واردات پیچ و مهره از چین در 2022

واردات پیچ و مهره از چین به ایران

واردات پیچ و مهره از چین

واردات پیچ و مهره از چین یکی از راهکارهای معقول برای جبران کمبود تولید پیچ و مهره در داخل کشور است. تنها %20 از نیاز مصرف پیچ و مهره در داخل کشور تولید می شود. مابقی نیاز کشور از راه واردات تامین می شود. از اینرو واردات پیچ و مهره از چین می تواند بسیار پرسود باشد زیرا بازار تقاضا برای این محصول در داخل کشور بسیار زیاد است. بیشترین واردات پیچ و مهره کشور از دو کشور تایوان و چین صورت می گیرد. %90 واردات پیچ و مهره ایران از کشور چین صورت می گیرد و سهم تایوان تنها %10  واردات پیچ و مهره  کشور است. بنابراین چین با اختلاف مهمترین مبدا برای واردات پیچ و مهره ایران است.

یکی از مواردی که باعث شده که بازرگانان ایرانی بیشتر مایل به واردات پیچ و مهره از چین باشند قیمت ارزان این محصول در چین است. همانطور که می دانید یکی از مهمترین عوامل در هزینه های تولید هزینه دستمزد است. به دلیل وجود نیروی کار فراوان در کشور چین هزینه های دستمزد در این کشور بسیار پایین است. از اینرو هزینه تولید در چین پایین تر از کشورهای دیگر است و به دنبال آن بهای فروش محصولات نیز ارزان تر است.  از دیگر عواملی که باعث گسترش واردات پیچ و مهره از چین شده است می توان به کیفیت بالای پیچ و مهره چینی و وجود تحریم ها اشاره کرد. استفاده از بروزترین تکنولوژی در امر تولید توسط چینی ها باعث شده که محصولات چینی یکی از باکیفیت ترین محصولات تولیدی در دنیا به حساب بیایند.

ما در این مقاله سعی داریم تا شما را بیشتر با واردات پیچ و مهره از چین آشنا کنیم.

مراحل واردات پیچ و مهره از چین

مراحل واردات پیچ و مهره از چین

بازرگانان برای واردات پیچ و مهره از چین مانند کالاهای دیگر باید مراحلی را پشت سر بگذارند.  نحوه پشت سر گذاشتن این مراحل تاثیر چشمگیری در کاهش و یا افزایش هزینه واردات دارد. بازرگانانی که تجربه این کار را ندارند نباید بدون آگاهی وارد این حوزه شوند. تنها داشتن سرمایه کافی برای واردات نمی تواند برای شما واردات پرسودی را تضمین کند. اگر شما جزو گروهی از بازرگانان هستید که سرمایه کافی برای واردات را در اختیار دارید اما هیچ تجربه و دانشی در حوزه واردات ندارید.  باید برای واردات کالا با شرکت های بازرگانی معتبر جهت واردات همکاری کنید. شرکت های بازرگانی معتبر دانش و تجربه کافی را برای گذراندن درست مراحل واردات و صادرات در اختیار دارند. مراحل واردات پیچ و مهره از چین عبارتند از:

انتخاب یک فروشنده و یا تامین کننده

 • انتخاب یک فروشنده و یا تامین کننده مناسب برای واردات پیچ و مهره از چین

یکی از چالش هایی که برای واردات پیچ و مهره بر سر راه بازرگانان قرار دارد انتخاب یک فروشنده معتبر و مناسب است. بازرگانان در جستجوی فروشنده ای هستند که پیچ و مهره با کیفیت و ارزان قیمت تولید و عرضه کند.  بازرگانان باید بسیار در این مرحله با دقت عمل کنند تا گرفتار فروشنده هایی که کالاهای بی کیفیت تولید می کنند و یا قصد کلاهبرداری دارند نشوند. کیفیت  پیچ و مهره ها باید مطابق با استاندارد های جهانی باشد. برای پیدا کردن یک فروشنده مناسب راهکارهایی وجود دارد. در زیر تعدادی از این راهکارها را برایتان شرح می دهیم.

 • استفاده از تجربه سایر بازرگانان که در حوزه واردات پیچ و مهره فعالیت می کنند.

 • کمک گرفتن از اتاق بازرگانی محل سکونت بازرگانان

 • استفاده از سایت هایی نظیر علی بابا که برای همین منظور طراحی شده اند.

 • شرکت در نمایشگاه های تجاری و بین المللی که در چین و سایر شرکت ها در حوزه پیچ و مهره برگزار می شود.

 • همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر و کمک گرفتن از آنها

 • استفاده از گوگل

 • ارسال پروفرما یا پیش فاکتور توسط فروشنده و یا تولیدکننده

پس از انتخاب یک فروشنده مطمئن و معتبر و توافق با آن بر سر موضوعات مختلف بازرگانان باید از فروشنده تقاضای پروفرما  کنند. پروفرما سندی است که تمامی اطلاعات معامله و ویژگی ها کالا در آن درج می شود. اطلاعاتی نظیر تعداد کالا، قیمت کالا، اینکوترمز انتخابی جهت معامله، اطلاعات مربوط به فروشنده، اطلاعات مربوط به خریدار و… در پروفرما درج می شود. پس از دریافت پروفرما خریدار کالا باید جهت آماده سازی کالا درصدی از مبلغ کل معامله را برای تولیدکننده و یا تامین کننده حواله کند.

بازرسی و بررسی کالا

 • بازرسی و بررسی کالا توسط خریدار و یا نماینده قانونی آن پیش از بارگیری

پس از اینکه کالا توسط طرف چینی آماده تحویل شد خریدار جهت بررسی کالا پیش از بارگیری باید اقدام کند. این مرحله توس

ط خریدار

و یا نماینده قانونی آن انجام می گیرد. در صورتی که مغایرتی بین کالای تولیدی با تعهدات طرف چینی وجود نداشته باشد مابقی مبلغ قرارداد برای فروشنده چینی حواله خواهد شد. سپس کالا جهت انتقال به بندر و یا فرودگاه بارگیری می شود. در صورت مشاهده مغایرت بین تعهدات فروشنده چینی و کالای آماده شده معامله فسخ و مبلغ حواله شده پس گرفته می شود.

ذکر این نکته لازم است که حواله مبلغ قرارداد با دلار برای ایرانیان امکان پذیر نیست. بازرگانان باید مبلغ قرارداد را به یوان و یا یورو برای فروشنده چینی حواله کنند.

 • حمل و نقل کالا از چین به ایران ( واردات پیچ و مهره از چین )

برای حمل کالا از چین روش های متفاوتی وجود دارد. بازرگانان برای حمل کالاهایی که تاریخ انقضا دارند و یا کالاهایی که قصد دارند به سرعت روانه بازار فروش کنند از هواپیما برای ارسال کالا استفاده می کنند. ارسال کالا به ایران  از طریق کامیون نیز امکان پذیر است اما به دلیل مسافت زیادی که بین ایران و چین وجود دارد و هزینه ی بالای آن این روش به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین روشی که در ارسال کالا از چین به ایران مورد استفاده قرار می گیرد روش حمل دریایی است. به دلیل دسترسی هر دو کشور به آب های آزاد ارسال کالا از روش حمل دریایی و با کشتی امکان پذیر است. در این روش اگرچه زمان زیادی طول می کشد که کالا به گمرک های ایران برسد اما هزینه حمل آن تفاوت چشمگیری با هزینه حمل هوایی دارد. از اینرو بیشتر بازرگانان از این روش برای ارسال کالای خود به ایران استفاده می کنند.

شرایط واردات پارچه از چین چیست؟

دریافت کلیه مجوزها برای ترخیص کالا از گمرک

تمامی کالاها برای عبور از گمرک نیازمند مجوز استاندارد هستند. برخی از کالاها هستند که به دلیل اهمیت بالایی که دارند باید مجوزهای بیشتری نسبت به باقی کالاها جهت ترخیص کسب کنند.  کالاهایی مانند کالاهای بهداشتی، درمانی، خوراکی و داروها  نیازمند دریافت مجوز های بیشتری نسبت به سایر کالاها هستند. دریافت این مجوزها هر چه سریعتر انجام شود کالای شما زودتر از گمرک ترخیص می شود. شرکت های بازرگانی تجربه بسیار زیادی در اخذ مجوزها با سرعت بالا دارند از اینرو همکاری با شرکت های بازرگانی می تواند برای بازرگانان بسیار سودمند باشد.

 • ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک یک کار تخصصی است که نیاز به تجربه نیز دارد. بنابراین اگر بازرگانی تجربه و دانش ترخیص کالارا ندارد بهتر است که ترخیص کالای خود را به یک ترخیص کار بسپارد. ترخیص کاران متبحر از تغییرات جدید قوانین به خوبی مطلع هستند و می دانند که چگونه در کار ترخیص کالا عمل کنند که برخی معافیت ها و یا تخفیف ها شامل حال کالا شود. اما اگر شخصی که تجربه و دانش این کار را ندارد شخصا برای ترخیص کالای خود اقدام کند ممکن است که عملی برخلاف قانون انجام دهد که آن را گرفتار جریمه های سنگین و یا حتی زندان کند. از اینرو آسان ترین و منطقی ترین کار جهت ترخیص کالا همکاری با شرکت های بازرگانی معتبری است که در این زمینه فعالیت می کنند.

مزایای همکاری بازرگانان با شرکت های بازرگانی

در این مقاله بارها به بازرگانان همکاری با شرکتهای بازرگانی توصیه شد اما مزایای همکاری با شرکت های بازرگانی چیست؟

 • کاهش یافتن ریسک و خطر تجارت خارجی

همانطور که همه می دانند تجارت چه خارجی باشد و چه داخلی ریسک به حساب می آید. اما اگرچه  تجارت خارجی مانند واردات پیچ و مهره از چین معمولا سود بیشتری نصیب بازرگانان  می کند اما به دلیل چالش های بیشتری که دارد ریسک و خطر بیشتری نیز دارد. همکاری با یک شرکت بازرگانی معتبر بیشترین مزیتی که برای یک بازرگان دارد کاهش ریسک و خطر تجارت است. شرکت های تجاری دانش و تجربه زیادی در امر واردات و صادرات دارند. همین امر عاملی است که سود حاصل از تجارت شما را تضمین کرده و ریسک تجارت شما را کاهش می دهد.

 • هدایت و پشتیبانی از بازرگانان از اولین گام در واردات

اولین گام برای بازرگانان تازه کار که قصد واردات کالا را دارند انتخاب یک کالای پرسود جهت واردات است. شرکت های بازرگانی می توانند با ارائه مشاوره های تخصصی در این زمینه با در نظر گرفتن توانایی بازرگانان در امر فروش کالاها و شرایط مالی و میزان سرمایه آنها  به بازرگانان کمک کنند. انتخاب یک کالای مناسب از هر نظر برای واردات می تواند سود خوبی نصیب بازرگانان کند.

 • انتخاب بهترین تولیدکننده و یا تامین کننده چینی

شرکت های بازرگانی به خوبی با تولید کنندگان و یا تامین کنندگان چینی در هر حوزه ای آشنا هستند. این شرکت ها می توانند خودشان برای شما خرید کنند. به دلیل آشنایی این شرکت ها با شرایط بازار در چین و همچنین آشنایی با زبان تجارت چینی ها این شرکت ها می توانند خرید هایی با بهترین تخفیف ها و بیشترین کیفیت کالا  را برای بازرگانان انجام دهند. خرید کالاهای باکیفیت برای بازرگانان بسیار با اهمیت است زیرا در صورتی که کالای وارداتی از کیفیت مطلوب و استاندارد برخوردار نباشد ترخیص کالا از گمرک انجام نمی شود. در این شرایط تنها  هزینه انبار و نگهداری بر دوش بازرگان قرار می گیرد  و بازرگان سرمایه خود را از دست می دهد.

 • کاهش دادن هزینه حمل در واردات

یکی از هزینه های مهم در امر واردات پیچ و مهره از چین  مربوط به هزینه حمل کالا است. پس از بررسی کالا بعد از آماده سازی کالا جهت ارسال به بندر و یا فرودگاه توسط یک شرکت حمل و نقل چینی باید جابه جا شود. شرکتهای بازرگانی به خوبی با این شرکت های حمل و نقل آشنا هستند و می دانند که کدام شرکت های حمل و نقل چینی بهترین کیفیت خدمات را با نازل ترین قیمت ارائه می دهند. انتخاب درست شرکت حمل و نقل چینی می تواند هزینه واردات را کاهش دهد. در صورتی که بازرگانی تمایل حمل هوایی کالای خود از چین به ایران را داشته باشد شرکت های بازرگانی به خوبی با شرکت های هواپیمایی و نرخ خدمات آنها آشنا هستند و می توانند بهترین انتخاب در این حوزه را برای بازرگانان انجام دهند.

 • جلوگیری از هزینه های گزاف و اضافی و اتلاف زمان

شرکت های بازرگانی به خوبی می دانند که چگونه باید در واردات پیچ و مهره از چین عمل شود تا کالای وارداتی شامل تخفیف های مالیاتی و یا معافیت های گمرکی شود. آنها با تکیه بر دانش و تجربه کارکنان خود خیلی سریع در امر ترخیص کالا عمل می کنند و کالای وارداتی را به سرعت جهت فروش روانه بازار می کنند. این شرکت ها با سرعت عملی که در امر ترخیص کالا دارند از زیان های ناشی از ماندن کالا پشت درب های گمرک جلوگیری می کنند. گاهی اگر بازرگانی شخصا اقدام به واردات پیچ و مهره از چین کند ممکن است مشکلاتی در این امر به وجود آید که بازرگان را مجبور به سفر به چین کند. هزینه های سفر به چین شامل بلیط هواپیما، هزینه اقامت و یا مترجم بسیار گران است. همکاری با شرکت های بازرگانی خیال بازرگان را از بابت رخ ندادن  این هزینه های گران و اضافی راحت می کند.

در مورد مزیت های همکاری با شرکت های بازرکانی برایتان گفتیم اما ذکر این نکته ضروری است که بازرگانان در انتخاب  یک شرکت بازرگانی جهت همکاری در امر واردات و یا صادرات باید بی نهایت دقت کنند. مزیت هایی که در این مقاله از آنها نام برده شد تنها در صورتی عاید بازرگانان می شود که با شرکت های بازرگانی معتبر و مطمئن همکاری کنند.  گاهی شرکت های کوچک و بی تجربه می توانند سرمایه بازرگانان را به باد دهند. اگر در جستجوی یک شرکت بازرگانی معتبر هستید شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade)  بهترین انتخاب برای شما است.

همکاری با شرکت­ های بازرگانی

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade) بهترین شرکت واردات و صادرات

این شرکت در حوزه خرید، حمل و نقل. کارگو و ترخیص کالا از گمرک فعالیت می کند. این شرکت با بکارگیری کارشناسان و افراد متخصص در امر واردات و صادرات به کشور  چین و بسیاری از کشورهای دیگر توانسته کارنامه درخشانی از خود به نمایش گذارد. موفقیت های این شرکت در حوزه واردات و صادرات کالا نشان دهنده تجربه و دانش بالای کارکنان این شرکت است.

 

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *