واردات کالا از چین در کشور ما آمار بسیار بالایی دارد

واردات کالا از چین

میزان واردات کالا از چین در کشور ما آمار بسیار بالایی دارد. علت این موضوع نیز مزایای است که خرید کالا از چین برای بازرگان‌های ایرانی دارد. سالانه میلیون‌ها اقلام کالاهای مختلف از کشور چین وارد گمرک ایران می‌شود. واردات کالا به‌منظور تأمین نیازهای اساسی یک جامعه صورت می‌گیرد. به همین دلیل در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکلی در انجام آن، کشور دچار بحران می‌شود. بنابراین سران کشور موظف به تأمین نیاز مردم و جامعه هستند.

کالای متروکه چیست؟

هر کالایی می‌تواند تا 4 ماه بعد از ورود به گمرک و تاریخ تحویل اظهارنامه آن، همچنین صدور قبض انبار در محل بماند. اگر در مدت تعیین شده هیچ‌گونه اقدامی برای ترخیص کالاها صورت نگیرد، این کالا جزو اموال متروکه محسوب می‌شود. البته در صورتی که صاحب کالا مایل باشد این مهلت قابل تمدید است به شرطی که حق انبارداری به طور کامل پرداخت گردد.

مدت‌زمان نگهداری کالا در انبار

مدت‌ زمان نگهداری کالا در انبار گمرک بعد از واردات کالا از چین

برای این که بتوانید کالای خود را در انبار گمرک نگه دارید و این کالا شامل اجناس متروکه نشود، زمان شما محدود است. شما از زمان تحویل اجناس به انبار گمرک 3 ماه فرصت دارید تا برای ترخیص آن‌ها اقدام کنید. قوانینی که ذکر می‌کنیم، شامل واردات کالا از چین و سایر کشورها می‌شود. اگر صاحب کالا یا شرکت حمل‌ونقل دلیل موجهی برای عدم ترخیص کالا ارائه دهد، این مدت تا 2 ماه دیگر قابل تمدید است. البته هزینه انبارداری این مدت باید پرداخت شود. اگر باز هم در زمان تعیین شده صاحبان کالا اقدامی دال بر ترخیص آن انجام ندهند، کالا شامل قوانین متروکه می‌شود. بدین ترتیب سازمان جمع‌آوری و اموال تملیکی اجناس را به فروش می‌رساند.

دریافت وجه کمتر از میزان مقرر و مطالبه مابه‌التفاوت

به طور معمول اجازه ترخیص کالا زمانی صادر می‌شود که گمرک مطمئن شود، برای میزان پرداختی به گمرک ایرادی وجود ندارد. همچنین این پرداختی با قوانین واردات و صادرات کالا مطابقت دارد و هیچ‌گونه الزام قانونی وجود ندارد. صادر شدن سند ترخیص کالا به معنای تسویه همه تعهدات صاحب کالا در خصوص اظهارنامه گمرکی و اموری است که در حیطه وظایف گمرک است.

اما با این ‌وجود ممکن است به دلیل تسریع در انجام فرایند تشریفات گمرک اشتباهی در تعیین میزان پرداخت وجه به وجود آید که در زمان ترخیص مشخص شود. در چنین حالتی، گمرک و صاحب کالا وظیفه دارند هر چه سریع‌تر برای رفع این مشکل اقدام نمایند. این قوانین ثابت‌اند و تنها به واردات کالا از چین ختم نمی‌شوند. بدین ترتیب صاحب کالا یا گمرک برای استرداد یا مطالبه وجه درخواست می‌دهد. صاحب کالا و گمرک می‌توانند طرف مدت 8 ماه از زمان صدور سند ترخیص همه مبلغ یا مابه‌التفاوت را مطالبه نمایند.

کاهش تعرفه کالا

 کاهش تعرفه کالا بعد از ترخیص و دریافت مابه‌التفاوت

برخی از افراد مایل‌اند تا بدانند چنانچه کالایی از گمرک ترخیص شود و صاحب کالا بداند که پس از ترخیص تعرفه کالا کاهش‌یافته است، واردکننده کالا می‌تواند مابه‌التفاوت آن را دریافت نماید؟ خیر این امکان برای بازرگانان وجود ندارد. زیرا کاهش تعرفه‌ها بعد از ترخیص کالای آن‌ها ابلاغ شده است. به همین دلیل نمی‌توانند مابه‌التفاوت آن را دریافت کنند. تنها در شرایطی که پیش از ترخیص کالای شما، کاهش تعرفه‌ها به گمرک ابلاغ شود، واردکننده می‌توانید به مدت 8 ماه بعد از صدور سند ترخیص برای دریافت تمام یا مابه‌التفاوت اقدام نمایید.

ترخیص کالای خریداری شده

ترخیص کالای خریداری شده توسط بانک بعد از واردات کالا از چین

هر کالایی برای ورود به کشور باید سفارش بازرگانی آن ثبت شده باشد. البته در این بین استثناهایی نیز وجود دارد. مثلاً چنانچه واردات کالا از چین بدون ارز انجام شده باشد یا در مقابل صادرات خریداری شده باشد. در این شرایط نیازی به گشایش اعتبار وجود ندارد. اما در غیر این صورت، ترخیص کالاهای خریداری شده باید با روش بانکی انجام گیرد. البته در نوع ترخیص اداره گمرک بین هزینه‌های بانکی و غیربانکی تفاوتی وجود ندارد.

واردات کالا از چین را در مقاله امروز بررسی کردیم. فعالیت نمودن در زمینه واردات و صادرات کالا اصلاً کار راحتی نیست. زیرا این قوانین در کشورهای مختلف متفاوت‌اند. هرگونه سهل‌انگاری در این زمینه می‌تواند، منجر به خسارت زیادی شود. بنابراین صاحبان کالا باید دراسرع‌وقت در جهت ترخیص کالاهای خود از گمرک اقدام کنند. این فرایند زمانی حساس‌تر می‌شود که کالای وارد شده مواد غذایی باشد. زیرا این کالاها تاریخ انقضای مشخصی دارند و در صورت طولانی شدن پروسه ترخیص، ممکن است فاسد شوند. بر این اساس ضرر هنگفتی متوجه صاحب کالا می‌شود.

چین یکی از پهناورترین کشورهای آسیا به شمار می‌رود که به دلیل فعالیت‌های اقتصادی خود، در این حوزه نیز شهرت بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. افرادی که به‌تازگی قصد واردات کالا از چین را دارند و هنوز اطلاعات زیادی درباره این موضوع کسب نکرده‌اند، احتمالاً سؤالات زیادی درباره این موضوع در ذهن خود می‌پرسند. ما در این مقاله، مهم‌ترین اطلاعات درباره این موضوع را در اختیار این افراد قرار خواهیم داد. پس اگر شما هم می‌خواهید از کشور چین واردات کنید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

همان طور که پیش‌از‌این نیز گفتیم، چین را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین غول‌های اقتصادی در سراسر جهان دانست که صادرات و واردات زیادی با کشورهای جهان انجام می‌دهد. اگر شما هم می‌خواهید از این کشور کالایی را وارد کنید، باید اطلاعات کافی درباره این موضوع داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل کار خود را به اتمام برسانید. افرادی که قصد شروع این کار را دارند، باید بدانند که این کار بسیار تخصصی بوده و نیازمند تجربه و دانش لازم در این حوزه است.

واردات از چین با سرمایه

واردات کالا از چین با سرمایه کم

به نظر شما می‌توان با هزینه اندک شروع به واردات و صادرات از چین کرد؟ شاید برای شما جالب باشد که بدانید چین محصول خود را به کشورهای بسیاری من‌جمله ایالات متحده، آلمان، استرالیا، کره جنوبی، تایوان، ژاپن و ایران صادر می‌کند. به همین دلیل هم کار واردات و صادرات از این کشور می‌تواند یک کار پرسودی باشد که افراد زیادی به سمت آن روی آورده‌اند.

اگر می‌خواهید واردات از چین با سرمایه کم را آغاز کنید، بهتر است از محصولاتی شروع کنید که قیمت کمتر و سود بیشتری دارند. علاوه بر قیمت اجناس، هنگام واردات کالا از چین باید به روند کار خود نیز توجه داشته باشید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به بهترین سود برسید. توجه داشته باشید که سرمایه موردنیاز شما برای واردات از این کشور به نوع کالای انتخابی شما بستگی دارد.

واردات از چین

هزینه واردات کالا از چین

به نظر شما چه مقدار هزینه برای شروع واردات نیاز دارید؟ با داغ شدن بازار برای واردات و صادرات از چین و ایران، عده زیادی به فکر شروع این کار افتادند. اگر شما نیز می‌خواهید این کار را انجام دهید، باید همه هزینه‌ها را در نظر بگیرید تا بتوانید واردات از چین با سرمایه کم را با موفقیت به انجام برسانید.

هزینه سفر به چین

اولین هزینه‌ای که برای این کار نیاز دارید، هزینه سفر به چین است. برای اطلاع از این هزینه، در ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید و هزینه بلیت رفت و برگشت به همراه یک هتل را در نظر بگیرید. به همه این هزینه‌ها، دستمزد یک مترجم هم اضافه کنید و با هزینه‌های خوراک و پوشاک خود جمع بزنید.

هزینه ارسال بار از چین

یکی دیگر از هزینه‌هایی که هنگام واردات از این کشور یا هر کشور دیگری به آن برخورد می‌کنید، هزینه‌های مربوط به ارسال بار و بسته‌بندی آن است. این هزینه‌ها بسته به نوع کالای شما تفاوت دارد. پس اگر می‌خواهید هزینه واردات از چین برای شما کاهش پیدا کند، بهتر است به سراغ اجناسی بروید که حجم کمتری دارند.

واردات از چین

هزینه مالیات و ترخیص بار از چین

اگر می‌خواهید هزینه خود برای واردات کالا از چین به ایران را کاهش دهید، بهتر است قبل از شروع این کار اطلاعات کافی درباره قوانین هر دو کشور برای ترخیص و واردکردن بار کسب کنید. بعد از مطالعه این قوانین، متوجه خواهید شد که چه اجناسی تعرفه مالیاتی بالایی دارند و در نتیجه، از واردکردن آن کالاها خودداری خواهید کرد تا ترخیص کالا از چین به ایران برای شما ساده شود.

از دیگر هزینه‌هایی که باید محاسبه کنید، هزینه‌های مربوط به انبارداری، ترخیص بار و هزینه کارگر است. اگر می‌خواهید هزینه ترخیص کالا از چین به ایران برای شما کاهش پیدا کند، بهتر است که تأخیر نداشته باشید.

نوع محصول وارد شده از چین

مسلماً مهم‌ترین موضوعی که تأثیر بسیار زیادی در هزینه واردات از چین دارد نوع کالای انتخابی شماست. همان طور که می‌دانید، بخش اعظمی از هزینه شما برای خرید کالا مصرف می‌شود. به همین دلیل هم بهتر است در انتخاب نوع کالای خود نهایت دقت را به خرج دهید.

واردات از چین

بهترین محصول برای واردات از چین

همان طور که در بالا متوجه شدید، نوع کالای انتخابی شما برای واردات تأثیر بسیار زیادی در موفقیت شما دارد. همچنین اگر این کار را به‌تازگی آغاز کرده‌اید، باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشید. زیرا با شناخت کالاهای پرسود می‌توانید در زمان کمتر، سود بیشتر کنید و همچنین از ریسک به خطر افتادن مال خود بپرهیزید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید محصولاتی که بیشترین سود را برای واردات کالا از چین دارند، مربوط به دستگاه‌های الکترونیکی می‌شوند. دلیل این موضوع هم این است که کشور چین یکی از بهترین کشورهای تولیدکننده محصولات الکترونیکی است و به همین دلیل هم محصولات متنوع‌تر با قیمت‌های مناسب‌تری عرضه می‌کند. در این بخش می‌توانید لیستی را مشاهده کنید تا بتوانید بهترین محصول برای واردات از چین را بهتر انتخاب کنید.

 • لپ‌تاپ
 • تجهیزات پخش صوتی
 • ترانسفورماتورهای الکتریکی
 • لوازم جانبی گوشی
 • انواع مبلمان
 • چمدان و کیف
 • ابزارهای پخش‌کننده ویدئو
 • تجهیزات خودرو
 • نیمکت و صندلی
 • لامپ
 • بخاری برقی
 • سیم عایق
 • هدفون و میکروفون
 • کاغذ
 • لوازم خانگی
 • قطعات ساختمانی

روش واردات کالا از چین

کسانی که قصد واردات از کشور چین را دارند، بهتر است در ابتدا روش این کار را به‌دقت مطالعه فرمایند تا در حین کار با مشکلی مواجه نشوند. روش واردات از چین به این صورت است که بعد از خرید کالای موردنظر و انجام کارهای لازم در زمینه ترخیص آن، باید به یکی از بنادر و گمرک‌های مرتبط در این زمینه مراجعه کرد.

واردات از چین علی بابا به شما این امکان را می‌دهد که کالاهای موردنظر خود را به‌صورت اینترنتی را دادوستد کنید. این وب‌سایت یکی از معتبرترین سایت‌های موجود در این زمینه از شهرت زیادی برخوردار است و می‌توانید از آن اطمینان کامل داشته باشید. با استفاده از واردات از چین علی بابا شما می‌توانید با انواع شرکت‌های بین‌المللی ارتباط برقرار کنید.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید کار واردات کالا از چین را آغاز کنید، باید به نکات بسیار زیادی توجه داشته باشید. ما در این نوشتار، برخی از مهم‌ترین نکات مربوط به این حوزه را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. پس قبل از انجام هر کاری، کمی وقت گذاشته و مقاله بالا را به‌دقت مطالعه فرمایید.

بهترین کالاهای وارداتی از چین کدامند؟

بهترین کالاهای وارداتی از چین و اطلاعات مربوط به آن از مواردی است که قصد داریم در این مقاله به طور اجمالی به بررسی آن بپردازیم. همانطور که می‌دانید کشور چین یکی از مقاصد بین المللی به منظور وارد کردن محصولات است. بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکایی و حتی آفریقایی اولین کشور خود به منظور وارد کردن را چین می‌دانند. سهولت در انتخاب محصولات، فراوانی بسیار زیاد، تنوع در کیفیت و تعداد و . . . از مواردی است که می‌تواند باعث شود بسیاری از این کشورها از چین محصولات مورد نیاز خود را وارد کنند.

همچنین باید به این موضوع توجه داشت که کشور چین از نظر قیمتی نیز یکی از کشورهای بسیار مناسب جهت واردات محصولات مختلف است. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم تا اطلاعات کلی درباره بهترین کالاهای وارداتی از چین و موارد مرتبط به آن را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

واردات از چین با سرمایه

بهترین کالاهای وارداتی از چین که سودآوری بسیار بالایی دارند

کشور چین با سیاست‌های زیرکانه خود توانسته به یکی از پنج قدرت برتر جهان از نظر اقتصادی نیز تبدیل شود. داشتن برنامه، پیوستگی در فعالیت‌ها و درنظر گرفتن شرایط مختلف توانسته این کشور را به یکی از قطب‌های تجارت در قاره کهن تبدیل کند. گفته می‌شود کشور چین در سال 2028 می‌تواند با سبقت گرفتن از ایالات متحده آمریکا به اولین کشور جهان از نظر اقتصاد تبدیل شود. یکی از مشخصه‌های اصلی در رسیدن به این موضوع، افزایش حجم صادرات و به‌کارگیری نیروهای متنوع در زمینه‌های مختلف است.

 1. محصولات الکترونیکی و دانش بنیان

البته باید این موضوع را درنظر داشت که کشور چین در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات توانسته به یکی از برترین‌های جهان تبدیل شود. به همین دلیل بسیاری از کشورهای علاقه‌مند به وارد کردن بسیاری از محصولات در این زمینه هستند. به همین دلیل بسیاری از واردکنندگان فعال در ایران علاقه بسیار زیادی به وارد کردن محصولات الکترونیکی و دانش بنیان دارند. کشور چین نیز از این حجم از صادرات به کشورهای نظیر ایران توانست چیزی بیش از 2.5 میلیارد دلار سود کند. البته این مبلغ برای تنها کشور ایران نیست و بسیاری از کشورهای دیگر نیز از چین کالا وارد می‌کنند. از محصولات پرطرفدار که از چین وارد می‌شوند و سود بسیار زیادی دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رایانه
 • تلفن همراه
 • ترانسفورماتورهای الکتریکی
 • مدارهای الکترونیکی
 • کنسول‌ها و بازی‌های ویدیویی
 • تجهیزات مرتبط با سیستم حفاظتی
 • تجهیزات صوتی

این محصولات به دلیل داشتن کیفیت و تنوع بسیار بالا در طراحی می‌توانند مقاصد بسیاری از کشورهایی باشند که در چند سال اخیر توجه بسیار زیادی به تکنولوژی و فناوری اطلاعات داشته‌اند. اگر جامعه آماری بسیار مناسبی برای فروش محصولات باکیفیت و مقرون به صرفه الکترونیکی در ایران دارید، بهترین کالاهای وارداتی از چین می‌تواند محصولات الکترونیکی باشد.

 1. پوشاک و البسه

این دسته از محصولات طرفداران بسیار زیادی در ایران و بسیاری از کشورهای آسیایی و حتی اروپایی دارد. ارزان بودن نیروی کار، تعدد شرکت‌های ساخت و طراحی پوشاک و همچنین قیمت ارزان محصولات کشور چین باعث شده تا بسیاری از وارد کنندگان فعال در سرتاسر دنیا، از چین لباس وارد کنند. از این دسته محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ژاکت بافتنی
 • کیف و کفش
 • لباس و شلوار غیربافتنی
 • کتانی‌های حرفه‌ای برای رشته‌های ورزشی
 • لباس چرم

بسیاری از واردکنندگان متاسفانه محصولات درجه سه یا چهار از دسته لباس‌ها را از چین وارد می‌کنند. این درحالی است که محصولات درجه یک و حتی دو این کشور می‌تواند از بسیاری از برندهای جهانی نیز قوی‌تر باشد. البته باید بدانید که قیمت تمام شده همچنان ارزان‌تر و راحت‌تر از وارد کردن لباس درجه یک از کشورهای اروپایی و یا سایر کشورهای آسیایی خواهد بود. اگر قصد دارید یکی از بهترین کالاهای وارداتی از چین را در لیست محصولات خود داشته باشید، البسه و پوشاک می‌تواند یکی از اولین‌ها در لیست شما باشد.

واردات خودرو به کجا رسید؟

 1. قطعات و لوازم جانبی ماشین

همانطور که می‌دانید در چند سال اخیر انواع مختلفی از ماشین‌های مقرون به صرفه و به نسبت بهتر از خودروهای ایرانی وارد کشور شد. استقبال نسبتا خوب مردم باعث شد تا بسیاری از شاخه‌های کاری دیگر نیز رشد قابل توجهی را تجربه کنند. یکی از این شاخه‌های کاری، قطعات خودرو و تعمیرات آن است. به همین دلیل اگر علاقه به واردات قطعات خودرو دارید، یکی از بهترین کالاهای وارداتی از کشور چین، قطعات خودرو است. از این محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بلبرینگ
 • تجهیزات صوتی ماشین
 • رادیاتور
 • لاستیک
 • سپر

این محصولات در ابتدای کار به دلیل این که در ایران اتومبیل نوع خود را دارند، می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب برای انتخاب به حساب بیاید. از طرفی تنوع در انتخاب نیز می‌تواند یک عامل بسیار مهم و تاثیرگذار برای انتخاب محصولات باشد. به همین دلیل بهتر است حتما در لیست واردات خود، قسمت قطعات و تجهیزات ماشین را نیز در اولویت خود قرار دهید.

قوانین کابوتاژ

 1. محصولات خرد

محصولات خرد یکی دیگر از زمینه‌هایی است که کشور چین توانسته در این زمینه نیز بسیار قوی عمل کند. به زبان ساده‌تر “از شیر مرغ تا جون آدمیزاد” در کشور چین تولید می‌شود. اگر علاقه دارید تا سود بسیار زیادی از واردات داشته باشید، محصولات خرد و تک می‌تواند سود مناسبی را برای شما داشته باشد. محصولات خرد یکی از بهترین کالاهای وارداتی از چین به حساب می‌آید. از این محصولات می‌تواند به موارد زیر اشاره کرد.

 • بخاری برقی
 • انواع محصولات پلاستیکی
 • سیم عایق
 • صندلی و نیمکت
 • هندزفری

بهترین کالاهای وارداتی از چین و اطلاعات مربوط به این موضوع از مواردی است که در این مقاله آن را مورد بررسی قرار دادیم. کسب آگاهی در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا به بهترین شکل ممکن از فعالیت خود سود کسب کنید.

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *