نحوه واردات از چین

نحوه واردات از چین

نحوه واردات  از چین  

نحوه واردات از چین به طور مستقیم می تواند در سودآوری یک واردات موثر باشد. بهترین نحوه انجام واردات یعنی این که عملکرد بازرگان در انجام واردات به گونه ای  باشد که حداقل هزینه ها  را در انجام پروسه واردات انجام دهد، هرچه هزینه واردات کاهش یابد سود حاصل از آن افزایش میابد. اما یک عملکرد صحیح نیاز به تخصص و تجربه دارد که بسیاری از بازرگانان تازه وارد در این حوزه از آن بی بهره هستند.  اقدام به واردات توسط بازرگانانی که دانش و تجربه واردات را ندارند می تواند زیان های مالی و غیر مالی سنگینی را به بازرگانان تحمیل کند. چه بسیار بازرگانانی که بدون دانش و آگاهی از قوانین گمرکی و تجاری کشور ها اقدام به واردات کردند و نادانسته قانونی را نقض کرده و در چنگال قانون گرفتار شدند. این بازرگانان نه‌تنها سرمایه خود را از دست دادند بلکه جریمه های سنگین مالی و غیرمالی را نیز تحمل کردند.  با توجه به آنچه گفته شد، بهترین نحوه واردات از چین برای بازرگانانی که از تخصص و تجربه لازم برخوردار نیستند این است که با شرکتهای بازرگانی معتبری همکاری کنند که تجربه و تخصص لازم در امر واردات را دارند و می توانند به بازرگانان در این پروسه، بسیار کمک کنند. این شرکت های بازرگانی می توانند از چالش های موجود در این پروسه بکاهند و سرمایه بازرگانان و سود حاصل از واردات را تا حد زیادی تضمین کنند.

ارز نیمایی

مزایای همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر و نحوه واردات از چین

همکاری با شرکت های بازرگانی معتبربهترین نحوه واردات از چین است و می تواند مزایای بسیار زیادی برای بازرگانان به دنبال داشته باشد. البته ذکر این موضوع بسیار ضروری است که همکاری با  شرکت های بازرگانی کوچک و نا موفقی که در این عرصه وجود دارند مزایایی برای بازرگان به دنبال ندارد؛ بنابراین بازرگانان باید در انتخاب بهترین شرکت بازرگانی به دقت جستجو کنند و با شرکتی همکارکنند که توانسته کارنامه درخشانی از خود در این حوزه به نمایش گذارد.  ما در این مقاله قصد داریم که به چند نمونه از مزیت های همکاری با شرکت های بازرگانی اشاره کنیم و سپس بهترین شرکت بازرگانی را به شما معرفی کنیم.

 • کاهش خطر و ریسک تجارت خارجی

همانطور که می‌دانید تجارت از هر نوعی که باشد چه داخلی چه خارجی ریسک و خطر خود را دارد. همکاری با شرکت های بازرگانی معتبرکه،  بهترین نحوه واردات از چین است،  این مزیت را برای بازرگانان دارد که می‌تواند خطر و ریسک واردات را به شدت کاهش دهد.

کاهش خطر و ریسک واردات به دلیل آگاهی، تخصص و تجربه این شرکت ها در پروسه واردات است. این شرکت ها به خوبی از چالش هایی که در این پروسه وجود دارد مطلع هستند و می توانند بهترین عملکرد را برای کاهش چالش های این حوزه داشته باشند. آگاهی این شرکت ها ازجدیدترین تغییرات در این حوزه می تواند در کاهش هزینه های واردات بسیار موثر باشد.

 • انتخاب مناسب ترین کالا جهت واردات

همان طور که می دانید انتخاب کالایی جهت واردات اولین و  مهمترین گام در انجام  واردات به حساب می آید. انتخاب صحیح کالای وارداتی می تواند در افزایش سود حاصل از واردات بسیار موثر باشد. انتخاب صحیح کالای وارداتی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. این انتخاب، یک انتخاب ساده و پیش پا افتاده نیست. تنها کسانی می توانند انتخابی درست در این مرحله انجام دهند که از شرایط  بازار و خرید کالا در چین و همچنین شرایط بازار و میزان تقاضا برای هر کالا در بازار ایران به خوبی مطلع باشند.  شرکت های بازرگانی معتبر مشاورین با تجربه،آگاه و متخصصی در اختیار دارند که می توانند در خصوص انتخاب بهترین کالا جهت واردات از چین مشاوره های تخصصی و خوبی به بازرگانان ارائه دهند. این مشاوره های تخصصی با توجه به تمامی آگاهی های مشاور از شرایط تجاری دو کشور و همچنین حوزه فعالیت بازرگان و  میزان سرمایه که بازرگان در اختیار دارد صورت می گیرد . استفاده از مشاوره های این متخصصان می تواند در انجام بهترین نحوه واردات از چین بسیار موثر باشد.

نحوه واردات از چین

 • انتخاب بهترین تامین کننده چینی

یکی از مزایایی که همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر که،  بهترین نحوه  واردات از چین است برای بازرگانان دارد این است که شرکت های بازرگانی معتبر می توانند در امر خرید بهترین عملکرد را از خود بروز دهند. شرکت های بازرگانی معتبر آشنایی کاملی با تامین کنندگان و تولیدکنندگان چینی  در زمینه های مختلف دارند.  آنها می‌توانند بهترین تولید کننده چینی را برای خرید کالا از چین انتخاب کنند. آشنایی کامل شرکت های بازرگانی معتبر با زبان تجارت چینی ها می‌تواند خریدی خوب، ارزان و با تخفیف های چشمگیر را به ارمغان آورد.

 • کاهش هزینه های حمل و نقل

شرکت های بازرگانی معتبر به خوبی از شرکت های حمل و نقل چینی،  کیفیت خدمات آن ها و هزینه خدمات آن ها مطلع هستند. در صورتی که ارسال کالا به ایران از طریق روش دریایی و یا هوایی صورت گیرد، کالای بازرگانان پس از آماده سازی باید توسط یک شرکت حمل و نقل چینی برای ارسال به ایران به بندر و یا فرودگاه منتقل شود. در این زمان بازرگانان باید برای جابجایی کالا با شرکت های حمل و نقل چینی همکاری کنند.  شرکت های بازرگانی معتبر به خوبی می‌دانند که کدام شرکت حمل و نقل را انتخاب کنند که  با توجه به نوع کالا بهترین خدمات را با کمترین هزینه انجام  دهد. انتخاب درست شرکت حمل و نقل چینی می تواند در کاهش هزینه های حمل و نقل به شدت موثر باشد. همچنین در صورتی که ارسال کالا به ایران از طریق حمل هوایی صورت پذیرد، آشنایی شرکت های بازرگانی معتبر با هزینه های شرکت های هواپیمایی می تواند در کاهش هزینه حمل و نقل موثر باشد.

 • کاهش هزینه های اضافی

هنگامی که بازرگانان برای واردات کالا از چین به تنهایی عمل می کنند ممکن است در مرحله ای از  واردات دچار مشکل شوند. این بازرگانان هنگام بروز مشکل برای رفع آن مجبور به سفر به چین می شوند. سفر به چین برای بازرگانان ایرانی هزینه هایی از قبیل:  هزینه بلیط رفت و برگشت،  هزینه اسکان، هزینه مترجم و … به دنبال دارد. این هزینه ها هزینه های کمی نیستند. وجود این هزینه ها باعث می شود که سود حاصل از واردات به شدت کاهش یابد. یکی از مزیت های همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر که بهترین نحوه واردات از چین است حذف  هزینه های سرسام آور و اضافه  از هزینه واردات است. همچنین همکاری با این شرکت ها  به تضمین سود حاصل از واردات کمک شایانی می کند.

 • ترخیص سریع کالا با حداقل هزینه

از دیگر مزایایی که همکاری با شرکت های بازرگانی معتبر دارد این است که کالای وارداتی بازرگان در کمترین زمان و با حداقل هزینه ترخیص می شود. شرکت های بازرگانی معتبر ترخیص کارانی  را جهت همکاری  به کار می گیرند که آشنایی کاملی با قوانین گمرکی و تجاری دارند. این ترخیص کاران به خوبی  از مراحلی که باید برای ترخیص کالا انجام دهند مطلع هستند. همچنین این ترخیص کاران می توانند  مجوزهای مورد نیاز جهت ترخیص کالا را از سازمان های مربوطه اخذ کنند. آشنایی کامل ترخیص کاران با قوانین گمرکی باعث می شود که در ترخیص کالای بازرگانان به گونه ای عمل کنند که کالای وارداتی،  تخفیف مالیاتی و یا  معافیت گمرکی دریافت کند.  عملکرد صحیح این ترخیص کاران در ترخیص کالای وارداتی سبب می شود که چالش‌های موجود در ترخیص کالا به شدت کاهش یابد.

 

بهترین شرکت بازرگانی جهت واردات از چین و نحوه واردات از چین

شرکت بازرگانی مهر آیین بکر (KMB Trade) بهترین شرکت بازرگانی است که در حوزه  واردات و صادرات کالا از چین و سایر کشور های دنیا فعالیت می کند. رضایت بازرگانانی که تاکنون با شرکت بازرگانی مهرآیین بکر (KMB Trade) همکاری کردند می تواند مهر تاییدی بر این مدعا باشد.  این شرکت با به کارگیری افراد متخصص و با تجربه در این زمینه توانسته است کارنامه ای درخشان از خود در این عرصه به نمایش گذارد. این شرکت می تواند  خدمات خود را در امر خرید، حمل و نقل، کارگو، ترخیص کالا و کلیه امور مرتبط با ترخیص کالا به بازرگانان عزیز ارائه دهد.  همکاری با این شرکت بازرگانی می تواند بهترین نحوه واردات از چین را برای بازرگانان به ارمغان آورد و نوید بخش تجارتی مطمئن و پرسود برای آن ها باشد.

مراحل واردات کالا از چین

مراحل واردات کالا از چین و نحوه واردات از چین

بازرگانان برای واردات کالا از چین باید مراحلی را پشت سر گذارند. عبور از بخشی از این پروسه بسیار تخصصی بوده و نیاز به تجربه بالایی دارد.  به همین دلیل به بازرگانان عزیز توصیه می شود که برای انجام بهترین نحوه واردات از چین حتما با شرکت های بازرگانی معتبر همکاری کنند. ما در این مقاله برای آگاهی بیشتر بازرگانان در خصوص مراحل واردات قصد داریم که هر کدام از این مراحل را  بازگو کرده و شرح دهیم.

 • انتخاب بهترین کالا جهت واردات

اولین گام برای واردات کالا انتخاب کالای مناسب جهت واردات است. انتخاب کالای وارداتی باید با توجه به شرایط و تقاضای بازار در ایران و همچنین شرایط بازار در چین و قیمت کالاهای چینی صورت پذیرد. انتخاب صحیح کالای وارداتی می‌تواند سود خوبی از واردات نصیب بازرگان کند. 

 • شناسایی بهترین تولیدکننده چینی

پس از اینکه بازرگان نوع کالای وارداتی خود را انتخاب کرد حال نوبت شناسایی بهترین تولید کننده چینی که در همان حوزه فعالیت می کند است. شناسایی تولید کننده چینی از چندین راه ممکن و مقدور است. برخی از این راه ها عبارتند از:

 • شرکت در نمایشگاه های بین المللی و تجاری
 • کمک گرفتن از اتاق بازرگانی محل زندگی بازرگان
 • استفاده از سایت هایی نظیر سایت علی بابا
 • استفاده از تجربه سایر بازرگانان در این حوزهو…

پس از اینکه بهترین تولید کننده چینی را شناسایی کردید باید ساعت ها با تولید کننده در مورد موضوعات مختلفی از قبیل قیمت کالا، کیفیت کالا،تعهدات دو طرف در مراحل معامله،  اینکوترمز انتخابی و … مذاکره کنید. پس از این که بازرگانان توانستند  با طرف چینی در مورد موضوعات مختلف به توافق برسند  حال نوبت آن رسیده که درخواست یک نمونه فیزیکی از کالای تولیدی تولید کننده چینی کنند . بازرگانان یک نمونه از کالای تولیدی طرف چینی را جهت کنترل کیفیت کالا دریافت می کنند. پیش از کنترل کیفیت توسط وارد کننده هیچگونه قراردادی بین طرفین امضا نخواهد شد. در صورتی که کیفیت کالا توسط وارد کننده تایید شود وارد کننده از تولید کننده تقاضای پروفرما میکند. پروفرما سندی است که در آن اطلاعات مهمی در مورد موضوعات مختلف درج می شود. اطلاعاتی نظیر آدرس و نام خریدار، آدرس و نام فروشنده، تمامی ویژگی های کالا مانند: تعداد ، قیمت، وزن و … و موارد مورد توافق طرفین مانند اینکوترمز انتخابی در پروفرما درج می شود. خریدار باید به دقت پروفرمای ارسالی از طرف تولید کننده را مطالعه کند سپس آن را تایید کند. در صورتی که وارد کننده پروفرما های ارسالی را تایید کند و پس از آن متوجه تناقض بین مذاکرات انجام شده بین طرفین و موارد درج شده در پروفرما گردد حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

سامانه وزارت صمت

 • ثبت سفارش در سامانه وزارت صمت

پس از اینکه پروفرمایی که توسط تولید کننده چینی ارسال شده است تایید شد نوبت به ثبت سفارش در سامانه وزارت صمت است. برای ثبت سفارش در سامانه وزارت صمت بازرگانان باید بی نهایت با دقت عمل کنند. سامانه برای پیشگیری از ایراد و یا اشتباه در ثبت سفارش دوبار از بازرگانان تایید می گیرد. این کار به این دلیل است تا با نمایش دوباره اطلاعات در صورت مشاهده هرگونه اشتباهی در ثبت سفارش از طرف وارد کننده تصحیح به عمل آید. اهمیت ثبت سفارش به صورت کاملا صحیح از آن  جهت است که، در صورتی که مغایرتی بین اطلاعات درج شده در سامانه و کالای وارداتی وجود داشته باشد و این مغایرت توسط کارشناسان اداره گمرک کشف شود، ترخیص کالای وارداتی با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

 • بررسی کالای اماده شده و حواله ارزی برای طرف چینی

پس از اینکه تولید کننده کالای وارداتی را آماده برای تحویل کرد وارد کننده جهت بررسی تخصصی کیفیت کالا با یک شرکت چینی همکاری خواهد کرد. در صورت تایید کیفیت کالاحواله ارزی برای تولید کننده چینی ارسال خواهد شد.  سپس کالا بارگیری شده و به ایران ارسال خواهد شد.

 • حمل و نقل کالا از چین

یکی از انتخاب هایی که به انجام بهترین نحوه واردات از چین کمک می کند انتخاب بهترین روش حمل و نقل جهت ارسال کالای وارداتی به ایران است.به دلیل دسترسی هر دو کشور به آب های آزاد ارسال کالا از طریق روش دریایی نیز امکان پذیر است.بیشترین ارسال کالا نیز از چین به ایران از طریق روش دریایی صورت می گیرد .

 • ترخیص کالا از گمرک

بازرگانانی که قصد دارند به بهترین نحوه واردات از چین را انجام دهند باید به گونه ای عمل کنند که ترخیص کالای  آن با مشکل مواجه نشود و  هزینه های ترخیص کالا افزایش نیابد. بیشتر بازرگانان برای ترخیص کالای خود از ترخیص کاران ماهر و با تجربه کمک می گیرند. همکاری با شرکت های بازرگانی  که ترخیص کارانی ماهر و باتجربه دارند میتواند در ترخیص کالا با حداقل هزینه ها بسیار موثر باشد.

 

 

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]

 

 

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *