیفیت نمونه کالا

 • کنترل کیفیت نمونه کالا

پس از انجام مذاکرات  بین فروشنده چینی و خریدار ایرانی، تولید کننده چینی باید یک نمونه از محصول تولیدی خود را جهت کنترل کیفیت برای خریدار ارسال کند.  در صورتی که خریدار کیفیت محصول تولیدی را تایید کند شرایط برای انعقاد قرارداد مهیا می شود.

 • درخواست پروفرما یا پیش فاکتور از تولید کننده چینی

پس از اینکه کیفیت نمونه ارسالی از طرف  تولید کننده چینی توسط بازرگان ایرانی تایید شد  بازرگان از تولیدکننده تقاضای پروفرما می کند.  سندی که در آن کلیه ویژگی های کالای خریداری شده  از قبیل:  وزن، قیمت،  تعداد، و …،  اطلاعات کاملی درباره خریدار،  اطلاعات کاملی درباره فروشنده، اینکوترمز انتخابی  و کلیه توافقات انجام شده در آن درج شده است پروفرما نام دارد. پس از اینکه پروفرما توسط خریدار دریافت شد، خریدار باید آن را تایید کند.  در صورتی که خریدار پس از تایید پروفرما  متوجه شود که مندرجات در  پروفرما مطابق با توافقات انجام شده نیست حق هیچ گونه اعتراضی ندارد؛ بنابراین پیش از تایید پروفرما، خریداران  باید به دقت پروفرما را مطالعه کنند و در صورت صحیح بودن آن را تایید کنند. در غیر این صورت از تولید کننده درخواست تغییر پروفرما کنند.

 • کنترل کیفیت محصول پیش از بارگیری آن

پس از  آماده سازی کالا ها توسط تولید کننده چینی، کالاهای آماده شده باید پیش از بارگیری توسط بازرگان و یا نماینده قانونی  آن کنترل کیفیت شوند. این مرحله از  واردات  نیازمند تخصص و دانش کافی است.  معمولاً بازرگانان برای کنترل کیفیت کالا های چینی  با شرکت ها چینی که در این راستا فعالیت می کنند همکاری می کنند .  این شرکت ها کارشناسانی دارند که می توانند به خوبی کنترل کیفیت محصولات را انجام دهند. در صورتی که کالاهای آماده شده از طرف تولید کننده چینی مورد تایید کارشناس کنترل کیفیت قرار گیرد کالا بارگیری می شود و به بندر و یا فرودگاه منتقل می شود.

بررسی محصول توسط خریدار

 • ارسال حواله ارزی برای تولید کننده

پس از تایید کارشناس کنترل کیفیت و پیش از بارگیری کالا خریدار باید با تولیدکننده تسویه کامل انجام دهد.  ارسال حواله ارزی برای تولید کننده چینی از طریق صرافی ها انجام می گیرد این پروسه معمولاً ۴۸ ساعت به طول می‌انجامد.  حواله ارزی ارسالی برای تولید کننده چینی باید به یوان و یا یورو باشد زیرا امکان ثبت سفارش در سامانه وزارت صمت به دلار امکان پذیر نیست.

 • حمل و نقل کالا از چین به ایران

امکان حمل کالا از چین به ایران از تمام روش های  حمل و نقل امکان پذیر است.  بیشترین میزان کالا از طریق روش حمل و نقل دریایی به ایران ارسال می شود. اما انتخاب یکی از روش ها برای ارسال کالا به ایران بستگی به نوع کالا و همچنین هزینه آن  دارد. برای مثال، اگر چه هزینه حمل و نقل دریایی بسیار کمتر از حمل و نقل هوایی است اما، در مورد کالاهایی که تاریخ انقضا دارند و باید هرچه زودتر وارد بازار فروش شوند امکان استفاده از روش حمل و نقل دریایی وجود ندارد. زیرا در روش حمل و نقل دریایی مدت زمان زیادی طول می کشد تا کالا به ایران ارسال شود و ممکن است در این زمان تاریخ انقضای محصول به پایان برسد، کالا فاسد شده و غیرقابل استفاده شود. یکی از قوانین کشور چین این است که کالاهایی که در آن باتری به کار رفته است نباید از طریق هوایی جابجا شوند.  برای حمل و نقل این کالا ها بیشتر از روش حمل دریایی استفاده می شود.

ترخیص کالا

 • ترخیص کالا از گمرک و دریافت مجوز ها

ترخیص کالا از گمرک مرحله پایانی واردات کالا است. پس از اینکه کالا به ایران منتقل شد در انبارهای گمرک نگهداری می شود در این زمان بازرگان باید وارد سامانه وزارت صمت شده و ثبت سفارش خود را انجام دهد. سپس مجوزهای لازم را از سازمان های مربوطه  برای ترخیص کالا  از گمرک دریافت کند و اقدام به ترخیص کالا از گمرک کند.  ترخیص کالا از گمرک یک کار تخصصی است که نیاز به تجربه دارد.   همانطور که می دانید هزینه گمرک یکی از مهم‌ترین هزینه های واردات به حساب می آید. هزینه گمرکی هزینه ثابتی نیست. نحوه ترخیص کالا می تواند باعث کاهش و یا افزایش هزینه های گمرکی شود.  جهت انجام ترخیص کالا از گمرک ترخیص کاران ماهری وجود دارند که کاملاً به قوانین گمرکی آشنا هستند.   این ترخیص کاران می دانند که عملکرد شان در ترخیص کالا باید چگونه باشد تا کالای وارداتی شامل تخفیف مالیاتی و یا معافیت گمرکی شود و هر چه زودتر از گمرک خارج شود.  به همین دلیل بیشتر بازرگانان برای ترخیص کالای خود از ترخیص کاران ماهر و با تجربه کمک می گیرند تا بتوانند هزینه های گمرکی خود را کاهش دهند.

چالش های موجود در واردات کاغذ دیواری از چین

واردات کاغذ دیواری از چین مانند تمامی واردات ها با چالش هایی همراه است .در صورتی که بازرگانان به درستی از چالش های پیش رو در واردات کاغذ دیواری از چین عبور نکنند زیان می بینند. ما در این مقاله قصد داریم تا چالش های پیش رو را برای شما بیان کرده و راه حل مناسبی برای آن ها بیان کنیم.

 • انتخاب یک تولید کننده مناسب و خرید کاغذ دیواری

یکی از چالش های پیش رو برای بازرگانانی که قصد انجام واردات کاغذ دیواری از چین را دارند،  انتخاب یک تولید کننده مناسب است. وارد کنندگان در صورتی که برای یافتن یک تولیدکننده مناسب به سایت هایی  نظیر علی بابا مراجعه کنند و یا  به چین سفر کنند با تعداد زیادی از فروشندگان کاغذ دیواری مواجه می شوند.

این تعداد زیاد از فروشندگان بازرگانان را گیج و سردرگم می کند و انتخاب را برای آن ها سخت و مشکل می کند. انتخاب صحیح تولید کننده برای بازرگانان بسیار مهم است زیرا انتخاب اشتباه در این مرحله از واردات می تواند به زیان بازرگانان منجر شود.

راه حل  عبور از چالش این است که بازرگانان خرید  کاغذ دیواری از چین را برعهده کارشناسان و افراد متخصص و باتجربه ای که در شرکت های بازرگانی معتبر فعالیت می کنند بگذارند.  بازرگانان با همکاری با شرکتهای بازرگانی معتبر می توانند از یک خرید مطمئن و پرسود بهره ببرند .

انتخاب طرح و مدل کاغذ دیواری جهت واردات

 • انتخاب طرح و مدل کاغذ دیواری جهت واردات

از دیگر چالش هایی  که بر سر راه بازرگانانی که واردات کاغذ دیواری از چین را انجام می‌دهند وجود دارد انتخاب  طرح و مدل های  کاغذ دیواری  جهت واردات است. بازرگانان می خواهند طرح و مدلی را انتخاب کنند که  تقاضای زیادی در بازار داشته باشد و  بتوانند آن را به سرعت در بازار  به فروش رسانند. بازرگانان برای عبور از این چالش نیز می توانند با شرکت های بازرگانی معتبر همکاری کنند. شرکت های بازرگانی معتبر کارشناسان ماهر و آگاهی را به خدمت گرفته اند که می توانند با مشاوره های صحیح و درست با توجه به نیاز بازار و علایق خریداران بهترین طرح و مدل را برای واردات  کاغذ دیواری انتخاب کنند.

 • ترخیص کالا و مشکلات آن

یکی از چالش‌های پیش روی بازرگانانی که در عرصه واردات کاغذ دیواری از چین فعالیت می کنند، ترخیص کالای وارداتی از گمرک است.  ترخیص کالا از گمرک نیازمند آشنایی کامل با قوانین گمرکی و مراحل گمرکی است. عملکرد اشتباه به دلیل نا آگاهی از قوانین و یا بی تجربه بودن باعث می شود که کالا دیرتر و یا  با هزینه بیشتر از گمرک ترخیص شود. هر دوی این عوامل یعنی افزایش هزینه ها  و یا ترخیص دیر هنگام کالا از گمرک سبب زیان در واردات می شود. بازرگانان برای عبور از این چالش بزرگ  می‌توانند از ترخیص کاران ماهر و با تجربه ای که در صورت همکاری با شرکت های بازرگانی می توانند در اختیار داشته باشند استفاده کنند. استفاده از ترخیص کاران ماهر و با تجربه می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش هزینه ها و افزایش سود حاصل از واردات برای بازرگانان داشته باشد.

انتخاب یک تولیدکننده

بهترین روش انجام واردات کاغذ دیواری از چین

با توجه به آنچه گفته شد همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر و مطمئن مانند شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB Trade) بهترین روش برای انجام وارداتی پرسود از چین است.  همکاری با شرکتهای بازرگانی معتبر می تواند مزایای زیادی برای بازرگانان داشته باشد. یکی از این مزایا این است که  این همکاری به شدت هزینه های واردات را کاهش می دهد. کاهش هزینه های واردات تاثیر شگرفی در افزایش سود حاصل از واردات دارد. همچنین از مزیت های همکاری با شرکت های بازرگانی می توان به کاهش مسئولیت‌های بازرگانان اشاره کرد؛ بنابراین بازرگانان با همکاری با یک شرکت های بازرگانی معتبر نظیر شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade) می توانند وارداتی آسوده و راحت را تجربه کنند. البته ذکر این نکته ضروری است که بازرگانان برای همکاری با شرکتهای بازرگانی باید بهترین شرکت بازرگانی را جهت همکاری انتخاب کنند تا بتوانند از مزیت های بیشمار این همکاری بهره ببرند.

همکاری با یک شرکت بازرگانی

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB Trade) بهترین شرکت بازرگانی جهت واردات و صادرات

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB Trade) بهترین شرکت بازرگانی جهت واردات و صادرات است. این شرکت با به کارگیری افراد متخصص و متبحر در عرصه واردات و صادرات کالا از چین و سایر  کشورهای دنیا توانسته واردات و صادرات پرسودی انجام دهد .  این شرکت  می تواند  خدماتی نظیر خرید،  حمل و نقل، کارگو، ترخیص کالا و امور مرتبط با آن را به بازرگانان عزیز ارائه دهد.

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر(KMB T rade) مشاورینی آگاه به شرایط بازار در چین و ایران دارد  که  می‌توانند بهترین و پرسودترین مشاوره ها را در زمینه واردات و صادرات به بازرگانان عزیز ارائه دهند.

 

 

 

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]
مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *