واردات خودرو از چین در 2022

واردات خودرو از چین

واردات خودرو از چین

چین کشوری است که با تنوع بالا در تولیدات خود توانسته گوی سبقت را از بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی که در عرصه صادرات کالا فعالیت می‌کنند را برباید.  شاید درگذشته باور این موضوع که چین بتواند در عرصه تولیدات خودرو  نیز موفق عمل کند بسیار سخت و مشکل بود. اما چینی‌ها ثابت کردند که با یک برنامه‌ریزی دقیق و مناسب و تکیه بر نیروی کار مردم خود می‌توانند به موفقیت‌های عظیمی در عرصه اقتصاد دست پیدا کنند. تصور اینکه کشوری بتوانند با اقتصاد قوی آمریکا رقابت کند بسیار سخت و دشوار بود؛ اما چینی‌ها به این مهم دست پیدا کردند و بار دیگر به مردم جهان گوشزد کردند  که با تلاش و کوشش می‌شود همه کارکرد. با نگاهی به بازارهای دنیا و مشاهده کالاهای چینی متوجه می‌شوید که چینی‌ها با تولیدات خود چگونه در اقتصاد کشورهای مختلف تأثیرگذار بوده‌اند. چینی­ ها با تولیدات خود در صنعت خودرو و ورود به بازارهای جهانی این صنعت توانسته­ اند جایگاه خوبی برای خود در این صنعت به دست آورند. در این مقاله قصد داریم تاریخچه حضور ماشین‌های چینی را در ایران بررسی کرده بهترین ماشین‌های چینی را معرفی کنیم و در مورد هرکدام توضیحاتی به شما بدهیم.

تاریخچه‌ای از حضور خودروهای کشور اژدهای سرخ ( واردات خودرو از چین )

سال‌ها از تولید خودروی چینی ام وی ام گذشته بود که صحبت از ورود این خودروی چینی که بیشتر با نام ماتیز چینی در اروپا شناخته می‌شود به ایران شد. کشور اژدهای سرخ پای خودروهای  خود را با ورود این خودرو به  ایران باز کرد. سال ۱۳۸۷ اولین سال واردات خودرو از چین به ایران است.  به دلیل شرایط بسیار مناسب اقتصادی در آن سال‌ها خودروسازی‌های ایران بیشتر به فکر ساخت یک خودروی ملی بودند آنها هرگز تصور نمی‌کردند که بازار خودرو در ایران این‌گونه توسط خودروهای چینی تصرف شود. زیرا مردم در آن سال‌ها تمایلی به خرید خودرو های چینی از خود نشان نمی‌دادند. اما باگذشت زمان و به‌وجودآمدن تحریم‌هایی که باعث فسخ قراردادهای میان خودروسازهای ایرانی و خودروسازهای اروپایی شد رفتن این خودرو سازها از ایران خودروسازهای چینی جای خودروسازهای اروپایی را در کرمان گرفتند. چینی‌ها که حالا دیگر توانسته بودند  بازار خودرو ایران را در دست بگیرند با ورود خودروهای مختلف خود جای پای خود را در این بازار محکم‌تر کردند. موضوعی که در مورد بازار خودرو ایران می­توان به قاطعیت گفت این است که چینی­ها برای ماندگاری در این بازار برنامه­ ها و ترفند­هایی دارند که بازار ایران هیچ‌گاه از خودروهای چینی پاک نشود.

پرفروش­ترین خودروهای چینی

پرفروش­ترین خودروهای چینی در ایران ( واردات خودرو از چین )

چینی‌ها بسیار تلاش کردند تا توانستند در صنعت خودرو حرفی برای گفتن داشته باشند و خودروهای خود را نه‌تنها وارد بازارهای ایران بلکه وارد بازارهای بسیاری از کشورهای دنیا کنند. این تلاش‌ها منجر به‌وجودآمدن لیست بلند بالایی از خودروهایی شد که  توانست طرف‌داران زیادی برای خود  در سرتاسر دنیا به دست آورد.  چینی‌ها سال‌های بسیار طولانی در صنعت تولید خودرو با خودروسازهای اروپایی  مانند بنز و BMW  مشارکت کردند.  حاصل این مشارکت برای خودروسازهای چینی تولید خودروهای چینی بود که سدان­هایی شبیه به سدان­های اروپایی داشت و این‌گونه می‌توانستند با صنعت خودروسازی اروپایی رقابت کنند. جک اس 5 و هایما اس 7 را می‌توان به‌عنوان پرفروش‌ترین شاسی‌بلندهای چینی در ایران نام برد.  برای  پرفروش­ترین سدان­های چینی می­توان به آزیرو 5  و نوع توربو این ماشین اشاره کنیم که طرف‌داران بسیاری در ایران دارند. به جز خودروهای شاسی‌بلند و سدان­هایی که از آنها نام بردیم خودروهای چینی خوب دیگری در ایران وجود دارند که اکنون در مورد هرکدام توضیح می­دهیم.

بهترین خودروهای چینی که می­توانید برای واردات انتخاب کنید

مردمی که در ایران سوار بر خودروهای  هایلوکس اروپایی می­شدند شاید کمتر باور می‌کردند که روزی در بین خودروهای چینی خودروی موردنظر خود را جستجو کنند. افراد زیادی در ابتدای ورود خودروهای چینی به بازار اعتقاد داشتند که خودروهای چینی هرگز نمی‌توانند در بازار رقابت با خودروهای اروپایی موفق شوند. آنها معتقد بودند که کیفیت و طراحی خودرو­های اروپایی بی­نظیر است.  اما گذشت زمان ثابت کرد که خودروهای چینی با ظاهر زیبای خود در تکنولوژی و قدرت چیزی از خودروهای اروپایی کم ندارند. خیلی زود خودروهای چینی توانستند جایگاه خودروهای اروپایی  را که در بازار  خودرو حرف اول را می‌زدند کوچک کنند. سال‌ها پیش هنگامی که سخن از خودروهای چینی به میان می­آمد تنها چیزی که در ذهن افراد به تصویر کشیده می‌شد کیفیت پایین و ظاهری کپی شده از خودروهای اروپایی  و ایمنی پایین این خودروها بود. اما اکنون کیفیت و ایمنی خودرو های چینی با گذشته­ها قابل‌مقایسه نیست کسانی که از این خودروها استفاده کرده‌اند اذعان دارند که خودروهای چینی انصافاً از کیفیت خوبی برخوردارند. ما به چند نمونه از این خودروها اشاره می‌کنیم. باتوجه‌به کیفیت خوب این خودروها فروش خوبی در ایران دارند و شما می‌توانید برای واردات کالا و کسب سود آنها را انتخاب کن

جک اس 5 شاسی بلندی زیبا

جک اس 5 شاسی بلندی زیبا اما متفاوت ( واردات خودرو از چین )

جک اس 5  یک شاسی‌بلند چینی است که 174 اسب بخار قدرت دارد.  این ماشین یک موتور2  لیتری مجهز به توربو شارژر دارد. همان‌طور که  می‌دانید فناوری توربو شارژ باعث می‌شود که موتور از خفگی نجات پیدا کند.  از دیگر ویژگی‌های خوب  این ماشین شتاب تند و سریعی است که این ماشین دارد. شتابی که این ماشین دارد مثال­زدنی است به‌گونه‌ای که در 12 ثانیه از حالت سکون به‌سرعت 100 کیلومتر بر ثانیه می‌رسد این ویژگی جک اس 5 باعث شده که این ماشین یکی از بهترین ماشین‌های شاسی‌بلند  چینی شناخته شود. این ماشین دو کلاچ به همراه جعبه‌دنده ۶سرعته خود این امکان را برای راننده فراهم می‌کند که در جاده‌های پر پیچ‌وخم به‌راحتی بر جاده مسلط شود تا ماشین از جاده منحرف نشود.  یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این ماشین ظاهر زیبای آن است.  اگرچه ظاهر بسیاری از خودروهای شاسی‌بلند نوعی خودکامگی و غرور را برای شما تداعی می‌کنند؛ اما این خودرو با ظاهری متین و باوقار در بین خودروهای شاسی‌بلند خودنمایی می‌کند. از دیگر مزایای که خرید خودروی چینی برای مردم ایران دارد این است که درصورتی‌که هر مشکلی برای ماشین شما به وجود آید شما می­توانید از لوازم و تجهیزات یدکی آن بخرید و استفاده کنید؛ اما در مورد خودروهای اروپایی به دلیل وجود تحریم‌های خصمانه علیه کشور ایران این امکان وجود ندارد.

BJ30

BJ30 مجموعه ­ای از بهترین آپشن‌ها در یک ماشین ( واردات خودرو از چین )

این محصول یکی از محصولات برند پکن است. این ماشین دارای یک موتور ۴ سیلندر باقدرت ۱۵۶ اسب بخار است. دنده ۶ سرعت این ماشین از امکاناتی است که می‌تواند مصرف سوخت خودرو را به‌شدت کاهش  دهد و کیفیت رانندگی را بسیار افزایش دهد.  باک خودرو ظرفیتی معادل ۶۰ لیتر بنزین دارد. برای هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی در شهر این ماشین تنها ۹ لیتر بنزین مصرف می‌کند. این رقم برای رانندگی در بزرگراه برابر با ۶.۵ لیتر و در حالت ترکیبی برابر با ۷.۶ لیتر است. ماشین برای نهایت سرعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت طراحی و ساخته شده است ماشین دارای امکاناتی است که آن را متمایز از ماشین‌های شاسی‌بلند می‌کند از این امکانات می‌توان به دسترسی مستقیم هر ردیف به تنظیم تهویه، ‌بلوتوث، ‌استراحتگاه دست برای سرنشینان جلو و عقب، ‌تنظیم الکتریکی صندلی راننده و سرنشینان خودرو، درب صندوق الکتریکی و … اشاره کرد. این ماشین امکانات خوبی برای افزایش ایمنی حین رانندگی دارد که از این امکانات می‌توانیم به کروز کنترل ثابت، دوربین ۳۶۰ درجه، ترمز اضطراری، نمایش نقاط کور دید راننده، ایربگ، دوربین عقب، ایربگ جانبی و … اشاره کرد.

خودرو BYD SONG

خودرو BYD SONG ماشینی شیک و مطمئن ( واردات خودرو از چین )

شرکت تولیدی BYD Auto  تولیدکننده این کراس اور چینی است. این ماشین مجهز به موتور ۴ سیلندر خطی  با حجم ۲ لیتر و  ماشین به موتور ۴ سیلندر خطی قدرت ۲۰۳ اسب بخار مجهز به توربو شارژ است. از دیگر ویژگی‌های این ماشین می‌توان به جعبه‌دنده اتوماتیک ۶سرعته آن اشاره کرد وجود این جعبه‌دنده باعث می‌شود تا کیفیت رانندگی شما افزایش پیدا کرده و مصرف سوخت به طور محسوسی کاهش پیدا کند. از امکانات مربوط به ایمنی و آپشن‌های خودرو به صفحه‌نمایش به همراه، شیشه خودرو، قفل برقی درب صندوق عقب و باز شدن برقی درب صندوق عقب، تهویه مطبوع اتوماتیک و دریچه تهویه هوا برای سرنشینان عقب،  آیینه دید عقب با قابلیت کاهش اتوماتیک تابش نور، سانروف دو حالت، فرمان هیدرولیکی با امکان تنظیم ارتفاع غربیلک در چهار نقطه، کلید هوشمند، صندلی برقی راننده با گرمکن و قابلیت تنظیم در ۸ حالت  و … اشاره کرد.

چرا واردات خودرو از چین

مهم­ترین دلیل برای واردات خودروهای چینی این است که ما نمی‌توانیم به دلیل وجود تحریم­ها از خودروسازهای اروپایی خرید کنیم و وارد کشور کنیم. کیفیت خودروهای چینی بسیار بیشتر از کیفیت خودروهای داخل ایران است؛ زیرا آنها از دانشی به‌روزتر برای تولید خودروهای خود استفاده می‌کنند.  از دلایل دیگر کیفیت بالاتر ماشین­های چینی این است که برای ایران واردکردن مواد اولیه باکیفیت از سایر کشورها به دلیل وجود تحریم‌های خصمانه وجود ندارد.  دلیل دیگری که واردات خودروهای چینی را توجیه می­کند قیمت ارزان و مقرون­به­صرفه این محصولات است. همچنین در صورت بروز هر مشکلی برای ماشین‌های اروپایی  به دلیل وجود تحریم­ها  قطعه یدکی آن یافت نمی‌شود؛ اما در مورد ماشین­های چینی این‌گونه نیست شما می‌توانید به‌راحتی قطعه یدکی آن را در بازار بیابید.

فواید واردات خودرو از چین

فواید واردات خودرو از چین

واردکردن خودروهای چینی به جز سودی که عاید واردکنندگان می­کند فواید دیگری نیز دارد. ما چند نمونه از آن را بیان می­کنیم.

  • افزایش کیفیت رانندگی و کاهش تصادفات ( واردات خودرو از چین )

همان‌طور که می‌دانید کیفیت خودروهای چینی به دلیل استفاده از دانش و تکنولوژی بروز و استفاده از دستگاه‌های پیشرفته بیشتر از کیفیت خودروهای تولید داخل است.  این امر سبب می‌شود که کیفیت رانندگی افزایش یابد افزایش کیفیت رانندگی کاهش تصادفات و مرگ‌ومیر جاده‌ای را به دنبال دارد و همچنین از خستگی رانندگان هنگام رانندگی می­کاهد. ضمناً افزایش کیفیت خودرو سبب می‌شود که اگر براثر اشتباه فردی راننده، تصادفی هم صورت گرفت جان  سرنشینان خودرو حفظ شود و آسیب­ها  تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

تعدیل قیمت­ها در بازار خودرو

  • تعدیل قیمت­ها در بازار خودرو ( واردات خودرو از چین )

با ورود خودروهای وارداتی به بازار خودرو نیاز بازار کمتر می‌شود؛ یعنی اختلاف  بین عرضه و تقاضا کاهش پیدا می­کند این موضوع سبب می­شود که قیمت خودرو در یک حالت رقابتی قرار گیرد و از افزایش لجام‌گسیخته قیمت خودروهای داخلی جلوگیری می­کند.

  • افزایش رفاه ایرانیان

کیفیت بالاتر ماشین­های چینی نسبت به ماشین­های تولید داخل و استفاده ایرانیان از این ماشین­های وارداتی باعث افزایش رفاه آنها می­شود. سرنشینان و رانندگان این ماشین­های وارداتی از امکانات بیشتری نسبت به ماشین­های تولید داخل برخوردارند. این امکانات سبب می­شود که شما هنگام رانندگی و یا استفاده از این ماشین­ها از سفر خود لذت ببرید و چالش­های شما را هنگام سفر با ماشین کاهش می­دهد.

معایب واردات خودرو از چین

معایب واردات خودرو از چین

واردکردن خودروهای چینی برای واردکنندگان سود سرشاری  به دنبال دارد. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که واردات خودرو از چین نیاز به سرمایه اولیه بسیار بالایی دارد که هرکسی قادر به تهیه آن نیست.  این موضوع  می‌تواند از معایب این حوزه شمرده شود. توصیه ما به کسانی که تمایل زیادی به واردات از چین دارند و به دنبال سود سرشار حاصل از واردات از چین هستند. این است که اگر سرمایه زیادی برای این کار ندارند به سراغ واردات لوازم‌یدکی و قطعات یدکی خودرو ها بروند.  واردات این نوع از محصولات نیاز به سرمایه اولیه بسیار زیادی ندارد؛ اما می‌تواند سود خوبی را نصیب واردکنندگان  کند. البته باید گفت که سود حاصل از واردات محصولات چینی به روش و نحوه واردات شما بستگی فراوانی دارد.  شما باید از روشی برای واردات این محصولات استفاده کنید که بتوانید هزینه­های مربوط را کاهش داده و با فروش محصولات سود خوبی ببرید برای این امر توصیه ما به شما این است که از شرکت‌های بازرگانی در این حوزه کمک گرفته تا سود و سرمایه خود را تضمین کنید.

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر (KMB Trade) و  واردات خودرو از چین )

شرکت بازرگانی مهرآیین بکر شرکتی است که از صفر تا صد واردات کالا، ‌  شما را یاری می­کند این شرکت افرادی را برای همکاری استخدام کرده است که تجربه و تخصص کافی در امر صادرات و واردات کالا دارند و می­توانند با مشاوره­های تخصصی که به شما می­دهند شما را برای داشتن یک واردات و یا صادرات سودمند یاری کنند. شما با استفاده کردن از خدمات این شرکت می­توانید با خیال راحت اقدام به واردات و صادرات کالا کنید. خرید حمل­ونقل، کارگو در کشورهای دیگر از جمله چین، ترکیه، امارات و … و همچنین  ترخیص کالا از  بنادر و گمرک‌های مختلف ایران با سرعت بالا از حوزه­های فعالیت این شرکت است.

[web_stories title=”true” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”واردات خودرو از چین” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]

 

 

مقاله را به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *