واردات شیشه عطر از چین و 10 ها نکته مهم

واردات شیشه عطر از چین

واردات شیشه عطر از چین  

واردات شیشه عطر از چین یکی از راهکارهایی است که به وسیله آن می توان نیاز صنعت  عطر سازی به شیشه را برطرف کرد.  به دلیل حمایت دولت از تولید داخلی عطر،  ممنوعیت هایی در زمینه  واردات عطر وجود دارد. اما به دلیل نیاز تولید کنندگان عطر به شیشه عطر،  واردات شیشه عطر می تواند بسیار پرسود باشد.  پر واضح است که  هدف اصلی بازرگانان از واردات شیشه عطر کسب سود مالی از این تجارت است. واردات شیشه عطر در  صورتی که به بهترین نحو انجام شود و بازرگان عملکرد کاملا درستی در مراحل واردات داشته باشد می تواند بسیار سودمند باشد؛ زیرا تولیدکنندگان در عرصه عطرسازی تقاضای زیادی برای خرید شیشه عطر دارند. همین تقاضای بالا برای خرید شیشه عطر  است که می تواند دلیل پرسود بودن واردات شیشه عطر از چین باشد. اما واردات شیشه عطر می تواند از جنبه های دیگر نیز سودمند باشد. این واردات می تواند نیاز های صنعت تولید عطر را برآورده کرده و  به پیشرفت تولید در صنعت  عطر در ایران کمک شایانی کند.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با واردات شیشه عطر از چین آشنا کنیم.  مزایای این تجارت را برای شما بازگو کنیم و همچنین در مورد چالش‌های این صنعت برای شما بگوییم و راه حل های عبور از این چالش ها را نیز به شما ارائه دهیم.

مزایای واردات شیشه عطر از چین

مزایای واردات شیشه عطر از چین 

واردات شیشه عطر از چین مزایایی دارد که بازرگانان را  ترغیب به انجام این تجارت خارجی می‌کند. این مزایا می‌تواند در افزایش سوداوری  واردات و کاهش ریسک تجارت خارجی بسیار موثر باشد.

 • قیمت ارزان تولیدات چینی

یکی از مزایای واردات شیشه عطر از چین قیمت ارزان و مقرون به صرفه این تولیدات در این کشور است که می‌تواند نویدبخش یک تجارت پرسود برای بازرگانان باشد. ارزان بودن کالاهای چینی به دلیل هزینه های کم تولید در چین است. وجود نیروی کار فراوان در چین باعث شده که هزینه های دستمزد که یکی از اصلی ترین هزینه های تولید به حساب می‌آید کاهش پیدا کند و به دنبال آن هزینه های تولید نیز کاهش یابد. این ویژگی کالاهای چینی نه تنها بازرگانان ایرانی بلکه بسیاری از بازرگانان از سایر کشورها  را ترغیب به خرید کالای چینی می کند.

 • کیفیت مناسب تولیدات چینی

در سالهای اخیر شاهد پیشرفت روز افزون اقتصاد چین بوده ایم.  پیشرفت اقتصاد چین باعث شده تا چین از بهترین تکنولوژی ها و دستگاه های تولیدی جهت تولید محصولات خود بهره ببرد.  همچنین چینی ها با جدیدترین متد تولید آشنایی دارند. تولید کنندگان چینی می توانند  با بهره بردن از این متد کالاهایی با کیفیت بالا  تولید کنند. کیفیت بالای محصولات چینی باعث شده است تا رد پای این محصولات در بزرگترین بازار های جهانی مشاهده شود.

 • تنوع بالای محصولات چینی

یکی از شاخصه‌های محصولات تولید چین وجود تنوع بالا در محصولات این  کشور است. تنوع بالا در تولید یک محصول باعث می شود قدرت انتخاب بازرگان برای انتخاب کالاهایی متناسب با نیاز بازار داخل کشور بیشتر شود. همچنین تنوع بالا در محصولات به بازرگان این امکان را می دهد تا قدرت پوشش بیشتر سلیقه ها را داشته باشد، کسب و کار خود را گسترش دهد و سود حاصل از واردات را افزایش دهد.

کیفیت مناسب تولیدات چینی

مراحل واردات شیشه عطر از چین

برای واردات کالا از چین بازرگانان باید مراحلی را سپری کنند. در صورتی که بازرگانان بتوانند به درستی و با کمترین هزینه از این مراحل عبور کنند می توانند سود خوبی از واردات شیشه عطر از چین کسب کنند.

 • انتخاب یک تولیدکننده مطمئن و مذاکره با آن

اولین گام برای واردات شیشه عطر از چین انتخاب یک تولید کننده معتبر و مطمئن و مذاکره با آن جهت تنظیم قرارداد است.  برای جستجو جهت انتخاب یک تولید کننده مناسب چینی می‌توان از روش‌های زیر اقدام کرد.

 • شرکت در نمایشگاههای بین المللی و تجاری معتبر و جستجو در میان تولیدکنندگان
 • استفاده از سایت هایی نظیر سایت علی بابا که لیست بزرگی از تولید کنندگان چینی در زمینه های مختلف است.
 • استفاده از تجربه سایر بازرگانان که در حوزه واردات شیشه عطر فعالیت می کنند.
 • کمک گرفتن از اتاق بازرگانی محل سکونت بازرگان
 • جستجو در گوگل

پس از انتخاب تولید کننده چینی نوبت به مذاکره با آن می رسد. مذاکره با تولید کننده چینی از روش‌های زیادی ممکن است اما استفاده از ایمیل رسمی ترین روش مذاکره با تولیدکننده چینی است. بازرگانان ایرانی  باید در زمینه های مختلف از جمله اینکوترمز  انتخابی جهت انجام معامله با تولیدکننده چینی مذاکره کنند. مذاکره با تولیدکنندگان چینی نیاز به دانستن زبان تجارت چینی ها دارد.

ارسال پیش فاکتور

 • دریافت پیش فاکتور ویا پروفرما از تولید کننده چینی و انعقاد قرار داد

پس از انجام مذاکرات بین بازرگان ایرانی و تولید کننده چینی  نوبت به آن می رسد که بازرگان از تولیدکننده تقاضای پروفرما و یا پیش فاکتور  کند. سندی که در آن کلیه اطلاعات شخصی خریدار و فروشنده از جمله نام و آدرس خریدار و  فروشنده، کلیه ویژگی های کالای مورد معامله از قبیل وزن، تعداد، قیمت و … و همچنین توافقات انجام شده بین طرفین در آن درج شده باشد را پروفرما گویند. پروفرمای ارسالی از طرف تولید کننده چینی باید توسط بازرگان تایید شود. بازرگانان باید به خوبی پروفرما را مطالعه کنند تا از درج کلیه توافقات طبق مذاکرات در پروفرما مطمئن شوند. زیرا پس از تایید پروفرما  بازرگان حق هیچگونه اعتراضی بابت مندرجات پروفرما را ندارد. پس از تایید پروفرما توسط بازرگان نوبت به تنظیم قرار داد می رسد. قرار داد ارسالی از طرف تولید کننده برای بازرگان به وسیله ایمیل همراه با امضای الکترونیکی قابل استناد است.

 • بررسی کالای آماده شده و ارسال حواله ارزی برای تولیدکننده چینی

پس از تنظیم قرارداد  دو طرف معامله ملزم  به انجام تعهدات خود هستند. هنگامی که تولیدکننده چینی تعهدات خود را به صورت کامل در مورد کالا انجام داد نوبت به بررسی کالا از طرف بازرگان و یا نماینده قانونی آن می رسد. بازرگانان معمولاً جهت کنترل کیفیت کالا  با شرکتهای چینی که در این راستا فعالیت می کنند همکاری می کنند.  این شرکت ها کارشناسانی دارند که می توانند به صورت تخصصی کالا را از لحاظ کیفیت بررسی کنند. در صورتی که کارشناسان کیفیت کالا را تایید کردند نوبت به ارسال حواله ارزی برای تولید کننده چینی است.  بازرگانان از طریق صرافی ها اقدام به حواله ارزی می کنند. پس از تسویه کامل با تولید کننده چینی کالا جهت ارسال به ایران بارگیری می شود.

ترخیص کالا

حمل و نقل کالا و واردات شیشه عطر از چین

حمل و نقل کالا از چین به ایران از تمامی روش های حمل و نقل امکان پذیر است.بیشترین حمل و نقل کالا بین دو کشور از طریق روش دریایی انجام می گیرد. برای کالاهایی که باید هرچه سریعتر وارد بازار فروش شوند مانند کالاهایی که تاریخ مصرف کوتاه دارند، از روش حمل هوایی استفاده می شود. از معایب استفاده از این روش هزینه بالای آن است.  برای کالاهایی که حجم زیاد و وزن سنگینی دارند بیشتر از روش حمل دریایی استفاده می شود.

 • ترخیص کالا از گمرک

آخرین مرحله واردات ترخیص کالا از گمرک است جهت ترخیص کالا از گمرک نیاز به مجوز های لازم است. برخی کالاها مانند کالاهای آرایشی و بهداشتی، داروها و  خوراکی ها به جز مجوز استاندارد که برای ترخیص تمامی کالاها نیاز است  باید مجوزهای بیشتری از سازمان های مربوطه کسب کنند.  بدون مجوزهای مورد نیاز امکان ترخیص کالا از گمرک وجود ندارد.

ترخیص کالا نیاز به تجربه و آگاهی کامل از قوانین گمرکی و تجاری دارد. به همین خاطر بازرگانان ترخیص کالای خود را برعهده ترخیص کاران ماهر، با تجربه و آگاه از قوانین گمرکی می‌سپارند.  زیرا این ترخیص کاران به خوبی می دانند که  نحوه عملکرد شان در مراحل ترخیص کالا باید چگونه باشد تا کالای وارداتی شامل حال تخفیف های مالیاتی و معافیت های گمرکی شود. در این صورت کالای وارداتی با سرعت زیاد و هزینه کم از گمرک ترخیص می شود.

بازرسی و بررسی کالا

چالش های واردات شیشه عطر از چین

وارد کنندگان شیشه عطر در انجام واردات با چالش هایی مواجه  هستند در صورتی که بازرگانان به درستی از این چالش ها عبور نکنند،  این چالش ها می توانند سود حاصل از واردات را  به شدت کاهش دهند. در این بخش از مقاله ما چالش های پیش روی واردات شیشه عطر از چین  را برای شما بازگو کرده ایم همچنین راه حل های عبور از این چالش ها را برایتان عنوان کرده ایم.

 • انتخاب درست تولید کننده چینی

یکی از مهمترین چالش های واردات شیشه عطر از چین انتخاب مناسب ترین و مطمئن ترین تولید کننده چینی جهت واردات است. هنگامی که  بازرگانان از طریق سایت علی بابا می خواهند اقدام به جستجو برای بهترین تولید کننده کنند و یا با سفر به چین قصد جستجو جهت انتخاب بهترین تولید کننده را دارند  با تعداد بی شماری تولید کننده چینی مواجه خواهند شد. این تعداد بی شمار از تولید کنندگان چینی بازرگانان را گیج و سردرگم می کنند و انتخاب را برای بازرگانان بسیار سخت و دشوار می کند. زیرا بازرگانان از اهمیت انتخاب درست تولید کننده چینی باخبر هستند. آن ها  به خوبی می دانند که با انتخاب اشتباه تولید کننده چینی ممکن است سرمایه خود را از دست بدهند و یا واردات آن ها حاصلی جز ضرر و زیان برای آن ها نداشته باشد. راه حل عبور از این چالش بزرگ همکاری با شرکتهای بازرگانی معتبری است که در عرصه صادرات و واردات کالا فعالیت می‌کنند.  شرکت های بازرگانی معتبر به خوبی از بهترین تولیدکنندگان چینی در  عرصه شیشه عطر آگاه هستند. آن ها می توانند  با انتخاب بهترین تولید کننده چینی، بهترین خرید رابرای بازرگانان ایرانی به ارمغان آورند.

 • حمل و نقل کالا از چین به ایران

پس از تسویه کامل با تولید کننده چینی کالاها باید جهت انتقال به بندر و یا فرودگاه بارگیری شود.  در این قسمت از واردات بازرگانان باید با شرکت های حمل و نقل چینی همکاری کنند و با آنها برای این منظور قرار داد ببندند.  یکی از چالش های پیش روی بازرگانان ایرانی انتخاب بهترین شرکت حمل و نقل چینی جهت انتقال کالاها در این مرحله از واردات است. شرکت های بازرگانی معتبر  آشنایی کاملی با شرکت های حمل و نقل چینی دارند آنها به خوبی می دانند که کدام شرکت ها خدماتی متناسب با نیاز بازرگانان را با کمترین هزینه ارائه می دهد. انتخاب شرکت حمل و نقل برای حمل و نقل کالاهایی نظیر شیشه عطر بسیار مهم است؛ زیرا این محصول یک کالای شکستنی است که ممکن است بر اثر حمل و نقل اشتباه از بین برود. در صورتی که بازرگانان جهت انتقال کالا بخواهند از روش هوایی استفاده کنند انتخاب یک شرکت هواپیمایی که قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشد چالش بعدی بازرگانان است.  در این زمینه نیز همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر می تواند راه گشای بازرگانان باشد.آگاهی کامل شرکت های بازرگانی معتبر با نرخ های شرکت های هواپیمایی باعث انتخاب بهترین شرکت هواپیمایی جهت انتقال کالای بازرگانان به ایران می شود.

 • ترخیص کالا از گمرک

یکی دیگر از چالش‌هایی که بازرگانان ایرانی برای واردات شیشه عطر از چین با آن مواجه هستند ترخیص این محصولات از گمرک است. همانطور که می دانید ترخیص کالا از گمرک یک کار تخصصی است و نیاز به آشنایی کامل به قوانین گمرکی و تجاری دارد. در صورتی که بازرگانان جهت ترخیص کالا از گمرک دچار اشتباه شوند و یا نادانسته  یکی از قوانین گمرکی را نقض کنند کالای آنها از گمرک ترخیص نمی شود ترخیص نشدن کالا از گمرک زیان های مالی شدیدی برای بازرگانان به همراه دارد؛ بنابراین برای عبور از این چالش بزرگ بهترین کار همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر است. شرکت های بازرگانی معتبر ترخیص کاران ماهر و با تجربه ای در اختیار دارند که می توانند کالاهای بازرگانان را با سرعت بالا و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص کنند.

هزینه مربوط به حمل‌ونقل و بسته‌بندی بار

بهترین روش واردات شیشه عطر از چین

همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر بهترین روش برای انجام واردات شیشه عطر از چین است. همکاری با این شرکت ها یک راه حل ساده برای چالش های پیچیده واردات شیشه عطر از چین است. بازرگانانی که قصد انجام یک واردات راحت و پرسود را دارند می توانند با همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر به این مهم دست پیدا کنند.  اما نکته مهم  اینجا است که بازرگانان بهترین شرکت بازرگانی را جهت همکاری انتخاب کنند تا بتوانند از مزیت های همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر بهره ببرند.

چالش ­های واردات پوشاک از چین

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB Trade) بهترین شرکت بازرگانی جهت واردات و صادرات

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر با ارائه خدماتی نظیر خرید، حمل و نقل، کارگو، ترخیص کالا و کلیه امور مربوط به آن بازرگانان عزیز را در واردات و صادرات کالا یاری می کند. مشاورین این شرکت آگاهی کاملی از شرایط بازار در ایران و چین دارند . این مشاوران می توانند با تکیه بر دانش و آگاهی خود بهترین و پرسود ترین مشاوره ها را به بازرگانان عزیز ارائه دهند.

 

 

 

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *