واردات تجهیزات پزشکی از دبی

3d rendering medical ventilator machine hospital 493806 557

اگر قصد واردات تجهیزات پزشکی از دبی را دارید؛ حتما باید قوانین و مقررات کشور مقصد را بدانید. این اطلاعات معمولا از طریق سایت سفارتخانه یا وزارت بازرگانی و اقتصاد امارات در اختیار شما قرار می‌گیرد. دریافت مجوزهای لازم جهت واردات تجهیزات پزشکی دبی نیز یکی از ضروری‌ترین اقداماتی است که حتماً باید پیش از واردات انجام بدهید. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، حتماً تا انتهای این مطلب با ما باشید تا شما را با شرایط واردات کالا از دبی و مسائلی از این قبیل آشنا کنیم.

صفر تا صد واردات تجهیزات پزشکی است دبی

برای واردات تجهیزات پزشکی از دبی باید یک سری از مراحل را طی کنید در ابتدا متقاضی واردات باید در سامانه غذا و دارو اداره کل تجهیزات پزشکی ثبت نام کند و کد irc و مجوز واردات تجهیزات پزشکی از دبی را بدهد بعد از اینکه مجوز را دریافت کرد باید اجازه نامه گمرک و پرداخت هزینه ترخیص کالا را نیز دریافت کند سپس این امکان را دارد که کالای پزشکی مورد نظر خود را وارد ایران کند.

همانطور که می‌دانید واردات و صادرات کالا به خصوص از کشورهای پردرآمد مانند امارات یکی از پرسودترین شاخه‌های تجارت بین الملل است و نقش برجسته‌ای در اقتصاد و بهداشت یک جامعه دارد. اما دولت‌ها همیشه در واردات تجهیزات پزشکی با حساسیت بیشتری عمل می‌کنند و سخت‌گیری‌های مخصوص به خود را دارند.

دلیل آن هم این است که این نوع تجهیزات با سلامتی افراد یک جامعه ارتباط مستقیم دارند و اگر در گمرک یا سایر نهادها نظارت دقیقی بر کنترل کیفی آنها وجود نداشته باشد، ممکن است سلامت و بهداشت اعضای یک جامعه با مشکلات جدی مواجه شود. از طرف دیگر سود حاصل از واردات تجهیزات پزشکی بسیاری از تاجران را ترغیب می‌کند تا در این زمینه به فعالیت بپردازند. به همین دلیل تمام سعی خود را می‌کنیم تا صفر تا صد تجارت و واردات تجهیزات پزشکی از دبی را شرح بدهیم.

واردات تجهیزات پزشکی از دبی چه شرایطی دارد؟

قوانین و مقررات مربوط به واردات تجهیزات پزشکی از دبی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که همواره مورد توجه بسیاری از افراد فعال در حوزه تجارت قرار می‌گیرد. به همین دلیل یکی از مهمترین شرایط واردات تجهیزات پزشکی از دبی دریافت مجوزها و بررسی مقررات کشور مبدا است. دریافت مجوز بهداشت و مجوزهای مربوط به واردات، جز مهم‌ترین شرایطی است که پیش از واردات تجهیزات پزشکی از دبی باید به آن توجه کنید. فراموش نکنید که تماس با سازمان‌ها و مقامات مربوط به کشور امارات، یا بررسی قوانین و مقرراتی که در وب سایت‌های رسمی سازمان‌های بازرگانی و تجارت این کشور وجود دارد، به شما کمک می‌کند تا با تمامی مجوزهای لازم برای واردات از دبی آشنا شوید.

نکته مهم دیگر به استانداردها و گواهینامه‌های لازم برای واردات تجهیزات پزشکی از دبی مربوط می‌شود. شما باید از گواهی‌ها و تاییدیه‌های لازم تامین کننده‌های تجهیزات پزشکی در کشور امارات مطمئن شوید. این امر از لازمه‌های واردات کالا از دبی به ایران است و باعث می‌شود در دریافت مجوزهای لازم از گمرک به مشکل بر نخورید.

تجهیزات پزشکی باید با بسته‌بندی و برچسب گذاری درست وارد کشور شوند. یک بسته‌بندی ایمن که مانع رسیدن آسیب و خرابی بار می‌شود. برچسب گذاری نیز باید حاوی اطلاعات مهم نظیر مدل تجهیزات، نام و شماره کالا، شرکت سازنده، کشور مبدا، تاریخ انقضا و سایر دستورالعمل‌های ایمنی باشد.

شرایط حمل و نقل و بیمه برای واردات تجهیزات پزشکی از دبی

برای واردات تجهیزات پزشکی از دبی و ترخیص کالا حتماً باید مراحل زیر را با دقت طی کنید:

بررسی مقررات و قوانین:

پیش از اقدام به واردات کالا از دبی حتماً باید قوانین و مقررات کشور مقصد را به طور دقیق بررسی کنید. اطلاعات مربوط به واردات تجهیزات پزشکی از کشورهای مختلف به ایران متفاوت است. به همین دلیل حتماً باید قوانین مربوط به کشور امارات را بررسی کنید.

ثبت سفارش و تنظیم قرارداد:

در مرحله دوم حتماً باید با تامین کنندگان تجهیزات پزشکی در کشور امارات تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. توجه داشته باشید که شرایط پرداخت، خرید، قیمت، زمان تحویل، بیمه و سایر جزئیات مربوط به واردات تجهیزات پزشکی از دبی حتماً باید در متن قرارداد ذکر شود.

پرداخت و انتقال وجه:

در مرحله بعد با توجه به متن قرارداد، هزینه تجهیزات را به تامین کننده پرداخت کنید. توجه داشته باشید که تمامی هزینه‌ها باید مرتبط با شرایطی باشد که در متن قرارداد مورد پذیرش هر دو طرف قرار گرفته است.

حمل و نقل:

در این مرحله باید بهترین روش حمل تجهیزات به کشور مقصد را انتخاب کنید. حمل و نقل مناسب برای واردات تجهیزات پزشکی به ایران می‌تواند هوایی، زمینی یا دریایی باشد. علاوه بر این انتخاب یک شرکت معتبر و قابل اعتماد نیز در این زمینه اهمیت بسیار زیادی دارد.

گمرک و ترخیص کالا:

پس از خرید تجهیزات پزشکی از دبی و واردات آن به ایران، نوبت به ترخیص کالا از گمرک می‌رسد. در این مرحله باید مدارک لازم جهت ترخیص کالا از گمرک را با خود به همراه داشته باشید و با اطلاع کامل از قوانین و مقررات گمرک ایران، تمامی دستورالعمل‌های لازم را رعایت کنید. تا فرایند ترخیص کالای شما از گمرک با سرعت بیشتری انجام شود.

کنترل کیفی و تحویل:

توجه داشته باشید که حتماً بعد از ترخیص کالا از گمرک کیفیت و سلامت آنها را به خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که مطابق با استانداردهای بهداشت جهانی هستند. اگر در این زمینه به مشکل برخوردید حتماً این موضوع را به تامین کننده اطلاع بدهید تا موضوع را پیگیری کند.

درامد واردات تجهیزات پزشکی از دبی

درآمد واردات تجهیزات پزشکی از دبی به عوامل مختلف نظیر نوع تجهیزات، حجم و مقیاس واردات، قیمت و شرایط بازار، نرخ ارز و میزان تقاضا بستگی دارد. برای تخمین میزان درامد واردات تجهیزات پزشکی از کشور امارات حتماً باید بررسی کنید که تجهیزات مورد نظر شما در بازار دبی چه قیمتی دارند و هزینه آن بین تامین کنندگان مختلف چقدر است. علاوه بر این حجم و مقیاس واردات نیز در تعیین قیمت نهایی تاثیر تاثیرگذار است.

اگر حجم زیادی از تجهیزات پزشکی را وارد ایران کنید، مطمئناً از تخفیفات خوبی برخوردار خواهید شد و کالاهای مورد نظر را به قیمت عمده خریداری خواهید کرد. نرخ ارز هم در تعیین میزان هزینه تاثیرگذار است. اگر ارز کشور شما نسبت به ارز کشور مبدا ارزش پایین‌تری داشته باشد؛مطمئناً حین خرید قدرت کمتری خواهید داشت. شرایط بازار و میزان تقاضا در کشور مقصد نیز اهمیت دارد. اگر میزان تقاضا برای تجهیزات پزشکی در کشور ایران بالا باشد و رقابت در این زمینه چندان زیاد نباشد؛ درآمد واردات تجهیزات پزشکی از دبی رقم قابل توجهی خواهد بود.

کلام پایانی

واردات تجهیزات پزشکی از دبی یکی از پرسودترین روش‌ها در تجارت بین الملل است و افراد زیادی را جذب خود می‌کند. با وجود سختی‌ها و مشکلاتی که در مسیر این نوع تجارت وجود دارد بسیاری از افراد تمایل دارند که از این روش برای کسب درآمد خود استفاده کنند. رعایت قوانین و مقررات کشور مبدا و شناخت تامین کنندگانی که در زمینه فروش تجهیزات پزشکی در دبی به فعالیت می‌پردازند، یکی از مهم‌ترین مواردی است که حتماً باید به آن توجه داشته باشید.

علاوه بر این کسب اطلاعات لازم راجع به قوانین و مقررات گمرکی و حساسیت بالای واردات تجهیزات پزشکی به شما کمک می‌کند تا با داشتن مدارک لازم در این زمینه هرچه سریع‌تر کالای خود را از گمرک ترخیص کنید.

شاید این مقاله را دوست داشته باشید: واردات از دبی با سرمایه کم

مقاله را به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *