واردات شمع خودرو از چین 

واردات شمع خودرو از چین

واردات شمع خودرو از چین

واردات شمع خودرو از چین یکی از پرسودترین واردات به حساب می آید. در حال حاضر بازرگانان زیادی به دلیل همین پرسود بودن تمایل دارند در حوزه واردات شمع خودرو فعالیت کنند. امروزه به دلیل گسترش استفاده از ماشین نیاز به تعمیر و لوازم یدکی آن نیز گسترش پیدا کرده است. شمع خودرو یکی از اصلی ترین قطعات خودرو به حساب می آید و یک وسیله مصرفی است که عمر خیلی زیادی نیز ندارد . وظیفه ی این قطعه در ماشین جرقه زنی است که به روشن شدن موتور خودرو می انجامد. در واقع بدون حضور شمع خودرو ماشین های سوختی روشن نمی شود.   در صورتی که مشکلی برای این قطعه در ماشین های داخلی و ماشین های وارداتی پیش بیاید باید قطعه را عوض کرد. از این رو تقاضا برای خرید این قطعه در بازار همیشه وجود دارد. یکی از دلایل سودآوری واردات شمع خودرو از چین نیز همین تقاضای بالای بازار برای خرید این قطعه از ماشین است. از دلایل دیگر تمایل بازرگانان به واردات شمع خودرو از چین این است که این واردات مانند وارداتی نظیر خودرو که نیاز به سرمایه کلانی دارد سرمایه هنگفتی نمی خواهد. اما باید بدانید که واردات شمع خودرو در صورتی سودآور خواهد بود که بازرگانان مراحل واردات را به درستی و با کمترین هزینه پشت سر بگذارند.  عملکرد صحیح در مراحل واردات نیاز به تجربه، تخصص و آگاهی دارد. از این رو به شما توصیه می کنیم که  با استفاده از تجربه و تخصص شرکتهای بازرگانی معتبری  نظیر شرکت بازرگانی مهرآیین بکر   (KMB Trade)  اقدام به واردات کالا کنید تا از وارداتی مطمئن و پرسود لذت ببرید.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با واردات شمع خودرو از چین و مراحل این واردات آشنا کنیم.

واردات شمع خودرو از چین

چرا بازرگانان چین را برای واردات شمع خودرو انتخاب می کنند؟

چین کشوری پهناور با جمعیت فراوانی است که در دهه های اخیر رشد اقتصادی فراوانی را تجربه کرده است.  اقتصاد چین در یک رقابت تنگاتنگ با اقتصاد آمریکا توانسته در رتبه دوم  لیست بهترین اقتصادهای جهان پس از آمریکا جای گیرد. یکی از دلایل موفقیت اقتصاد چین  تولیدات وسیع این کشور  و صادرات آن به سایر کشور ها است. تولیدات وسیع چین  این کشور را به یک فروشگاه بزرگ تبدیل کرده است که تمامی کشورهای دنیا برای جبران نیازمندی های کشور خود به خرید از این کشور روی می آورند. اما سوال اصلی اینجا است که علت تمایل بازرگانان برای خرید کالا به خصوص شمع خودرو  از چین و واردات به کشور چیست؟

 • ارزان بودن کالاهای چینی

یکی از دلایل مهمی که بازرگانان تصمیم به واردات از چین می گیرند ارزان بودن کالاهای چینی است. وجود نیروی کار فراوان در چین باعث شده که هزینه دستمزد به شدت کاهش یابد. کاهش هزینه دستمزد که  از مهمترین عامل در هزینه های تولید است، سبب کاهش هزینه های تولید می شود. از این رو کالاهای چینی با بهای کمتری نسبت به سایر کشور ها تولید می شود.

 • کیفیت خوب کالاهای چینی

یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب چین برای واردات، کیفیت خوب کالاهای چینی است . استفاده کردن چین از بهترین دستگاه ها  و جدیدترین تکنولوژی ها در امر تولید و همچنین به کار بردن جدیدترین متد تولید در امر تولید از موثر ترین و مهم ترین دلایل افزایش کیفیت کالا های چینی محسوب می شود.

تحریم های فلج کننده علیه ایران

 • وجود تحریم های فلج کننده علیه ایران

یکی از دلایلی که باعث می شود  بازرگانان ایرانی ،چین را برای واردات انتخاب کنند وجود تحریم‌هایی است که علیه ایران وجود دارد. این تحریم ها روابط تجاری ایران را با بسیاری از کشورهای دنیا به شدت  محدود کرده است. خیلی از کشورهای دنیا از ترس مواجه شدن با عواقب رابطه تجاری با ایران از تحریم‌ها پیروی کرده و رابطه تجاری خود را با ایران قطع کرده اند.  چین کشوری  است که رابطه صمیمانه و دوستانه ای از سال های دور با ایران داشته است. این کشور از تحریم ها پیروی نکرده و رابطه خوب خود را همچنان با ایران حفظ کرده است.

 • وجود تنوع زیاد در تولیدات چینی

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود بازرگانان کشور چین را برای واردات کالای خود انتخاب کنند وجود تنوع زیاد در تولیدات چینی است. همانطور که می دانید شمع خودرو  انواع مختلفی  مانند  شمع های سوزنی،  شمع های پلاتینیوم،  شمع های ایریدیوم،  شمع های معمولی و … دارد.  واردکنندگان می توانند با خرید تمام این محصولات  متنوع از چین تمامی نیازهای بازار را پوشش داده، کسب و کار خود را گسترش دهند و سود خوبی از واردات کسب کنند.

مراحل واردات شمع خودرو از چین

مراحل واردات شمع خودرو از چین

برای این که بازرگانان بتوانند وارداتی سودمند را تجربه کنند باید با مراحل واردات آشنایی کامل داشته باشند. عملکرد صحیح بازرگانان در مراحل واردات به گونه ای که بتوانند هزینه های واردات را کاهش دهند و سرعت انجام واردات را افزایش دهند  می تواند تاثیر چشمگیری در افزایش سودآوری واردات داشته باشد. مراحل واردات شمع خودرو از قرار زیر است.

 • شناسایی یک تولیدکننده مطمئن با قیمت مناسب

اولین گام در واردات شمع خودرو از چین انتخاب یک تولید کننده مطمئن است که تولیدات  با کیفیت خود را با قیمتی مقرون به صرفه ارائه می دهد.  بازرگانان باید برای شناسایی تولید کننده چینی با نهایت دقت اقدام کنند زیرا اشتباه در انجام این مرحله از واردات می تواند به زیان بازرگانان بیانجامد. برای شناسایی تولیدکنندگان چینی بازرگانان می توانند از روش های زیر اقدام کنند.

 • شرکت در نمایشگاه های بین المللی و تجاری که در چین وسایر کشورها برگزار می شود.
 • استفاده از تجربه بازرگانانی کهدر همین حوزه فعالیت می کنند.
 • استفاده از سایت هایی نظیر سایت علی بابا که به همین منظور طراحی شده اند
 • کمک گرفتن از اتاق بازرگانی محل سکونت بازرگان
 • استفاده از گوگل و جستجو در آن

مذاکره با تولید کننده چینی

 • مذاکره با تولید کننده چینی

پس از اینکه بازرگانان تولید کننده مورد نظر خود را انتخاب کردند نوبت به مذاکره با تولیدکننده می رسد. مذاکره با تولید کننده از راه های گوناگونی مانند استفاده از تلفن، استفاده از سایتهای نظیر We Chat، ایمیل و …  قابل انجام است.  استفاده از ایمیل یکی از رسمی ترین راه های مذاکره با  تولید کننده چینی است.  ایمیلی که از طرف تولید کننده ارسال می شود در صورتی که همراه با امضای الکترونیکی باشد قابل استناد است.

بررسی محصول توسط خریدار

 • دریافت پروفرما از تولید کننده چینی  

به سندی که در آن مشخصات کامل فروشنده، مشخصات کامل خریدار،  کلیه توافقات بین طرفین و ویژگی های کامل کالای مورد معامله از قبیل وزن، قیمت، تعداد و … در آن درج شده است پروفرما یا پیش فاکتور گفته می شود. پس از اینکه مذاکرات به صورت کامل با تولید کننده چینی انجام شد و توافقات جهت معامله حاصل شد، خریدار اقدام به درخواست پروفرما از تولید کننده می کند.  پس از این که خریدار پروفرما را دریافت کرد باید آن را مطالعه کرده و تایید کند. در این مرحله بازرگانان ایرانی باید به دقت پروفرمای ارسالی را مطالعه کنند سپس آن را تایید کنند؛ زیرا پس از تایید پروفرما اگر متوجه شوند که  مندجات پروفرمای ارسالی مطابق با مذاکرات فی مابین نبوده است

حق هیچگونه اعتراضی ندارند.

بستن قرارداد خرید و واردات خط تولید از چین

 • تنظیم قرارداد بین طرفین

در صورتی که بازرگان پروفرمای ارسالی از طرف تولید کننده را تایید کند،  نوبت به تنظیم قرارداد می رسد.  پس از تنظیم قرارداد معامله بین  تولیدکننده و بازرگان ایرانی قطعی می شود و دو طرف ملزم به  انجام تعهدات خود هستند.

 • بررسی کالای آماده شده توسط کارشناسان

پس از اینکه کالا از طرف تولید کننده آماده تحویل شد، باید کالا پیش از بارگیری مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. این کار برای این است که خریدار از انجام تعهدات کامل  تولید کننده در مورد کالا از نظر کمی و کیفی مطمئن شود. برای این کار بازرگانان ایرانی معمولاً با شرکت های چینی که در همین راستا فعالیت می کنند، همکاری می کنند. این شرکت ها کارشناسان و متخصصانی در اختیار دارند که می توانند از نظر کیفی نیز کالا را بررسی و ارزیابی کنند.

 • ارسال حواله ارزی برای تولید کننده چینی

در صورتی که کالای آماده شده از نظر کمی و کیفی مورد تایید کارشناسان قرار گرفت،  خریدار باید مبلغ قرارداد را برای تولید کننده چینی حواله کند.  حواله مبلغ قرارداد از طریق صرافی های موجود در ایران امکان پذیر است.  این پروسه معمولاً ۴۸ ساعت به طول می انجامد. پس از تسویه کامل با تولید کننده تمامی مدارک مورد نیاز از تولیدکننده دریافت شده و کالا جهت انتقال به فرودگاه و یا بندر بارگیری می شود.

حمل کالا از چینواردات شمع خودرو از چین

 • حمل و نقل کالا از چین به ایران

حمل و نقل کالا از چین به ایران از طریق روش‌های زیادی امکان پذیر است.  انتخاب بهترین روش جهت حمل و نقل کالا از چین به ایران بستگی زیادی به نوع و حجم کالا دارد. برای مثال کالاهایی که دارای تاریخ مصرف بسیار کوتاه هستند و باید هرچه زودتر به بازار فروش وارد شوند از طریق حمل و نقل هوایی به ایران ارسال می شوند؛  زیرا این روش سریعترین روش حمل و نقل است. طبق  قوانین چین برای حمل کالاهایی که باتری دارند استفاده از روش ارسال  هوایی ممنوع است. معمولا کالاهایی که دارای حجم بسیار زیاد هستند از طریق حمل دریایی به ایران ارسال می شوند. از معایب استفاده  از این روش مدت زمان زیادی است که طول می کشد تا کالا به ایران برسد.

 • ترخیص کالا از گمرک

آخرین مرحله از واردات ترخیص کالا از گمرک است. هزینه های این مرحله از واردات تاثیر چشمگیری در هزینه های واردات دارد. کار ترخیص کالا از گمرک یک کار تخصصی است که نیاز به تجربه و آگاهی کامل از قوانین گمرکی و تجاری کشور دارد. اشتباه در انجام این مرحله از واردات می تواند باعث از بین رفتن کامل سرمایه و یا زیان های مالی و غیرمالی سنگین برای بازرگان شود. در صورتی که بازرگانان به دلیل نا آگاهی از قوانین و یا بی تجربه بودن عملکرد نادرستی در ترخیص کالا داشته باشند کالای وارداتی بازرگانان از گمرک ترخیص نمی شود، ممکن است در این شرایط تمام سرمایه بازرگانان نابود شود. به همین دلیل برای عبور از این مرحله بازرگانان از ترخیص کاران ماهر و با تجربه ای که در این حوزه فعالیت می کنند کمک می گیرند. ترخیص کاران ماهر به خوبی می‌دانند که در ترخیص کالا از گمرک باید چگونه عمل کنند تا کالای وارداتی با کم ترین هزینه و بیشترین سرعت از گمرک ترخیص شود.

بهترین روش برای انجام واردات شمع خودرو از چین

بهترین روش برای انجام واردات شمع خودرو از چین همکاری با شرکتهای بازرگانی معتبری است که می‌توانند خدمات ارزنده ای در این راستا به بازرگانان ارائه دهند. این خدمات می‌تواند هزینه های حاصل از واردات را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و سود  حاصل از واردات را به حد چشمگیری افزایش دهند.  همچنین از دیگر مزایای همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر می توان به کاهش مسئولیت ها،  ریسک و خطر معاملات خارجی اشاره کرد. تجربه زیاد این شرکت ها در انجام واردات و آگاهی کامل آن ها  از قوانین تجاری، گمرکی و بین المللی می تواند یک تجربه به یاد ماندنی از وارداتی بدون دردسر و پرسود برای بازرگانان به ارمغان آورد. بازرگانان می توانند با همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر سرمایه و سود حاصل از واردات خود را تا حد بسیار زیادی تضمین کنند.

همچنین کارشناسان ماهر این شرکت ها  آشنایی کاملی از شرایط بازار در چین و ایران دارند. آن ها  می توانند با تکیه بر دانش و آگاهی خود  مشاوره های بسیار سودمندی  به بازرگانان  ارائه دهند. البته ذکر این نکته ضروری است که در صورتی بازرگانان می توانند بیشترین سود را از همکاری با یک شرکت بازرگانی ببرند که بهترین شرکت بازرگانی را جهت همکاری انتخاب کنند. همکاری با شرکت های کوچک و نا موفقی که در این عرصه وجود دارند نمی تواند مزایایی برای بازرگانان داشته باشد.

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر بهترین شرکت بازرگانی جهت واردات و صادرات

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر  خدماتی نظیر خرید، حمل و نقل، کارگو، ترخیص کالا و کلیه امور مرتبط با آن  را به بازرگانان عزیز ارائه می دهد. این شرکت بهترین شرکت بازرگانی در عرصه صادرات و واردات کالا است. موفقیت های این شرکت در این عرصه و رضایت کامل بازرگانانی که با این شرکت همکاری داشته اند این مدعا را ثابت می کند. مشاوران با تجربه و متخصص این  شرکت آماده ارائه بهترین و پرسودترین مشاوره ها در زمینه واردات و صادرات کالا به بازرگانان عزیز هستند.

 

 

 

 

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *