واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین

واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین

واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین

واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین یکی از حوزه های واردات است که می تواند تجارت پرسودی برای بازرگانان ایرانی به حساب آید. همانطور که می دانید واردات کالاهایی برای بازرگانان می تواند  بسیار پرسود باشد که تقاضا  برای خرید آن کالا در داخل کشور زیاد باشد. امروزه به دلیل استفاده زیاد از کامپیوتر توسط عموم مردم تقاضا برای خرید لوازم جانبی آن نیز بسیار بالا است. تولیدات داخلی ایران  در حوزه لوازم جانبی کامپیوتر نمی تواند پاسخگوی تقاضای مردم برای خرید این محصولات باشد؛ بنابراین بازرگانان ایرانی با یک خرید خوب از چین و انجام درست مراحل واردات می توانند سود خوبی از واردات لوازم جانبی کامپیوتر کسب کنند. بازرگانان برای داشتن یک خرید خوب و انجام درست مراحل بازرگانی باید دانش و تجربه این کار را داشته باشند تا بتوانند موفق عمل کنند در غیر این صورت با ورود به این حوزه متحمل زیان خواهند شد. اما برای بازرگانانی که تمایل دارند وارد حوزه واردات شوند ولی دانش و تجربه لازم را ندارند راهکاری وجود دارد تا این بازرگانان نیز بتوانند از طریق واردات کسب سود کنند. همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر و مطمئن نظیر شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade) می تواند بهترین راهکار برای این بازرگانان باشد. شرکت های بازرگانی معتبر می توانند از گام نخست تا پایان واردات بازرگانان را یاری دهند و آن ها را حمایت کنند.

واردات لپ تاپ از چین

بهترین لوازم جانبی کامپیوتر جهت واردات از چین

با توجه به اینکه لوازم جانبی کامپیوتر بسیار متنوع و مختلف است انتخاب یک لوازم جانبی که واردات آن بتواند سود خوبی نصیب بازرگان کند انتخاب راحتی نیست. انتخاب درست یکی از لوازم جانبی کامپیوتر جهت واردات به بازرگانان کمک می کند یک تجارت آسان، بی دردسر و پرسودی را تجربه کنند. انواع مختلفی از لوازم جانبی کامپیوتر وجود دارد. کیبورد، ماوس، هدست، هدفون، هندزفری، اسپیکر، وب کم و… از لوازم جانبی کامپیوتر هستند که بازرگانان می توانند جهت واردات انتخاب کنند. اما یک کالا به صورت دائمی و همیشگی نمی تواند برای واردات مناسب و پرسود باشد. بسته به زمان واردات و شرایط اقتصادی موجود باید بهترین انتخاب را از میان این لوازم جانبی انجام داد. برای اینکه بازرگانان بتوانند درست ترین انتخاب را از بین لوازم جانبی کامپیوتر داشته باشند توجه به چند نکته ضروری است.

 • بررسی میزان تقاضا و شناسایی نیاز تقاضاکنندگان ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

برای اینکه بازرگانان بتوانند بهترین انتخاب را در حوزه واردات لوازم جانبی کامپیوتر داشته باشند باید پیش از اقدام به واردات نیاز های بازار و همچنین حجم تقاضا را مورد بررسی قرار دهند. شناسایی کالاهایی که تقاضا برای خرید بالایی دارند می تواند کمک بزرگی به انتخاب درست یک محصول جهت واردات به بازرگانان کند.

 • میزان سرمایه بازرگان و قیمت کالای انتخابی در کشور مبدا ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

گاهی سود حاصل از واردات یک کالا در واردات با تعداد بالا از آن محصول است. بنابراین هنگام انتخاب یک کالا برای واردات باید به میزان سرمایه بازرگان توجه شود. بررسی این نکته که با توجه به میزان سرمایه بازرگان و قیمت کالا در کشور چین واردات چه حجمی از کالا برای بازرگان مقدور است و همچنین اینکه حجم وارداتی چقدر برای بازرگان سود دارد می تواند در انتخاب درست یکی از لوازم جانبی کامپیوتر تاثیرگذار باشد.

قوانین تجارت خارجی

 • قوانین تجارت خارجی ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

به توجه به شرایط اقتصادی کشور قوانین واردات کالا ها ثابت نیست و تغییر می کند. گاهی دولت جهت حمایت از تولید داخلی یک کالا ورود، آن کالا از طریق واردات را ممنوع اعلام می کند. واردکنندگان پیش از اینکه بخواهند کالایی را جهت واردات انتخاب کنند باید با جدیدترین قوانینی که در این حوزه وجود دارد آشنا شوند. آشنایی بازرگانان با قوانین واردات و صادرات از هدر رفت وقت و سرمایه بازرگانان جلوگیری می کند

مراحل و نحوه انجام واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین

واردات لوازم جانبی کامپیوتر هنگامی برای بازرگانان پرسود خواهد بود که بتوانند به درستی و با کمترین هزینه مراحل واردات را پشت  گذارند. برای اینکه بازرگانان بتوانند به درستی مراحل واردات را پشت سرگذارند باید کاملا با مراحل واردات آشنا باشند. از اینرو ما در این مقاله مراحل واردات را برایتان شرح می دهیم.

انتخاب یک تولیدکننده

 • انتخاب درست یکی از لوازم جانبی کامپیوتر ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

یکی از عوامل مهمی که می تواند بر سود حاصل از واردات به طور مستقیم تاثیر گذار باشد انتخاب درست یکی از لوازم جانبی کامپیوتر جهت واردات است. در صورتی که بازرگانان با توجه به  شرایط بازار و … بتواند درست ترین انتخاب را کند سود بسیار خوبی از واردات نصیب بازرگان می شود. مشاوره گرفتن از مشاورین شرکت های بازرگانی معتبر می تواند راهکار خوبی جهت انجام درست این مرحله باشد.

 • انتخاب یک تولیدکننده و یا تامین کننده معتبر و مذاکره با آن ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

بازرگانان برای انتخاب یک تامین کننده معتبر باید به خوبی جستجو کنند. راه های زیادی برای انتخاب یک تامین کننده مناسب وجود دارد که ما به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • استفاده از سایت هایی نظیر علی بابا که به همین منظور طراحی شده اند

 • همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر برای ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

 • استفاده از تجربه سایر بازرگانان که در این حوزه فعالیت کرده اند

 • کمک گرفتن از اتاق بازرگانی محل سکونت بازرگان

 • شرکت در نمایشگاه های تجاری و بین المللی که در همین راستا برگزار می شود 

هر کدام از روش هایی که برای انتخاب یک تامین کننده معتبر گفته شد معایب و مزایایی دارد اما مهمترین نکته این است که از هر روشی بازرگانان استفاده کنند بتوانند بهترین نتیجه را کسب کنند.

بازرگانان می توانند با چندین تامین کننده صحبت کنند و از همه آنها لیست قیمت به همراه ریز جزئیات در مورد محصولات آن ها بخواهند. این امر باعث می شود که بازرگانان قادر باشند که با توجه به ویژگی کالا ها و قیمت آن ها بهترین انتخاب را داشته باشند.

 • درخواست ارسال پروفرما و امضای قرار داد ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

پس از بررسی ها لازم جهت انتخاب بهترین تامین کننده باید خریدار از فروشنده تقاضای پروفرما کند. به سندی که اطلاعاتی از قبیل اطلاعات کامل از خریدار، اطلاعات کامل از مشخصات کالای مورد معامله از قبیل تعداد، وزن، قیمت و …، اطلاعات فروشنده و موارد مورد توافق طرفین در آن درج می شود را پروفرما یا پیش فاکتور گویند. پروفرما از جمله مدارک مهم برای درخواست تخصیص ارز است که توسط واردکننده انجام می پذیرد. پروفرما یکی از مدارک مهم در انجام واردات به حساب می آید. استفاده از این سند به طور قانونی برای واردکننده امکان پذیر است. 

درخواست تخصیص ارز

 • درخواست تخصیص ارز توسط واردکننده از بانک مرکزی ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

وارد کننده پس از در یافت پروفرما می تواند از بانک مرکزی در خواست تخصیص ارز کند پس از تخصیص ارز توسط بانک مرکزی وارد کننده درصدی از مبلغ قرار داد را برای تامین کننده چینی حواله می کند تا تامین کننده شروع به آماده سازی کالا کند. تسویه نهایی با تامین کننده چینی پس از بارگیری کامل کالا انجام می شود.

بررسی کالا توسط واردکننده و یا نماینده قانونی او پیش از بارگیری

پس از اینکه کالا توسط تامین کننده آماده تحویل شد. واردکننده و یا نماینده قانونی او باید اقدام به بررسی کالا کنند. این کار برای این است که وارد کننده از انجام کامل تعهدات تامین کننده کالا مطمئن شود. در صورتی که مغایرتی بین تعهدات تامین کننده و قرارداد طرفین وجود نداشته باشد کلیه مدارک از تامین کننده دریافت می شود و کالا بارگیری می شود.

 • ارسال حواله ارزی به طور کامل ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

پس از بارگیری کالا وارد کننده باید با تامین کننده تسویه نهایی را انجام دهد. در این شرایط وارد کننده از طریق صرافی ها  مقدار باقی مانده از بهای قرارداد را برای تامین کننده به صورت ارز حواله می کند. توجه به این نکته ضروری است که امکان حواله به صورت دلار برای بازرگانان ایرانی وجود ندارد و حواله مورد نظر باید به صورت یوان و یا یورو صورت پذیرد.

 • حمل و نقل کالا از چین به ایران ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

ارسال کالا از چین به ایران از طرق مختلفی صورت می پذیرد. به دلیل اینکه هر دو کشور به آب های آزاد دسترسی دارند امکان استفاده از روش حمل و نقل دریایی نیز امکان پذیر است. بسته به عوامل مختلفی نظیر نوع کالا و هزینه استفاده از روش حمل و نقل بازرگانان ایرانی یک روش حمل و نقل را انتخاب می کنند.  هر کدام از این روش ها معایب و مزایایی دارد مثلا اگرچه حمل و نقل هوایی به سرعت انجام می گیرد اما بسیار پرهزینه است. بیشترین روش مورد استفاده جهت  حمل و نقل کالا بین دو کشور حمل و نقل دریایی است. هزینه حمل و نقل کالا مطابق با توافقات انجام شده بین خریدار و فروشنده برعهده یکی از طرفین معامله است.

 • دریافت مجوز های لازم جهت ترخیص کالا ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

بازرگانان باید جهت ترخیص کالای خود از گمرک مجوز های لازم جهت انجام این کار را کسب کنند. تمامی کالاهایی که از گمرک جمهوری اسلامی ایران ترخیص می شوند باید مجوز استاندارد خود را از سازمان مربوطه دریافت کرده باشند. کالاهایی نظیر مواد خوراکی، لوازم آرایشی و بهداشتی و داروها نیاز به کسب مجوز های بیشتری جهت ترخیص کالا از گمرک دارند.

ترخیص کالا

 • ترخیص کالا از گمرک ( واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین )

ترخیص کالا از گمرک باید پس از اینکه کالا به ایران رسید با سرعت و بدون تاخیر صورت پذیرد. تاخیر در انجام ترخیص کالا از گمرک هزینه های واردات را افزایش می دهد زیرا گمرک هزینه نگهداری از کالا را به صورت روزانه حساب می کند و این هزینه را از وارد کننده دریافت می کند. با توجه به این امر هر چه ترخیص کالا زودتر انجام شود هزینه واردات کاهش یافته و سود حاصل از ان افزایش میابد. ترخیص کالا از گمرک کاری است که نیازمند تجربه و آگاهی است. کسانی که می خواهند کالایی را

از گمرک ترخیص کنند باید از تمامی قوانین مالیاتی و گمرکی آگاه باشند. کمک گرفتن از ترخیص کاران متبحر این مزیت را دارد که بازرگانان بتوانند باسرعت و با هزینه ای کمتر کالای خود را ترخیص کنند زیرا این ترخیص کاران بخ خوبی می دانند در امر ترخیص کالا چگونه عمل کنند تا بتوانند از تخفیف های مالیاتی و یا معافیت های گمرکی بهره ببرند.

روش های واردات لوازم جانبی کامپیوتر از چین

برای واردات لوازم جانبی از چین بازرگانان می توانند به دو صورت عمل کنند.

انجام واردات به تنهایی: در این روش از واردات کلیه مسئولیت ها در این پروسه برعهده خود بازرگان است. امروزه این روش انجام واردات به شدت منسوخ شده است زیرا در این روش بازرگانان باید به تنهایی تمام مراحل واردات را انجام میدادند و این کار، کاری سخت و طاقت فرسا بود. ضمنا اگر بازرگانی در یکی از مراحل واردات به دلیل ناآگاهی اشتباهی انجام می داد کل سرمایه ان به خطر می افتاد. اگر چه در این روش کلیه سود حاصل از واردات نصیب خود بازرگان می شود اما برخی از مراحل واردات نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد که از عهده اغلب بازرگانان خارج است. استفاده از این روش برای بازرگانان تازه کار بسیار پرریسک و خطرناک بود.

همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر: امروزه بازرگانان برای انجام واردات خود با یک شرکت بازرگانی معتبر همکاری می کنند. شرکت های بازرگانی معتبر به دلیل دانش و تجربه ای که در این زمینه دارند می توانند مشاوره های پرسود به بازرگانان ارائه دهند. همچنین این شرکت ها می توانند از گام نخست واردات را تا به انتها برای شما برعهده بگیرند و به بهترین نحو واردات شما را انجام دهند. همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر این مزیت را برای بازرگانان دارد که از هزینه های اضافی که ممکن است در انجام این پروسه بر سر راه بازرگانان قرار گیرد می کاهد. همچنین به دلیل آشنایی این شرکت های بازرگانی با شرکت های حمل و نقل چینی همکاری با  این شرکت ها می تواند در کاهش هزینه های حمل و نقل به شدت موثر باشد. تجربه این شرکت ها در تجارت با چینی ها و آشنایی با تامین کنندگان معتبر در هر حوزه ای می تواند بهترین و ارزان ترین خرید را برای بازرگانان ایرانی به ارمغان اورد. ذکر این نکته ضروری است که بازرگانان ایرانی تنها زمانی می توانند از مزیت های همکاری با یک شرکت بازرگانی بهره مند شوند که بهتربن شرکت بازرگانی را جهت همکاری انتخاب کنند.

همکاری با یک شرکت بازرگانی

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر(KMB Trade)    بهترین شرکت بازرگانی جهت واردات و صادرات

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر(KMB Trade)   با ارائه بهترین خدمات در این حوزه به بازرگانان عزیز  موفق به انجام پرسود ترین واردات و صادرات شده است. کارنامه درخشان این شرکت نشان دهنده موفقیت های این شرکت در این عرصه است. این شرکت با بکارگیری افراد متخصص و متبحر در این حوزه خدماتی نظیر خرید، حمل و نقل، کارگو و ترخیص کالا و کلیه امور مرتبط با آن را به بازرگانان عزیز ارائه می دهد. این شرکت با مشاوره های تخصصی خود در مورد هر کدام از مراحل واردات می تواند  روشنگر و هموار کننده  مسیر واردات و صادرات برای بازرگانان عزیز باشد.

مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *