واردات عروسک از چین

واردات عروسک از چین

واردات عروسک از چین

واردات عروسک از چین یکی از پرسودترین واردات محسوب می شود. از همین رو بسیاری از بازرگانان تمایل دارند تا به واردات عروسک از چین بپردازند. یکی از عواملی که می‌تواند در میزان سوددهی این واردات از چین موثر باشد نحوه عملکرد بازرگان برای عبور از مراحل واردات است. واردات عروسک از چین مانند تمام واردات های دیگر با چالش هایی روبرو است.  در صورتی که بازرگانان بتوانند به درستی این چالش ها را پشت سر گذارند می توانند واردات پرسودی را تجربه کنند. عبور از چالش های واردات نیازمند آگاهی کامل از قوانین  بین المللی، گمرکی و تجاری دو کشور، آشنایی کامل با شرکت های چینی که طی واردات می توانند به بازرگان کمک کنند، آشنایی با روشهای حمل و نقل و … است. از این رو بیشتر بازرگانان برای اینکه بتوانند مراحل واردات را به درستی پشت سر بگذارند و سود خوبی از واردات کسب کنند با شرکت های بازرگانی معتبر نظیر شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade) همکاری می کنند. همچنین  همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر این اطمینان خاطر را برای بازرگانان به دنبال دارد که در طی واردات آن ها، نادانسته قوانینی را نقض نخواهند کرد که گرفتار عواقب مالی و غیر مالی آن شوند.  ما در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با واردات عروسک از چین آشنا کنیم. مزایا و چالش های این واردات را برای شما بازگو کنیم و در آخر بهترین روش واردات عروسک از چین و بهترین شرکت واردات از چین را به شما معرفی کنیم.

مزایای واردات عروسک از چین

مزایای واردات عروسک از چین  

واردات عروسک از چین مزایایی دارد که بازرگانان را ترغیب به ورود به این حوزه می کند. این مزایا می‌تواند به دلیل انتخاب عروسک به عنوان کالای وارداتی و یا انتخاب چین به عنوان کشور مبدأ واردات باشد. مزایای واردات عروسک از چین می تواند باعث شود که بازرگانان به هدف اصلی خود که کسب سود از واردات است نزدیکتر شوند. اکنون مزایای واردات عروسک از چین را برایتان بازگو می کنیم.

  • ارزان بودن عروسک چینی

یکی از مزایایی که انتخاب عروسک به عنوان کالای وارداتی از چین برای بازرگانان دارد این است که این کالا در چین با قیمت بی نهایت ارزانی تولید و عرضه می‌شود. فراوانی نیروی کار در چین باعث شده که هزینه دستمزد ها که یکی از اصلی ترین هزینه های تولید به حساب می‌آید بی نهایت کاهش یابد. کاهش هزینه تولید در چین باعث می شود که بهای کالای چینی ارائه شده در بازار چین بسیار کم تر از بهای همان کالا در بازار کشورهای دیگر باشد. بهای پایین عروسک چینی باعث می شود که بازرگانان سود بیشتری از واردات عروسک کسب کنند. همچنین از دیگر مزایای بهای پایین عروسک در چین می توان به کسب توانایی قدرت رقابت با عروسک های تولید داخل در بازار فروش اشاره کرد. در واقع ارزان بودن عروسک در چین باعث می شود که پس از پرداخت هزینه های واردات و افزایش قیمت تمام شده کالا در ایران این عروسک ها باز هم از نظر قیمت می توانند با عروسک های ایرانی در بازار فروش رقابت کنند.

کیفیت خوب عروسک های چینی

  • کیفیت خوب عروسک های چینی

به دلیل پیشرفتی که چین در اقتصاد خود به دست آورده است توانسته تکنولوژی های خوب و به روزی را در صنعت تولید خود به کار ببرد. استفاده از همین تکنولوژی های به روز و همچنین دستگاه های پیشرفته در فرایند تولید کالاهای چینی، باعث شده کیفیت کالاهای چینی افزایش یابد. بازرگانانی که به واردات عروسک از کشور چین می پردازند به خوبی می دانند که این عروسک ها باید کیفیت خوبی داشته باشند تا بتوانند تست سرب و همچنین آزمایش‌های اشتعال پذیری را پشت سر بگذارند در غیر این صورت، اگر عروسک های وارداتی  نتوانند مجوزهای لازم مانند مجوز استاندارد را از ارگان های مربوطه کسب کنند نمی توانند عروسک های خود را وارد کشور کنند.

  • حمل و نقل ساده و آسان

وزن کالای  وارداتی می تواند در هزینه ی حمل و نقل بسیار موثر باشد. هر چه وزن کالای وارداتی بیشتر باشد هزینه حمل آن بیشتر است. عروسک این مزیت را دارد که وزن سنگینی ندارد از این رو می توان عروسک ها را با هزینه حمل و نقل کمتری وارد کشور کرد. همچنین حمل و نقل عروسک مانند کالاهای حساس نیست که نیاز به حمل و نقل تخصصی داشته باشد؛ بنابراین هزینه حمل و نقل آن از کالاهایی که نیاز به مراقبت بیشتری در حمل و نقل دارند کمتر است.

رابطه تجاری دوستانه با چین

  • رابطه تجاری دوستانه با چین

یکی از مزیت های واردات عروسک از چین رابطه خوب و دوستانه بین کشور ایران و چین است. متاسفانه در سال های اخیر کشور ما دچار تحریم های فلج کننده ای شده که اقتصاد ما را بی نهایت بیمار کرده است. رابطه تجاری ایران با بسیاری از کشورها به دلیل تحریم‌ها قطع شده و این امر توانسته تاثیر منفی زیادی بر اقتصاد ایران گذارد و واردات کشور را بی نهایت محدود کند.  کشور چین از دیرباز رابطه صمیمی و دوستانه ای با کشور ایران داشته است. چین از تحریم ها پیروی نکرده و همچنان این رابطه صمیمی را حفظ کرده است. همین رابطه صمیمانه با کشور چین سبب می‌شود که واردات از این کشور ساده تر و کم هزینه تر از کشورهای دیگر باشد.

چالش های واردات عروسک از چین

چالش های واردات عروسک از چین

همانطور که در این مقاله گفتیم واردات عروسک از چین با چالش هایی همراه است. آشنایی با این چالش ها و انتخاب راه حل های درست برای عبور از آن ها می تواند به بازرگانان برای داشتن یک واردات پرسود کمک کند.  در ادامه مقاله تعدادی از این چالش ها  و همچنین راه حل های عبور از آنها را برای تان عنوان کرده ایم.

انتخاب یک تولید کننده و یا تامین کننده معتبر چینی

  • انتخاب یک تولید کننده و یا تامین کننده معتبر چینی

در صورتی که بازرگانان بخواهند از سایت علی بابا برای انتخاب یک تولید کننده و یا تأمین کننده معتبر استفاده کنند، با تعداد بی‌شماری از تولیدکنندگان روبرو می‌شوندکه بازرگانان را گیج و سردر گم می کند. یکی از چالش‌های اصلی واردکنندگان عروسک از چین انتخاب یک تولید کننده معتبر از میان این حجم از تولیدکنندگان است. انتخاب درست یک تولید کننده  می‌تواند تاثیرات مثبت فراوانی بر روی سود حاصل از واردات داشته باشد. بازرگانان باید بی نهایت دقت کنند تا گرفتار تولیدکنندگان کلاهبردار چینی که تعدادشان  کم نیز نیست نشوند.

راه حل عبور از این چالش این است که بازرگانان خرید خود را به شرکت های بازرگانی معتبر بسپارند. شرکت های بازرگانی معتبر آشنایی خوبی با تولیدکنندگان چین در تمامی حوزه ها از جمله حوزه عروسک دارند. آن ها آشنایی کاملی با زبان تجارت چینی ها دارند و می توانند تخفیف های خوبی از تولید کنندگان چینی دریافت کنند.  همچنین به دلیل تجربه ای که این شرکت ها  در امر واردات و خرید از چین دارند می توانند خریدی مطمئن و ارزان برای بازرگانان ایرانی به ارمغان آورند.

ترخیص کالا

  • حمل و نقل عروسک ها از چین به ایران

یکی دیگر از چالش‌هایی که بازرگانانی که در حوزه عروسک فعالیت می کنند با آن روبرو هستند، انتخاب درست ترین روش حمل و نقل است. همچنین انتخاب یک شرکت حمل و نقل چینی که بتواند عروسک ها را از درب کارخانه بارگیری کند و آنها را به فرودگاه و یا بندر انتقال دهد یکی دیگر از چالش‌هایی است که بازرگانان با آن روبرو هستند. بازرگانان در این حوزه نیز باید کاملا با قوانین آشنا باشند تا دچار مشکل نشوند. مثلاً باید بدانند که طبق قوانین چین و قوانین حمل و نقل هوایی، حمل و نقل کالا هایی که در آنها باتری به کار برده شده ممنوع است؛ بنابراین بازرگانان نمی‌توانند برای جابجایی عروسک هایی که باتری دارند از روش حمل هوایی استفاده کنند.

این چالش نیز از طریق همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر قابل حل است.شرکت های بازرگانی آشنایی خوبی با روش های حمل و نقل دارند آنها به خوبی می توانند بهترین روش  حمل و نقل متناسب با کالای وارداتی شما را انتخاب کنند.  همچنین این شرکت ها آشنایی کاملی از شرکت های حمل و نقل چینی دارند. شرکت های بازرگانی به خوبی می دانند که کدام شرکت ها می توانند خدمات مورد نیاز شما را با کمترین هزینه ارائه دهند؛ بنابراین می توانند حمل و نقل کالای شما را با کمترین هزینه انجام دهند.

ترخیص کالا

  • ترخیص کالا از گمرک

یکی از بزرگترین مشکلات بازرگانان در حوزه واردات از جمله واردات عروسک ترخیص کالای وارداتی از گمرک است. هزینه های ترخیص کالا از گمرک از مهم ترین هزینه های واردات به شمار می رود که کاهش و یا افزایش آن می‌تواند در میزان سوددهی واردات بسیار موثر باشد. به جز هزینه گمرک کسب مجوزهای لازم جهت ترخیص کالا از گمرک از دیگر نکات مهم در پروسه ترخیص کالا به شمار می رود. یکی از نکات مهمی که در ترخیص کالا بسیار حائز اهمیت است رعایت قوانین گمرکی کشور است. گاهی به دلیل حمایت دولت از تولید داخلی یک کالا واردات آن کالا مطابق با قوانین گمرکی ممنوع است. در این صورت نقض قوانین می تواند هزینه های مالی سنگینی برای وارد کننده به دنبال داشته باشد. عملکرد صحیح در عبور از مراحل پروسه ترخیص کالا در واردات بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که عملکرد بازرگانان در پروسه ترخیص کالا اشتباه باشد گمرک همانند یک سد بزرگ در مقابل بازرگانان عمل می کند و اجازه ورود قانونی کالای بازرگانان به داخل کشور را نمی دهد.

راه حل این چالش بزرگ  برای بازرگانان بکارگیری ترخیص کاران ماهر و با تجربه است که در صورت همکاری با شرکت های بازرگانی می توانند از خدمات آن ها بهره ببرند.  این ترخیص کاران به قوانین گمرکی مسلط هستند و آگاهی کاملی حتی از کوچکترین تغییرات آن دارند. این ترخیص کاران به خوبی می دانند که چگونه باید در مراحل ترخیص کالا عمل کنند تا بتوانند کالای وارداتی را شامل تخفیف های مالیاتی و یا معافیت های گمرکی کنند. آشنایی کامل این ترخیص کاران با قوانین گمرکی امکان ترخیص سریع عروسک ها از گمرک را ممکن می کند؛ بنابراین بازرگانان در صورتی که با شرکت های بازرگانی معتبر همکاری کنند می توانند با کمترین هزینه و بیشترین سرعت کالای خود را از گمرک ترخیص کنند.

  • رعایت نکردن قوانین کپی

کارخانه های عروسک سازی چین برای جلب توجه بچه ها و همچنین افزایش فروش خود از تصاویر انیمیشن های مشهور در ساخت عروسک های خود استفاده می کنند و این تصاویر را روی عروسک های تولیدی خود چاپ می کنند. در صورتی که تولید کنندگان این عروسک ها از شرکت های انیمیشن مجوزهای لازم را کسب نکرده باشند و بدون اجازه اقدام به چاپ این تصاویر روی عروسک ها کنند از قوانین چین تخلف کرده اند. این تخلف باعث می شود که گمرک چین اجازه خروج این عروسک ها را به وارد کننده ندهد. در این صورت وارد کننده زیان می بیند زیرا در صورتی که در قرارداد بین تولیدکننده و واردکننده پیش‌بینی چنین مشکلی نشده باشد نمی تواند اجناس را به تولید کننده نیز پس دهد.

راه حل این مشکل نیز همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر است.  این شرکت ها  به خوبی از قوانین گمرکی باخبر هستند. از این رو مجوز های لازم تولید کنندگان را پیش از خرید بررسی می کنند. آن ها می توانند با انتخاب بهترین  و مطمئن ترین تولیدکنندگان خریدی مطمئن و پرسود را برای واردکنندگان به ارمغان آورند.

انتخاب بهترین تولیدکننده و یا تامین کننده

بهترین روش واردات عروسک از چین

با توجه به آنچه گفته شد به خوبی در می یابیم که بهترین روش واردات عروسک از چین همکاری با شرکتهای بازرگانی معتبری است که در  زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت می‌کنند. همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر مزایای بی شماری برای بازرگانان دارد و می تواند از مسئولیت های زیاد بازرگانان در امر واردات بکاهد.

همان طور که می دانید تجارت در هر زمینه‌ای که باشد ریسک و خطر دارد تجارت خارجی ریسک و خطر بیشتری نسبت به تجارت داخلی دارد. همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر این مزیت را دارد که بازرگانان می‌توانند تجارتی برپایه آگاهی و تجربه انجام دهند و اینگونه از ریسک و خطر تجارت بکاهند. همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر می تواند از هزینه های اضافی و غیر مترقبه که ممکن است در جریان واردات برای بازرگان اتفاق بیفتد بکاهد و سود حاصل از واردات را برای بازرگان افزایش دهد.

بازرگانان باید توجه داشته باشند که جهت همکاری با شرکت های بازرگانی بهترین شرکت بازرگانی را برای همکاری انتخاب کنند تا بتوانند از مزایای همکاری با شرکت بازرگانی به طور کامل بهره ببرند.

عدم توانایی در ارتباط‌گیری

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB Trade) بهترین شرکت بازرگانی جهت واردات و صادرات

شرکت بازرگانی (KMB T rade) بهترین شرکت بازرگانی است و بازرگانان عزیز می‌توانند بهترین خدمات را جهت واردات و صادرات از آن دریافت کنند. رضایت بازرگانانی که تاکنون با این شرکت همکاری کرده اند و همچنین کارنامه درخشانی که این شرکت در زمینه واردات و صادرات تاکنون از خود به نمایش گذاشته است این موضوع را ثابت می‌کند.  این شرکت می تواند  خدمات خود را در زمینه خرید، حمل و نقل، کارگو، ترخیص کالا و کلیه امور مرتبط با آن از چین و سایر کشور ها به بازرگانان عزیز ارائه دهد. مشاورین این شرکت آگاهی کاملی از شرایط بازار در ایران و سایر کشور ها دارند. مشاورین این شرکت می توانند با مشاوره های تخصصی که به بازرگانان ارائه می دهند بازرگانان را در رسیدن به سود بالایی از واردات یاری کنند.

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]
مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *